Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

6 perce, tuskes írta:

Szerintem az enyém is Valeo és motoros állítású. Az igaz hogy szét van a belseje, és a lámpa kicsit furin áll, de motoros. Vettem egyet, az kézi volt, de nem tudtam kiszedni belőle akkor, utólag nem próbáltam. De ugye évjárat függő a lámpa forma, nekem pl. a 98-as nem jó már. Autóm 99-es.

Én úgy tudom hogy a 94-es gyártási évben változott meg az lámpa íve akkor volt a ráncfelvarrás, jöttek be a gömbölyű tükrök és a módosított hűtőrács.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, zotya975 írta:

Én úgy tudom hogy a 94-es gyártási évben változott meg az lámpa íve akkor volt a ráncfelvarrás, jöttek be a gömbölyű tükrök és a módosított hűtőrács.

Lehet igazad van, bár akármilyen alkatrészt keresek, az vagy 98-ig, vagy 98-tól. Nem próbáltam bele más lámpát, egy ismerősöm monta anno hogy valami minimális eltérés van a 2 formája között, mikor kerestem magamnak a rosz helyére. De nekem nincs benne tapasztalatom!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tuskes írta:

Lehet igazad van, bár akármilyen alkatrészt keresek, az vagy 98-ig, vagy 98-tól. Nem próbáltam bele más lámpát, egy ismerősöm monta anno hogy valami minimális eltérés van a 2 formája között, mikor kerestem magamnak a rosz helyére. De nekem nincs benne tapasztalatom!

A lámpa belső íve változott, 94-éve elejéig, majdnem párhuzamos a külső-belső oldal, 94 év után jóval ferdébb lett. 

2853126-20180611-HLe3Ku.jpg

2853127-20180611-oYcYz5.jpg

Ugye ezért a hűtőrács sem pakolható oda-vissza 94 előtt és utáni autóról. Vagy akkor lámpát is kell cserélni. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igen, volt motoros. Köszönöm a válaszokat, de akkor most párosíthatóak egymással vagy sem? :-) 97 évi a caravan

Illetve hogyan kell leszedni a hűtőmaszkot, van esetleg leírása ennek? Nem szeretném eltörni a füleket, ha egy mód van rá! :-)

Módosítva : kacs
Link to comment
Megosztás:

2 órája, tuskes írta:

Szerintem az enyém is Valeo és motoros állítású. Az igaz hogy szét van a belseje, és a lámpa kicsit furin áll, de motoros. Vettem egyet, az kézi volt, de nem tudtam kiszedni belőle akkor, utólag nem próbáltam. De ugye évjárat függő a lámpa forma, nekem pl. a 98-as nem jó már. Autóm 99-es.

'94-ben változtattak, lámpák íve meg a hűtőmaszk, gömbölyű tükrök meg még asszem a hátsó lökhárítón valami. Ja, hátsó ajtó szélterelője is más lett. Meg mintha akkor jött volna be a hátfalajtón a műanyag a rendszám alatt.

Link to comment
Megosztás:

19 perce, kacs írta:

Igen, volt motoros. Köszönöm a válaszokat, de akkor most párosíthatóak egymással vagy sem? :-) 97 évi a caravan

Illetve hogyan kell leszedni a hűtőmaszkot, van esetleg leírása ennek? Nem szeretném eltörni a füleket, ha egy mód van rá! :-)

Patentok és a szélén  gumi bepattanók tartják, határozott mozdulattal le kell rántani. Kb mint az ajtókárpitot.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Róóóbi írta:

Patentok és a szélén  gumi bepattanók tartják, határozott mozdulattal le kell rántani. Kb mint az ajtókárpitot.

Értem, köszönöm! Azért a lerántással óvatos leszek, mert az ajtókárpit levételekor is törik a 21 éves műanyag. :cry: 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Róóóbi írta:

Ez is könnyen törik, különösen a lámpák alatti résszel kell óvatosan bánni. Ott a rács szereti elengedni a bepattanó részt.

Pont ez történt a jobb oldalon. Ragasztással próbálom korrigálni a dolgot :-) A fém "keretből" kivettem azt a műanyag fogadó keretet, amibe a letört fül csatlakozik, talán együtt visszanyomva a fém konzolba kevésbé törik le a ragasztás után.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kacs írta:

Pont ez történt a jobb oldalon. Ragasztással próbálom korrigálni a dolgot :-) A fém "keretből" kivettem azt a műanyag fogadó keretet, amibe a letört fül csatlakozik, talán együtt visszanyomva a fém konzolba kevésbé törik le a ragasztás után.

Én megfúrtam a lámpa alatti bajusz törött csonkját ami benyúlik a zárhíd téglalap alakú nyílásába ( és ugye részben letört), egy kábelkötegelővel fogattam oda, csipesszel húztam meg, majd levágtam, így semmi nem látszik belőle. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, kacs írta:

Pont ez történt a jobb oldalon. Ragasztással próbálom korrigálni a dolgot :-) A fém "keretből" kivettem azt a műanyag fogadó keretet, amibe a letört fül csatlakozik, talán együtt visszanyomva a fém konzolba kevésbé törik le a ragasztás után.

Igen, ez a ràkfenéje a hűtőrácsnak... Sok sikert a ragasztáshoz!

Link to comment
Megosztás:

9 órája, kacs írta:

Pont ez történt a jobb oldalon. Ragasztással próbálom korrigálni a dolgot :-) A fém "keretből" kivettem azt a műanyag fogadó keretet, amibe a letört fül csatlakozik, talán együtt visszanyomva a fém konzolba kevésbé törik le a ragasztás után.

Hát nekem szépen kábelkötegelővel van megoldva, sajna így vettem. Le kell szednem valamennyire nekem is a közeljövőben, mert a bal fényszóró alatti vékony benyúló lemez, be van horpadva-hajolva. Még ez az egy dolog, ami hátra van az autón külsőleg, optikailag. Itt kihagyva a rozsdát természetesen, ami viszont egyáltalán nem vészes, a jobb első küszöböt leszámítva. Ezzel kapcsolatban, épp erősen gondolkozok azon, veszek egy nem co-s de drótos heggesztőt, és az ilyen melókat megcsinálom magamnak. Tavaj vittem jobb hátsó sárvédőcserére, egy hibátlan negyedet vettem hozzá, de szemmel láthatóan csak összegányolta a " mester " ugyanis már rozsdásodik vagy 4-5 hónapja. Ennyit a szakikról, és ez fált 70 ropiba....

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tuskes írta:

Hát nekem szépen kábelkötegelővel van megoldva, sajna így vettem. Le kell szednem valamennyire nekem is a közeljövőben, mert a bal fényszóró alatti vékony benyúló lemez, be van horpadva-hajolva. Még ez az egy dolog, ami hátra van az autón külsőleg, optikailag. Itt kihagyva a rozsdát természetesen, ami viszont egyáltalán nem vészes, a jobb első küszöböt leszámítva. Ezzel kapcsolatban, épp erősen gondolkozok azon, veszek egy nem co-s de drótos heggesztőt, és az ilyen melókat megcsinálom magamnak. Tavaj vittem jobb hátsó sárvédőcserére, egy hibátlan negyedet vettem hozzá, de szemmel láthatóan csak összegányolta a " mester " ugyanis már rozsdásodik vagy 4-5 hónapja. Ennyit a szakikról, és ez fált 70 ropiba....

A rozsda nálam is gondot okoz a szokásos helyeken, előbb-utóbb szükség lesz nagy beavatkozásokra is. Viszont a fényszórók a helyükre kerültek és egész jól mutatnak. Szinte semmit sem kellett igazítani a gyáriakhoz képest. Igaz, után gyártott került be, így a vetített kép valszeg "bizonytalan", de a régieknél csak jobb lehet, mert azoknál már csak a két szélén volt foncsor. A maszkkal meg holnap kelek birokra, remélem nem kábelkötegelő lesz a vége :-) 

Link to comment
Megosztás:

35 perce, Asdfkombi írta:

Sziasztok!

Az a kérdésem lenne, hogy f Astra kombiban, mitől vagy miért csurom víz az első ülések előtt a kárpit alatti rész? 

A kárpit alatt található szivacs teljesen át van ázva. 

Válaszokat előre is köszönöm!

Több dolog is lehet:

Alulról benyomta egy tócsa a padlódugót és beázik

Elrohadt a padló és beázik

Nincs dobbetét elöl és a kerék felveri  a vizet beázik

Ki kell szedni az egészet, kirakni lógni hadd csöpögjön. Különben elrohad a trepnilemez elöl.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Asdfkombi írta:

Van a kárpit, az alatt található valamilyen szivacs, ez a szivacs teljesen át van ázva , nem tudom mitől.

 

Á, a padló.. Ebben az esetben Róóóbi már megírta a választ. Jobb mielöbb ellenőrizni, korrigálni a hibát. Az Opel kasztnija elég érzékeny mondhatni, a karosszériás munkadíja viszont elég magas, minősége ellenben nagyrészt az ellenkezője. :) 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Róóóbi írta:

Több dolog is lehet:

Alulról benyomta egy tócsa a padlódugót és beázik

Elrohadt a padló és beázik

Nincs dobbetét elöl és a kerék felveri  a vizet beázik

Ki kell szedni az egészet, kirakni lógni hadd csöpögjön. Különben elrohad a trepnilemez elöl.

Ki tud rohadni? Sosem láttam még ilyet.:-)

2854066-20180613-V9etP1.jpg

2854065-20180613-Gbv8lq.jpg

2 órája, Asdfkombi írta:

Van a kárpit, az alatt található valamilyen szivacs, ez a szivacs teljesen át van ázva , nem tudom mitől.

 

Meg kell nyalni ha édes akkor ugye a radiátor ereszt. De a szélvédő alatti levélrács ha elválik az üvegtől akkor is ide jut be a víz a légelosztó dobozon keresztül. 

Link to comment
Megosztás:

27 perce, zotya975 írta:

Ki tud rohadni? Sosem láttam még ilyet.:-)

2854066-20180613-V9etP1.jpg

2854065-20180613-Gbv8lq.jpg

Meg kell nyalni ha édes akkor ugye a radiátor ereszt. De a szélvédő alatti levélrács ha elválik az üvegtől akkor is ide jut be a víz a légelosztó dobozon keresztül. 

Jó jó Zotya! De nálad ha jól emlékszem, egy gránát verte így szét a lemezt. :hehe:

Más: Jól látom hogy az első sárvédő elemet csavarozással le tudom bontani? Van egy kis horpadás a lámpa alá benyúló lemezdarabon, azt javítanám le.

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

2 órája, tuskes írta:

Jó jó Zotya! De nálad ha jól emlékszem, egy gránát verte így szét a lemezt. :hehe:

Más: Jól látom hogy az első sárvédő elemet csavarozással le tudom bontani? Van egy kis horpadás a lámpa alá benyúló lemezdarabon, azt javítanám le.

Pontosan nem tudom honnan indult a rozsda, más így vettem az autót. Sajna elégggé zárt az a hely rá sem látni, meg ki sem tud száradni, érdemes időnként megnézni száraz-e.

Igen, csak csavarok fogják, viszont a lámpát is le kell szedni a lebontásához, egy csavar alatt van.

2854178-20180613-uTLKwr.jpg

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, zotya975 írta:

Pontosan nem tudom honnan indult a rozsda, más így vettem az autót. Sajna elégggé zárt az a hely rá sem látni, meg ki sem tud száradni, érdemes időnként megnézni száraz-e.

Igen, csak csavarok fogják, viszont a lámpát is le kell szedni a lebontásához, egy csavar alatt van.

2854178-20180613-uTLKwr.jpg

Köszönöm, ez sokat segített!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.