Jump to content
Sign in to follow this  
gsi.tamás

Karosszéria

Recommended Posts

30 perce, hazi1966 írta:

Sziasztok.tudna valaki segíteni nekem. Opel astra f 1.6.  Lakatoltuk a hátulját mind a két oldalon .Azt szeretném kérdezni,hogy ami belűl van mind két oldalon az a hungarocel féle távtartó azt mivel tudnám helyettesíteni mert nagyon zörög így a lemez.Sajnos ami eredetileg benne volt az a lakatolásnál mind a kettő elégett.Köszi.

Nem tudom pontosan melyik helyről van szó, ha nem túl nagy ott a lemezek közti távolság vághatsz oda hungarocell kockát amit beszorítasz, vagy fújsz oda poliuretán habot, persze ezt csak óvatosan nem kell telifújni a rést csak annyit hogy megakadályozza a rezonálást. ha van tiszte egyenes lemezfelület akkor lehet oda ragasztani direkt erre való kátránylapot. Ezeket leginkább autó hifi boltban lehet venni. 

Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem Astra F Gsi motorháztető légbeömlő vízelvezető valakinek esetleg képe illetve méretei mert azt tudom hogy nagy ritkaságba menő manapság előre is köszönöm!

Sziasztok.

Hogyan tudom beállítani F Astrának a csomagtér ajtaját, hogy menet közben ne zörögjön!?

59 perce, hazi1966 írta:

Sziasztok.

Hogyan tudom beállítani F Astrának a csomagtér ajtaját, hogy menet közben ne zörögjön!?

Szerintem ott  van két oldalt két kis gumi dugó, aminek a karosszériába lévő része menetes, lehet tekergetni, így meg tudod találni azt a pontot amikor még normálisan le tudod csukni az ajtót, de már nem zörög. Továbbá a fül amibe a zár nyelve beakad, és 4 darab torx csavar fog fellazítható és lehet ide-oda tologatni, de ehhez már csak akkor nyúlj ha a gumidugóval biztos nem tudod beállítani. Még ekkor is jó lenne a fül eredeti helyét alkoholos filccel körberajzolni, hogy vissza lehessen állítani. 

Szia.nekem az 1.6-os Opel Astában kettődarab torx csavar van amibe a zár nyelve beakad

6 perce, hazi1966 írta:

Szia.nekem az 1.6-os Opel Astában kettődarab torx csavar van amibe a zár nyelve beakad

lehetséges, igazából nem néztem meg, de 4 csavarra emlékeztem. 

Szóval te azt javaslod hogy a két gumi dugót tekerjem kifele addig míg jó nem lesz.én már próbáltam állítani a zárnyelven de semmi változást nem hozott csak annyit hogy kiperemesedett a nyelv magyarul egy kicsit megkopott

Posted (edited)
50 perce, hazi1966 írta:

Szóval te azt javaslod hogy a két gumi dugót tekerjem kifele addig míg jó nem lesz.én már próbáltam állítani a zárnyelven de semmi változást nem hozott csak annyit hogy kiperemesedett a nyelv magyarul egy kicsit megkopott

A ferde hátúnál a zsanérokat lehet állítani, a csavarjait  fellazítva majd újra meghúzva lecsukot állapotban (közben az ajtót lefelé nyomni kell).  De ehhez a belső fedő műanyagot is meg kell bontani az utastérben.

Edited by nyemi

Szia-Ezt nem is tudtam.Nekem azt mondták,hogy a zárnyelven állítsak.És ez beszokott jönni,hogy ne zörögjön a hátulja.

21 perce, hazi1966 írta:

Szia-Ezt nem is tudtam.Nekem azt mondták,hogy a zárnyelven állítsak.És ez beszokott jönni,hogy ne zörögjön a hátulja.

Én is úgy jöttem rá hogy ferde volt az egész ajtó egy kicsit. A sarkoknál levő gumi pogácsák közül a jobb oldali rendesen felfeküdt de a baloldalinál volt vagy 3mm ha teljesen be volt csukva.  Meg az  illesztéseken  is látszott hogy hanyag volt a szerelés. Én ezért kizárásos alapon  csak a zsanérokkal próbálkozhattam :icon13:.

Sziasztok.megszeretném kérdezni,hogy a középső dob feletti hőterelő lemezt nem lehetne önmetszős csavarral felrakni

54 perce, hazi1966 írta:

Sziasztok.megszeretném kérdezni,hogy a középső dob feletti hőterelő lemezt nem lehetne önmetszős csavarral felrakni

Szerintem nem lenne tartós, egyrészt mert nem biztos hogy a rezgést sokáig bírná, másrészt nem tudod ott lekezelni a fémet, és elkezdene rozsdásodni. Meg nem tudod mi van pontosan a lemez mögött amibe belefúrsz, ha nem pakolod ki a belteret, ha kipakolod akkor meg már mehetne rendes csavar anyával. Így néz ki  a kardánalagút amiben a kipufogó rendszer megy és ahol a hővédő lemez van bentről: 

http://6011623478_70775726264423.jpg

Már itt is keresztül megy egy kábelkorbács ami a képen fel van kötve a kormányra ha légzsákod van akkor hosszában is megy egy a légzsák indítóig ami a hátsó hamutartó alatt van , ezekbe nem lenne jó véletlenül belecsavarozni. 

Posted (edited)
On 2019. 05. 14. at 14:54, zotya975 írta:

Szerintem nem lenne tartós, egyrészt mert nem biztos hogy a rezgést sokáig bírná, másrészt nem tudod ott lekezelni a fémet, és elkezdene rozsdásodni. Meg nem tudod mi van pontosan a lemez mögött amibe belefúrsz, ha nem pakolod ki a belteret, ha kipakolod akkor meg már mehetne rendes csavar anyával. Így néz ki  a kardánalagút amiben a kipufogó rendszer megy és ahol a hővédő lemez van bentről: 

http://

Már itt is keresztül megy egy kábelkorbács ami a képen fel van kötve a kormányra ha légzsákod van akkor hosszában is megy egy a légzsák indítóig ami a hátsó hamutartó alatt van , ezekbe nem lenne jó véletlenül belecsavarozni. 

Egy vizsga elott festegettem a hovedoket, alvazvedoztem. Es az egyik rohadek csavar letort, mergemben onmetszovel siman felcsavaroztam :-)

nem sikerult eltalalni semmit :evilgrin:

Edited by aholy

3 órája, aholy írta:

Egy vizsga elott festegettem a hovedoket, alvazvedoztem. Es az egyik rohadek csavar letort, mergemben onmetszovel siman felcsavaroztam :-)

nem sikerult eltalalni semmit :evilgrin:

Akkor nincs is gond ha nem találsz el semmit, akkor van gond ha eltalálsz. :-) Az a baj hogy takarva van az a rész, ha meg lebontod hogy lásd hol jön ki a csavar akkor meg már mehetne átmenő is anyával. De valami nekem is le van törve a múltkor alánéztem, de úgy láttam a katalizátor hővédő egyik csavarja. Úgyis alá kell feküdnöm  a jövő műszakira még az idén nyáron majd akkor megcsinálom. 

Sziasztok! 

Szerintetek kivitelezhető lenne a tervem? A helyzet az, hogy a törés érintette a jobbos nyúlványt, a sárvédőt, sárvédő ívet, lámpatartó keretet, zárhidat, ugyanezt alul. Szerkezetileg kb. ennyi + apróságok. Namost tervem szerint a donorból kiborítanám valahogy a motort váltóstól mindenestől, a nyúlványokat közvetlenül a tűzfal elötti ponthegesztéseknél lefúrnám, és szintén közvetlenül a tűzfal elött, a lemezt függőlegesen levágnám, így az egész eleje mindenestől egyben szállítható lenne. A nagy kérdés, hogy az enyémben, mivel nem akarom kibontani a motort, így arra gondoltam, hogy a motort kissé megemelve alátámasztanánk, kerekek, gólyalábak féltengelyek kijönnek, felszabadítanám az autó egész első részét a sújtól. Így bennt lévő motorral, elvileg átépíthető lenne az eleje, nem lenne szét faragva foltozgatva. A donor kasztnija teljesen reddben van, nincs utólagosan az elajén semmi mókolva. Nyilván, pontosan be lellene mérni hogy egyenesen legyen felhegesztve, de úgy látom a karosszériás érti a dolgát.

Köszönöm előre is a segítséget. 

20 perce, tuskes írta:

Sziasztok! 

Szerintetek kivitelezhető lenne a tervem? A helyzet az, hogy a törés érintette a jobbos nyúlványt, a sárvédőt, sárvédő ívet, lámpatartó keretet, zárhidat, ugyanezt alul. Szerkezetileg kb. ennyi + apróságok. Namost tervem szerint a donorból kiborítanám valahogy a motort váltóstól mindenestől, a nyúlványokat közvetlenül a tűzfal elötti ponthegesztéseknél lefúrnám, és szintén közvetlenül a tűzfal elött, a lemezt függőlegesen levágnám, így az egész eleje mindenestől egyben szállítható lenne. A nagy kérdés, hogy az enyémben, mivel nem akarom kibontani a motort, így arra gondoltam, hogy a motort kissé megemelve alátámasztanánk, kerekek, gólyalábak féltengelyek kijönnek, felszabadítanám az autó egész első részét a sújtól. Így bennt lévő motorral, elvileg átépíthető lenne az eleje, nem lenne szét faragva foltozgatva. A donor kasztnija teljesen reddben van, nincs utólagosan az elajén semmi mókolva. Nyilván, pontosan be lellene mérni hogy egyenesen legyen felhegesztve, de úgy látom a karosszériás érti a dolgát.

Köszönöm előre is a segítséget. 

Nem tudok ehhez érdemben hozzászólni, ilyen szinten én nem tudok autót hegeszteni. A donor nem passzol, színben és karosszéria típusban a tiédhez? Mert az sem kis munka, de akkor csak a karosszériát kellene "kicserélni" és az alvázszámot. 

2 órája, zotya975 írta:

Nem tudok ehhez érdemben hozzászólni, ilyen szinten én nem tudok autót hegeszteni. A donor nem passzol, színben és karosszéria típusban a tiédhez? Mert az sem kis munka, de akkor csak a karosszériát kellene "kicserélni" és az alvázszámot. 

Sajnos nem. Az fehér, enyém ezüst. Ráadásul most hogy mindent átpakoltam, belsejét totál kibontottam, semmi kedvem nincs újból végigjátszani ezt. Nekem nem tűnik nehéznek, ha lenne egy jó Co-m gondolkodás nélkül nekiállnék. Persze ha lenne áram a garázsban... 

3 órája, tuskes írta:

Sajnos nem. Az fehér, enyém ezüst. Ráadásul most hogy mindent átpakoltam, belsejét totál kibontottam, semmi kedvem nincs újból végigjátszani ezt. Nekem nem tűnik nehéznek, ha lenne egy jó Co-m gondolkodás nélkül nekiállnék. Persze ha lenne áram a garázsban... 

Nekem csak az egyik gerendát kellene javítani hátul, de még azt sem tudom hogyan fogok hozzá. Olyan magasan van, szerintem a hidat is le kell venni. 

14 órája, zotya975 írta:

Nekem csak az egyik gerendát kellene javítani hátul, de még azt sem tudom hogyan fogok hozzá. Olyan magasan van, szerintem a hidat is le kell venni. 

Ha jól emlélkszem neked sincs aknád, így trükkösebb a dolog. Nem baj, ezek fejlesztik a kreativitást! :-) 

4 órája, tuskes írta:

Ha jól emlélkszem neked sincs aknád, így trükkösebb a dolog. Nem baj, ezek fejlesztik a kreativitást! :-) 

Nincs sajna, hát mókásabb háton fekve flexelni és hegeszteni mint állva az tuti. 

• Haha 1

Ezek szerint a tervem nem annyira tuti mint gondoltam. :blush::confused: No akkor lesz más terv.... Visszamegyek a szerelőhöz, lefotózom pontosan mi hogy áll, ez eddig elmaradt. Q...a jó lenne ha megúsznám az egész story-t mondjuk max. 50 papírból, így hogy javításhoz nem kell vennem semmit. De jó lenne most egy Co és villanyos garázs.....