Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

13 órája, G-man írta:

Sziasztok!

Már egy ideje tervezem, hogy veszek egy Opel Astra G 1.4 autót. Jelenleg egy 2003-as Suzuki Swift sedan-t hajtok és bár első autónak jó volt és az akkori alacsony fizetésemből sem volt gond fenntartani, de szeretnék egy szinttel feljebb lépni. Amikor autót kerestem, akkor elsősorban a jobb biztonság, a Suzukihoz képest nem irreálisan magasabb fenntartási költség és a megbízhatóság volt a cél. Amikor a használtautó tesztek közt megláttam a G Astrát, szinte beleszerettem. Nagyon tetszik a formája és a belsejével sincs gondom. Amikor egyszer volt alkalmam egy ilyen autóba beülni, majdnem elszálltam amikor becsuktam az ajtaját, annyival autóbb a swifthez képest. Elnézést a hosszú bevezetőért, csak gondoltam így talán tisztább lesz a kép. Ilyen igényekkel szerintetek is jó választás lehet egy G Astra? Nem vagyok boyracer meg hasonlók, csak annyi barom van az úton és annyi a veszélyeztetés, hogy nem érzem magam biztonságban már a Suziban.

Szóval jelenleg gyűjtök ezerrel egy G Astrára és úgy gondoltam, hogy 1 misit szánnék rá úgy ámblokk, bár ha eladom a Suzit akkor annak az árából is tudnék még rászánni. Egy 2005-ösnél nem öregebb, klímás, ferdehátú, kb. 150.000 km körüli példányra gondoltam. Szerintetek reális az ár egy ilyenért? Naponta nézem a hahu-t, de szinte az összes ilyen kocsinak ki van satírozva a rendszáma és félek, hogy valami zsiványság van. A Suzit nagyon megbecsültem, megkapott minden törődést így keményen a lelkembe taposna egy lelakott, tekert órás Astra. Mire érdemes figyelni, ha venni akarok egyet? Vannak típushibák, amik látványától/hallásától hanyatt homlok meneküljek?

Köszönöm.

Szia,

nos, a G Astra lehet jó választás de bele is nyúlhatsz mint bármilyen más autó esetében. A használt 5 évesen is lutri, de 12-15 évesen pláne. A 2005-ös már Classic II és Twinport. Az 1.4 láncos vezérlésű (vezérlés csere kb 120000Ft vagy több, szerelő-égtáj függő). Ennyi idősen és vagy km után a twinport szelep már lehet cserés, ez kb 60-70, szintén műhely függő. Lehet gond az EGR szeleppel (ennél már nem leköthető), a szervókormánnyal (min 100000Ft). A Classic II lényegében egy butított G Astra.  Rengeteg mindenben más mint a kinézetre hasonló "echte" Astra-k. Más anyagokból készült, rengeteg dolgot kispóroltak belőle (ez a használati értékét rontja szerintem), a felszereltségük igencsak el tud maradni a 2005 előtti daraboktól. Olajfogyasztásra kevésbé jellemző, ennyi a jó hír, de fontos hogy nem 10w40 kenőanyaggal használtat vegyél (és ugye honnan lehetne tudni mivel használták...) mert a fent felsoroltak cseréjét előrébb hozza. Rengeteg érkezett az országba, ezért a kitakart rendszám, gyakran olyan mintha csak kitakarva lenne, közben magyar rendszám sincs rajra. 

Mit érdemes megnézni? Rozsda van-e rajta? Nem jellemző ha megkímélt, kategóriatársaknál jobb a korrózió védelme. Lánc csörög-e indításkor, twinport-nak van-e már csattogó hangja, minden visszajelző kialszik-e indításkor, volt-e sérülve (rétegvastagság mérés) és hogy mennyire gyári állapotú, hibakiolvasás, ha tulajtól veszed pl kérdezni hogy milyen gyakran és milyen olaj lett beletéve... Vidd el szervizbe, Opel-nál 10000Ft-ért mindent átnéznek vásárlás előtt, kapsz róla jegyzőkönyvet. Tudom nem kevés pénz, de a legkisebb probléma amit megelőzöl ezzel az ennek a sokszorosa. 1 millióért ott a H széria is, a motor teljesen ugyanaz 2007 év végéig (116le változat). Az 1.6 jobban eszi az olajat. 

Ebben a videóban ezen motorokról esik sző:

 

 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 3/14/2019 at 9:09 AM, G-man said:

Sziasztok!

Már egy ideje tervezem, hogy veszek egy Opel Astra G 1.4 autót. Jelenleg egy 2003-as Suzuki Swift sedan-t hajtok és bár első autónak jó volt és az akkori alacsony fizetésemből sem volt gond fenntartani, de szeretnék egy szinttel feljebb lépni. Amikor autót kerestem, akkor elsősorban a jobb biztonság, a Suzukihoz képest nem irreálisan magasabb fenntartási költség és a megbízhatóság volt a cél. Amikor a használtautó tesztek közt megláttam a G Astrát, szinte beleszerettem. Nagyon tetszik a formája és a belsejével sincs gondom. Amikor egyszer volt alkalmam egy ilyen autóba beülni, majdnem elszálltam amikor becsuktam az ajtaját, annyival autóbb a swifthez képest. Elnézést a hosszú bevezetőért, csak gondoltam így talán tisztább lesz a kép. Ilyen igényekkel szerintetek is jó választás lehet egy G Astra? Nem vagyok boyracer meg hasonlók, csak annyi barom van az úton és annyi a veszélyeztetés, hogy nem érzem magam biztonságban már a Suziban.

Szóval jelenleg gyűjtök ezerrel egy G Astrára és úgy gondoltam, hogy 1 misit szánnék rá úgy ámblokk, bár ha eladom a Suzit akkor annak az árából is tudnék még rászánni. Egy 2005-ösnél nem öregebb, klímás, ferdehátú, kb. 150.000 km körüli példányra gondoltam. Szerintetek reális az ár egy ilyenért? Naponta nézem a hahu-t, de szinte az összes ilyen kocsinak ki van satírozva a rendszáma és félek, hogy valami zsiványság van. A Suzit nagyon megbecsültem, megkapott minden törődést így keményen a lelkembe taposna egy lelakott, tekert órás Astra. Mire érdemes figyelni, ha venni akarok egyet? Vannak típushibák, amik látványától/hallásától hanyatt homlok meneküljek?

Köszönöm.

Szia! 

Tudom miről beszélsz, ismerős a helyzet. Most hirdettem meg az enyémet, pont egy olyan darab, amit keresel. Lehet, hogy itt a fórumon nem szabad hirdetni, nem is akarom. 

Amit el tudok momdani és lényegében már előttem elmondták: csak is magánszemélytől vegyél, kereskedő (tisztelet a kivételnek) undormány. Egyszerűen nem tudod lekövetni. 

Emígy én pont azért tartottam meg a G-t, mert fanatikusan lett tartva (pont, ahogy írod a Suzukidat) és minden igényt tökéletesen kielégítő autó ebben a kategóriában: kiforrott és megbízható, kiválóan eltartható gyári/prémium alkatrészekkel, sok jó szerelő van nagyon korrekt áron. És baromi jól néz ki :) A H szerintem borzasztó (ez nyilván szubjektív), a J meg nagyon drága. 

Autót mindig egy adott kategória felső-közép kínálatából kell venni, úgy, hogy a megfelelő eltartása ne okozzon gondot. Sokan itt rontják el, mimdig egy vagy két kategóriával feljebb nézelődnek, neppernél.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Mennyire veszélyes a külföldről behozott G Astra? Többnyire 1.6-os 8 szelepes motorral szerelt változatokat látok, csak nem tudom, hogy a 750 ezer körül ár mit jelent... Itthon 750-850 körül mennek a jobb, Mo-on újonnan forgalomba helyezett példányok.

Illetve itthoni autóknál feltűnik, hogy mennyire kopottas a kormány (az én autómmal egyidős járgányoknál is). Óratekereés, vagy csak más jellegű használat lehet?

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

1 óra, gedikart írta:

Mennyire veszélyes a külföldről behozott G Astra? Többnyire 1.6-os 8 szelepes motorral szerelt változatokat látok, csak nem tudom, hogy a 750 ezer körül ár mit jelent... Itthon 750-850 körül mennek a jobb, Mo-on újonnan forgalomba helyezett példányok.

Illetve itthoni autóknál feltűnik, hogy mennyire kopottas a kormány (az én autómmal egyidős járgányoknál is). Óratekereés, vagy csak más jellegű használat lehet?

Általánosságban a következőt tudom mondani: azért látsz többnyire X16SZR vagy Z16SE motoros példányokat, mert a németeknél az volt az alapmotor (ami nálunk a Z12XEP). Itthoni szemmel fura összeállítások vannak, mifelénk ugye aki az alapmotorral vásárolta az autót, az jellemzően spórolásból tette, tehát a központi záron és az alap két légzsákon kívül általában semmi nincs benne. Ezzel szemben a németeknél nem ritka a fullos 1.6 8V, elöl-hátul elektromos ablakkal, digitklímával és 8 légzsákkal. Kilométer szinte biztosan több van a német autókban, viszont ha nem itthon veszed neppertől, akkor odakint nemigen tekergetik. Ennek ellenére motorikus állapotuk általánosságban jobb, ők ugyanis elviszik az autót szervizbe (illetve a náluk töltött teljes élettartama alatt márkaszervizbe hordják, akár 6-8 évesen is, nem úgy mint nálunk), nem sufniban próbálják megoldani a karbantartást. Mindez vonatkozik azokra az autókra amiknek odakint német tulajuk volt, ha esetleg kinti török vendégmunkás használta, az nem feltétlenül adott ennyit a karbantartásra. Viszont hogy a hátrányokról is beszéljek: a karosszériát tekintve nagyon meg kell nézni az onnan származó autókat, mert Németországban sajnos a mai napig sózzák az utakat (nálunk ugye évek óta zeolitot használnak), emiatt a télen rendszeresen használt autók a szokásos helyeken erősen korrodáltabbak lehetnek, néha a leggondosabb ápolás ellenére is. Összességében tehát a német autó a magyarhoz képest jobban felszerelt, műszakilag jobb állapotú, de több kilométer van benne és esetenként jobban el lehet rozsdásodva mint a magyar. Ha tudsz nézni előéletet (amiből kiderül a tulajdonos kiléte) és át tudod nézni az alját rozsdát keresve, akkor vállalható szerintem. 

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Az én autómon (2004-es) az elektromos ablak kapcsolói az ajtóra vannak felszerelve. Viszont egy 2003-as Astrán ezt látom:

http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/927astra.jpg

Ezek szerint 2003-as modellnél oda pakolták a kapcsolókat? Vagy ez csak kivétel lehet? Szerintem abszolút nem kényelmes, pluszban elveszik azt a boxot a pakolási lehetőségtől.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

13 órája, gedikart írta:

Az én autómon (2004-es) az elektromos ablak kapcsolói az ajtóra vannak felszerelve. Viszont egy 2003-as Astrán ezt látom:

http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/927astra.jpg

Ezek szerint 2003-as modellnél oda pakolták a kapcsolókat? Vagy ez csak kivétel lehet? Szerintem abszolút nem kényelmes, pluszban elveszik azt a boxot a pakolási lehetőségtől.

Ez nem gyári megoldás, semelyik évjáratban nem pakolták oda a kapcsolókat. Az ehhez leginkább hasonló gyári megoldás a cabrionál volt, de ott is meghagytak egy kisebb méretű pakolórekeszt. Itt a rekesztől balra levő gombbal az összes (mind a 4) ablak egyszerre húzható le és fel, a jobb oldali gombbal pedig a tető zárása illetve nyitása vezérelhető:

cabrio_ablakkapcsolok.jpg 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
4 órája, Laci 82 írta:

Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, astra g z14xep motorkód. Elfogy valahova hűtővíz. Motorba nincs jele, olaj tiszta, vizet nem forralja. Van esetleg valami ötletetek hol keressem a hibát?

Köszönöm a válaszokat előre is

 

4 órája, Laci 82 írta:

Mégegy észrevétel, mikor vettem az autót a fűtés le volt kötve, nem volt a bowden beakasztva. Lehet köze a vízfogyáshoz? Visszaakasztottuk a bowdent, a fűtés kiváló, csak fogy a víz, egy hét alatt 2-3 dl.

És csak azóta fogy a vized mióta fűtesz? Jó lenne tudni hogy a tied fűtéscsapos-e (a régiek azok voltak, az újabbak nem, majd nálam okosabbak megmondják), mert ez egy jó kiindulási alap hogy kiderítsd hol tűnik el a hűtőfolyadék. Ha csak fűtéskor fogy, akkor én felemelném a padlószőnyeget mondjuk az anyósülés lábterénél, és megtapogatnám nem nedves-e, vagy nem érzek-e édeskés (fagyálló)szagot. Ha igen, akkor sajnos a fűtőradiátorod szivárog (ezért csak fűtéskor fogy), ennek a cseréjéhez viszont ki kell bontani a műszerfalat. :(

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

 

És csak azóta fogy a vized mióta fűtesz? Jó lenne tudni hogy a tied fűtéscsapos-e (a régiek azok voltak, az újabbak nem, majd nálam okosabbak megmondják), mert ez egy jó kiindulási alap hogy kiderítsd hol tűnik el a hűtőfolyadék. Ha csak fűtéskor fogy, akkor én felemelném a padlószőnyeget mondjuk az anyósülés lábterénél, és megtapogatnám nem nedves-e, vagy nem érzek-e édeskés (fagyálló)szagot. Ha igen, akkor sajnos a fűtőradiátorod szivárog (ezért csak fűtéskor fogy), ennek a cseréjéhez viszont ki kell bontani a műszerfalat. :(

Pont tegnap próbált a szomszéd hűtőfolyadékot cserélni a G-ben. Régóta ( pontosabban amióta a fiánál van aki xarik rá) fogy neki a víz, most sem volt a kiegyenlítőben, és csapvízzel lett állandóan utána töltve. A hűtő alsó sarkában talált egy leeresztőt, de onnan csak kábé 1 liter jött le. Az a fajta hűtő ahol mindegyik cső a vezérlés oldalon van egymás felett. Gondolom addig lejött a szint, aztán már nem tudott. Mondtam neki hogy vegye ki a termosztátot, van egy 100milis fecskendőm, ott szerintem tud még leszívni a hengerfejen keresztül a blokkból. De aztán csak beleöntötte a fagyállót, 3 liter ment neki bele, szóval nem volt sok a motorban. Hát majd kiderül. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Én is azt mondanám hogy gyári, mert kívülről a lemez az üvegtető szélénél vissza van hajtva, ilyet pedig az utólagos beépítők nem csinálnak, helyette gumikédert szoktak ráhúzni az élesen maradt lemezszélre a vágás után. Annak ellenére gondolom amúgy hogy gyári, hogy nem tudok róla hogy üvegtetővel is szerelték volna a G Astrákat gyárilag. Én úgy tudtam csak átlátszatlan lemeztető volt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Gyárinak néz ki vagy nagyon jól sikerült utólagos beépítés. Alvázszám alapján lehet rákeresni ( már aki rá tud) hogyan jött ki a gyárból.

 

4 órája, tgabika76 írta:

Én is azt mondanám hogy gyári, mert kívülről a lemez az üvegtető szélénél vissza van hajtva, ilyet pedig az utólagos beépítők nem csinálnak, helyette gumikédert szoktak ráhúzni az élesen maradt lemezszélre a vágás után. Annak ellenére gondolom amúgy hogy gyári, hogy nem tudok róla hogy üvegtetővel is szerelték volna a G Astrákat gyárilag. Én úgy tudtam csak átlátszatlan lemeztető volt.

Köszönöm. 56kW-os motorban csak 1.2-es létezik, 1.4-es nem? Megakadt a szemem a hirdetésen, hogy második autónak jó lenne. 60 ezer futott kilométerrel nem nagyon lehet G-t találni. A gyenge motor szól ellene (ha tényleg 1.2-es). Egy 1.2-es D Corsa-t hajtottam egy hétig, mielőtt átvettem a sajátom. Enyhe emelkedőn nemhogy nem gyorsult, a sebességet sem tudtam vele tartani. Túl nehéz hozzá az autó. Az 1.4-es ehhez képest nagyon fürge. Hasonló élményre lehetne ezzel is számítani? Az ár sok vagy kevés, ha az autó tényleg nem rozsdás és szép állapotú?

Link to comment
Megosztás:

5 perce, freddy_ írta:

 

Köszönöm. 56kW-os motorban csak 1.2-es létezik, 1.4-es nem? Megakadt a szemem a hirdetésen, hogy második autónak jó lenne. 60 ezer futott kilométerrel nem nagyon lehet G-t találni. A gyenge motor szól ellene (ha tényleg 1.2-es). Egy 1.2-es D Corsa-t hajtottam egy hétig, mielőtt átvettem a sajátom. Enyhe emelkedőn nemhogy nem gyorsult, a sebességet sem tudtam vele tartani. Túl nehéz hozzá az autó. Az 1.4-es ehhez képest nagyon fürge. Hasonló élményre lehetne ezzel is számítani? Az ár sok vagy kevés, ha az autó tényleg nem rozsdás és szép állapotú?

Hali.

Nekem 1.4-es van de az sem egy erőgép.Hát én nem vennék 1.-2-est ahoz elég nehéz ez a doboz amit visel.Gyengécske szegény.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kingblue írta:

Hali.

Nekem 1.4-es van de az sem egy erőgép.Hát én nem vennék 1.-2-est ahoz elég nehéz ez a doboz amit visel.Gyengécske szegény.

Ez szerintem tipikus kelet-európai piacra szánt verzió, mármint az 1.4-es. Érdekes hogy Németországban létezett ugyan végtelenül lecsupaszított 1.2-es (de csak az első másfél évben, még X12XE motorral és flották részére), de ettől eltekintve náluk az alapmotor a 75 lovas X16SZR (1.6 8 szelep) volt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 perce, tgabika76 írta:

Ez szerintem tipikus kelet-európai piacra szánt verzió, mármint az 1.4-es. Érdekes hogy Németországban létezett ugyan végtelenül lecsupaszított 1.2-es (de csak az első másfél évben, még X12XE motorral és flották részére), de ettől eltekintve náluk az alapmotor a 75 lovas X16SZR (1.6 8 szelep) volt.

Egy kérdést mindenképpen megér a motorkód az eladónál.
Ezzel a motorkóddal megtaláltam itt. Ha a táblázat nem csal, az 1.4 16V Twinport 6000-es fordulaton adja le a 90 lóerős maximális teljesítményt és 4000-es fordulaton a 125Nm maximális nyomatékát. Az X16SZR 1.6 8V motor 5200-as fordulaton adja le a 75 lóerős maximális teljesítményt és 2800-as fordulaton a 128Nm-es maximális nyomatékát. Milyennek érződhet ez az 1.6-os az 1.4-es 16V Twinport-hoz képest valós használat közben?

Módosítva : freddy_
Link to comment
Megosztás:

19 órája, tgabika76 írta:

Én is azt mondanám hogy gyári, mert kívülről a lemez az üvegtető szélénél vissza van hajtva, ilyet pedig az utólagos beépítők nem csinálnak, helyette gumikédert szoktak ráhúzni az élesen maradt lemezszélre a vágás után. Annak ellenére gondolom amúgy hogy gyári, hogy nem tudok róla hogy üvegtetővel is szerelték volna a G Astrákat gyárilag. Én úgy tudtam csak átlátszatlan lemeztető volt.

Én csak azért írtam hogy utólagos jól sikerült beépítés, mert előtte kicsit kutakodtam, és az oldalon találtam jó régen egy utólagosat. https://www.opelforum.hu/topic/622-extra-felszerelések-beépítése-utólag-elektromos-kérdések/?page=182 Kicsit görgess lejjebb. Mondjuk ez olyan profi hogy ha vissza vinnéd a gyárba még ők is elhinnék hogy alapból benne volt. :-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.