Jump to content
spuri

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek

Recommended Posts

13 órája, G-man írta:

Sziasztok!

Már egy ideje tervezem, hogy veszek egy Opel Astra G 1.4 autót. Jelenleg egy 2003-as Suzuki Swift sedan-t hajtok és bár első autónak jó volt és az akkori alacsony fizetésemből sem volt gond fenntartani, de szeretnék egy szinttel feljebb lépni. Amikor autót kerestem, akkor elsősorban a jobb biztonság, a Suzukihoz képest nem irreálisan magasabb fenntartási költség és a megbízhatóság volt a cél. Amikor a használtautó tesztek közt megláttam a G Astrát, szinte beleszerettem. Nagyon tetszik a formája és a belsejével sincs gondom. Amikor egyszer volt alkalmam egy ilyen autóba beülni, majdnem elszálltam amikor becsuktam az ajtaját, annyival autóbb a swifthez képest. Elnézést a hosszú bevezetőért, csak gondoltam így talán tisztább lesz a kép. Ilyen igényekkel szerintetek is jó választás lehet egy G Astra? Nem vagyok boyracer meg hasonlók, csak annyi barom van az úton és annyi a veszélyeztetés, hogy nem érzem magam biztonságban már a Suziban.

Szóval jelenleg gyűjtök ezerrel egy G Astrára és úgy gondoltam, hogy 1 misit szánnék rá úgy ámblokk, bár ha eladom a Suzit akkor annak az árából is tudnék még rászánni. Egy 2005-ösnél nem öregebb, klímás, ferdehátú, kb. 150.000 km körüli példányra gondoltam. Szerintetek reális az ár egy ilyenért? Naponta nézem a hahu-t, de szinte az összes ilyen kocsinak ki van satírozva a rendszáma és félek, hogy valami zsiványság van. A Suzit nagyon megbecsültem, megkapott minden törődést így keményen a lelkembe taposna egy lelakott, tekert órás Astra. Mire érdemes figyelni, ha venni akarok egyet? Vannak típushibák, amik látványától/hallásától hanyatt homlok meneküljek?

Köszönöm.

Szia,

nos, a G Astra lehet jó választás de bele is nyúlhatsz mint bármilyen más autó esetében. A használt 5 évesen is lutri, de 12-15 évesen pláne. A 2005-ös már Classic II és Twinport. Az 1.4 láncos vezérlésű (vezérlés csere kb 120000Ft vagy több, szerelő-égtáj függő). Ennyi idősen és vagy km után a twinport szelep már lehet cserés, ez kb 60-70, szintén műhely függő. Lehet gond az EGR szeleppel (ennél már nem leköthető), a szervókormánnyal (min 100000Ft). A Classic II lényegében egy butított G Astra.  Rengeteg mindenben más mint a kinézetre hasonló "echte" Astra-k. Más anyagokból készült, rengeteg dolgot kispóroltak belőle (ez a használati értékét rontja szerintem), a felszereltségük igencsak el tud maradni a 2005 előtti daraboktól. Olajfogyasztásra kevésbé jellemző, ennyi a jó hír, de fontos hogy nem 10w40 kenőanyaggal használtat vegyél (és ugye honnan lehetne tudni mivel használták...) mert a fent felsoroltak cseréjét előrébb hozza. Rengeteg érkezett az országba, ezért a kitakart rendszám, gyakran olyan mintha csak kitakarva lenne, közben magyar rendszám sincs rajra. 

Mit érdemes megnézni? Rozsda van-e rajta? Nem jellemző ha megkímélt, kategóriatársaknál jobb a korrózió védelme. Lánc csörög-e indításkor, twinport-nak van-e már csattogó hangja, minden visszajelző kialszik-e indításkor, volt-e sérülve (rétegvastagság mérés) és hogy mennyire gyári állapotú, hibakiolvasás, ha tulajtól veszed pl kérdezni hogy milyen gyakran és milyen olaj lett beletéve... Vidd el szervizbe, Opel-nál 10000Ft-ért mindent átnéznek vásárlás előtt, kapsz róla jegyzőkönyvet. Tudom nem kevés pénz, de a legkisebb probléma amit megelőzöl ezzel az ennek a sokszorosa. 1 millióért ott a H széria is, a motor teljesen ugyanaz 2007 év végéig (116le változat). Az 1.6 jobban eszi az olajat. 

Ebben a videóban ezen motorokról esik sző:

Módosítva : Janó32

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás: