Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

6-os váltó , osztómű , 4x4


Zorro_16V

Recommended Posts

  • Hozzászólások 111
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

270e egy új, és a bontott 80-100e ft. Ami mondjuk lehet 2. rajt után szétszál...

Akkor nem biztos, hogy olyan drága

Persze ebben igazad van,csak kell szerezni egy jót + ott a postakölcség meg az apróságok.Lassan eljutunk oda hogy csak a 4x4 kb az autó értékének az 1/3.Viszont tényleg lehet rá számítani.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom ha ez olyan egyszerű lenne akkor nem csak 2 cég foglakozna vele egész európában.Tom arra gondolt hogy a svájci cég drágább viszont jóval kisebb nyomatékot bír ki.Van egy másik cég Svédországban ők 600LE ig vállalnak rá garanciát.Az ára 270e ft :lol:

Ez így van. Sajnos túl lutri a dolog. A svájci cég garanciát vállal asszem 180 Nm-ig, ami a gyári nyomatékátvitel kétszerese.

Szerintem mondjuk az sem túl sok, de a gyári teljesítménnyel történő törések szinte biztos, hogy karabantartás elmulasztásra vezethetőek vissza. Az a baj, hogy az egész rendszer csakis arra lett méretezve, hogy kettesben kigyorsításkor ne pörögjön el a kerék. Kb. ennyi. A drag használtara semmi grancia sincsen.:lol:

Ahhoz meg sok a 300e forint, pláne hogy kb. 7-8at ér az autó ~300 pacival.

Link to comment
Megosztás:

sztem meg tizenpár év alatt volt olyan gazdája a 4x4-eseknek aki leszarta és csak egy eszköz volt nála a cali. Ha csak mindenki feleannyit vagy negyedét foglalkozott volna vele mint itt egyesek akkor az a 4x4 még most is működne. Csak ami már szét van barmolva nehéz javítani meg ktgséges...

Link to comment
Megosztás:

sztem meg tizenpár év alatt volt olyan gazdája a 4x4-eseknek aki leszarta és csak egy eszköz volt nála a cali. Ha csak mindenki feleannyit vagy negyedét foglalkozott volna vele mint itt egyesek akkor az a 4x4 még most is működne. Csak ami már szét van barmolva nehéz javítani meg ktgséges...

Alul van méretezve. Legalábbis nem ehhez a felhasználsi módhoz lett tervezve.

Én a fogaskerék részét törtem szét, nem hinném hogy az több törödéssel tovább bírta volna...

A viszkó részre viszont igaz amit írtál.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emléxem Demó 80Nm-t mondott,elvileg annyit visz át a viszkó hátra.Nem kicsit van akkor alulméretezve!

78-90et írnak a kinti forumokon/oldalakon.

A svájci cég 180at tud (ez a legerősebb náluk), a svéd srác meg 400ról beszélt...

Nem nagyon értem egyébként én sem ezt az adatot, mert ez még az 50-50%os hajtáshoz is bőven kevés.

Link to comment
Megosztás:

Nem nagyon értem egyébként én sem ezt az adatot, mert ez még az 50-50%os hajtáshoz is bőven kevés.

Így van, ráadásul ha jól emlékszem a gyári prospektusokból, elvileg nincs is ilyen százalékos arányú megkötés hogy a teljesítmény mekkora hányadát küldi hátra az osztómű, amennyire én tudom, az addig küldi hátra a nyomatékot amíg csak az első tengely elpörög, tehát akár jóval több mint a felét is a hátsó kerekekre juttathatja.

Link to comment
Megosztás:

Ez így van. Sajnos túl lutri a dolog. A svájci cég garanciát vállal asszem 180 Nm-ig, ami a gyári nyomatékátvitel kétszerese.

Szerintem mondjuk az sem túl sok, de a gyári teljesítménnyel történő törések szinte biztos, hogy karabantartás elmulasztásra vezethetőek vissza. Az a baj, hogy az egész rendszer csakis arra lett méretezve, hogy kettesben kigyorsításkor ne pörögjön el a kerék. Kb. ennyi. A drag használtara semmi grancia sincsen.:lol:

Ahhoz meg sok a 300e forint, pláne hogy kb. 7-8at ér az autó ~300 pacival.

te tom nem is Tom :lol: már ki mondta hogy tul sok a posta ktsg a svédektöl ...

mond meg nekik nem kell elküldeni te innen ki küldöd érte a szallitmányozo céget .. és ugy olcsobb .. olyan 11e ft körül van

már persze csak akkor ha 31,5kg nál nem nagyobbb a sulya :lol:

konkrétan a DPD foglalkozik evvel

Link to comment
Megosztás:

  • 3 years later...

Sziasztok!

Az osztómű -ves témház szeretnék szólni, habár nem tudom, hogy fogjátok-e olvasni....

Nekem is egy 2.0 C20XE 4x4 calibrám van, úgy vettem, hogy az osztómű galyra volt zúzzva, szét volt benne darálva a bolygókerék. Szeretem az összkerekes autókat, élvezet vezetni, de inkább a hátsó kerekes autókért rajongok.

Tehát mivel az osztóműnek annyi, gondoltam megjavítom (ezzel foglalkozó cégeket ki is zártam, mert nagyon drágán csinálnák meg és egy másik osztómű beszerzése is költséges, bontóban is nagyon drága és az sem biztos, hogy hibátlan) ezért úgy gondoltam magam készítek bele új fogaskerekeket (a szakmám esztergályos és elég sokat konyítok az ilyesmikhez), de amennyibe ez kerűlne inkább úgy gondoltam, hogy mivel amúgy is hátsókerekes autót szeretnék át kellene alakítani az egészet hátsó meghajtásra. Bele is vágtam, elkezdtem gondolkodni, tervezgetni, méregetni és az osztóműböl kidobtam a bolygókereket és a Visco-kuplungot és annak a helyére terveztem két olyan tengelyt amely álltal fix lett az osztómű és állandó hátsóhajtást biztosít, persze ennek a célnak megfelelő anyagból gyártottam le és a szükséges technológiai eljárásokat is elvégeztem. Az első meghajtást megszüntettem (ez is igényelt egy kis tervezgetést - esztergálási munkákat). A hátsó diferenciálműben is módosítottam az átéttelt a megfelelő nyomaték miatt (na persze ez is nagy munkával járt). Na és persze ezek-átalakítása miatt ell kellet még végezni némi módosítást pl.: az elektronikában, stb... Öcsémnek szintén 2.0 C20XE 4x4 calibrája van és azon ki is kísérleteztük, mivel az enyém még építés alatt van azon még nem tudtuk. Az eredmény BRUTÁLIS!!!! :) :D :D

Gondolkodtam rajta, hogy ezt az egész tervet lekönyvelem részletesen és eladom.....

Szóval csak ennyit szerettem volna fűzni a calibra 4x4 -hez. :)

Link to comment
Megosztás:

Dícséretes az alaposságod és az elhivatottságod, csak a hozzászólásod utolsó előtti mondata nem tetszik. Persze senki nem akarja hogy ingyen vagy netán Calibrás bajtársiasságból bocsátsd az infót a rendelkezésére, de így kicsit úgy hangzik mintha azt írtad volna hogy "én már megcsináltam a tutit, de nektek nem mondom el hogyan kell".

Mi lenne ha inkább azt mondanád hogy ha a know-how-t nem is árulod el, de szívesen segítesz a kivitelezésben másoknak? Itt van pl. a fórumon Demó: ő szinte hivatásszerűen cserélget motorokat, nem ritkán olyanokat is beépít egy autóba amilyeneket az a kasztni még sose látott, de mégis megosztja hogy mi kell mindehhez, elvégre ez úgysem olyan művelet aminek bárki nekiesne a sufniban, szóval ha komolyan érdekel valakit a dolog, úgyis őhozzá megy a végén...

Link to comment
Megosztás:

Dícséretes az alaposságod és az elhivatottságod, csak a hozzászólásod utolsó előtti mondata nem tetszik. Persze senki nem akarja hogy ingyen vagy netán Calibrás bajtársiasságból bocsátsd az infót a rendelkezésére, de így kicsit úgy hangzik mintha azt írtad volna hogy "én már megcsináltam a tutit, de nektek nem mondom el hogyan kell".

Mi lenne ha inkább azt mondanád hogy ha a know-how-t nem is árulod el, de szívesen segítesz a kivitelezésben másoknak? Itt van pl. a fórumon Demó: ő szinte hivatásszerűen cserélget motorokat, nem ritkán olyanokat is beépít egy autóba amilyeneket az a kasztni még sose látott, de mégis megosztja hogy mi kell mindehhez, elvégre ez úgysem olyan művelet aminek bárki nekiesne a sufniban, szóval ha komolyan érdekel valakit a dolog, úgyis őhozzá megy a végén...

Szerintem meg mondja ezt : ha valakit érdekel a dolog, akkor ennyiért megcsinálja és kész :D

Én kérek videót egy pörgésről :) :) :D :P

Link to comment
Megosztás:

Dícséretes az alaposságod és az elhivatottságod, csak a hozzászólásod utolsó előtti mondata nem tetszik. Persze senki nem akarja hogy ingyen vagy netán Calibrás bajtársiasságból bocsátsd az infót a rendelkezésére, de így kicsit úgy hangzik mintha azt írtad volna hogy "én már megcsináltam a tutit, de nektek nem mondom el hogyan kell".

Mi lenne ha inkább azt mondanád hogy ha a know-how-t nem is árulod el, de szívesen segítesz a kivitelezésben másoknak? Itt van pl. a fórumon Demó: ő szinte hivatásszerűen cserélget motorokat, nem ritkán olyanokat is beépít egy autóba amilyeneket az a kasztni még sose látott, de mégis megosztja hogy mi kell mindehhez, elvégre ez úgysem olyan művelet aminek bárki nekiesne a sufniban, szóval ha komolyan érdekel valakit a dolog, úgyis őhozzá megy a végén...

Elnézést kérek, ha neked vagy bárkinek is így jött le a dolog, de nem így van.

Nem olyan szándékkal írtam, hogy én vagyok a menő és én megcsináltam és nem segítek senkinek semmit.

Csak ha valaki azt mondja, hogy érdekli a dolog és szeretné, hogy segítsek, akkor én x forintért elkészítem a részletes tervet és átadom és persze segítek is ha kell valamiben.

Mert ha kicsit értesz hozzá és belegondolsz, nagyon sok munka és idő, hozáértés és sok pénz kellet ahoz, hogy én ezt megvalósítsam.Valamit valamiért, ez így ferr.

Lehet hogy ő ("Demó") -hozzá fog menni akit érdekel, de az nem olyan biztos, hogy meg is tudja csinálni, elég sokféle szakértelem kellet ehez a dologhoz, hogy véghez tudjam vinni és nekem megadatott, neki viszont lehet, hogy nem.

Szóval még 1x mondom semmi "ki vagyok - mi vagyok" nem volt a dologban.

Link to comment
Megosztás:

:) :) :D :P

jó lenne :D

nagyságrendi árat mondanál arra, hogy mennyiért csinálnál meg egy RWD átalakítást ?

:D

hűűha....

hát most nem tom össze számolgatni és fejből sem akarok mondani semmit, de nagyon sokba van egy ilyen játék.

Most annyit mondok, hogy csak az osztóművet átalakítani olyanra, hogy megfelelő legyen erre a célra:

szükséges anyag: 10.000FT

megmunkálás: /hát igen, nekem ez ingyen volt mert magam csináltam a munkahelyemen, szóval a szaktudás és a szükséges gépek is rendelkezésre áltak/ de ezért a munkáért elkérnek kb 20.000FT -ot /lehet még kevesett is írtam, cégtől függ, én ennyiért megmunkálnám/

jah és majdnem elfelejtettem ezt még nemesíteni kell, majd homokfújni, ezt nagyon drágán válallják, de nekem ez is megadatott a munkahelyemen :D (ez is kb egy 10-es)

és akkor a kapott alkatrészt bele kell szerelni az osztóműbe a bolygókerék és a Visco helyére

Szóval én ezt elválalnám kb. 50.000FT -ért. De még 1x mondom ez csak az osztómű átalakítása!

És a felújítás ebben nincs benne, gondolok a szimeringre és a csapágyakra, ha azt is újat szeretnél bele +pénz és az sem olcsó.

Link to comment
Megosztás:

:D

hűűha....

hát most nem tom össze számolgatni és fejből sem akarok mondani semmit, de nagyon sokba van egy ilyen játék.

Most annyit mondok, hogy csak az osztóművet átalakítani olyanra, hogy megfelelő legyen erre a célra:

szükséges anyag: 10.000FT

megmunkálás: /hát igen, nekem ez ingyen volt mert magam csináltam a munkahelyemen, szóval a szaktudás és a szükséges gépek is rendelkezésre áltak/ de ezért a munkáért elkérnek kb 20.000FT -ot /lehet még kevesett is írtam, cégtől függ, én ennyiért megmunkálnám/

jah és majdnem elfelejtettem ezt még nemesíteni kell, majd homokfújni, ezt nagyon drágán válallják, de nekem ez is megadatott a munkahelyemen :) (ez is kb egy 10-es)

és akkor a kapott alkatrészt bele kell szerelni az osztóműbe a bolygókerék és a Visco helyére

Szóval én ezt elválalnám kb. 50.000FT -ért. De még 1x mondom ez csak az osztómű átalakítása!

És a felújítás ebben nincs benne, gondolok a szimeringre és a csapágyakra, ha azt is újat szeretnél bele +pénz és az sem olcsó.

tudva azt, hogy mennyi egy osztómű felújítása.....nem is olyan sok :)

ha tényleg nagyon bitang és bírja :D)))))

elektromos részen mit kellett megoldani amúgy ?

Link to comment
Megosztás:

Átolvastam, hogy mimindent csináltál, elég ötletes, gratula hozzá.

Az a legjobb, hogy végre valaki végig is játszotta az egészet és működik is neki.

Amire nagyon kíváncsi leszek, hogy a tányér és kúpkerék mit fog hozzá szólni hosszú távon, mert néha gyári felállásban is le lesznek darálva, ami ugye max 80-90Nm a LET osztóműnél, ennél kicsit kevesebb az NE/XE osztóműnél. Illetve hogy ami húzott LET-eknél elő szokott fordulni, hogy elreped a ház, mennyire fordulhat elő itt, mert itt egy XE-nél közel 200Nm-t visz hátra a technika. Ezek a dolgok csak akkor derülnek ki, ha valaki megcsinálja és tesztelve lesz a dolog, így itthon ez a Ti dolgotok lesz.

Amúgy a szakmám szerszámkészítő, eddig is elég sok alkatrészt gyártottam le magamnak, nem hinném, hogy akkora problémát jelentene egy ilyen átalakítás. Inkább csak abban látok problémát, hogy a gyári alkatrészek nem fogják bírni. A difitől és a gyári féltengelyektől nem félek, csak az osztómű belsejétől, illetve a váltóban lévő difitől, mert annak a háza viszi át a hajtást hátra.

Link to comment
Megosztás:

Átolvastam, hogy mimindent csináltál, elég ötletes, gratula hozzá.

Az a legjobb, hogy végre valaki végig is játszotta az egészet és működik is neki.

Amire nagyon kíváncsi leszek, hogy a tányér és kúpkerék mit fog hozzá szólni hosszú távon, mert néha gyári felállásban is le lesznek darálva, ami ugye max 80-90Nm a LET osztóműnél, ennél kicsit kevesebb az NE/XE osztóműnél. Illetve hogy ami húzott LET-eknél elő szokott fordulni, hogy elreped a ház, mennyire fordulhat elő itt, mert itt egy XE-nél közel 200Nm-t visz hátra a technika. Ezek a dolgok csak akkor derülnek ki, ha valaki megcsinálja és tesztelve lesz a dolog, így itthon ez a Ti dolgotok lesz.

Amúgy a szakmám szerszámkészítő, eddig is elég sok alkatrészt gyártottam le magamnak, nem hinném, hogy akkora problémát jelentene egy ilyen átalakítás. Inkább csak abban látok problémát, hogy a gyári alkatrészek nem fogják bírni. A difitől és a gyári féltengelyektől nem félek, csak az osztómű belsejétől, illetve a váltóban lévő difitől, mert annak a háza viszi át a hajtást hátra.

Na jó reggelt :D

Felkeltettem az érdeklődésed ? : ))))

Amúgy meg gyártsátok olyan anyagból a cuccot, ami kibírja :)

Ja és legyen sppppeeeerrr is :)

Link to comment
Megosztás:

Átolvastam, hogy mimindent csináltál, elég ötletes, gratula hozzá.

Az a legjobb, hogy végre valaki végig is játszotta az egészet és működik is neki.

Amire nagyon kíváncsi leszek, hogy a tányér és kúpkerék mit fog hozzá szólni hosszú távon, mert néha gyári felállásban is le lesznek darálva, ami ugye max 80-90Nm a LET osztóműnél, ennél kicsit kevesebb az NE/XE osztóműnél. Illetve hogy ami húzott LET-eknél elő szokott fordulni, hogy elreped a ház, mennyire fordulhat elő itt, mert itt egy XE-nél közel 200Nm-t visz hátra a technika. Ezek a dolgok csak akkor derülnek ki, ha valaki megcsinálja és tesztelve lesz a dolog, így itthon ez a Ti dolgotok lesz.

Amúgy a szakmám szerszámkészítő, eddig is elég sok alkatrészt gyártottam le magamnak, nem hinném, hogy akkora problémát jelentene egy ilyen átalakítás. Inkább csak abban látok problémát, hogy a gyári alkatrészek nem fogják bírni. A difitől és a gyári féltengelyektől nem félek, csak az osztómű belsejétől, illetve a váltóban lévő difitől, mert annak a háza viszi át a hajtást hátra.

Köszi szépen! :)

Hát igen attól én is tartok, hogy a ház megadja magát :D de remélem nem

Hát az én épített calibrámban gyári alkatrész szinte már alig-alig akad, az osztóműben is mindent a legjobb anyagból gyártottam le és megfelelő technológiai eljárásokon mentek át.

A váltómnak is csak a háza a gyári, egy f20-as házba lett legyártva egy 6 sebeséges egyenes fogazású szekvenciális váltó és a diferenciálmű az ki is lett szedve ugyan is az elsőhajtás meg lett szüntetve, csak a nagy fogaskerék maradt ami átadja a hajtást hátra, de persze az sem gyári :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.