Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

én a helyedbe ezt venném :)

http://www.hasznalta..._optima-5933462

kb 400eft hozzáadott érték van az autóba

és kb egy év alatt 200eft sporólsz üzemanyagon

az autó enyém

Igen, valóban jó választás és tetszik is, láttam a hahun, de sajna nem fér bele a keretbe, mint írtam, kb 1m-ból kell kijönni, de az is a plafon. Ez van, sajnos.

De vélemény az autóról, amiről kérdeztem és úgy általában egy ilyen korú Astra G-ről?

Link to comment
Megosztás:

Igen, valóban jó választás és tetszik is, láttam a hahun, de sajna nem fér bele a keretbe, mint írtam, kb 1m-ból kell kijönni, de az is a plafon. Ez van, sajnos.

De vélemény az autóról, amiről kérdeztem és úgy általában egy ilyen korú Astra G-ről?

hát sajnálom :(

egyébként szerintem jó szekér lehet ..

Link to comment
Megosztás:

De vélemény az autóról, amiről kérdeztem és úgy általában egy ilyen korú Astra G-ről?

Én csak általánosságban válaszolnék, mert az autót élőben jó látni.

Az autónak nem elsősorban a korát kell nézni. Jó, az is fontos, de milyen állapotban van? Mert az furcsa lehet, ha mondjuk 80.000km van benne, de a kormánya és a váltó szoknyája kopott, töredezett. Ilyen esetben lehetséges, hogy vissza van tekerve az órája. Ha szerencséd van, akkor kifogsz egy olyat, ami tényleg keveset futott és vigyáztak rá. Persze ezt meg kell fizetni.

Én a kocsimat (Astra G Coupe Bertone Edition 1.8 16V benzin 7l/100km vegyes használat) 9 évesen vettem, 2000-ben gyártották. Eddig mindenki meglepődött, mert jó pár évet letagadhatna. Őseim kb. 6 évesen vették (Astra G öt ajtós 1.6 16V benzin 6l/100km vegyes használat), kevés km-el. Azt is 2000-ben gyártották, azon se látszik igazából a kora. Azért azt is érdemes tudni, hogy mindkét kocsi garázsban van hétköznap és csak hétvégéken használjuk. Ősöké közlekedésre van, enyém elsősorban élvezeti cikk. Ennyit röviden két "öreg" Astra-ról.

Link to comment
Megosztás:

Én ezt vettem meg ma.Holnap intézik az átírást.Remélem mihamarabb elhozhatom.Be akartam linkelni de le is vették a használtautóról:)Igaz úgysem volt róla kép.2005.5.havi 1.6-os caravan még nem a twinport.112 ezer km-rel.960 ezerért adták.A kormányon látszanak a bordák a sebváltószoknya sem szakadt.A gyári Dunlop 2020-as gumik vannak rajta.Magánszemélytől számították be,vett egy újat.Úgyhogy majd kérdezgetek mindenféléket:)

Link to comment
Megosztás:

Én csak általánosságban válaszolnék, mert az autót élőben jó látni.

Az autónak nem elsősorban a korát kell nézni. Jó, az is fontos, de milyen állapotban van? Mert az furcsa lehet, ha mondjuk 80.000km van benne, de a kormánya és a váltó szoknyája kopott, töredezett. Ilyen esetben lehetséges, hogy vissza van tekerve az órája. Ha szerencséd van, akkor kifogsz egy olyat, ami tényleg keveset futott és vigyáztak rá. Persze ezt meg kell fizetni.

Én a kocsimat (Astra G Coupe Bertone Edition 1.8 16V benzin 7l/100km vegyes használat) 9 évesen vettem, 2000-ben gyártották. Eddig mindenki meglepődött, mert jó pár évet letagadhatna. Őseim kb. 6 évesen vették (Astra G öt ajtós 1.6 16V benzin 6l/100km vegyes használat), kevés km-el. Azt is 2000-ben gyártották, azon se látszik igazából a kora. Azért azt is érdemes tudni, hogy mindkét kocsi garázsban van hétköznap és csak hétvégéken használjuk. Ősöké közlekedésre van, enyém elsősorban élvezeti cikk. Ennyit röviden két "öreg" Astra-ról.

Az én kocsimban 53.000Km van és most lett egy lyuk a bal dudagombnál, pedig vigyázok a kocsira áplgatom meg minden.Észrevettem hogy berepedezett a dudagomb melett meg a gomb maga is.Pár nap múlva ott tátong a lyuk.

Szerintem a naptól.

Szóval nem biztos hogy az ilyen kocsit visszatekerték, mert mondom az aenyémben 53 van és szalonból vettem anno.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Eljött az idő hogy g astra tulaj legyek. Rengeteg van kínálatban,amiket nézek azok max 10 évesek vagy is a Z motorkódosak már,szeretnék twinportosat,de nem biztos hogy kapok a pénzemért jó állapotut.500-tól vannak jelenleg,de én olyan 800-900 körül nézek,reménykedek ezért már vannak megkíméltek. Első autóm is lenne egyben,nem tudom mire figyeljek oda vásárláskor,itt olvasgatva az 1,4 jön be,fogyasztásra is megbízhatóság terén is.Java részt városon kívül használnám főként munkába járásra napi 50km. Klíma feltétel,na meg az 5 ajtós jön be nekem.Fehéret szeretnék ha lehet.

Van pár amik tetszenek még nem néztem meg őket,a vásárlás 2 hónapon belül lenne.Szerintetek melyik ami meg is érné az árát,látszólag mindegyik szép külsőleg,sajnos többnyire nincs elektromos ablak bennük,de talán utólag bele rakatnám.

ezt néztem ki:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_classic_ii-5956003

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Eljött az idő hogy g astra tulaj legyek. Rengeteg van kínálatban,amiket nézek azok max 10 évesek vagy is a Z motorkódosak már,szeretnék twinportosat,de nem biztos hogy kapok a pénzemért jó állapotut.500-tól vannak jelenleg,de én olyan 800-900 körül nézek,reménykedek ezért már vannak megkíméltek. Első autóm is lenne egyben,nem tudom mire figyeljek oda vásárláskor,itt olvasgatva az 1,4 jön be,fogyasztásra is megbízhatóság terén is.Java részt városon kívül használnám főként munkába járásra napi 50km. Klíma feltétel,na meg az 5 ajtós jön be nekem.Fehéret szeretnék ha lehet.

Van pár amik tetszenek még nem néztem meg őket,a vásárlás 2 hónapon belül lenne.Szerintetek melyik ami meg is érné az árát,látszólag mindegyik szép külsőleg,sajnos többnyire nincs elektromos ablak bennük,de talán utólag bele rakatnám.

ezt néztem ki:

http://www.hasznalta...ssic_ii-5956003

Így nem látok én rajta semmi olyat, ami nem jó, de az utastérről a vezető ülésből fényképezve azért a kormány és a váltó szoknya kopását megnézném.

Ha Olyan korai Z14XEP-t veszel, akkor majd azon pár dolgot nagy valószínűséggel cseréni kell! (vezérmű lánc+ feszítő, és a vízpumpa cső csonkja)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretnék tanácsot kérni, kinéztem egy 2007-es 1.4 benzines Astra classic II karavánt. /Twinport/

Céges kocsi volt, 146.000 km. Vezetett szervíz könyv.

Sajnos nincs Opel szaki ismerősöm, így itt érdeklődnék:

milyen specko dolgokra kell figyelni ?

esetleges típus hibák ?

"150.000" km futott táv környékén milyen cserélendő alkatrészek vannak ?

Válaszokat előre is köszi, Sanya

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretnék tanácsot kérni, kinéztem egy 2007-es 1.4 benzines Astra classic II karavánt. /Twinport/

Céges kocsi volt, 146.000 km. Vezetett szervíz könyv.

Sajnos nincs Opel szaki ismerősöm, így itt érdeklődnék:

milyen specko dolgokra kell figyelni ?

esetleges típus hibák ?

"150.000" km futott táv környékén milyen cserélendő alkatrészek vannak ?

Válaszokat előre is köszi, Sanya

Szia!

Vásárlás után cserélni kell az olajat szűrőket.Meg ránézni a vezérlésre.Az 1.4 es láncos,meg kell hallgatni hogy csörög-e.Szerintem vigyél magaddal egy ismerős szerelőt akiben megbízol,hogy nézze meg.150 ezer körül féktárcsákra fékbetétre is rá kell nézni.Az enyémben 113 ezer van,de nemsokára cserélni kell.A tipushibákra biztos mondanak valamit a többiek.Nekem is 2 hete van meg csak az Astra:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretnék tanácsot kérni, kinéztem egy 2007-es 1.4 benzines Astra classic II karavánt. /Twinport/

Céges kocsi volt, 146.000 km. Vezetett szervíz könyv.

Sajnos nincs Opel szaki ismerősöm, így itt érdeklődnék:

milyen specko dolgokra kell figyelni ?

esetleges típus hibák ?

"150.000" km futott táv környékén milyen cserélendő alkatrészek vannak ?

Válaszokat előre is köszi, Sanya

Ami twinportokra jellemző volt hiba, az a 2007-esnél már nincs (műanyag vízpumpa csonk, alultervezett vezérműlánc feszítő).

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

G-t szeretnék venni, futárkodok tehát dízelre gondoltam. ( Most C16NZ-s F-fel dolgozok, város 8,5l :S )

Dízelből melyik motorral érdemes venni? Kell a 2.0 vagy bőven elég az 1.7 is?

A német dízelmotor tényleg jóval rosszabb mint az ISUZU? 2002-2003-as kocsikat nézegetek 150.000-200.000 km között.

Van esetleg valami szériahiba G-nél amire érdemes odafigyelnem?

Szeretném elkerülni a sokat emlegetett 200.000 Ft-os adagoló felújításokat :D

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Elolvastam a hirdetést.Azt mondja keveset fogyaszt:)Mihez képest?Km állás nincs odaírva,tehát még nem tekerték vissza 150 ezerre.A belsejét le sem fotózta.A klíma nem működik.Gondolom nem csak gáz kell bele.Milyen duma már,hogy telefonos érdeklődés esetén többszöri próbálkozás ajánlott a túlterheltségük miatt.Kint gányolják a kocsikat,vagy bandáznak az utcán és nem hallják a telót.Mikor én odamentem megnézni egy Kombi F astrát meg egy Golfot 10 percig keresgéltem őket.Aztán azt sem tudták,hogy nappal világos van.Kérdeztem milyen motor van az Astrában,erre azt mondja most vették mindjárt megnézik:)Épp akkor fotózták le.Ha elmész megnézni vigyél egy Opelgurut,de szerintem nem véletlen adják ennyiért.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.