Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

2 perce, free0228 írta:

Emlékeimben, simán megfeszítettem kicsit és már le is pattantak!

 

 

1 perc, zotya975 írta:

Igen, alá kell feszíteni, kopottságtól függ hogy mennyire. Van ami kézzel lejön ha kiveszed a biztosítót lemezt, van ami alig pattan le. Oda is mehet pici szilikon, vagy csavarlazító, úgy könnyebben lejön.

Nekem az istennek sem akarnak mozdulni a végek, pedig már feszegetem egy ideje...:-( Megpróbálom szilikonnal.

Épp írtam, mikor Zotya javasolta :-) 

Link to comment
Megosztás:

Kapufa lett a csere! A szilikon segített, kicsi várakozás után szépen lejöttek a végek...de a csere teleszkóp még rosszabb, mint a cserélendő. Ez akkor derült ki, mikor már a kezemben volt a leszedett :-(  Visszaraktam a régit. Teljesen nyitott ajtónál még tart, de becsukáskor már nem fejt ki ellenállást, nyitáskor meg nem "segít". 

Köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

21 perce, kacs írta:

Kapufa lett a csere! A szilikon segített, kicsi várakozás után szépen lejöttek a végek...de a csere teleszkóp még rosszabb, mint a cserélendő. Ez akkor derült ki, mikor már a kezemben volt a leszedett :-(  Visszaraktam a régit. Teljesen nyitott ajtónál még tart, de becsukáskor már nem fejt ki ellenállást, nyitáskor meg nem "segít". 

Köszi a válaszokat!

Én stabilus 600n vettem bele  egy kis kedvességgel besegítve 6000 a kettőt! Nah az felnyitáskor majdnem orrba vert elsőre! :)

Link to comment
Megosztás:

36 perce, kacs írta:

Úgy látom a csomagtér ajtó egy veszélyes fegyver...vagy fejbe vág, vagy orrba :-) 

Van az a pont műszakin amikor azt érzed innen nem jutsz ki nyertesen, pontosan az, amikor hiába szóltál a vizsgabiztosnak hogy teleszkópok vannak a motorháztetőnél, azért csak állba vágja a szentemet, mert pofázik közben amikor nyitja és nem figyel. :-) Azóta az egyik oldali csak dekorációnak van ott, így annyira nem csapódik fel mint kettővel. Kimentem lekentem hemörájtal a javításokat az alján, meg még ahol viszonylag könnyen el tudtam távolítani az előzős festést, de csak 4 fok van, nem nagyon szárad. Jövő kedden előműszaki. 

Link to comment
Megosztás:

21 perce, zotya975 írta:

Van az a pont műszakin amikor azt érzed innen nem jutsz ki nyertesen, pontosan az, amikor hiába szóltál a vizsgabiztosnak hogy teleszkópok vannak a motorháztetőnél, azért csak állba vágja a szentemet, mert pofázik közben amikor nyitja és nem figyel. :-) Azóta az egyik oldali csak dekorációnak van ott, így annyira nem csapódik fel mint kettővel. Kimentem lekentem hemörájtal a javításokat az alján, meg még ahol viszonylag könnyen el tudtam távolítani az előzős festést, de csak 4 fok van, nem nagyon szárad. Jövő kedden előműszaki. 

Hát akkor sok sikert az elő/ és műszakihoz, a motorháztetőt meg inkább Te nyisd ki :blush: 

Link to comment
Megosztás:

16 perce, kacs írta:

Hát akkor sok sikert az elő/ és műszakihoz, a motorháztetőt meg inkább Te nyisd ki :blush: 

Sajna már nem mehetek be a vizsgatérbe az autóhoz, max ha mutatni akar valamit az ürge és behív. A kaput is vagy lecsukják vagy nem, így nem biztos hogy látom az autót. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 21. at 18:09, kacs írta:

Kapufa lett a csere! A szilikon segített, kicsi várakozás után szépen lejöttek a végek...de a csere teleszkóp még rosszabb, mint a cserélendő. Ez akkor derült ki, mikor már a kezemben volt a leszedett :-(  Visszaraktam a régit. Teljesen nyitott ajtónál még tart, de becsukáskor már nem fejt ki ellenállást, nyitáskor meg nem "segít". 

Köszi a válaszokat!

Sziasztok!

Amikor engem is 3x fejbe vert úgy döntöttem,hogy csere,nem is álltam neki bontott cuccal ,vettem újat,6.000.-a pár,de elsőre majdnem jól szájba vert ,lecsukni meg félkézzel nem is lehetett ,ez kb 4 éve volt mostanra már fáradt annyit a cucc,hogy kezelhetően működik :)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Petya9 írta:

Sziasztok!

Amikor engem is 3x fejbe vert úgy döntöttem,hogy csere,nem is álltam neki bontott cuccal ,vettem újat,6.000.-a pár,de elsőre majdnem jól szájba vert ,lecsukni meg félkézzel nem is lehetett ,ez kb 4 éve volt mostanra már fáradt annyit a cucc,hogy kezelhetően működik :)

Főleg télen szokott visszaesni amikor már fárad, én tavaly cseréltem, nyáron vissza kell fogni mert felvágódik, télen meg egyedül szépen kiemeli.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 21. at 11:14 AM, Kispotter said:

Én mikor megvettem a kocsimat bezárni nem tudtam nem fordult el sehogy sem.. azthittem zár csere volt és nem adtak hozzá kulcsot. Fél évig így volt aztán úgy voltam vele, hogy ez így nem maradhat kivettem a zárat nézegettem és olyan könnyen belement a kulvs, hogy jött valami megérzés, hogy tuti ez a kulcsa csak megvan szorulva.. nem tudtam elfordítani benne az Istenért sem aztán befogtam a satuba a zárat úgy hogy benne a kulcs és magát a zárat feszegettem fogóval, hogy ne a kulcsot törjem bele.. adtam neki ezerrel wd 40 et és nagynehezen megindult amit utánna simán tudtam használni. Aztán 1 éve raktam be caesar központizárat amit megcsináltam a csomagtérajtóba is zármotorral.. nem volt egyszerű de 1 éve hibátlan.. onnantól kezdve nem használom a kulcdos részét, de valszeg beállt megint! :D majd kipróbálom.

Köszönöm a válaszokat, végül sikerült kinyitnom, egy csavarhúzóval benyomtam azt a kis akármit, mire kinyílt az ajtó, aztán kiszereltem az egész zárat és kiáztattam benzinben, nagy keservesen megindult, majd beitattam WD40-ben és végül úgy tűnik működik. Nem 100%-os, de ki lehet nyitni és be lehet csukni.

Másik kérdés. ugye a fent említett 5 ajtós ferences astra, bal első ablakemelőm (kézi) már közel nullára van kopva, ha nézek bele 15e körül egy elektromos szettet (gyári), köteg, kapcsoló, minden, a két első ajtóba, be fogom tudni szerelni, úgy értem meg van a helye vagy fúrni-faragni kellene az ajtót? A kapcsoló a legkevesebb, a mechanikára gondoltam, a motor elfér-e, stb. vagy teljesen másik ajtót kapott az elektromos ablakos? Netán minden ugyanaz, még a köteg is be van húzva? Ennyire nem bontottam még szét, azért nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, arpii írta:

Köszönöm a válaszokat, végül sikerült kinyitnom, egy csavarhúzóval benyomtam azt a kis akármit, mire kinyílt az ajtó, aztán kiszereltem az egész zárat és kiáztattam benzinben, nagy keservesen megindult, majd beitattam WD40-ben és végül úgy tűnik működik. Nem 100%-os, de ki lehet nyitni és be lehet csukni.

Másik kérdés. ugye a fent említett 5 ajtós ferences astra, bal első ablakemelőm (kézi) már közel nullára van kopva, ha nézek bele 15e körül egy elektromos szettet (gyári), köteg, kapcsoló, minden, a két első ajtóba, be fogom tudni szerelni, úgy értem meg van a helye vagy fúrni-faragni kellene az ajtót? A kapcsoló a legkevesebb, a mechanikára gondoltam, a motor elfér-e, stb. vagy teljesen másik ajtót kapott az elektromos ablakos? Netán minden ugyanaz, még a köteg is be van húzva? Ennyire nem bontottam még szét, azért nem tudom.

Az ajto ugyan az, a gyari emelo tuti elfer mindentol. A kabekezes akkor derul ki ha szetkapod, esetleg az ajto atvezetot szetszeded. Ha nem csak 2 fem tuske van benne, akkor van esely arra hogy be van kabelezve.

Gyarilag popszegecselve vannak az emelok. Lehet csavarral is osszerakni, nem oszt nemszoroz szerintem.

Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, aholy said:

Az ajto ugyan az, a gyari emelo tuti elfer mindentol. A kabekezes akkor derul ki ha szetkapod, esetleg az ajto atvezetot szetszeded. Ha nem csak 2 fem tuske van benne, akkor van esely arra hogy be van kabelezve.

Gyarilag popszegecselve vannak az emelok. Lehet csavarral is osszerakni, nem oszt nemszoroz szerintem.

Akkor lehet belevágok, ha találok egy ép szettet valahol pár ezerért. A kárpitot nem nagy cucc lekapni, meg behúzni valahová az áramot. A gyári elektromosnál csak gyújtás alatt megy az ablakemelő, ugye?

Link to comment
Megosztás:

4 perce, arpii írta:

Akkor lehet belevágok, ha találok egy ép szettet valahol pár ezerért. A kárpitot nem nagy cucc lekapni, meg behúzni valahová az áramot. A gyári elektromosnál csak gyújtás alatt megy az ablakemelő, ugye?

Igen, bár van olyan verzió, amikor beriasztásra felhúzza az ablakokat, és az már gyujtás nélkül konkrétan kulcs a kezedben módban is működik. De alapból gyujtással. Egyszer elkezdtem átkötni gyujtás nélkülire, de aztán rájöttem, hogy akkor a gombokban található ledek folyton pilácsolni fognak. :confused:

Link to comment
Megosztás:

On 3/27/2018 at 7:50 AM, zotya975 said:

Igen, bár van olyan verzió, amikor beriasztásra felhúzza az ablakokat, és az már gyujtás nélkül konkrétan kulcs a kezedben módban is működik. De alapból gyujtással. Egyszer elkezdtem átkötni gyujtás nélkülire, de aztán rájöttem, hogy akkor a gombokban található ledek folyton pilácsolni fognak. :confused:

Az szerintem nem érdekes, mert központim sincs, meg egyébként is utólagosan beszerelt riasztó van benne, amit nem is használok, mert egy falevél ráesik és elkezd ordítani :D Ha meg el akarná valaki kötni, úgyis elkötné :D

Link to comment
Megosztás:

9 órája, ftomi28 írta:

Sziasztok!

 

Opel Astra F kombim van. Mostanában egyre gyakrabban veszem észre, hogy a jobb oldalon felül a kapaszkodó környékén beázik. A tető sín alatt a felfogásnál folyik be a víz? Ha igen a tetősínt hogy lehet levenni? 

Köszönöm 

 

 

Valószinűleg igen, van ott 2 vagy 3 átmenő csavar ami a tetősínt fogatja fel. 

2803870-20180401-rDskmH.jpg

3 csavar..kissé homályos a kép. De volt már olyan is hogy elrepedt a tömítő ami itt van az elemek között.

Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, zotya975 said:

Valószinűleg igen, van ott 2 vagy 3 átmenő csavar ami a tetősínt fogatja fel. 

2803870-20180401-rDskmH.jpg

3 csavar..kissé homályos a kép. De volt már olyan is hogy elrepedt a tömítő ami itt van az elemek között.

Szia,

Köszi. Le kellene szednem a kárpitot?

Link to comment
Megosztás:

36 perce, ftomi28 írta:

Szia,

Köszi. Le kellene szednem a kárpitot?

Hát megpróbálhatod, hogy leszeded a kapaszkodókat ( vagy a helyén a vakdugókat) kifűzöd az ajtókéderből, leveszed az A-B oszlop takarót, napellenzőket, és lehúzod csak azt az oldalt ami neked kell, csak meg ne törjön. 

Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, zotya975 said:

Hát megpróbálhatod, hogy leszeded a kapaszkodókat ( vagy a helyén a vakdugókat) kifűzöd az ajtókéderből, leveszed az A-B oszlop takarót, napellenzőket, és lehúzod csak azt az oldalt ami neked kell, csak meg ne törjön. 

Köszi. Szerintem leszedem az egész kárpitot akkor mert egyébként is már lóg az egész. Gondolom a ragasztás megadta magát. Jól sejtem, hogy az valamihez ragasztva van fölötte? Ha igen, mivel érdemes ragasztani? Gondolom ez egy teljes napos munka lesz?! Sose csináltam még ilyet, bonyolult?

Köszi

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, ftomi28 írta:

Köszi. Szerintem leszedem az egész kárpitot akkor mert egyébként is már lóg az egész. Gondolom a ragasztás megadta magát. Jól sejtem, hogy az valamihez ragasztva van fölötte? Ha igen, mivel érdemes ragasztani? Gondolom ez egy teljes napos munka lesz?! Sose csináltam még ilyet, bonyolult?

Köszi

 

Amit lász szövet az felett van egy szivacsréteg, felette a hordozó, ami ránézésre üvegszálas, akármi karton erősítéssel. Hogy mivel lehet megcsinálni azt sajnos nem tudom, kétszer próbáltam egyszer pálmatexel, egyszer direkt kárpitragasztóval, egyik sem volt tartós, most megint lóg. Mondjuk lehet amit felraktam műbőr nem alkalmas ilyen célra, és nem is a ragasztóval volt a baj. 

Ha lehúzod a szövetet ezt látod, szivacs ami elporladt már, le kell szedni:

2805038-20180402-VCmjS6.jpg

Pálmatexes ragasztás:

2805039-20180402-Xd4KXG.jpg

Ez 3-4 év után már lógott, le is szedtem:

2805041-20180402-QwfNXq.jpg

Ez meg kárpitragasztóval készült, már az első nyáron elkezdett lógni:

2805040-20180402-cuq2q1.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Amit lász szövet az felett van egy szivacsréteg, felette a hordozó, ami ránézésre üvegszálas, akármi karton erősítéssel. Hogy mivel lehet megcsinálni azt sajnos nem tudom, kétszer próbáltam egyszer pálmatexel, egyszer direkt kárpitragasztóval, egyik sem volt tartós, most megint lóg. Mondjuk lehet amit felraktam műbőr nem alkalmas ilyen célra, és nem is a ragasztóval volt a baj. 

Ha lehúzod a szövetet ezt látod, szivacs ami elporladt már, le kell szedni:

 

Pálmatexes ragasztás:

 

Ez 3-4 év után már lógott, le is szedtem:

 

Ez meg kárpitragasztóval készült, már az első nyáron elkezdett lógni:

Nem hiszem el, hogy erre a nyavalyás tetőkárpitra nem létezik valami tartós megoldás. Ott van a Kadetté. Nem szivacsos, nem puha de ép és nem akar leesni. Az hogyan készül? Vagy ennyire gané ragasztók vannak ma forgalomban, mert jajakörnyezetelpusztul? Valami rugalmas vastag festék a hordozóra, akármi... ?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Róóóbi írta:

Nem hiszem el, hogy erre a nyavalyás tetőkárpitra nem létezik valami tartós megoldás. Ott van a Kadetté. Nem szivacsos, nem puha de ép és nem akar leesni. Az hogyan készül? Vagy ennyire gané ragasztók vannak ma forgalomban, mert jajakörnyezetelpusztul? Valami rugalmas vastag festék a hordozóra, akármi... ?

Szerintem nem a ragasztóval szúrtam el hanem a kárpitanyaggal amit felraktam. Ez egy préselt műbör, szövet hordozón, és úgy vettem észre hogy hő hatására, ( nyáron kánikulában) nagymértékben zsugorodik. Mindíg nyáron kezdett el leválni, és mindíg az íveknél elkezdett feszülni, onnan indult meg. Csak mivel ezt gyártjuk, ingyen hozzáfértem ( remélem nincs más felhasználó a cégtől..:-)) így ezzel csináltam, meg jól is nézett ki amig fent volt, plusz ugye mosható. Most már arra gondoltam én is hogy legközelebb kihagyom a kárpitanyagot, és lejavítom a hordozót, majd lefestem. Lehet hogy olyan rücsis gumis alvázvédő is jó lenne ami nem sima hanem érdes felületet ad. Abból is vannak világos színek. 

Link to comment
Megosztás:

Én hasonló szivacsos kárpit anyagot vettem anno mint a gyári volt! Pálmatexel lett feltéve, azóta is hibátlan! Azóta egyszer beáztam, az illesztésnél kiöregedett tömítés miatt, folyt a víz a szivacsból! De a ragasztó nem engedte el! Ennek vagy 5 éve, csillag garázs van!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, free0228 írta:

Én hasonló szivacsos kárpit anyagot vettem anno mint a gyári volt! Pálmatexel lett feltéve, azóta is hibátlan! Azóta egyszer beáztam, az illesztésnél kiöregedett tömítés miatt, folyt a víz a szivacsból! De a ragasztó nem engedte el! Ennek vagy 5 éve, csillag garázs van!

Kárpitozást nem vállalsz? :-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.