Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, tuskes írta:

Ill. első fényszórókat. Olvasom hogy megoszlanak a vélemények arról hogy melyik márka jó ebből, de az óccsó egyhangúan nem jó. Lekérek ajánlatokat az üzletből ahol szoktam vásárolni, csak jó lenne a támpont melyiket válasszam.

Köszönöm!

Carello, Valeo, Bosch a jó, a motorok (ha vannak) nem mind csereszabatos egymással. Többi aftermarket márkát illik kerülni.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, tuskes írta:

Sziasztok!

Classic kombinál létezik olyan hogy hátsó dobbetét? Mind a 4 kerékjáratba vennék, egyformát.

Ill. első fényszórókat. Olvasom hogy megoszlanak a vélemények arról hogy melyik márka jó ebből, de az óccsó egyhangúan nem jó. Lekérek ajánlatokat az üzletből ahol szoktam vásárolni, csak jó lenne a támpont melyiket válasszam.

Köszönöm!

Elöl ugye gyárilag  van hátra meg sosem volt gyári, így lehet venni olyat ami nagyjából belepasszol. vagy füllel vagy fül nélkül, gyártótól függ. 

2930758-20181002-BkSQum.jpg

2930759-20181002-1AGDr2.jpg

Fényszóróból, ha utólag esetleg át akarod szerelni elektromos állításúra akkor olyat vegyél ahol ki lehet cserélni a kézi tekerőt a motorra. 

 

 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Stevy írta:

Zotya neked mennyit kellet formálnod rajta ? Én amit vettem ferdehátuba simán bement, a kombiba meg kicsit kell majd a rugó előtti részen befelé nyomnom rajta, mert  ott van egy kis "mélyedés" a lemezben.

Csak ott a lökhárítófelső csücskénél kellett kicsit hőlégfúvóval formázni. Az első képen látni is ott egy kis fehér fénytörésen hogy változott az íve. De ezen nem volt fül gyártani kellett rá. 

5 órája, ivanolsen írta:

Csak az a baj, hogy az A Vectra ritka mint a fehér holló, ha van is ugyanúgy szétülve az ülései.

Végülis bármi bemehet de akkor ugye rá kell szerkeszteni a sínre az ülőlapot. A sínnek maradnia kell mert azon van az övcsat meg az övfeszítő patron. Ha majd szereled ez utóbbit ne felejts el kipöckölni. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 10. 01. at 16:27, Róóóbi írta:

Carello, Valeo, Bosch a jó, a motorok (ha vannak) nem mind csereszabatos egymással. Többi aftermarket márkát illik kerülni.

Köszönöm szépen! Egyenlőre csak a Csergőnél látok, ami kb. 20 ropi/db. Carello :doze:  Nincs ezzel baj, de egy kissé sokallom. Bár ha megéri....:confused:

Link to comment
Megosztás:

13 órája, zotya975 írta:

Elöl ugye gyárilag  van hátra meg sosem volt gyári, így lehet venni olyat ami nagyjából belepasszol. vagy füllel vagy fül nélkül, gyártótól függ. 

2930758-20181002-BkSQum.jpg

2930759-20181002-1AGDr2.jpg

Fényszóróból, ha utólag esetleg át akarod szerelni elektromos állításúra akkor olyat vegyél ahol ki lehet cserélni a kézi tekerőt a motorra. 

 

 

Köszönöm Zotya!

Idő közben dobbetétet vettem. 2 hátsó, egy jobbos első. Utóbbi elég vékonykának tűnik, majd meglátom.... Nem volt drága, a 3 db-ért fizettem vagy 7 ropit. Fényszóróim eredetileg is motorosak vannak-voltak. Egy balosat már vettem bontóban, amiből nem tudtam kiforgatni a kézi állítót, így a motor pillanatnyilag dobozolva van. Mivel nem vagyok teljesen elégedett a bontottan vásároltal sem ( bár sokkal jobb a réginél ) ezért cserélném párban újakra. Igen, a motoros állíthatóság, annak beépítése fontos szempont nekem. 

Link to comment
Megosztás:

46 perce, tuskes írta:

Köszönöm szépen! Egyenlőre csak a Csergőnél látok, ami kb. 20 ropi/db. Carello :doze:  Nincs ezzel baj, de egy kissé sokallom. Bár ha megéri....:confused:

Ha panasz van a fényszórókra, első körben megejtenék egy alapos belső átmosást, feltételezve hogy a foncsor és az üveg ép. Utána jöhet valami épkézláb izzó, nekem a GE Megalight Plus vált be tartósságra és a Philips Extreme Vision fényerőre. 

Üvegpolírozás, hát... nem is tudom. 

Carello tényleg nagyon jó, nyilván az új nem olcsó. Én most épp ködöst vadászok, az sem egyszerű...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 perce, Róóóbi írta:

Ha panasz van a fényszórókra, első körben megejtenék egy alapos belső átmosást, feltételezve hogy a foncsor és az üveg ép. Utána jöhet valami épkézláb izzó, nekem a GE Megalight Plus vált be tartósságra és a Philips Extreme Vision fényerőre. 

Üvegpolírozás, hát... nem is tudom. 

Carello tényleg nagyon jó, nyilván az új nem olcsó. Én most épp ködöst vadászok, az sem egyszerű...

Hát nem is tudom..... Ha épp poliroztatni kell, vagy épp fonycsoroztatni, nem hiszem hogy a többlet macera-idő-utánajárás megérheti. Talán!!!! Egyszerűbb újakat venni, ami azért bírja néhány évet, van rá garancia, és az üveg sem mattul be x évig. Nincs gond szerintem a belsővel, bár nem ellenőriztem tüzetesen! 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, tuskes írta:

Hát nem is tudom..... Ha épp poliroztatni kell, vagy épp fonycsoroztatni, nem hiszem hogy a többlet macera-idő-utánajárás megérheti. Talán!!!! Egyszerűbb újakat venni, ami azért bírja néhány évet, van rá garancia, és az üveg sem mattul be x évig. Nincs gond szerintem a belsővel, bár nem ellenőriztem tüzetesen! 

Ha nem sajnálod rá (20+ éves autóra ennyiért alapon), vedd meg az újat, azzal egy jó darabig biztosan nem lesz gond. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Ha már így a lámpáknál vagytok, mennyire nehéz szétszedni a lápatestet? Nekem is elég kopottas már a foncsor, a valeo lámpákban! ÉS ha mondjuk könnyen szétszedhető lehet megérne egy újrafoncsorozást! Árban nem is lenne vészes, 4000+áfa / db lenne egy gyömrői cégnél!

Link to comment
Megosztás:

5 órája, free0228 írta:

Ha már így a lámpáknál vagytok, mennyire nehéz szétszedni a lápatestet? Nekem is elég kopottas már a foncsor, a valeo lámpákban! ÉS ha mondjuk könnyen szétszedhető lehet megérne egy újrafoncsorozást! Árban nem is lenne vészes, 4000+áfa / db lenne egy gyömrői cégnél!

Sütőben szokták melegíteni, nem tudom hány fokra hogy az üveg körül a ragasztó engedjen. Annyi biztos, hogy én nem állnék neki. :-)

Bezzeg az A Vectra üvegeit fémkapcsok tartják.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 10. 03. at 21:19, Róóóbi írta:

Sütőben szokták melegíteni, nem tudom hány fokra hogy az üveg körül a ragasztó engedjen. Annyi biztos, hogy én nem állnék neki. :-)

Bezzeg az A Vectra üvegeit fémkapcsok tartják.

Hát megprobáltam a szétszedést egy selejt lámpán! Igaz nem sütőben melegítettem, hanem hőlégfúvóval light-os módban! Az üveg könnyen le is jött, azzal nem volt gond. Viszont a foncsort tartó kis műanyag biszbaszok, nah azok törtek mint a ropi . Gondolom a sok évnyi hő hatására el ridegülltek! Neten keresve nem is találtam ilyet!

Link to comment
Megosztás:

14 perce, free0228 írta:

Hát megprobáltam a szétszedést egy selejt lámpán! Igaz nem sütőben melegítettem, hanem hőlégfúvóval light-os módban! Az üveg könnyen le is jött, azzal nem volt gond. Viszont a foncsort tartó kis műanyag biszbaszok, nah azok törtek mint a ropi . Gondolom a sok évnyi hő hatására el ridegülltek! Neten keresve nem is találtam ilyet!

Az orrtörött kocsiknál általában a lámpa is sérül. Esetleg van a közelben olyan bontó ami jelképes összegért odaadja az ilyen lámpát,. hiszen eladni alapból úgysem tudja. Abból ki lehetne szedni ezeket nem? 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, free0228 írta:

Hát megprobáltam a szétszedést egy selejt lámpán! Igaz nem sütőben melegítettem, hanem hőlégfúvóval light-os módban! Az üveg könnyen le is jött, azzal nem volt gond. Viszont a foncsort tartó kis műanyag biszbaszok, nah azok törtek mint a ropi . Gondolom a sok évnyi hő hatására el ridegülltek! Neten keresve nem is találtam ilyet!

A széttartást beállító rész nekem még ép lámpában is megadta magát, meg a magasságállító gömbkörmök ahova a bogyó bepattan. Ez ilyen sajnos, semmilyen kis plasztik nem tart örökké...

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Az orrtörött kocsiknál általában a lámpa is sérül. Esetleg van a közelben olyan bontó ami jelképes összegért odaadja az ilyen lámpát,. hiszen eladni alapból úgysem tudja. Abból ki lehetne szedni ezeket nem? 

Az a baj, hogy szerintem ezek nem jönnek ki törés nélkül!

 

1 óra, Róóóbi írta:

A széttartást beállító rész nekem még ép lámpában is megadta magát, meg a magasságállító gömbkörmök ahova a bogyó bepattan. Ez ilyen sajnos, semmilyen kis plasztik nem tart örökké...

Igen, azok a gömbkörmök, ahogy te nevezed azok törtek, illetve a fix bogyó ! Patentcentrumnál nézegettem, de még hasonlót sem láttam!

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 10. 01. at 14:56, tuskes írta:

Sziasztok!

Classic kombinál létezik olyan hogy hátsó dobbetét? Mind a 4 kerékjáratba vennék, egyformát.

Ill. első fényszórókat. Olvasom hogy megoszlanak a vélemények arról hogy melyik márka jó ebből, de az óccsó egyhangúan nem jó. Lekérek ajánlatokat az üzletből ahol szoktam vásárolni, csak jó lenne a támpont melyiket válasszam.

Köszönöm!

Depo-ra nehogy rábeszéltesd magad az egy fos :)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, free0228 írta:

Az a baj, hogy szerintem ezek nem jönnek ki törés nélkül!

 

Igen, azok a gömbkörmök, ahogy te nevezed azok törtek, illetve a fix bogyó ! Patentcentrumnál nézegettem, de még hasonlót sem láttam!

Azt nem is fogsz találni, ilyen mélységben nem dolgozik az aftermarket piac. Olyat láttam, hogy a megmaradt körmöket kötegelővel összehúzatták de hogy az most mennyire tartós...

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 09. 23. at 20:52, Jojoka írta:

De nem tudom hogy ez gyári napfénytető-e. 

A kerete miat érdeklődnék, mert tönkre ment. 

Ha valaki felismeri az írja már meg a márkáját. Ez van ráirva. 

 

Előre is köszönöm szépen. 

Hát ez nekem nem úgy tűnik mint a gyári tetőablak vagy pedig teljesen szét lett szedve. Valószínűleg így is gyárilag tetőablakos volt az autód, de valamikor betörhették a tetőüveget és a tetőablakot így kompletten kicserélhették valami másra amihez éppen akkor hozzá jutottak olcsón és passzolt is bele. Azt még így is nehezen tudom elképzelni, hogy utólag vájták volna bele, ritkaság az ilyen, de nem lehetetlen. Az üvegek az Astrán (és még sok más gépjárműben) gyárilag mindenhol "SICURSIV" feliratúak, ami  egy brandnév is egyben, de ennek nincs jelentősége mert komplett tetőablakot kell cserélned szerkezettel együtt ha gyárit akarsz és abba benne van az üveg is (bár az új tetőkárpiton akkor egy kicsit módosítani kell). A kézi mozgatású tetőablaknál a lámpa és a tetőablak között helyezkedik el a tekerőkar, az elektromosnál is ugyanitt vannak a kapcsolók de a képen ott most a tetőkárpit van. Hiányzik az elhúzható napfényvédő roló is. Ja igen, a belső lámpa egy keretbe van beépítve a tetőablak irányító egységeivel itt viszont egy sima mezei önálló beltéri lámpa látható, amelyet valószínűleg az ablakcserekor építettek be ha a feltételezésem igaz. A csapadékvíz elvezetés ki van építve a tetőablakhoz? Interneten vannak képek a gyári tetőablakról, semeddig nem tart rákeresni és még eladót is fogsz találni tekerőkarral v. vezérlőkapcsolókkal és lámpával együtt, de ellenőrizni kell előtte a tetőnyílásodat tényleg gyári-e.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 10. 09. at 20:31, Róóóbi írta:

Azt nem is fogsz találni, ilyen mélységben nem dolgozik az aftermarket piac. Olyat láttam, hogy a megmaradt körmöket kötegelővel összehúzatták de hogy az most mennyire tartós...

Még azon agyalok, hogy pl a tyc lámpák üvegei esetleg cserélhető e pl a valeo lámpáéra?  Mert ugye a bura fényszórása nem a legjobb az után gyártott lámpáknál! De a foncsor talán ugyanaz!

Link to comment
Megosztás:

11 órája, free0228 írta:

Még azon agyalok, hogy pl a tyc lámpák üvegei esetleg cserélhető e pl a valeo lámpáéra?  Mert ugye a bura fényszórása nem a legjobb az után gyártott lámpáknál! De a foncsor talán ugyanaz!

Én nem mixelném, az biztos.

Dehogy ugyanaz, bár az lenne!

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 10. 03. at 10:17, Róóóbi írta:

Ha nem sajnálod rá (20+ éves autóra ennyiért alapon), vedd meg az újat, azzal egy jó darabig biztosan nem lesz gond. :icon13:

Még csak 19 éves!!! :-) Egyébként eljön az a pont, ahol már nem számít. Annyi pénz ráment már, hogy tök mindegy szinte hogyan tovább. Ha eladnám, ( nemáll szándékomban ) akkor töredékét sem kapnám meg, amit ráköltöttem. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, tuskes írta:

Még csak 19 éves!!! :-) Egyébként eljön az a pont, ahol már nem számít. Annyi pénz ráment már, hogy tök mindegy szinte hogyan tovább. Ha eladnám, ( nemáll szándékomban ) akkor töredékét sem kapnám meg, amit ráköltöttem. 

Ó, az még csak süldő. Bezzeg a 22 évesem, az máá vén f0s :icon6:

Nem is azért vetted, hogy eladd, nyilván. :)

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.