Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Sziasztok!

Autóvásrlás előtt állok és lett a láthatáron egy 2000-es évjáratu G astra 1.6 16V ecotec.

A szomszédunknál áll vagy 4 éve, mert a fia lerakta és nem foglalkozott vele.

Elég jutányos áron adná oda, de természetesen van baja. Elmondása szerint a gyújtás rosszalkodik, illetve mivel sokat állt a fékeket kell kicserélni plusz kell bele egy akksi.

Gondolom ezen kívül kellenek a kötelezők, olaj,szűrő, gumi stb.

Ezekkel nincs semmi gond, még nem jutottam el odáig, hogy megnézzem az autót, mert külföldön vagyok.

2 kérdésem van: Mire kell odafigyelni amikor megnézem a kocsit, illetve a gyújtás probléma mi lehet? olvasgattam a fórumon, trafo,egr szelep?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Autóvásrlás előtt állok és lett a láthatáron egy 2000-es évjáratu G astra 1.6 16V ecotec.

A szomszédunknál áll vagy 4 éve, mert a fia lerakta és nem foglalkozott vele.

Elég jutányos áron adná oda, de természetesen van baja. Elmondása szerint a gyújtás rosszalkodik, illetve mivel sokat állt a fékeket kell kicserélni plusz kell bele egy akksi.

Gondolom ezen kívül kellenek a kötelezők, olaj,szűrő, gumi stb.

Ezekkel nincs semmi gond, még nem jutottam el odáig, hogy megnézzem az autót, mert külföldön vagyok.

2 kérdésem van: Mire kell odafigyelni amikor megnézem a kocsit, illetve a gyújtás probléma mi lehet? olvasgattam a fórumon, trafo,egr szelep?

Olaj, olajszűrő, fékolaj, levegőszűrő, pollenszűrő csere mindenképp.

Gyújtás: meg kellene nézni, hogy dob-e hibakódot. Lehet gyertya, trafó, ECU

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok, frissen regisztráltként rögtön a kérdések :)

Szóval szeretnék astrát venni G astrát, 1.6 vagy 1.8 as motorral de lehetőleg normális összeszereléssel, ha jól tudom talán lengyel vagy milyen összeszerelésű astrákat nem annyira érdemes megvenni...

Na meg kifejezetten elektromos gázpedálost szeretnék venni, úgy olvastam hogy azokba a tempomat beszerelése viszonylag olcsóbb, mint a sima bovdenesekbe.

Megtudnátok mondani milyen évjárat vagy milyen jelekből lehet rájönni hogy hol szerelték össze, már ha ez számít, meg esetlegesen, hogy melyik évjárat amitől már elektromos gázpedálos a járgány?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, frissen regisztráltként rögtön a kérdések :)

Szóval szeretnék astrát venni G astrát, 1.6 vagy 1.8 as motorral de lehetőleg normális összeszereléssel, ha jól tudom talán lengyel vagy milyen összeszerelésű astrákat nem annyira érdemes megvenni...

Na meg kifejezetten elektromos gázpedálost szeretnék venni, úgy olvastam hogy azokba a tempomat beszerelése viszonylag olcsóbb, mint a sima bovdenesekbe.

Megtudnátok mondani milyen évjárat vagy milyen jelekből lehet rájönni hogy hol szerelték össze, már ha ez számít, meg esetlegesen, hogy melyik évjárat amitől már elektromos gázpedálos a járgány?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Szia!

2005-től amelyikek már Classic II néven jöttek ki, azokat szerelték lengyelországban, de az erős túlzás, hogy nem érdemes megvenni. Valóban kelet-európai piacra készültek, ezért kispóroltak belőle mindent, amit ki lehetett, de soha nem hallottam, vagy olvastam itt senkitől, hogy bármi baj lenne velük összeszerelés, vagy minőség terén, inkább a kisebb jelentőségű dolgokon spóroltak, se a karosszériával, se motorikusan nincs velük gond. Előnyük viszont, hogy ezeket már twinport motorral szerelték, amit a H Astrákba is raktak, fogyasztásban jobbak, és elvileg valamivel nyomatékosabb is. Na meg fiatalabbak is, ha ez szempont.

Bovdenes gázpedál csak az első egy-két évben volt, az X-el kezdődő motorkódú autók ilyenek, az összes többi elektromos gázpedálos, de azért ezek között is van olyan motortipus, amibe nincs gyári tempomat, vagyis nem nagyon lehet olcsón megúszni, pl. a Z14XEP, ami a Classic II 1.4-es motorja, meg talán korábbi 1.2-esek, de mivel te nagyobbakban gondolkozol, ez téged nem érint.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

2005-től amelyikek már Classic II néven jöttek ki, azokat szerelték lengyelországban, de az erős túlzás, hogy nem érdemes megvenni. Valóban kelet-európai piacra készültek, ezért kispóroltak belőle mindent, amit ki lehetett, de soha nem hallottam, vagy olvastam itt senkitől, hogy bármi baj lenne velük összeszerelés, vagy minőség terén, inkább a kisebb jelentőségű dolgokon spóroltak, se a karosszériával, se motorikusan nincs velük gond. Előnyük viszont, hogy ezeket már twinport motorral szerelték, amit a H Astrákba is raktak, fogyasztásban jobbak, és elvileg valamivel nyomatékosabb is. Na meg fiatalabbak is, ha ez szempont.

Bovdenes gázpedál csak az első egy-két évben volt, az X-el kezdődő motorkódú autók ilyenek, az összes többi elektromos gázpedálos, de azért ezek között is van olyan motortipus, amibe nincs gyári tempomat, vagyis nem nagyon lehet olcsón megúszni, pl. a Z14XEP, ami a Classic II 1.4-es motorja, meg talán korábbi 1.2-esek, de mivel te nagyobbakban gondolkozol, ez téged nem érint.

Köszönöm, akkor nyugodtabban nézelődök, remélem mihamarabb astra g tulajként köszönhetek be :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

2005-től amelyikek már Classic II néven jöttek ki, azokat szerelték lengyelországban, de az erős túlzás, hogy nem érdemes megvenni. Valóban kelet-európai piacra készültek, ezért kispóroltak belőle mindent, amit ki lehetett, de soha nem hallottam, vagy olvastam itt senkitől, hogy bármi baj lenne velük összeszerelés, vagy minőség terén, inkább a kisebb jelentőségű dolgokon spóroltak, se a karosszériával, se motorikusan nincs velük gond. Előnyük viszont, hogy ezeket már twinport motorral szerelték, amit a H Astrákba is raktak, fogyasztásban jobbak, és elvileg valamivel nyomatékosabb is. Na meg fiatalabbak is, ha ez szempont.

Bovdenes gázpedál csak az első egy-két évben volt, az X-el kezdődő motorkódú autók ilyenek, az összes többi elektromos gázpedálos, de azért ezek között is van olyan motortipus, amibe nincs gyári tempomat, vagyis nem nagyon lehet olcsón megúszni, pl. a Z14XEP, ami a Classic II 1.4-es motorja, meg talán korábbi 1.2-esek, de mivel te nagyobbakban gondolkozol, ez téged nem érint.

Az XEP-s motorokba nehezebb, de pl az 1.2-es itt nem játszik, mivel a G-be csak Z12XE motorok kerültek, XEP már nem.

Link to comment
Megosztás:

...remélem mihamarabb astra g tulajként köszönhetek be :)

Összefoglalva: 2001 és 2005 közötti 1.6-ost vagy 1.8-ast keress (Z16XE illetve Z18XE motorkódal), a korábbiak bowdenes gázpedálosak voltak ami némileg megnehezíti a tempomat beszerelését (de nem lehetetlen!), 2005 után meg jött a lengyel Classic II, amitől ugyan nem kell félni, viszont nem volt belőle 1.8-as, az 1.6-osban (Z16XEP) meg nem tudom hogy megoldható-e a tempomat viszonylag egyszerűen, vagy csak úgy mint a Z14XEP-ben.

Link to comment
Megosztás:

Összefoglalva: 2001 és 2005 közötti 1.6-ost vagy 1.8-ast keress (Z16XE illetve Z18XE motorkódal), a korábbiak bowdenes gázpedálosak voltak ami némileg megnehezíti a tempomat beszerelését (de nem lehetetlen!), 2005 után meg jött a lengyel Classic II, amitől ugyan nem kell félni, viszont nem volt belőle 1.8-as, az 1.6-osban (Z16XEP) meg nem tudom hogy megoldható-e a tempomat viszonylag egyszerűen, vagy csak úgy mint a Z14XEP-ben.

Köszönöm, pont ez jutott eszembe, hogy viszont nem kérdeztem rá az 1.6 és 1.8 as mocikkal mi a helyzet de már meg is kaptam rá a választ, köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Összefoglalva: 2001 és 2005 közötti 1.6-ost vagy 1.8-ast keress (Z16XE illetve Z18XE motorkódal), a korábbiak bowdenes gázpedálosak voltak ami némileg megnehezíti a tempomat beszerelését (de nem lehetetlen!), 2005 után meg jött a lengyel Classic II, amitől ugyan nem kell félni, viszont nem volt belőle 1.8-as, az 1.6-osban (Z16XEP) meg nem tudom hogy megoldható-e a tempomat viszonylag egyszerűen, vagy csak úgy mint a Z14XEP-ben.

Z16XEP igen megoldható! (kuplunk kapcsoló, indexkar és persze vezetélelés)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, kinéztem ezt a kocsit magamnak, már meg is néztem.

A kocsi:

http://www.hasznalta....000_km-6267086

Szerviz könyves (az szerint tényleg rendszeresen szervizelt) tudom ez még nem jelent semmit, de az eladó, mindenre hajlandó volt, hogy bármelyik szervizbe bevihetem és leinformálhatom, bevizsgáltathatom az autót. Opelnél mondták, hogy most már párhónapja minden kocsit le tudnak kérni a központi nyilvántartásból, de csak ha tulaj is ott van (mindezt ingyen) és beleegyezik. Állítólag a kocsin gyári a hátsó szárny, alu felni, és cd táras philips magnó, kartámasz van, mert kiállított darab volt (nem próba autó) és ezért volt belepakolva több minden. Ami zavar, hogy nem tudom látszik-e, de nincs a tükör színre fújva, ez létezhet, hogy gyárilag ilyen? Azt mondják végig garázsban tartott volt, de nagyon koszos a motortér, (attól még lehet?) szerintetek? Viszont a gumira rávágta, hogy még a gyári és ez alapján is valósnak tűnik a 62e Km. Természetesen túl vagyok több száz hozzászólás olvasásán a fórumban.

Segítsetek légy szíves, azért nektek nagyobb a tapasztalatok. :icon1:

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

igen létezik hogy nincs színre fújva a tükör

ugyan úgy mint a kilincs ,vagy az a műanyag csík az ajtón

jónak tűnik ;)

az árat kissé sokkalom...

ha azt nézem hogy az enyém 1.2M ment el, és az 2008.03 volt és volt benne LPG...(72eKM)

és sok más olyan dolog ami gyárilag CL2 -be nem létezik ,de abba én beleraktam :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, kinéztem ezt a kocsit magamnak, már meg is néztem.

A kocsi:

http://www.hasznalta....000_km-6267086

Szerviz könyves (az szerint tényleg rendszeresen szervizelt) tudom ez még nem jelent semmit, de az eladó, mindenre hajlandó volt, hogy bármelyik szervizbe bevihetem és leinformálhatom, bevizsgáltathatom az autót. Opelnél mondták, hogy most már párhónapja minden kocsit le tudnak kérni a központi nyilvántartásból, de csak ha tulaj is ott van (mindezt ingyen) és beleegyezik. Állítólag a kocsin gyári a hátsó szárny, alu felni, és cd táras philips magnó, kartámasz van, mert kiállított darab volt (nem próba autó) és ezért volt belepakolva több minden. Ami zavar, hogy nem tudom látszik-e, de nincs a tükör színre fújva, ez létezhet, hogy gyárilag ilyen? Azt mondják végig garázsban tartott volt, de nagyon koszos a motortér, (attól még lehet?) szerintetek? Viszont a gumira rávágta, hogy még a gyári és ez alapján is valósnak tűnik a 62e Km. Természetesen túl vagyok több száz hozzászólás olvasásán a fórumban.

Segítsetek légy szíves, azért nektek nagyobb a tapasztalatok. :icon1:

Előre is köszi.

Pár hozzászólással előrébb írta vki, hogy a classic II-nél már nem sokmindent pakoltak gyárilag az autóba. Ugyan nekem is az volt, de egyszerűen nem emlékszem arra, hogy milyen csomagok voltak. Az biztos, hogy ködlámpát külön kellett kérni bele, de sztem amiben van már elektromos tükör és ablak, az már vmi olyan felszereltségi kategória volt, aminél a színre fújt tükör járt. De nagyon haloványak az emlékeim.

Link to comment
Megosztás:

igen létezik hogy nincs színre fújva a tükör

ugyan úgy mint a kilincs ,vagy az a műanyag csík az ajtón

jónak tűnik ;)

az árat kissé sokkalom...

ha azt nézem hogy az enyém 1.2M ment el, és az 2008.03 volt és volt benne LPG...(72eKM)

és sok más olyan dolog ami gyárilag CL2 -be nem létezik ,de abba én beleraktam :)

Volt classic II-ben színre fújt kilincs meg oldalsó díszléc? én úgy akartam kérni 2005ben de azt mondták nem lehet, nincs olyan csomag.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, kinéztem ezt a kocsit magamnak, már meg is néztem.

A kocsi:

http://www.hasznalta....000_km-6267086

Szerviz könyves (az szerint tényleg rendszeresen szervizelt) tudom ez még nem jelent semmit, de az eladó, mindenre hajlandó volt, hogy bármelyik szervizbe bevihetem és leinformálhatom, bevizsgáltathatom az autót. Opelnél mondták, hogy most már párhónapja minden kocsit le tudnak kérni a központi nyilvántartásból, de csak ha tulaj is ott van (mindezt ingyen) és beleegyezik. Állítólag a kocsin gyári a hátsó szárny, alu felni, és cd táras philips magnó, kartámasz van, mert kiállított darab volt (nem próba autó) és ezért volt belepakolva több minden. Ami zavar, hogy nem tudom látszik-e, de nincs a tükör színre fújva, ez létezhet, hogy gyárilag ilyen? Azt mondják végig garázsban tartott volt, de nagyon koszos a motortér, (attól még lehet?) szerintetek? Viszont a gumira rávágta, hogy még a gyári és ez alapján is valósnak tűnik a 62e Km. Természetesen túl vagyok több száz hozzászólás olvasásán a fórumban.

Segítsetek légy szíves, azért nektek nagyobb a tapasztalatok. :icon1:

Előre is köszi.

Szerintem a motortér inkább menet közben tud koszolódni, ebből nem lehet arra következtetni, hogy valóban garázsos-e. Viszont ha csak koszos, és nem olajos, az még akár pozitívan is értékelhető, mert arra utalhat, hogy nem kellett az eladás előtt bütykölgetni, meg lemosni sem, hogy a mindenhova kicsapódott olajfoltokat eltüntessék.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként az árat lenyomtam 1,3-ra, de szerintem korrekt jó ár, mert augusztus óta követem a piacot. Ami még érdekes lehet, hogy több ilyen Astráról lecsúsztam, mert (nem viccelek) párnapon belül elvitek. Főleg magánszemélyek voltak és szerintem a megtett Km is nagyban hozzájárult. Volt, aki azt mondta, hogy a vevő nem is próbált alkudni. Kisebb karcok vannak rajta, de idővel szépen kijavíttatom. Összességében szép autó és nekem tetszik, engem inkább a műszaki állapota érdekel, az meg úgy tűnik, rendben van. A motortér tisztaságáról lehet, hogy a sok kiglancolt autókereskedéses kép tévesztett meg. :icon1:

Ha sikerül megvennem szerintem, még találkozunk itt a fórumom, vagy esetleg klubtag is lehetek még. :icon1:

Tud valaki Classic II-hőz Javítási Kézikönyvet, mert amit találtam pl: Így Csináld az csak 1999 évtől van?

Nem 2004-től.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.