Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Jaja, évi tízezernél annyira nem lényeg a fogyasztás. Vegyél egy OPC-t és gond letudva. :D

Találtam is egyet:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_2.0_turbo_opc_caravan-5913381

De most komolyan. Saját használatra simán jó lenne, de nem nekem kell.

Elsőre én is benzinest javasoltam, mert a diesel-nél elég drága egy kuplung csere és nehezebb is a motor. Hosszú távon sokat használva valószínűleg megérné.

Benzinből 1.6 16V-t elég sokat vezettem már, mert őseimnek olyan van öt ajtós változatban. Ha nem versenyezni akarok vele, akkor kulturáltan mozgatja a kocsit. Kombinál mennyi a többlet tömeg?

Link to comment
Megosztás:

Találtam is egyet:

http://www.hasznalta...caravan-5913381

De most komolyan. Saját használatra simán jó lenne, de nem nekem kell.

Elsőre én is benzinest javasoltam, mert a diesel-nél elég drága egy kuplung csere és nehezebb is a motor. Hosszú távon sokat használva valószínűleg megérné.

Benzinből 1.6 16V-t elég sokat vezettem már, mert őseimnek olyan van öt ajtós változatban. Ha nem versenyezni akarok vele, akkor kulturáltan mozgatja a kocsit. Kombinál mennyi a többlet tömeg?

Kb fél mázsa azonos motor és felszereltségnél. Talán a z16xe lehet az optimális választás.

Link to comment
Megosztás:

Üdv ismét!

Ma megnéztük ezt a gépet:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.6_16v_classic_ii-5907731

Külsőre nagyjából rendben van, pár karc van rajta, de azok mondhatni "természetesek" (színe elég bejövős mindenkinek).

Nem vezettem az autót, azt majd a következő alkalommal mindenképp, HA visszamegyünk családi kupaktanács után alkudozni és esetleg megvenni.

Ami probléma:

- klíma nem megy, eladó nem tudja, hogy elég csak tölteni, vagy ereszt is valahol vagy bármi más

- lejárt a műszaki (ez végül is nem nagy gond)

- ablakmosó tartály kupakja nincs meg (ez sem túl jelentős hiba, de vajon hová lett?)

- kormány és váltó szoknya a szokásos Opel módon megkopva

- vezérlés cseréről se volt semmi infó, de ennek a vásárlás utáni cseréje is "természetes"

Motorkódot sajnos elfelejtettem megnézni, de gyanítom, hogy z16xe.

Alapjáratot szépen tartotta, gázadásra jól reagált, a motor hangja is egészségesnek tűnt.

Nem tudom, hogy az évi ~22e (talán valós) futott km mennyire vészes, de hát ez van.

Ezek alapján valami vélemény? :icon1:

(+ 900-1M környékén szeretném elhozni az autót, persze ahogy azt Móricka elképzeli... :D)

Link to comment
Megosztás:

Üdv ismét!

Ma megnéztük ezt a gépet:

http://www.hasznalta...ssic_ii-5907731

Külsőre nagyjából rendben van, pár karc van rajta, de azok mondhatni "természetesek" (színe elég bejövős mindenkinek).

Nem vezettem az autót, azt majd a következő alkalommal mindenképp, HA visszamegyünk családi kupaktanács után alkudozni és esetleg megvenni.

Ami probléma:

- klíma nem megy, eladó nem tudja, hogy elég csak tölteni, vagy ereszt is valahol vagy bármi más

- lejárt a műszaki (ez végül is nem nagy gond)

- ablakmosó tartály kupakja nincs meg (ez sem túl jelentős hiba, de vajon hová lett?)

- kormány és váltó szoknya a szokásos Opel módon megkopva

- vezérlés cseréről se volt semmi infó, de ennek a vásárlás utáni cseréje is "természetes"

Motorkódot sajnos elfelejtettem megnézni, de gyanítom, hogy z16xe.

Alapjáratot szépen tartotta, gázadásra jól reagált, a motor hangja is egészségesnek tűnt.

Nem tudom, hogy az évi ~22e (talán valós) futott km mennyire vészes, de hát ez van.

Ezek alapján valami vélemény? :icon1:

(+ 900-1M környékén szeretném elhozni az autót, persze ahogy azt Móricka elképzeli... :D)

Szia,

a klímát érdemes lenne vmi szakinál megnézetni, mert nem tudhatod, hogy csak pár ezres, esetleg néhány tízezres (neadjisten százezres) baja van.

Fura, hogy érvényes okmányokkal hirdeti, miközben lejárt a műszakija. (lábon hivatalosan nem vihetnétek el)

Ablakmosó kupakja pótolható (nem tétel)

180ezer fölött már elfogadható a kopott kormány/váltó.

A vezérlést meg úgyis cseréled, azt bele kell kalkulálni (olajjal, szűrőkkel együtt).

2004-ben már esélyes, hogy twinportot tettek bele, nem a sima z16xe-t, ami egy fokkal gazdaságosabb.

Ha 1M-ra le tudod alkudni, akkor veled megyek a piacra minden hétvégén :)

.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem twinport motort 2005 második felétől raktak bele.Néztem én is Schillernél megint kombi G astrát.Azon vacilálok hogy twinport vagy nem twinport? Persze a z16xe olcsóbb egy kicsit,viszont elvileg kevesebbet futott.Ma megnéztem még a gyári gumik vannak rajta,a belseje sincs megkopva.A használtautón nincs róla kép.A twinport meg a másik telephelyről került ide.Múltkor még 1.399-ért árulták,mostmár csak 1.149.ha nem sietek megy ez még lejjeb is:)

Link to comment
Megosztás:

Valahogy az agyon kopott kormány a viszonylag kevés km-t nézve elbizonytalanított + a klíma elég nagy zsákba macska.

Egyelőre letettem az autóról, pedig benne ülve erősen megfogott.

Jövőhéten megyünk Pestre ismét, ezeket néztem ki:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.6_16v_classic_ii-5790389

Már beszéltem a tulajjal, korrektnek tűnik a srác, elutaznak, de megszervezte nekem, hogy megtudjam nézni az autót.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.6_16v_njoy-5927312

Ma kaptam ímélben, majd felhívom telefonon, hogy mégis hol lehet megnézni. Bár nem értem túlzottan a 2 autó közötti árkülönbözetet.

Szia,

a klímát érdemes lenne vmi szakinál megnézetni, mert nem tudhatod, hogy csak pár ezres, esetleg néhány tízezres (neadjisten százezres) baja van.

Fura, hogy érvényes okmányokkal hirdeti, miközben lejárt a műszakija. (lábon hivatalosan nem vihetnétek el)

Ablakmosó kupakja pótolható (nem tétel)

180ezer fölött már elfogadható a kopott kormány/váltó.

A vezérlést meg úgyis cseréled, azt bele kell kalkulálni (olajjal, szűrőkkel együtt).

2004-ben már esélyes, hogy twinportot tettek bele, nem a sima z16xe-t, ami egy fokkal gazdaságosabb.

Ha 1M-ra le tudod alkudni, akkor veled megyek a piacra minden hétvégén :)

.

Link to comment
Megosztás:

Valahogy az agyon kopott kormány a viszonylag kevés km-t nézve elbizonytalanított + a klíma elég nagy zsákba macska.

Egyelőre letettem az autóról, pedig benne ülve erősen megfogott.

Jövőhéten megyünk Pestre ismét, ezeket néztem ki:

http://www.hasznalta...ssic_ii-5790389

Már beszéltem a tulajjal, korrektnek tűnik a srác, elutaznak, de megszervezte nekem, hogy megtudjam nézni az autót.

http://www.hasznalta...6v_njoy-5927312

Ma kaptam ímélben, majd felhívom telefonon, hogy mégis hol lehet megnézni. Bár nem értem túlzottan a 2 autó közötti árkülönbözetet.

inkáb vegyél egy 1.4twp-t 2008as lpg vel alufelnivel,acélfelnire szerelt téligumival 4elektromos ablakos stb stb..

gondos gazditól 74ekm van benne 1.5M fix áron :)

ha érdekel rakok fel képet is

Link to comment
Megosztás:

Hűha :)

Most beszéltem az ezüst tulajával, az árból nem akar engedni egy fillért sem, mert szerinte megkímélt autó és megér ennyit, de az 1.3M is olyan, mintha a fogamat húznák, hát még az 1.5 :unsure:

Azért mondom ezt, mert nem tudom hol tárolni az autót, csak kint az utcán, ennek minden vonzatával (brazilok és egyéb kedves emberek, ezt gondolom nem kell részletezni sajnos).

Ezért próbálok minél közelebb maradni az 1M-ás lélektani határhoz.

Persze hajt a kíváncsiság, képeket szívesen fogadok. :icon1:

inkáb vegyél egy 1.4twp-t 2008as lpg vel alufelnivel,acélfelnire szerelt téligumival 4elektromos ablakos stb stb..

gondos gazditól 74ekm van benne 1.5M fix áron :)

ha érdekel rakok fel képet is

Link to comment
Megosztás:

Hűha :)

Most beszéltem az ezüst talajával, az árból nem akar engedni egy fillért sem, mert szerinte megkímélt autó és megér ennyit, de az 1.3M is olyan, mintha a fogamat húznák, hát még az 1.5 :unsure:

Azért mondom ezt, mert nem tudom hol tárolni az autót, csak kint az utcán, ennek minden vonzatával (brazilok és egyéb kedves emberek, ezt gondolom nem kell részletezni sajnos).

Ezért próbálok minél közelebb maradni az 1M-ás lélektani határhoz.

Persze hajt a kíváncsiság, képeket szívesen fogadok. :icon1:

ok :), én tudom hogy az enyémmel jobban járnál :)

rakok fel :)

Link to comment
Megosztás:

Valahogy az agyon kopott kormány a viszonylag kevés km-t nézve elbizonytalanított + a klíma elég nagy zsákba macska.

Egyelőre letettem az autóról, pedig benne ülve erősen megfogott.

Jövőhéten megyünk Pestre ismét, ezeket néztem ki:

http://www.hasznalta...ssic_ii-5790389

Már beszéltem a tulajjal, korrektnek tűnik a srác, elutaznak, de megszervezte nekem, hogy megtudjam nézni az autót.

http://www.hasznalta...6v_njoy-5927312

Ma kaptam ímélben, majd felhívom telefonon, hogy mégis hol lehet megnézni. Bár nem értem túlzottan a 2 autó közötti árkülönbözetet.

Soha nem adja el annyiért.1.350-ért 2007-es kombit adnak.Örülhet ha kap érte 800 ezret.Hiába megkimélt,akármit igérhet az a vevőt nem érdekli.Eladták tegnap amit kinéztem,de van egy másik 1 millióért 2005-ös kombi.

Link to comment
Megosztás:

Soha nem adja el annyiért.1.350-ért 2007-es kombit adnak.Örülhet ha kap érte 800 ezret.Hiába megkimélt,akármit igérhet az a vevőt nem érdekli.Eladták tegnap amit kinéztem,de van egy másik 1 millióért 2005-ös kombi.

Azt mondta, hogy neki nem sürgős eladni az autót, ennyi az ára és pont. :huh:

Most gondolkoztam azon, hogy felhívom megint (talán holnap) és megmondom neki, hogy elmegyünk megnézni az autót (~50km oda) és ha rendben van, adok érte 900-1M-t, többet nem. Ha ez neki így nem okés, akkor egészségére, üljön még rajta és viszhall.

Link to comment
Megosztás:

Azt mondta, hogy neki nem sürgős eladni az autót, ennyi az ára és pont. :huh:

Most gondolkoztam azon, hogy felhívom megint (talán holnap) és megmondom neki, hogy elmegyünk megnézni az autót (~50km oda) és ha rendben van, adok érte 900-1M-t, többet nem. Ha ez neki így nem okés, akkor egészségére, üljön még rajta és viszhall.

küldtem neked privit

:)

Link to comment
Megosztás:

Azt mondta, hogy neki nem sürgős eladni az autót, ennyi az ára és pont. :huh:

Most gondolkoztam azon, hogy felhívom megint (talán holnap) és megmondom neki, hogy elmegyünk megnézni az autót (~50km oda) és ha rendben van, adok érte 900-1M-t, többet nem. Ha ez neki így nem okés, akkor egészségére, üljön még rajta és viszhall.

Szerintem 2 hónap múlva adja magától is olcsóbban:)Múltkor találtam egy F astra kombit a hahu.n.Felhívtam az embert meg is néztem,megalkudtunk 750 ezerbe.2002-es évjárat klímás 107 ezer km-rel.Erre kitalálta,hogy csak úgy felrakta kiváncsiságból,igazából nem is biztos,hogy el akarja adni,meg van már rá vevője:)Hantázott össze-vissza.Szerencséje,hogy 1 kerület volt köztünk,nem mentem messzire.Vannak ilyenek akik csak kiváncsiságból felrakják a kocsijukat.Szerintem ez is ilyen.Miért nem veszel kombit?Sokkal praktikusabb és nem is drágább mint az 5 ajtós.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok a fórum, úgyhogy először is üdvözlet mindenkinek!

Lassan eladósorba kerül a 2002-es 1.4-es MPI Fabiám, amivel igazából maximálisan meg vagyok elégedve, de nagyon hiányik belőle a klíma és 180 000km már benne van.

Sok használt autót nézegettem, kb 1m lenne rá. Francia és olasz autókat kizártam, csakis német vagy japán, eselteg Ford jöhet szóba. Ami a legjobb vételnek tűnik számomra, az egy Opel Astra G. Sokat olvasgattam itt a fórumon, sok hasznos dolgot is találtam. Azért lenne pár kérdésem, remélem tudtok segíteni.

Találtam egy 2005-ös, 1.4-es Astrát, amiben elméletileg 115e km van. Letudtam egy pár dolgot az autóról: flottás autó volt, szervizkönyve nincs meg, de állítják, hogy valós km van benne és le is kérdezhető szervizben alvázszám alapján (ez igaz?). A szokásos felszereltséggel van: ABS, manuális klíma, két légszák, állítható fűthető tükör, el. ablak elöl, ködlámpa, középső kartámasz, központi zár + riasztó, servo, stb..

A hirdetés szerint 1.4 16v, a motorszám: Z14XEP19XXXXXX. Ez valóban 1.4 16v?

Kérdéseim ezek lennének:

- mennyire tűnik jó vételnek ez az autó? Ez a motor egy jó széria, megbízható és sokat kibír (egyesek szerint akár 3-400 000 km is belemgy gond nélkül)

- mire kell különösen figyelnem, ha megnézem az autót? Nem sokat tudni a hátteréről, de hajlandóak állapotfelmérésre elvinni velem együtt.

- kb mire számíthatok, hogy költenem kell rá, az olajcserét (gyertyák, üzemenyagszűrő, fékolaj, stb) úgyis megcsinálnám, de gondolok itt ilyenekre, mint féktárcsa+fékdob csere, futóműn, vezérműszíj, vagy bármi más, ami ilyenkor esedékes vagy várható, hogy cserés?

- két helyen lett megütve, a csomagtérajtó és a bal oldalán votlak horpadások, erről képet is tudtak küldeni, de javítva lett.

- kb 950-1m között lenne az ára

Elsőre ennyi jutott eszembe, előre is köszönöm válaszaitokat és várok minden jó tanácsot!

Köszönettel!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.