Jump to content

Recommended Posts

1 óra, Radó írta:

akkor jó helyen tapogatóztam, bár szabad kézzel nem tudtam benyomni,  most már csak azt kérdezném, hogy ha sikerül benyomnom amit jelöltél, utána lehet -e zárni az ajtót? valamiért a központi zár nem nyitja ,zárja. Régen hallani lehetett ahogy bezár, kinyit, de most semmi. A kulcs sajna már nincs meg ezért ezután ha gombra nyitható lesz, hogy zárom be?

A zármotort kellene megnézni hogy miért nem működik, lehúzni a csatiról, és a csatira kötni egy próbalámpát, ( bármilyen 12 voltos izzót) vagy multimétert és megnézni hogy amikor nyitod-zárod az kp zárat akkor megjelenik-e itt feszültség. Ha igen, akkor gyanús hogy maga a zármotort rossz, ezt is lehet ellenőrizni direkt táppal , közvetlenül az akkuról, vagy más 12Volt körüli akkumlátorról( nekem vagy egy 12Voltos B&D akkus fúróm annak az akkuját szoktam ilyen célra használni), de csak egy pillanatra szabad fesz alá helyezni, mert nem bírja sokáig, nincs benne végállás, leéghet ( ha amúgy jó)a zármotor. Ha kiderül hogy ez a rossz akkor csere. Ha nem működik a zármotor, és a kulcs sincs meg akkor sajna nem tudod bezárni. Vagy komplett zárat kell cserélni, vagy venni egy betétet és azt átenni, esetleg ha találsz hasonló kulcsot akkor át lehet reszelni a zár lamelláit. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 perce, kimi1012 írta:

sziasztok
komplett műszerfalat hogy tudom cserélni ?

Leginkább bontással. :)

Mi célból vágnád ekkorá fába a fejszéd?  

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

5 perce, tuskes írta:

Leginkább bontással. :)

Mi célból vágnád ekkorá fába a fejszéd?  

Azt tudom hogy bontással jár már ki is szedtem minden csavart elvileg ami fogja csak az elején fogja még valami de azt nem tudom hogy mi. Mert az enyémbe sanjnos az anyós ülés felől széjjel van törve. És van egy donor amibe még jó állapotba van,azt szeretném átrakni az enyémbe.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
5 perce, kimi1012 írta:

Azt tudom hogy bontással jár már ki is szedtem minden csavart elvileg ami fogja csak az elején fogja még valami de azt nem tudom hogy mi. Mert az enyémbe sanjnos az anyós ülés felől széjjel van törve. És van egy donor amibe még jó állapotba van,azt szeretném átrakni az enyémbe.

Hát a csvarokon kívül még ott vannak a kapcsolók, tekerők, belső levegő keringtető gomb, magnó, kormánykerék , km óra, stb. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 perce, tuskes írta:

Hát a csvarokon kívül még ott vannak a kapcsolók, tekerők, belső levegő keringtető gomb, magnó, kormánykerék , km óra, stb. 

Minden ki van már szedve mozog is csak olyan mintha még legelöl a tűzfalnál fogná valami. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, kimi1012 írta:

Minden ki van már szedve mozog is csak olyan mintha még legelöl a tűzfalnál fogná valami. 

A középkonzolnak mintha lenne hátul felfogatása. Valahogy így képzeld el, guglin kerestem én is, biztos van más kép is fennt: http://www.vatera.hu/opel-astra-f-caravan-muszerfal-komplett-2631986384.html

Módosítva : tuskes

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 perce, tuskes írta:

A középkonzolnak mintha lenne hátul felfogatása. 

Valami kép nincs hogy hol keressem? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
7 órája, kimi1012 írta:

Valami kép nincs hogy hol keressem? 

Itt van 3-3 csavartakaró, ezek alatt nem tudom milyen csavar van, de érdemes megnézni ha még bent vannak:

2846425-20180531-uenFRd.jpg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
5 órája, Asdfkombi írta:

Sziasztok!

Astra f belső tükröt, hogyan tudom leszedni?

Egy imbusz csavar fogja rá az üvegre ragasztott alapra, és ha kitekered le kell húzni ( felfalé ha jól rémlik).

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 05. 31. at 23:19, zotya975 írta:

Itt van 3-3 csavartakaró, ezek alatt nem tudom milyen csavar van, de érdemes megnézni ha még bent vannak:

2846425-20180531-uenFRd.jpg

Köszi sikerült ezek már ki voltak szedve még 3db csavar fogta elöl az ablaktörlő motor felett de sikerült köszönöm a segítséget

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, kimi1012 írta:

Köszi sikerült ezek már ki voltak szedve még 3db csavar fogta elöl az ablaktörlő motor felett de sikerült köszönöm a segítséget

Nincs mit, majd egyszer talán én is kiveszem, vagy azért mert lecserélem feketére, vagy azért mert klímásítok, vagy csak úgy. :hehe:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Azt meg tudná mondani valaki, hogy a lépcsőshátú Astra-nál a hátsó ajtók ablakainak bal hátsó sarkában lévő műanyag elemeket hogyan hívják, és hogyan lehet kiszerelni? Ki lehet pattintani valahogyan, vagy le kell szerelni esetleg az ajtó belső kárpitját is hozzá? Szegénykém mostanra teljesen kifakult ilyen piszkosszürkés-barnává, és sajnos semmilyen a műanyag elemeket és a gumit visszafeketítő anyag se csinál semmit vele. Így vagy újra kellene cserélnem, vagy befújni valami festékkel, de arra így az autón magán nem vállalkoznék. Csatoltam egy képet az egyértelműség kedvéért, hogy melyik elemről van szó.

Kösz a segítséget.

1gvwYkD.jpg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 hours ago, Aster said:

Sziasztok!

Azt meg tudná mondani valaki, hogy a lépcsőshátú Astra-nál a hátsó ajtók ablakainak bal hátsó sarkában lévő műanyag elemeket hogyan hívják, és hogyan lehet kiszerelni? Ki lehet pattintani valahogyan, vagy le kell szerelni esetleg az ajtó belső kárpitját is hozzá?

Közben megtaláltam a megoldást: az ellenoldalon, belül is van egy műanyag borítás, és azt a sarokból kifelé irányban ki lehet pattintani. Mögötti némi szivacs van, és annak eltávolítása után láthatóvá válik a csavar, ami rögzíti a külső elemet.

Az viszont még mindig érdekelne, hogy ezt az elemet miként is hívják, milyen néven lehetne alkatrészként rákeresni. Valaki?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

otaNwku.pngKérem szépen...

A mai nappal bebizonyosodott (mivel megtettem), hogy az öt ajtós tetőkárpit belemegy a három ajtós bódéba. 

Aggódtam, mert a 3 ajtósban van a hátsó ablak körül egy takaró, de szépen ráfed. Kép lesz minnyá'.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 órája, Róóóbi írta:

Kérem szépen...

A mai nappal bebizonyosodott (mivel megtettem), hogy az öt ajtós tetőkárpit belemegy a három ajtós bódéba. 

Aggódtam, mert a 3 ajtósban van a hátsó ablak körül egy takaró, de szépen ráfed. Kép lesz minnyá'.

Engem meg lassan megint elborít a tetőkárpit. Lassan elkezdem megcsinálni harmadszor is. :hehe:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
32 perce, zotya975 írta:

Engem meg lassan megint elborít a tetőkárpit. Lassan elkezdem megcsinálni harmadszor is. :hehe:

Én ezt, amit kivettem el fogom vinni kárpitoshoz. Meg még egy tetőablakost is, meréén úgy vagyok vele, hogy csinálja meg az akinek benne van a kezében. :-)

S most mi lesz, műbőr vagy szövet? Pedig jól nézett ki a műbűr! :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
10 órája, Róóóbi írta:

Én ezt, amit kivettem el fogom vinni kárpitoshoz. Meg még egy tetőablakost is, meréén úgy vagyok vele, hogy csinálja meg az akinek benne van a kezében. :-)

S most mi lesz, műbőr vagy szövet? Pedig jól nézett ki a műbűr! :)

Hát azon gondolkodom, hogy amikor először megcsináltam pálmatexel és műbőrrel, az egész jól elvolt 3-4 évig, és ott ahol még egyszer pluszban ragasztottam ( a fejem felett) ott alig tudtam lefejteni. Szóval ugye lehet az alap nagyon nedvszívó volt, ezt írják is a ragasztónál hogy ilyennél kétszer kell megkenni, így most mivel már harmadszor lesz ragasztva tuti nem szív annyira és talán jó lesz. Én is a műbőrt részesítem előnyben, mert minden nyomi autószerelő aki beül az autóba ( kétévente a műszakin) egyből taperássza a kárpitot olajos kézzel hogy mi ez, és ugye a műbőr lemosható. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, zotya975 írta:

Hát azon gondolkodom, hogy amikor először megcsináltam pálmatexel és műbőrrel, az egész jól elvolt 3-4 évig, és ott ahol még egyszer pluszban ragasztottam ( a fejem felett) ott alig tudtam lefejteni. Szóval ugye lehet az alap nagyon nedvszívó volt, ezt írják is a ragasztónál hogy ilyennél kétszer kell megkenni, így most mivel már harmadszor lesz ragasztva tuti nem szív annyira és talán jó lesz. Én is a műbőrt részesítem előnyben, mert minden nyomi autószerelő aki beül az autóba ( kétévente a műszakin) egyből taperássza a kárpitot olajos kézzel hogy mi ez, és ugye a műbőr lemosható. 

Biztos elverném a kezét ha összeb4szná a kárpitot retkes kézzel. Én nem fogdosom össze úgy nemhogy másnak elnézzem :evilgrin:

Flokkolás vajon működne? :confused:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
12 órája, Róóóbi írta:

Biztos elverném a kezét ha összeb4szná a kárpitot retkes kézzel. Én nem fogdosom össze úgy nemhogy másnak elnézzem :evilgrin:

Flokkolás vajon működne? :confused:

Sajna néha összetapogatják, és hiába szólsz nem fogja azt mondani hogy bocs én volta, hanem simán tagadja. A flokkoláson már én is gondolkodtam, de szerintem elég drága mulatság lenne. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 perce, zotya975 írta:

Sajna néha összetapogatják, és hiába szólsz nem fogja azt mondani hogy bocs én volta, hanem simán tagadja. A flokkoláson már én is gondolkodtam, de szerintem elég drága mulatság lenne. 

Törjön le a kis keze...

Drága, de ha minden jól megy, egyszer kell megcsináltatni. Műszerfalra emlékszem 30e körül plusz sallangok. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Just now, Róóóbi írta:

Törjön le a kis keze...

Drága, de ha minden jól megy, egyszer kell megcsináltatni. Műszerfalra emlékszem 30e körül plusz sallangok. 

Lassan annyit ér az autó ha teletankolom.:hehe:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 06. 08. at 9:01, zotya975 írta:

Lassan annyit ér az autó ha teletankolom.:hehe:

Hagyjad már! :-)

Ha végre lecsúszott a motivációs kávé felsaruzom a napellenzőket, merthogy azokat hirtelenjében le kellett vágni.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, Róóóbi írta:

Hagyjad már! :-)

Ha végre lecsúszott a motivációs kávé felsaruzom a napellenzőket, merthogy azokat hirtelenjében le kellett vágni.

A napellenző ledezést még én sem kötöttem vissza. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.