Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Akkor most akárhol néz az ember autót, sehol sem biztos, hogy annyi benne a km, amennyi? Nem igaz, hogy mindenhol ennyi gazember van.

Na akkor naív kérdés: ilyenkor első körben miről érdemes érdeklődni, mikor csak úgy nézelődik az ember?

Link to comment
Megosztás:

Magyarországon élünk, ne feledd... :)

Nézelődéssel nem hiszem hogy sok gondot fogsz találni, a Schilleresek

azért vannak olyan gondosak, hogy külsőleg rendbetegyék.

Érdemes első körben vinni egy szerelőt, akiben megbízol és tudod hogy

ért hozzá. Ő 5 perc alatt ki fogja szúrni, mire kell költened a közeljövőben,

ha megveszed a járgányt.

Egyébként nem akartam túl negatív lenni, az is lehetséges, hogy egy

szuper állapotban levő járgányról szól a nóta, csak hát ebben feltétlen

bízni nem szerencsés...

Link to comment
Megosztás:

Az elmúlt 3 hónapban én is hasonló gondokkal küzdöttem. Elfogadható árú használt G astrát kerestem 2-2.5M kategóriában. Összesen 3 db találtam, ahol a szervízkönyben található adatok egyeztek a szervízek nyilvántartásával. Van márkaszervíz, ahol mindent elmondanak telefonon, van ahol csak a tulajnak adnak adatot a saját autójáról. Rengeteg autó szervízkönyves, csak 1,5-2 éve nem vezetik és azóta 10e km futott az autó. :-)

Összefoglalva: 3 hónap után találtam egy 9e km futott bemutató autót egy vidéki márkakereskedőnél ( Viva + Klíma, kp.zár, ülésemelő ) 2,5 M-ért. Kicsi motor, nem az szín, amit szerettem volna, de az asszonynak elég az óvoda-iskola-mh. útvonalon.

kitartás

Kutyuska

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Amúgy pont ezért vagyok tiszta ideg, mert Mo vagyunk és akármit veszel, gondolkozni kell, hogy miért vagy túl olcsó vagy túl drága, és mindenki arra bazírozik, hogy egy ügyfélen degeszre keresse magát. Pfuj.

Tegnap elmentem, de kiderült, hogy átvitték másik telephelyre az autót, fogalmam sincs miért. Ma elmegyek oda és megnézem. Most már kíváncsi vagyok, és az árát is levitték egy ezressel, talán azért mert lejár a műszakija augusztusban? Most meg már azért parázok, hogy talán pont azért nem vitték még el ezt az autót, mert baja van.

Amúgy én is alig találok megfelelő autót 2-2,5 m körül, vagy rengeteg km van benne, vagy nem sedan stb, ez meg végre egy tetszetős autó, és annyira szép. Az meg hogy technikailag hogy áll, a szerelő majd megnézi. Sajnos nem állok a tecnikai kérdésekben a helyzet magaslatán.

Bocs, hogy ennyit untatom itt a népet.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! A segítségéteket szeretném kérni. Szeretnék egy Astra G -t vásárolni, sajna csak használtan jöhet szóba. Eddig az 1.2-es és 1.4-es felé kacsingattam 1999-2000-ig évjáratban. Azonban most elém csöppent egy eladó Astra G, 1.6-os, klímával, el.abl., légzsák, 5 a. 100.000 km-rel, jó esztétikai állapotban, évjárat 1999. Ár: 1.999.000. Kérdésem, hogy megéri-e a pénzét ez az autó, vagy keressek tovább?? :?: :?

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

udvozlom a tisztelt opel tulajdonosokat.2 honapja magam is azza valtam egy 1.7dtl karavan megvasarlasa altal.kivancsian varom a hozzaszolasokat hogy vajon a 8.8l-es fogyasztas varosban sok araszolassal megfelelonek mondhato-e?az auto 99es,75ezer km-el.es van egy pici problemam is;kb.80km/h sebessegnel kigyullad a hibajelzo lampa a levegotomegmero miatt,ami allitolag ilyenkor be all egy bizonyos mertekre es ezaltal vissza esik a motor teljesitmenye.azonban ha ilyenkor visszaveszem a gazt es ujra gyorsitok a lampa elalszik es vissza ter a teljesitmenye.ki tudna nekem megmondani hogy vajon kell-e cserelni ezt az alkatreszt vagy talan egy adagolo szervizben remelhetem hogy megjavitjak nekem.a valaszokat elore is koszonom.

Link to comment
Megosztás:

Akkor most mi van?Ki kell cserelni hetvenezerert azt a vacakot?Javitani nem lehet?De ez meg a kisebbik problemam ugyanis ma reggel nem indult be a verda.tegnap meg semmi baja nem volt.lehet hogy levegot kapott vagy mit tudom en de ez egy negy eves auto nehogymar adagolot kelljen cserelni hatszazotven ezerert.marpedig amikor elhuzattam az autot Ivanics es Barkanyhoz ott ezt kozoltek velem,mondvan hogy az elektronikajaval van baj de az egybe van vele igy hat csere.lehuzos kocsogok.szoval elhoztam az autot es kerem a tisztelt forumozokat sziveskedjetek ajanlani valakit aki segit es nem akar mindenaron hulyenek nezni.koszi.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek!

Én nem vagyok opeles csak 1 kollégámnak van astrája (3éves) és az ő nevében tennék fel egy kérdést. Indulás után egy kis idővel (pár km) leáll a kettes hengere. Ha leállítja a motort és ujraindítja akkor megy rendesen és nem is áll le ujra. Eddig 3 szervízben nem tudtak segíteni. Ha van valakinek tippje azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv miundenkinek

Én is tavasz környékén szeretnék autot venni. Szeretném ha segitenétek. Kb. 1.5-1.6 milla körül tudok rááldozni, és '97- '99-es évjáratban gondolkozok. Mindenképp 1.4-est 16 szelepest szeretnék mert ott még jo a biztositás, és teljesítmény is van :) Mire kell figyelnem kb mekkora egy ilyen motornak a fogyasztása? Mik azok a rejtett dolgok amit mindenképp meg kell néznem? Ezekre a kérdésekre szeretnék vélaszt kapni elöre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Üdv miundenkinek

Én is tavasz környékén szeretnék autot venni. Szeretném ha segitenétek. Kb. 1.5-1.6 milla körül tudok rááldozni, és '97- '99-es évjáratban gondolkozok. Mindenképp 1.4-est 16 szelepest szeretnék mert ott még jo a biztositás, és teljesítmény is van Mire kell figyelnem kb mekkora egy ilyen motornak a fogyasztása? Mik azok a rejtett dolgok amit mindenképp meg kell néznem? Ezekre a kérdésekre szeretnék vélaszt kapni elöre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot Kérni tőletek. Autóvásárlás elött állok, és - mivel mindig is közel állt hozzám az Opel - Egy Astrát szeretnék. Főként hitelből oldanám meg a dolgot az önerőm max 800 000 Ft. Használtban nem gondolkodom, mert hosszútávra kell az autó, nem száguldásra, hanem arra hogy mindig elvigyen oda ahova menni akarok, és nem szeretnék mások által használt autóba ülni, inkább választok egy új alapmodelt, mint egy extrásabb használtat. Szóval azt hiszem ennyi pénzből - viszonylag kis havi törlesztés mellett - csak egy tökalap ötajtós 1.2.-es Astrára telik, (a Corsa kicsi...) ami nem is baj, de szeretném tőletek megtudni, mire figyeljek, milyen gondok léphetnek fel. Évente kb. 10-15000 km.-nél nem többet fog futni az autó. Vidéki nagyvárosban élek, főleg városi közlekedésben lesz használva, alkalomszerüen nagyobb utakkal.

Ha tudtok más alternatívát ami jobban megéri, - így 2.3 milla körül - akkor szívesen látok bármilyen építő jellegü ötletet, tanácsot.

Köszönöm nekek előre is.

Üdv Mindenkinek: Bundás

Link to comment
Megosztás:

kedves bundás megosztom véled néhány gondolatom a témában az 1.2-es astra nem mondom hogy a legjobb döntés de néhány érv szól azért mellette alacsony a biztosítás meg az ára is elfogadható tavaly nyáron 270 ezer plussz-ért adtak bele klímát,ell ablakot,ell.tükröt,utas old légzsákot,és igy volt 2.7 m körül ami nem sokkal több mint amit gondoltál érte ,viszont ha el szánod magad érdemes több opel kereskedőnél is megnézni mert vannak egyedi kedvezmények helyenként a fogyasztása nem számot tevően tér el az 1.4,1.6, modellektől nekem 1.6-os volt 7 l-fogyasztott klimával kicsit többet mentem már 1.2-es modollel a 75 le nem túl meg győző de ha nem vagy gsi fan akkor szerintem nem egy rossz autó :wink: :wink: persze ez szvsz :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.