Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Kedves Kollégák!

Kérdesem ez: érdemes-e políroztatni a verdát, és ha igen, mire kell figyelni? Úgy értem, mik a kritikus pontjai egy ilyen műveletnek? Nekem egy műhelyben azt mondták, hogy az egyes elemek minimális árnyalatkülönbségei eltűnnek (az eleje javítva volt), illetve valami olyasmit is mondott a tag, hogy a műanyag részek, a gumik, sőt az ablakok is szebbek lesznek, vagy mi. Szóval ki mit szól?

Link to comment
Megosztás:

Hmm... érdekes sérülés. Tavaly nekem is sikerült hasonlót generálnom.

Fényezésre számolj elemenként 15-25e kemény magyar forintot. Sajnos nem fogsz tudni olyan fényezőt találni, aki olcsó(bba)n és jól dolgozik.

Lakatolásra szintén olyan 8-15e a reális - amenyiben ki tudják kalapálni.

(én úgy fizettem 25-t, hogy komplett jobb oldal + bal küszöb javítás, meg zárak-indexek eltüntetése)

Ha jól tudom, valahol Újpesten foglalkozik egy cég valamilyen "kihuzogatós" technikával. Lehet, érdemes lenne megkeresned őket. Ennek a lényege, hogy nem kell bontani a kárpitokat, nem okoznak nagyobb sérülést. Valamilyen vákumos technológiával húzzák vissza a kar. elemet az eredeti formájúra.

Sok sikert...

Link to comment
Megosztás:

Polírozni inkább majd tavasszal kellene nekiállni, amikor már lehet gyönyörködni a napon az autóban... :) Arra kell figyelni, hogy ne valami utolsó hajléktalanhoz vidd, hanem szakműhelybe. A gumi és műanyag részek más tészta, az nem polírozva, hanem vegyszeresen ápolva lesznek, amiért általában külön kell fizetni.

Nem olcsó művelet egyik sem.

Link to comment
Megosztás:

Ma rájöttem, hogy nem az ajtóm lógásából következik, hogy akad a zár, mert nyitott ajtónál is akad. Nem szimpla bezárásnál akad, hanem amikor 90 fokot fordítasz a kulcson.

Ki szerel zárat? Lakatos?

Link to comment
Megosztás:

Hi all!

Nemrég vettem egy astrát és vannak kisebb szépséghibái, amihez nem találok megoldást az a szélvédő-javítás lenne.

Ha tudtok valakit aki megbízható és nem dolgozik túl drágán légyszi írjátok meg.

Van két pötty az üvegen, és üvegcsere nélkül szeretném megjavíttatni, nem túl nagyok kb:1.5 cm átmérőjű a nagyobbik.

Legjobb lenne Kecskeméten szerelő, de ha fővárosi vagy a környéki oda is elmegyek.

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

A bc a board computer(hifi fölött,hömérs,idö ,dátum mutat!) csak itt az okos szakik direkt igy hivják hogy bc azért hogy mi laikusok ne tudjuk miröl van szó :)

Hali

szvsz a BC az ami mutatja az átlag fogyit, pillanatnyi fogyit, megtehető km stb, nem pedig az az egysoros kis kijelző.

Link to comment
Megosztás:

BC-ről csak a GSI-nél beszélhetünk a többi csak vekker! :)

A többi tipus mutatja a külső höm. az időt a rádiót stb...

Akkor beszélünk BC-ről ha az ablaktörlő kar végén van két gomb ugyanis azzal lehet váltogatni az infók között: Átlag fogy. pillantnyi fogy. átlag seb. MARADÉK MEGTEHETŐ KM stopper külső hőm és mutatja a hiba üzeneteket is!

Link to comment
Megosztás:

Rendicsek akkor legyen az :))) Bár megoszlanak a vélemények :lol: minden esetre nálam (nem gsi) a pillanatnyi pontos sebességet mutatja meg idöt meg dátumot meg hömérsékletet meg még egy pár dolgot amiröl lövésem sincs :D szal lehet hivni kezdetleges board computernek...de végül is tök mind1...Hali

Link to comment
Megosztás:

A bc a board computer(hifi fölött,hömérs,idö ,dátum mutat!) csak itt az okos szakik direkt igy hivják hogy bc azért hogy mi laikusok ne tudjuk miröl van szó :)

Hali

abban a verdában, amelyikben az az 1soros kijelző, ami defaultból csak ídőt, hőmérsékletet mutat, abban csak motorvezérlő computer van...

a gsiben meg a fogyitól kezdve az aktuális figyelmeztetésekig na azt a bc mutatja :idea: (sztem)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Gépháztetőmet szeretném megoldani ilyen telos dologgal, nem tudjátok hol lehet ilyeneket kapni, nem horrorisztikus áron????

Gondolom a beszerelése nem nagy kunszt! Vagy mégis!!

Aki ezügyben bármiben tudna segíteni,annak elöre is köszi!!!

pic4274188.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Gépháztetőmet szeretném megoldani ilyen telos dologgal, nem tudjátok hol lehet ilyeneket kapni, nem horrorisztikus áron????

Gondolom a beszerelése nem nagy kunszt! Vagy mégis!!

Aki ezügyben bármiben tudna segíteni,annak elöre is köszi!!!

Nyáron ki kell menni a Blitz-Hits-re és ott lehet venni occsóért. 15 € Vagy mint Kess a rafinált kikönyörögte, hogy hozzak neki is :twisted: .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hónapja vettem egy F Astra Caravant. Annyit tudok róla, hogy 1994es évjárat, de azt nem, hogy melyik hónap. 94ben meg a 8. és a 9. hónap között volt váltás az Astrában. Ha valakinek van ötlete, hogy miként tudnám meghatározni, hogy pontosan mikori a kocsi (mondjuk alvázszám alapján), azt nagyon megköszönném.

Miki

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.