Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

12 órája, AstryG írta:

Az bizti, hogy egyik eshetőség sem jó. Szóval egy fecskendő meg egy darab gumicső és lehet szívni ki a többlet olajat. Vagy ha nem okoz gondot/könnyen megoldható akkor alámenni... :)

Még jó a folyékonyszappan pumpája is. Hátha az könnyebben akad a háztartásban, mint a fecskendő

Link to comment
Megosztás:

Nem akarom lelombozni a kedélyeket, de szerintem se a fecskendő se a folyékony pumpa adagoló nem fogja elszívni az olajat a karter aljából főleg nem télen 0 fokban. Ha előtte fel tudod tölteni a csövet, hogy ne a vákumnak kelljen felhozni a folyadékot akkor talán, de inkább akkor sem. Persze ha valaki csinálta már akkor tévedtem. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Nem akarom lelombozni a kedélyeket, de szerintem se a fecskendő se a folyékony pumpa adagoló nem fogja elszívni az olajat a karter aljából főleg nem télen 0 fokban. Ha előtte fel tudod tölteni a csövet, hogy ne a vákumnak kelljen felhozni a folyadékot akkor talán, de inkább akkor sem. Persze ha valaki csinálta már akkor tévedtem. 

Télen meglehet, hogy valóban nem olyan jó dolog ezzel bajlódni. De ha 0C felett van a hőmérséklet ezzel a legkevesebb macerával szedheti ki az ember az olaj többletet.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, AstryG írta:

Télen meglehet, hogy valóban nem olyan jó dolog ezzel bajlódni. De ha 0C felett van a hőmérséklet ezzel a legkevesebb macerával szedheti ki az ember az olaj többletet.

Valóban...de azért azzal számolni kell hogy 10 milis fecskendővel 50, 20 milissel 25, ha tudsz szerezni 50-eset akkor 10 szívással tudsz kiszedni fél liter olajat.  Én a hűtőfolyadékot szoktam ilyen módszerrel leszívni, pontosabban így kezdtem el, egy csövet ledugtam a kiegyenlítőn keresztül a vízcsőbe, de aztán az X-edig szívásnál meguntam, és szájjal megszívtam a csövet, mert ott töltöttem volna a fél életemet az autó mellett olyan lassan haladtam fecsivel.  Nade a gyári módszer, hogy ott van lent a leeresztő csavar miért nem játszik?  Nem baj ha több jön ki tiszta edényből bármennyit visszatölthetsz. Plusz nincs esély rá hogy összeolajozd a motorteret, amikor aztán lehet takarítani. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Valóban...de azért azzal számolni kell hogy 10 milis fecskendővel 50, 20 milissel 25, ha tudsz szerezni 50-eset akkor 10 szívással tudsz kiszedni fél liter olajat.  Én a hűtőfolyadékot szoktam ilyen módszerrel leszívni, pontosabban így kezdtem el, egy csövet ledugtam a kiegyenlítőn keresztül a vízcsőbe, de aztán az X-edig szívásnál meguntam, és szájjal megszívtam a csövet, mert ott töltöttem volna a fél életemet az autó mellett olyan lassan haladtam fecsivel.  Nade a gyári módszer, hogy ott van lent a leeresztő csavar miért nem játszik?  Nem baj ha több jön ki tiszta edényből bármennyit visszatölthetsz. Plusz nincs esély rá hogy összeolajozd a motorteret, amikor aztán lehet takarítani. 

Igaz nem egy gyors megoldás, ha nem sok a többlet ahhoz még elmegy. Persze, hogy jó az olajleeresztés is, ha könnyen megoldható miért ne. 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, zotya975 írta:

Valóban...de azért azzal számolni kell hogy 10 milis fecskendővel 50, 20 milissel 25, ha tudsz szerezni 50-eset akkor 10 szívással tudsz kiszedni fél liter olajat.  Én a hűtőfolyadékot szoktam ilyen módszerrel leszívni, pontosabban így kezdtem el, egy csövet ledugtam a kiegyenlítőn keresztül a vízcsőbe, de aztán az X-edig szívásnál meguntam, és szájjal megszívtam a csövet, mert ott töltöttem volna a fél életemet az autó mellett olyan lassan haladtam fecsivel.  Nade a gyári módszer, hogy ott van lent a leeresztő csavar miért nem játszik?  Nem baj ha több jön ki tiszta edényből bármennyit visszatölthetsz. Plusz nincs esély rá hogy összeolajozd a motorteret, amikor aztán lehet takarítani. 

El kell venni a gyerektől a vízipuskát .Azzal gyorsabb :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Lehet kapni 100 ml-es fecskendőt is kb 250 ft eü-s boltban. A csövet ha ledugod, először szájjal érdemes felszippantani az olajat a cső tetejéig és úgy rádugni a fecskendőre. Így szinte teli tudod szívni a fecsit. Az 1 centis többletet szerintem 2 szippantás meg is oldja. Kb 10 perces művelet... 0 fokban is.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, BoMa írta:

Lehet kapni 100 ml-es fecskendőt is kb 250 ft eü-s boltban. A csövet ha ledugod, először szájjal érdemes felszippantani az olajat a cső tetejéig és úgy rádugni a fecskendőre. Így szinte teli tudod szívni a fecsit. Az 1 centis többletet szerintem 2 szippantás meg is oldja. Kb 10 perces művelet... 0 fokban is.

Lehet, én még csak 50-eset láttam eddig. Erről azért majd kérünk videót. Hűtőfolyadéknál is necces volt, de olajjal még nem próbáltam. :hehe:

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 19. at 16:02, zotya975 írta:

Lehet, én még csak 50-eset láttam eddig. Erről azért majd kérünk videót. Hűtőfolyadéknál is necces volt, de olajjal még nem próbáltam. :hehe:

Az igaz hogy nekem a 0W-40-es olajat kellett szippantani, és az is igaz hogy előtte volt egy 5 perces menetidő a blokkban. Tehát nem jéghidegen próbáltam kiszippantani, de jó erősen meg kell húzni a fecskendőt és szépen lassan a vákum amíg bírja szívja fel az olajat. A lényeg az erős, jó minőségű 100 ml-es fecskendő... :D

Link to comment
Megosztás:

2 órája, BoMa írta:

Az igaz hogy nekem a 0W-40-es olajat kellett szippantani, és az is igaz hogy előtte volt egy 5 perces menetidő a blokkban. Tehát nem jéghidegen próbáltam kiszippantani, de jó erősen meg kell húzni a fecskendőt és szépen lassan a vákum amíg bírja szívja fel az olajat. A lényeg az erős, jó minőségű 100 ml-es fecskendő... :D

Hát ja, hidegen sem jó, de üzem melegen sem, mert ugye a fecsi is műanyag, meg nem is lenne jó ha leforrázná magát az ember. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Megnéztem ezt az oldalt http://olajcsere.org/motorolaj-feltoltesi-mennyisegek/opel/astra-g/ Azt írja z16xe-hez 4 liter olaj kell a motorba. Közbe megnéztem az 5 literes kiszerelésben még kb 1 liter(lehet 9dl) van. Első töltésnél majdnem max-on volt a nívó és kb 2dl öntöttem a szűrőbe. Később pedig 3 alkalommal töltöttem után olyan 3-4dl között olajat. Akkor mi a valódi töltési értéke ennek a motornak? 

Link to comment
Megosztás:

35 perce, AstryG írta:

Megnéztem ezt az oldalt http://olajcsere.org/motorolaj-feltoltesi-mennyisegek/opel/astra-g/ Azt írja z16xe-hez 4 liter olaj kell a motorba. Közbe megnéztem az 5 literes kiszerelésben még kb 1 liter(lehet 9dl) van. Első töltésnél majdnem max-on volt a nívó és kb 2dl öntöttem a szűrőbe. Később pedig 3 alkalommal töltöttem után olyan 3-4dl között olajat. Akkor mi a valódi töltési értéke ennek a motornak? 

A 4L-es flakonban egy olyan 3-4dl szokott maradni nálam is (Z16XE).

Link to comment
Megosztás:

54 perce, Janó32 írta:

A 4L-es flakonban egy olyan 3-4dl szokott maradni nálam is (Z16XE).

Érdekes. Már bánom nem mértem meg mennyi olajat engedtem le belőle cserekor. Azért kérdeztem mert nézegetem az olajakat és ez szimpi https://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=details&prod=18482&cat=5 bár még nem kell, de nem baj ha megvan. És ha elsőre elég a 4 liter is még úgyis hogy után tudok tölteni belőle akkor ezt a prémiumot választom inkább. Meg itt is tudok szűrőt rendelni hozzá, a Bosch elég jó árban is van :) 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, AstryG írta:

Érdekes. Már bánom nem mértem meg mennyi olajat engedtem le belőle cserekor. Azért kérdeztem mert nézegetem az olajakat és ez szimpi https://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=details&prod=18482&cat=5 bár még nem kell, de nem baj ha megvan. És ha elsőre elég a 4 liter is még úgyis hogy után tudok tölteni belőle akkor ezt a prémiumot választom inkább. Meg itt is tudok szűrőt rendelni hozzá, a Bosch elég jó árban is van :) 

Annyira azért nem kiemelkedő ajánlat, látok ennyiért máshol is mindenféle akció nélkül... Pl Kovács Autóalkatrész, ott is van szűrő is... De ahogy gondolod... Minden esetben maradt min 3dl a 4L-es flakonban, ez az előző 1.6 (C16NZ) Astra-nál is így volt, mondjuk azt sosem kellett utántölteni... 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, Janó32 írta:

Annyira azért nem kiemelkedő ajánlat, látok ennyiért máshol is mindenféle akció nélkül... Pl Kovács Autóalkatrész, ott is van szűrő is... De ahogy gondolod... Minden esetben maradt min 3dl a 4L-es flakonban, ez az előző 1.6 (C16NZ) Astra-nál is így volt, mondjuk azt sosem kellett utántölteni... 

Persze nem olyan nagy különbség, Kauffer-ről az olajon 520Ft-at a szállításon meg 230-at fogok, a szűrők pedig hasonló árban vannak. Ezért a Kauffer. Nálam az utántöltés szerintem a váltásaim miatt vannak, nem minden esetben váltok el időben ezért csipegethet belőle, de nem rovom fel neki, ez nem nagy ár.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 22. at 10:03, Janó32 írta:

Csak érdeklődés szinten: valakinek van tapasztalata Mannol (Extreme vagy O.E.M. GM/Daewoo) 5w40-es motorolajjal kapcsolatban? 

Nem pont ez az olaj van most benne, de majdnem https://www.arukereso.hu/motorolaj-c3678/mannol/energy-formula-pd-5w-40-5l-p263688717/ Ez volt az első olajcserém így nincs viszonyítási alapom más olajhoz képest, pár ezret mentem vele csere óta. Mi érdekelne? Amire csak tudok válaszolok szívesen.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, AstryG írta:

Nem pont ez az olaj van most benne, de majdnem https://www.arukereso.hu/motorolaj-c3678/mannol/energy-formula-pd-5w-40-5l-p263688717/ Ez volt az első olajcserém így nincs viszonyítási alapom más olajhoz képest, pár ezret mentem vele csere óta. Mi érdekelne? Amire csak tudok válaszolok szívesen.

Köszi! Az általános dolgok érdekeltek volna: pl mennyire zajos vele a motor, mennyire fogy vagy habosodik egy másik kenőanyaghoz viszonyítva...

Link to comment
Megosztás:

Nem véltem felfedezni, hogy zajos lenne a motor vele. Mikor cseréltem az előző már elég fekete volt benne, bár nem tudom az milyen olaj volt mert már nem jutott eszembe kérdezni a tulajt. Habosodást sem láttam rajta. A fogyás az már más tészta. Cserekor majdnem fullon volt. Aztán eltelt pár hónap és megnéztem akkor már 3 rovátkával lentebb volt a szint a nívón, de még a minimum szint felett eggyel. Meglehet, hogy a váltásaim(nem rögtön váltok, tovább pörög) miatt jobban csipegeti a motor ezt az olajat mint a 10w-set. Persze nem állandó ez a váltás pontatlanság, de előfordul velem. Illetve a motor futása miatt lehet jobban kopik belőle. De szerintem a Mannol mint olaj egy jó választás, teszt alapján is megbízható. És én se tapasztaltam vele semmi problémát mióta használom.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, cryboy21 írta:

Sziasztok.

1999-es Astra G 1.6 8v  230.000 KM (X16SZR)-be milyen olaj kell?

Most GM 5w30 van benne de országúton , nagyobb fordulaton csipegeti.(ezt meg az előző tulaj tette bele)

én Mobil 3000 x1 5W40-el használtam anno,nálam nem volt olajfogyi

próbáld meg,de nem hinném hogy ez megállitja a fogyást:(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.