Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Köszönöm a válaszokat!

DarthVödör listája elég tetszetős :)

De az 1.6 vs. 1.4 dolog még mindig foglalkoztat.

Vállalható az 1.6 minden nyűgjével, vagy ha probléma mentesebb autót akarok, akkor 1.4 legyen (vagy nincs is túl nagy különbség a kettő között?) és fogadjam el, hogy nem annyira virgonc mint a másik?

Városon belüli napi használatban biztosan nem tűnne fel a különbség, de mostanában kb havonta megjárjuk az M3-at Pest és Miskolc között, itt jobb lenne a lelkivilágomnak a nagyobb motor, de megéri? Persze ezt nekem kellene eldöntenem, :blush: csak így, tapasztalat hiányában... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!

DarthVödör listája elég tetszetős :)

De az 1.6 vs. 1.4 dolog még mindig foglalkoztat.

Vállalható az 1.6 minden nyűgjével, vagy ha probléma mentesebb autót akarok, akkor 1.4 legyen (vagy nincs is túl nagy különbség a kettő között?) és fogadjam el, hogy nem annyira virgonc mint a másik?

Városon belüli napi használatban biztosan nem tűnne fel a különbség, de mostanában kb havonta megjárjuk az M3-at Pest és Miskolc között, itt jobb lenne a lelkivilágomnak a nagyobb motor, de megéri? Persze ezt nekem kellene eldöntenem, :blush: csak így, tapasztalat hiányában... :blush:

1.4 is jó pályára, én havonta, de van amikor hetente többször megyek vele BP-re, ha kell, akkor megy... (a légkondi megfogja mind2 motort.)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!

DarthVödör listája elég tetszetős :)

De az 1.6 vs. 1.4 dolog még mindig foglalkoztat.

Vállalható az 1.6 minden nyűgjével, vagy ha probléma mentesebb autót akarok, akkor 1.4 legyen (vagy nincs is túl nagy különbség a kettő között?) és fogadjam el, hogy nem annyira virgonc mint a másik?

Városon belüli napi használatban biztosan nem tűnne fel a különbség, de mostanában kb havonta megjárjuk az M3-at Pest és Miskolc között, itt jobb lenne a lelkivilágomnak a nagyobb motor, de megéri? Persze ezt nekem kellene eldöntenem, :blush: csak így, tapasztalat hiányában... :blush:

Nem tudom, pontosan mit értesz az alatt, hogy "minden nyűgjével", de ha az olajfogyasztásra gondolsz, szerintem ez ne tartson vissza. Főleg, hogy az X16XEL motorok vannak erről elhíresülve, de évjárat alapján ebben ami a hirdetésben szerepel, már nem is az van ha jól tudom. Saját tapasztalatból mondom, hogy sokkal inkább számít a motor állapot, mint az, hogy 1.4, vagy 1.6. Az enyémben X16XEL van, és teljesen meg vagyok vele elégedve, semmilyen "nyűgje" nincs, az előző olajcsere ciklusban konkrétan egy csepp olajat nem kellett utántölteni.

A másik kérdésre pedig: Múlt héten tesómék 1.4-esét vezettem kicsit hosszabb távon, és eléggé meglepett, hogy mekkora különbség van a kettő között. Városban is. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy az rossz lenne, normál használatra teljesen jó, elég az is.

Az én tapasztalataim ezek, te döntésed hogy neked mi a fontos, én annyit tudnék tanácsolni, hogy nem kell megijedni az 1.6-os motoroktól sem, ne ez legyen az elsődleges szempont.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!

DarthVödör listája elég tetszetős :)

De az 1.6 vs. 1.4 dolog még mindig foglalkoztat.

Vállalható az 1.6 minden nyűgjével, vagy ha probléma mentesebb autót akarok, akkor 1.4 legyen (vagy nincs is túl nagy különbség a kettő között?) és fogadjam el, hogy nem annyira virgonc mint a másik?

Városon belüli napi használatban biztosan nem tűnne fel a különbség, de mostanában kb havonta megjárjuk az M3-at Pest és Miskolc között, itt jobb lenne a lelkivilágomnak a nagyobb motor, de megéri? Persze ezt nekem kellene eldöntenem, :blush: csak így, tapasztalat hiányában... :blush:

Április végén voltam így, csak vectránál. Kinéztem egy 1.6-ost, utánaolvastam, annyi rosszat mondtak róla, de úgy voltam ,hogy majd eldől élőben, meg amúgy is 2001es, akkor már nem futatták azokat a régebbi konstrukciós motorokat. Elmentem, megnéztem, reggeli első indításkor semmi füstnyom, akkor rossz annyira nem lehet. hangja jó volt, gázra szépen reagált, füst sehol. Végül megvettük, első volt egy olajcsere. Azóta ment kb 1000km-t, semmi olajfogyasztás. Tehát nem kell megijedni a motortól, ezek már nem eszik az olajat, mint a régebbi 1.6-osok. De egyébként is ha kicsit eszi is, akkor sincs gond, csak ne füstöljön, mert az már tényleg gáz és lehet költeni rá. Amit én hallottam, hogy reggeli első hidegindításnál ha nincs semmi füst és szépen indul, akkor nincs gond.

A régebbi motoroknál sem jön elő mindegyiknél a hiba ahogy olvastam. Van akinél problémamentesen megy, van akinél pedig zabálja az olajat.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!

DarthVödör listája elég tetszetős :)

De az 1.6 vs. 1.4 dolog még mindig foglalkoztat.

Vállalható az 1.6 minden nyűgjével, vagy ha probléma mentesebb autót akarok, akkor 1.4 legyen (vagy nincs is túl nagy különbség a kettő között?) és fogadjam el, hogy nem annyira virgonc mint a másik?

Városon belüli napi használatban biztosan nem tűnne fel a különbség, de mostanában kb havonta megjárjuk az M3-at Pest és Miskolc között, itt jobb lenne a lelkivilágomnak a nagyobb motor, de megéri? Persze ezt nekem kellene eldöntenem, :blush: csak így, tapasztalat hiányában... :blush:

A jó 1,6- nak nincs nyűgje!A klíma azt nem fogja meg,az 1,4-et viszont igen.Jól jön még az a pár lóerő többlet is országúton.

Link to comment
Megosztás:

A jó 1,6- nak nincs nyűgje!A klíma azt nem fogja meg...

Bitang erős 1.6-osod lehet, sose add el!

Én még az 1.8-on is megérzem ha bekapcsolom a klímát (és nem azért mert hideg lesz), sőt a hétvégén turbósokkal beszélgetve még ők is azt mondták hogy a Z20LET se megy annyira ha klímáznak (gondolom a 250km/h már csak szenvedve vagy sehogyse érhető el olyankor... :D ).

Link to comment
Megosztás:

Bitang erős 1.6-osod lehet, sose add el!

:D Nincs is szándékomban!És tényleg nagyon erős....az ezres Corsahoz képest! :icon1:

Tényleg nem veszi észre mikor bekapcsolom a klímát, a szolgálati 1,4 Twp viszont észrevehetően megtorpant.

ui: mennyire éreztem,hogy valamelyik "izomautós" beszól majd a kis egyhatosnak!

Link to comment
Megosztás:

Meg is nyerte a szépségversenyt, talán nem érdemtelenül.

Amúgy egy Z22SE van benne, de mondanom sem kell hogy ez sem gyári, egyebek mellett Chevrolet Cobalt szívósorral és hasonló nyalánkságokkal most olyan 200LE körül lehet az eredeti 147 helyett.

Mit sem ér,ha azt is megfogja a klíma! :D

Csak,hogy én is gonoszkodjak picit! :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Kereskedővel beszéltem többször telefonon, egy családtagjának félre lett téve az autó.

Megbeszéltük, hogy ha nem veszik meg, hív és hétfőn (megtekintés után persze) megvettük volna az autót.

Persze az a bizonyos családtag ma megvette az autót... <_< pedig elég jó vétel lett volna, na mindegy. <_<

Következő alany:

http://www.hasznalta...ajdonos-5897933

Ismét csak véleményeket, észrevételeket kérnék :blush:

Szerk.:

Futott km-t én is látom :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Kereskedővel beszéltem többször telefonon, egy családtagjának félre lett téve az autó.

Megbeszéltük, hogy ha nem veszik meg, hív és hétfőn (megtekintés után persze) megvettük volna az autót.

Persze az a bizonyos családtag ma megvette az autót... <_< pedig elég jó vétel lett volna, na mindegy. <_<

Következő alany:

http://www.hasznalta...ajdonos-5897933

Ismét csak véleményeket, észrevételeket kérnék :blush:

Szerk.:

Futott km-t én is látom :icon1:

Ebben legalább igaz lehet a km. Ha vissza lett hajtva akkor az szívás. Van szervizkönyve? Mert akkor vissza lehetne nézni, hogy valósak-e.

Link to comment
Megosztás:

Ebben legalább igaz lehet a km. Ha vissza lett hajtva akkor az szívás. Van szervizkönyve? Mert akkor vissza lehetne nézni, hogy valósak-e.

Imy, egyre jobban az a véleményem, hogy kezdesz elrugaszkodni a valóságtól.... ( még egy pár embernél kezdem felfedezni ezt a hajlamot :P )

2005 ös, és nyolcszázezer forint az ára.

miközben ugyanebben az évjáratban van 1,7 millio Ft ért is autó a neten. http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_classic_ii-5775961

szerinted jó állapotban van, és fontos momentum a szervizkönyv? ( legfeljebb nagyobb öröm ha megvan... )

Link to comment
Megosztás:

Imy, egyre jobban az a véleményem, hogy kezdesz elrugaszkodni a valóságtól.... ( még egy pár embernél kezdem felfedezni ezt a hajlamot :P )

Ezt most mire érted?

Csak tanácsot adtam neki. Vagy ennyire hamisítanak mindent? Főleg a szerviz bejegyzéseket?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.