Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Igen? :) Batyam 307-ese meg ujkoraban megadta magat az M7-esen. Egyszercsak minden elsotetult, es kirakta az elakadasjelzot. A szervizben csak annyit mondtak, hogy software problema! :)

Hogyan lehet konnyeden 10-20-30 +loerot belerakni egy G astraba? Errol meselhetne valaki. :)

Link to comment
Megosztás:

DUDU!

Kérdezd OPEL 16V-t! Ö a legilletékesebb... Nem feltétlen a G ASTRÁ-ra gondoltam, inkább az 1,6-os, 16 szelepes motorra. :roll:

Szerintem: :twisted: Direktszűrő, gyertyacsere, esetleg vezérmű csere, sportkipufogó rendszer, sportkatalizátor (ha 1általán raksz bele...) és amikor miden más kész, a cuccra optimalizált motorelektronika-vezérlő program. :twisted:

Jack!

Tegnap tankoltam az asszony 206-osát, és nekitámaszkodtam a "C" oszlopnak közép tájon. Behorpadt... aztán szerencsére kiugrott. Jól össze van rakva 1ébként.

307 vs ASTRA témában a szépség ízlés kérdése. Úttartás szerintem forma-forma (ASTRA azért sokkal jobb... mer' szeretem.)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Átfutottam most ezt a topikot is, és láttam, hogy valaki írta, hogy elszállt a km számlálója. Ez volt nekünk is, törést javítottak a Maxabo-nál :shock: , mikor hozta ki a srác átadásra a kocsit, akkor mondta, hogy az izzó épp akkor égett ki. Másnap visszavittük és kicserélték garanciába. :) 8)

Ja, ha már itt vagyunk a műszerfalnál lenne egy kérdésem. Szeretnék a kicsikébe olyan szép Njoy-os króm keretes műszereket. Szerintetek hogy oldjam meg? Bontó? És ott kompletten kéne megvennem az egész műszeregységet? Vagy az a krómgyűrű lepattintható? :?:

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
  • 2 months later...
Sziasztok!Szeretnék venni egy Astra G Caravan-t. Egyenlőre a választásom a 2.0 DTI-re esik,de 1.7-ben is gondolkodok. Többnyire városban ill. hosszabb külföldi utazásokra (tehát nagyobb távokra autópályán) használnánk, és fontos lenne, hogy 3-4 emberrel+ csomag 140-körüli tempót normálisan lehessen vele autózni tartósan anélkül, hogy nagyon sokat fogyasztana vagy a kocsi kárára menne! Szívesen vennék minden hasznos és látszólag haszontalan információt tapasztalatot az autóról! Mik az esetleges tipushibái, előnyei-hátrányai ill. mire érdemes figyelni a megvételkor, milyenek a menetteljesítményei,fogyasztása egyszóval minden információ érdekel! Különösen olyanok véleményét várjom akik rendelkeznek egy ilyen astrával, és meg tudják osztani a negatív illetve a pozitív tapasztalataikat. Valójában a legfontosabb kérdésem az, hogy melyik motorral érdemes venni. 2.0 ; 1.7; vagy 1.7 ISUZU. Kb.: 2.8M Ft lenne rá.Előre is köszi minden hozzászólást! Üdv mindenkinek: Geri
Link to comment
Megosztás:

Szia Bazs!Írtad, hogy a kérdéseimre a válaszokat itt keressem, de diesel astráról nem sok információt találtam... Várjak türelemmel, és előbb-utóbb valaki segít nekem, hogy vajon melyik diesel motorral érdemes megvenni a 2001 utáni Caravan Astrát, ha a fent említett módon használnánk a kocsit???... Várom az infokat, és kösz

Link to comment
Megosztás:

Szia Bazs!Írtad, hogy a kérdéseimre a válaszokat itt keressem, de diesel astráról nem sok információt találtam... Várjak türelemmel, és előbb-utóbb valaki segít nekem, hogy vajon melyik diesel motorral érdemes megvenni a 2001 utáni Caravan Astrát, ha a fent említett módon használnánk a kocsit???... Várom az infokat, és kösz

Néha nem árt benézni rövidet írogatni..., esetleg néhány hardcore fórumozót megszólítani, hátha tudnak írni vmi okosat....... :wink:

uhuhu merre jársz? :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a dízel - benzin döntés vérmérséklet illetve felhasználás kérdése. Ha higgadt vagy, hosszú távokat vezetsz akkor a dízel a jobb. Tépni és rövid távra a benzines.

Persze az agyontuningolt egekbe emelt turbonyomású dízeleket nem sorolom az első kategóriába... :?

Link to comment
Megosztás:

kérdezd uhuhu-t.

Az ki :?:

8) 8) 8)

mugy ha jó, kevesettfutott, karbantartott autót veszel, akkor tökmindegy milyet veszel.

Mert JÓ!

ha lepukkant, nem karbantartott. ötszázezret futottat veszel akkor megszivod, bármilyenbe ülsz.

Aszt kell eldönteni,hogy mire kell.

ha sokat mész, nem versenyzel, akkor az Y17DT motorosat kell megvenni.

Ha szereted a sebességet, és szoktál 160 at is menni, akkor a Y20DTH-t.

Ki kell próbálni mindkettőt, és ugy dönteni.

1 valami ami szerintem nagyon fontos:

Itthon is és külföldön is , aki dieselt vesz, az baromi sokat megy.

azaz nem ritka a 2-300 ezer km- egy pár éves autóban!!!

Vigázni kell, hogy 4-500.000 Ft-tal többért nehogy egy félmilliót futott autód legyen...

Történeteket tudok mesélni, egy 1 éves autóról, ami bejött 120.000 km-es revizióra, és történetesen diesel volt :)

Meg látt am Astra 17D-t is 520.000 km-rel, ráadásul az ismerősömé ....

De láttAm C20NE Vectrát is 550.000 km-rel.

Meg Astrát is 475.000 km-rel,

nem sorolom tovább-...

Link to comment
Megosztás:

Az ki :?:

8) 8) 8)

mugy ha jó, kevesettfutott, karbantartott autót veszel, akkor tökmindegy milyet veszel.

Mert JÓ!

ha lepukkant, nem karbantartott. ötszázezret futottat veszel akkor megszivod, bármilyenbe ülsz.

Aszt kell eldönteni,hogy mire kell.

ha sokat mész, nem versenyzel, akkor az Y17DT motorosat kell megvenni.

Ha szereted a sebességet, és szoktál 160 at is menni, akkor a Y20DTH-t.

Ki kell próbálni mindkettőt, és ugy dönteni.

1 valami ami szerintem nagyon fontos:

Itthon is és külföldön is , aki dieselt vesz, az baromi sokat megy.

azaz nem ritka a 2-300 ezer km- egy pár éves autóban!!!

Vigázni kell, hogy 4-500.000 Ft-tal többért nehogy egy félmilliót futott autód legyen...

Történeteket tudok mesélni, egy 1 éves autóról, ami bejött 120.000 km-es revizióra, és történetesen diesel volt :D

Meg látt am Astra 17D-t is 520.000 km-rel, ráadásul az ismerősömé ....

De láttAm C20NE Vectrát is 550.000 km-rel.

Meg Astrát is 475.000 km-rel,

nem sorolom tovább-...

és megérkezett... 8) a megfelelő válasz :)

Link to comment
Megosztás:

Uhuhu!

Bocsi de nem vagyok nagyon otthon a témában.Az Y20DHT köznyelven a 2.0 DTI ??? Ez a kód motortipust jelöl? Hogyan tudom megnézni, hogy egy eladó autóban iylen motor van-e?Nekünk hosszabb távokra kéne a kocsi, évi 40.000km belepereg. Lényeg, hogy megbízható legyen, és pályán gond nélkül tudjuk utazni vele 140 körül 3-4 ember+csomaggal, úgy, hogy nem lesz a fogyasztás az egekben. Ilyen esetben a fent említett lenne jó?

Link to comment
Megosztás:

Uhuhu!

Bocsi de nem vagyok nagyon otthon a témában.Az Y20DHT köznyelven a 2.0 DTI ??? Ez a kód motortipust jelöl? Hogyan tudom megnézni, hogy egy eladó autóban iylen motor van-e?Nekünk hosszabb távokra kéne a kocsi, évi 40.000km belepereg. Lényeg, hogy megbízható legyen, és pályán gond nélkül tudjuk utazni vele 140 körül 3-4 ember+csomaggal, úgy, hogy nem lesz a fogyasztás az egekben. Ilyen esetben a fent említett lenne jó?

Ha jól tudom a 2.0-s DTI-ből elég sok féle van, amit uhuhu írt az szerintem egy "konkrét" típus.

Megtalálod a motorszámban, úgy, mint az enyémnél, hogy X16XEL.... :idea:

Link to comment
Megosztás:

És ha hirdetés alapján keresgetek autót akkor hogyan tudom erre a motorszámra szűkíteni a kört? Nagy különbség van 2.0 DTI-k között? Miért pont az a motorszámú a legjobb?

Én pontosan nem tudom, de lehet, hogy (LE) oldalról kell megközelíteni..de ezt majd uhuhu pontosítja neked!

Az 1.7DT-k közül is ugyebár van Opel és Isuzu dízel is, amit arról ismersz meg, hogy az Isuzu az erősebb....de Én is csak ennyit tudok róla... :?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.