Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Akkor lehet volt valami selejt szállítmány, én még ilyennel nem találkoztam, pedig "nagyfelhasználó" vagyok :)

:P :(

Hát lehet, mert mondom cimborám nem váltott, csak lecserélte, és az új kanna már tuti.

Én meg ha már váltottam, akkor amig jó, addig használom ezt, ha elfogok egy pocsékat, akkor megyek vissza a metára, több varia nincsen.

Link to comment
Megosztás:

No comment....., jó tudom ilyenkor a rosszabb minőségű olaj tulajdoságai érvénysülnek, de így vegyen használt autót az ember :)

....Kedves Olajdoki!

Thalia DCI, 5 éves autóm van, ebbe kb. 4,5 l olaj megy. Maradt 1/2 l 5W-40 es elf olajam a múltkori olajcseréből. Most 10W-40 es TD olajat vettem (4 litert). Hozzáönthetem a múltkorról maradt 1/2 litert, vagy inkább vegyek még 1 l 10W-40-est?

Előre köszönöm a válaszát.

Kedves Érdeklődő!

Nyugodtan összeöntheti a két olajat. A mai korszerű olajok teljesen kompatibilisek egymással, nem kell semmilyen nemkívánatos reakciótól tartania. Arra azonban figyeljen, hogy mindkét olajnak teljesítenie kell az autó gyártójának műszaki elvárásait. Azaz együtt akkor alkalmasak, ha külön-külön is azok.

Üdv:

Olajdoki....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hát nem tudom, az én fékolajam egyidős az autóval (8,5 év), komolyabb szervizeknél én is akartam cserélni, de aztán mindig elmaradt. A javasolt két éves cserén így már talán túl vagyok :).

Elvileg a fék zárt rendszer, s bár a fékfolyadék higroszkopikus, nálam nem vett fel vizet, sok fékezésnél nem puhul el, és a szintje is megfelelő, van ennek valami végleges kihordási ideje, ami után azért „illik” kicserélni?

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, az én fékolajam egyidős az autóval (8,5 év), komolyabb szervizeknél én is akartam cserélni, de aztán mindig elmaradt. A javasolt két éves cserén így már talán túl vagyok :).

Elvileg a fék zárt rendszer, s bár a fékfolyadék higroszkopikus, nálam nem vett fel vizet, sok fékezésnél nem puhul el, és a szintje is megfelelő, van ennek valami végleges kihordási ideje, ami után azért „illik” kicserélni?

én úgy vagyok vele nem nézek arra az 1300ft-ra.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, az én fékolajam egyidős az autóval (8,5 év), komolyabb szervizeknél én is akartam cserélni, de aztán mindig elmaradt. A javasolt két éves cserén így már talán túl vagyok :).

Elvileg a fék zárt rendszer, s bár a fékfolyadék higroszkopikus, nálam nem vett fel vizet, sok fékezésnél nem puhul el, és a szintje is megfelelő, van ennek valami végleges kihordási ideje, ami után azért „illik” kicserélni?

Meglepődnél a forráspontján. :(

Egy sima mátrai túra során lehet könnyen bajban lennél. :P

Link to comment
Megosztás:

Meglepődnél a forráspontján. :)

Egy sima mátrai túra során lehet könnyen bajban lennél. :(

Hát igen, erre a hegyes témára már gondoltam, ott valóban jöhetne elő gond..., úgyhogy mostmár nem hagyom magam lebeszélni, a következő belematatáskor csere lesz. :P

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, erre a hegyes témára már gondoltam, ott valóban jöhetne elő gond..., úgyhogy mostmár nem hagyom magam lebeszélni, a következő belematatáskor csere lesz. :)

Ha Bp-i vagy, keresd fel a Strohm Kft-t, alul még link is van az oldalukra. Ott forrpontot is tudnak mérni, ha jól tudom. :(

Egy ilyen csere 2-5e Ft lehet kb?

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, az én fékolajam egyidős az autóval (8,5 év), komolyabb szervizeknél én is akartam cserélni, de aztán mindig elmaradt. A javasolt két éves cserén így már talán túl vagyok :).

Elvileg a fék zárt rendszer, s bár a fékfolyadék higroszkopikus, nálam nem vett fel vizet, sok fékezésnél nem puhul el, és a szintje is megfelelő, van ennek valami végleges kihordási ideje, ami után azért „illik” kicserélni?

az az igazság, hogy senki sem mondja meg hogy meddig jó... viszont egy vészfékezésnél van baj akkor spórolták 2600 ft ot, de buktál 500.000 ft ot. érdemes ezen gondolkodni?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

az az igazság, hogy senki sem mondja meg hogy meddig jó... viszont egy vészfékezésnél van baj akkor spórolták 2600 ft ot, de buktál 500.000 ft ot. érdemes ezen gondolkodni?

Ahogy fentebb is írtam, nem a spórolás játszott eddig szerepet, hogy elmaradt..., csak így alakult... De mostmár pótolom a hiányosságot. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.