Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

A fókuszos témába belemászva...

Én úgy vettem észre, hogy a fókuszok jobban rohadnak, mint a G-k. Ez sem utolsó szempont, mert a karosszériamunka drága, legalábbis a jó. A rossz még nem tart sokáig...

Az én Astrám 17 éves, 5. tulaj vagyok, nem tartom garázsban, de még a sárvédők sincsenek megindulva, pedig nem is karcmentes...

H Astrából én inkább Z16XER-t vennék, még inkább Z18XER-t, mintsem XEP-t.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, outsider írta:

A fókuszos témába belemászva...

Én úgy vettem észre, hogy a fókuszok jobban rohadnak, mint a G-k. Ez sem utolsó szempont, mert a karosszériamunka drága, legalábbis a jó. A rossz még nem tart sokáig...

Az én Astrám 17 éves, 5. tulaj vagyok, nem tartom garázsban, de még a sárvédők sincsenek megindulva, pedig nem is karcmentes...

H Astrából én inkább Z16XER-t vennék, még inkább Z18XER-t, mintsem XEP-t.

Az összes Ford jobban rohad mint az Opelek.Céges Tranzit 2008 as tiszta rozsda.Lassan kiesek alul :)

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Geopake írta:

Az összes Ford jobban rohad mint az Opelek.Céges Tranzit 2008 as tiszta rozsda.Lassan kiesek alul :)

Na, már bánom hogy nem fényképeztem le a céges Opelemet ma.... az egy öt hónapos(!) autó, és már simán látszanak a barna foltok a fényezésen keresztül is, bár az is igaz hogy csak névleg Opel, ugyanis egy Movanoról van szó, ami ugye egy álruhás Renault Master, olyannyira hogy a franciáknál is gyártják... Bár ettől még nem kéne ennyi idősen rohadnia, még akkor sem ha amúgy olyan helyen teszi ezt, ahol ki van téve kőfelverődésnek...:angry:

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

Na, már bánom hogy nem fényképeztem le a céges Opelemet ma.... az egy öt hónapos(!) autó, és már simán látszanak a barna foltok a fényezésen keresztül is, bár az is igaz hogy csak névleg Opel, ugyanis egy Movanoról van szó, ami ugye egy álruhás Renault Master, olyannyira hogy a franciáknál is gyártják... Bár ettől még nem kéne ennyi idősen rohadnia, még akkor sem ha amúgy olyan helyen teszi ezt, ahol ki van téve kőfelverődésnek...:angry:

Lehet a fényezés alatt barnára van alapozva :) 

 

  • Haha 2
Link to comment
Megosztás:

https://goo.gl/photos/SvUjzuykPbDbHwLR8

Eladó lesz. Ti mennyit kérnétek érte? :)
Új szelepek, szelepszár szimeringek (és ami ezzel jár), új Bosal kipufogó, új termosztát, új toronycsapágy és szilent stb.
Vezérlés, vízpumpa nemrég cserélve... Még az előző tulaj által cserélt Hella első lámpákkal...
A javítások 90%-a  számlával igazolt, 0 km-től...
Lekértem a rendszám alapján is az adatokat, a km is igazolható...

kb 60%-os 2013-as Good Year gumikkal. (külön igény (€) esetén 80%-os Firestone téli gumiszettel)
Nullextrás. Se klíma, se elektromos ablak, se ABS. :-):blink:
Riasztó, váltózár, közonti zár, 2 gyári kulcs. Ennyi. 
Ja és Car300... :-) (külön igény (€) esetén Pioneer mp3-as fejjel)

Nem karc-, de ellenben rozsdamentes.

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

1 óra, outsider írta:

https://goo.gl/photos/SvUjzuykPbDbHwLR8

Eladó lesz. Ti mennyit kérnétek érte? :)
Új szelepek, szelepszár szimeringek (és ami ezzel jár), új Bosal kipufogó, új termosztát, új toronycsapágy és szilent stb.
Vezérlés, vízpumpa nemrég cserélve... Még az előző tulaj által cserélt Hella első lámpákkal...
A javítások 90%-a  számlával igazolt, 0 km-től...
Lekértem a rendszám alapján is az adatokat, a km is igazolható...

kb 60%-os 2013-as Good Year gumikkal. (külön igény (€) esetén 80%-os Firestone téli gumiszettel)
Nullextrás. Se klíma, se elektromos ablak, se ABS. :-):blink:
Riasztó, váltózár, közonti zár, 2 gyári kulcs. Ennyi. 
Ja és Car300... :-) (külön igény (€) esetén Pioneer mp3-as fejjel)

Nem karc-, de ellenben rozsdamentes.

Cserélj váltószoknyát (10 perc, 2500Ft) és cseréljünk légzsákfedelet ha már eladod. :) Az enyémben elvileg 150k km van de viseltesebb a bal oldali (a jobb mint a gyári), gondolom előzőt tulaj ott nyomorgatta állandóan, sajnos. 695000Ft ért meghirdeted, 650 alá nem menj, a téli szett ezen felül kell számolni... Szerintem... :icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 perce, Janó32 írta:

...695000Ft ért meghirdeted, 650 alá nem menj, a téli szett ezen felül kell számolni... Szerintem... :icon13:

Hát én ennyire optimista nem lennék, főként a korai évjárat és a "nullextra" miatt. Szerintem jó ha 600e-t adnak érte, téli gumistól... egy kedves ismerősöm az egy évvel öregebb, igaz 8 szelepes (X16SZR), de fullextrás (4 elektromos ablak, klíma, sportülések, stb...) Caravanját nem tudja 600e-ért eladni, a beszámítás meg vicc, ilyen 400-akat akarnak adni érte...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 perce, tgabika76 írta:

Hát én ennyire optimista nem lennék, főként a korai évjárat és a "nullextra" miatt. Szerintem jó ha 600e-t adnak érte, téli gumistól... egy kedves ismerősöm az egy évvel öregebb, igaz 8 szelepes (X16SZR), de fullextrás (4 elektromos ablak, klíma, sportülések, stb...) Caravanját nem tudja 600e-ért eladni, a beszámítás meg vicc, ilyen 400-akat akarnak adni érte...

Alapvetően ua autót egészen más idő-intervallum alatt és más árszinten lehet értékesíteni függően attól hogy az az ország melyik szegletében történik... Tehát egy fullos szép autót lehet h nyomott áron lehet hónapok alatt eladni egy eldugott és kevésbé szerencsés helyzetben lévő megyében, addig a fővárosban meg szinte ki sem szállsz belőle már viszik is... Én így jártam anno, a szép és jó autók egy nap alatt cseréltek gazdát (ez felfelé viszi az árakat így a rosszabbak is drágák), ezért is kellett messzebbre mennem autóért. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Janó32 írta:

Alapvetően ua autót egészen más idő-intervallum alatt és más árszinten lehet értékesíteni függően attól hogy az az ország melyik szegletében történik... Tehát egy fullos szép autót lehet h nyomott áron lehet hónapok alatt eladni egy eldugott és kevésbé szerencsés helyzetben lévő megyében, addig a fővárosban meg szinte ki sem szállsz belőle már viszik is... Én így jártam anno, a szép és jó autók egy nap alatt cseréltek gazdát (ez felfelé viszi az árakat így a rosszabbak is drágák), ezért is kellett messzebbre mennem autóért. 

Plusz minél nyugatabbra mész annál többért tudod adni. Tőlünk mindíg a keleti határ közelébe mennek "olcsó" autóért.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Janó32 írta:

Alapvetően ua autót egészen más idő-intervallum alatt és más árszinten lehet értékesíteni függően attól hogy az az ország melyik szegletében történik... Tehát egy fullos szép autót lehet h nyomott áron lehet hónapok alatt eladni egy eldugott és kevésbé szerencsés helyzetben lévő megyében, addig a fővárosban meg szinte ki sem szállsz belőle már viszik is... Én így jártam anno, a szép és jó autók egy nap alatt cseréltek gazdát (ez felfelé viszi az árakat így a rosszabbak is drágák), ezért is kellett messzebbre mennem autóért. 

Ez így van.

Egy kis körkép:

2001
Ára

Másik 2001

2000

Csak az ugyanolyan évjáratú és motorú 5 ajtós autókat néztem...

Egyébként tegnapelőtt érdeklődtem egy 2008-as 60E km-es magyarországi első gazdás pesti jármű után, ami 2,7-ért volt kitéve.
Néhány plusz képet szerettem volna. A második érdeklődő voltam. Tegnap megvolt a harmadik és negyedik érdeklődő is.
Elvileg ma már elvitték...

8 órája, zotya975 írta:

Plusz minél nyugatabbra mész annál többért tudod adni. Tőlünk mindíg a keleti határ közelébe mennek "olcsó" autóért.

Fordítva akartad írni? Minél nyugatabbra mész, annál olcsóbban tudod eladni, és annál olcsóbban tudsz venni.
Ezért sem vinném el nyugatabbra beszámíttatni...
Jó 20-30% van benne. Itt kb annyival drágábbak az autók.

 

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, outsider írta:

Ez így van.

Egy kis körkép:

2001
Ára

Másik 2001

2000

Csak az ugyanolyan évjáratú és motorú 5 ajtós autókat néztem...

Egyébként tegnapelőtt érdeklődtem egy 2008-as 60E km-es magyarországi első gazdás pesti jármű után, ami 2,7-ért volt kitéve.
Néhány plusz képet szerettem volna. A második érdeklődő voltam. Tegnap megvolt a harmadik és negyedik érdeklődő is.
Elvileg ma már elvitték...

Fordítva akartad írni? Minél nyugatabbra mész, annál olcsóbban tudod eladni, és annál olcsóbban tudsz venni.
Ezért sem vinném el nyugatabbra beszámíttatni...
Jó 20-30% van benne. Itt kb annyival drágábbak az autók.

 

 

Nem, itt nálunk sokan csinálják hogy elmennek a keleti határhoz és vesznek egy autót 500-ért használják aztán eladják itt 600-ért. Az árakat a vásárló erő szabja meg, mivel itt jobb a kereseti lehetőség ezért több az emberek pénze is nyilván általánosságban beszélek, nem egyénre lebontva. Nálunk nincs szabad munkaerő, mert innen főleg nyugatra ingáznak sokan. Az itteni cégek még úgy is nehezen találnak embert hogy szálláslehetőséggel együtt hirdetik meg a munkát. Rengetegen laknak itt albérletben vagy a cég által bérelt lakásban akik az ország keletebbi részén laknak. Ha kevesebb a pénzük az embereknek, akkor ugyanazt a dolgot kevesebbért adják-veszik. De persze lehet nem így van, nem erősségem a gazdaság"-tan". 

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek én mennyiért hirdessem kb 1 hónap mulva. 

2005 gyártás 2006 forgalomba helyezés. Z14xep, klima, abs, el ablak. 2. Tulaj vagyok első tulaj csaladon belül idős bácsi 170e-el vettem. Most van benne 240 80% pálya, 207 nél lánccsere. Rozsdamentes parkolasi sérülések nélkül.  mennyi lehet a hirdetési ára? 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabor írta:

Szerintetek én mennyiért hirdessem kb 1 hónap mulva. 

2005 gyártás 2006 forgalomba helyezés. Z14xep, klima, abs, el ablak. 2. Tulaj vagyok első tulaj csaladon belül idős bácsi 170e-el vettem. Most van benne 240 80% pálya, 207 nél lánccsere. Rozsdamentes parkolasi sérülések nélkül.  mennyi lehet a hirdetési ára? 

170000km-t tett bele az idős bácsi???? 

Link to comment
Megosztás:

Tudom kissé hihetetlen, így lehet nem is írom bele a hirdetésbe ne kelljen magyarázkodni. Nem az a tipikus piacra járós nyugdíjas mint Magyarországon az idős bácsikról kialakult kép, szeretnek kirándulni, élvezik a nyugdíjas éveket :)  Asszem azóta J astránál jár már 80 körül van. Mindegy ez a mese része úgyse érdekel senkit 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, outsider írta:

Egyébként tegnapelőtt érdeklődtem egy 2008-as 60E km-es magyarországi első gazdás pesti jármű után, ami 2,7-ért volt kitéve.

Néhány plusz képet szerettem volna. A második érdeklődő voltam. Tegnap megvolt a harmadik és negyedik érdeklődő is.
Elvileg ma már elvitték..

 

 

Azóta már egy kereskedő hirdeti 2 kilóval többért... :angry:

Link to comment
Megosztás:

14 órája, tgabor írta:

Szerintetek én mennyiért hirdessem kb 1 hónap mulva. 

2005 gyártás 2006 forgalomba helyezés. Z14xep, klima, abs, el ablak. 2. Tulaj vagyok első tulaj csaladon belül idős bácsi 170e-el vettem. Most van benne 240 80% pálya, 207 nél lánccsere. Rozsdamentes parkolasi sérülések nélkül.  mennyi lehet a hirdetési ára? 

Szerintem max 7-750, ha el akarod adni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Dízel Passatom szeretném lecserélni egy benzines G Astrára, meguntam a dízel nyűgjeit és költséges szervizeit, hiába a jó fogyasztás. Mindenképp szíjasat szeretnék venni, igazából mindegy hogy 1.2, 1.4, 1.6, melyiket érdemesebb? Hány lóerős motorok a jók? Mert sajnos a hirdetésekből nem tudom meg mi a motorkód. Van valami típushibája ezeknek amire mindenképp figyelni kell vásárláskor?

Egyetlen aggályom van ezzel az autóval kapcsolatban, akinek Astrája van, szinte mind hengerfejes lett néhány éven belül, ez puszta véletlen, vagy ezek tényleg hajlamosabbak erre?

Astra G

Astra G II

Köszönettel: Zsolt

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Busman írta:

Sziasztok! 

Dízel Passatom szeretném lecserélni egy benzines G Astrára, meguntam a dízel nyűgjeit és költséges szervizeit, hiába a jó fogyasztás. Mindenképp szíjasat szeretnék venni, igazából mindegy hogy 1.2, 1.4, 1.6, melyiket érdemesebb? Hány lóerős motorok a jók? Mert sajnos a hirdetésekből nem tudom meg mi a motorkód. Van valami típushibája ezeknek amire mindenképp figyelni kell vásárláskor?

Egyetlen aggályom van ezzel az autóval kapcsolatban, akinek Astrája van, szinte mind hengerfejes lett néhány éven belül, ez puszta véletlen, vagy ezek tényleg hajlamosabbak erre?

Astra G

Astra G II

Köszönettel: Zsolt

Ha jól tudom, az 1.2 láncos motor, legalábbis a 75 lóerős Z12XE biztosan. A nem twinport 1.4 (X14XE, Z14XE) szintén szíjas, (twinport 2004 végétől volt: Z14XEP), az 1.6 (X16XE, Z16XE) szintén szíjas (abból a twinport _Z16XEP- is az). A hirdetésben ott vannak a lóerők... Hengerfejes lehet bármilyen autó, pláne minél idősebb/minél többet futott/kapott már.  Én 4 éve ridegtartom szerencsétlen autóm (mármint rengeteg a rövid városi táv, javarészt azt kap még télen is (igaz, éjjel garázsban van ha ez egyáltalán számít), remélem nem lesz hengerfejes...

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Cs. Zoltán írta:

Nem csoda, ha sok astra hengerfejes lesz. A műanyag vízcsonkok időzített bombák. A legtöbb tulajdonos nem néz utána ilyeneknek, így egy 3-4 ezer ft-os beavatkozásból lesz 130-140 ezer ft-os kiadás.

Sokan nem szerelnek autót, és nem is értenek hozzá, megvesz valaki egy kocsit, miért kellene gondolnia arra hogy egy ilyen hibalehetőség van az autóban? Szerelőhöz, márkaszervízbe hordják az autót olajcserére, műszakira, stb, ha ott nem szólnak hogy ezt cseréljük ki, akkor azt gondolják minden rendben. 

  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy Opel Astra G-t! Nem tudom, hogy egy 1,4-est vagy 1,6-ost vegyek. Főleg városban használnám, ezért nem kellene, hogy sokat egyen! A szerelőm azt mondja, hogy semmmiképpen ne vegyek 1,6-ost, mert sokat eszik. Viszont van aki azt mondja, hogy mivel az 1,6-os erősebb motor, könnyebben viszi ugyanazt a karosszériát! Érdekelne az 1,2 motorral szerelt Astra G is! Legyetek szívesek segíteni, kinek mennyit eszik, mit tanácsoltok! Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Torresbandi írta:

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy Opel Astra G-t! Nem tudom, hogy egy 1,4-est vagy 1,6-ost vegyek. Főleg városban használnám, ezért nem kellene, hogy sokat egyen! A szerelőm azt mondja, hogy semmmiképpen ne vegyek 1,6-ost, mert sokat eszik. Viszont van aki azt mondja, hogy mivel az 1,6-os erősebb motor, könnyebben viszi ugyanazt a karosszériát! Érdekelne az 1,2 motorral szerelt Astra G is! Legyetek szívesek segíteni, kinek mennyit eszik, mit tanácsoltok! Köszönöm előre is!

Válts szerelőt első körön!

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Torresbandi írta:

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy Opel Astra G-t! Nem tudom, hogy egy 1,4-est vagy 1,6-ost vegyek. Főleg városban használnám, ezért nem kellene, hogy sokat egyen! A szerelőm azt mondja, hogy semmmiképpen ne vegyek 1,6-ost, mert sokat eszik. Viszont van aki azt mondja, hogy mivel az 1,6-os erősebb motor, könnyebben viszi ugyanazt a karosszériát! Érdekelne az 1,2 motorral szerelt Astra G is! Legyetek szívesek segíteni, kinek mennyit eszik, mit tanácsoltok! Köszönöm előre is!

Nekem ugyan 1,4-es van.Fogyasztási statisztikámat láthatod az aláírásban. Az 1,6-os nem feltétlenül eszik többet. Sőt bizonyos esetekben jobb is lehet az 1,4-esnél.

A fogyasztás ennyire azonos autók mellett szinte kizárólag a vezetési stílustól és a használat körülményeitől függ. Az újabb XEP végződésű motorok néhány deci-vel kevesebbet fogyasztanak. Én a helyedben keresnék jó állapotú autót és ha azt egy 1,4-esben találnám meg, akkor azt venném... ha 1,6-osban pedig akkor azt. 

Amikor pályázok akkor pl. hiányát érzem, hogy nem 1,6-os az autóm, mert így már 130 környékén 4000-et forog a motor... és mivel az enyém 2008-as, azaz már a lengyel classic II... ezért a zajszigetelés hiánya miatt... akkor már túl hangos.

1,2-t semmiképpen ne vegyél! Városban is kevés a biztonságos és dinamikus vezetéshez, ha a klímát is bekapcsolod mellé.... akkor már nagy a baj a városi forgalomban... Emiatt aztán taposnod kell és szíváson kívül a végén még többet is ehet, mint egy 1.4-es. Már egy magyar középhegységben is kihívás vele rendesen közlekedni.

Szóval egy kicsit gáz a szerelőd.

Módosítva : bluemirage
Link to comment
Megosztás:

29 perce, bluemirage írta:

Nekem ugyan 1,4-es van.Fogyasztási statisztikámat láthatod az aláírásban. Az 1,6-os nem feltétlenül eszik többet. Sőt bizonyos esetekben jobb is lehet az 1,4-esnél.

A fogyasztás ennyire azonos autók mellett szinte kizárólag a vezetési stílustól és a használat körülményeitől függ. Az újabb XEP végződésű motorok néhány deci-vel kevesebbet fogyasztanak. Én a helyedben keresnék jó állapotú autós és ha 1,4-esben találnám meg, akkor azt venném... ha 1,6-osban pedig akkor azt. 

Amikor pályázok akkor pl. hiányát érzem, hogy nem 1,6-os az autóm, mert így már 130 környékén 4000-et forog a motor... és mivel az enyém 2008-as, azaz már a lengyel classic II... ezért a zajszigetelés hiánya miatt... akkor már túl hangos.

1,2-t semmiképpen ne vegyél! Városban is kevés a biztonságos és dinamikus vezetéshez, ha a klímát is bekapcsolod mellé.... akkor már nagy a baj a városi forgalomban... Emiatt aztán taposnod kell és szíváson kívül a végén még többet is ehet, mint egy 1.4-es. Már egy magyar középhegysében is kihívás vele rendesen közlekedni.

Szóval egy kicsit gáz a szerelőd.

Kizárólag városi ide-oda mászkálásra jó az 1.4.Ha már kimozdulsz vele országútra netán autópályára is akkor már 1.6

De ha 1.4 találsz jó állapotút azt vedd meg,én is így tettem:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.