Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Tisztelt Urak!

Szinte végig olvastam a teljes témát, de olyan mértékű kavarodás lett bennem hogy inkább felteszem a kérdést:

2004 g astra z14xe motorú 146000 km-el rendelkező kicsikocsimba milyen típusú olaj lenne a tökéletes választás? GM 10w40 van benne  a 10 ezrenkénti csere 0km-es korától megvolt, azért került ez az olaj bele mert egy mol által ( ilyen céges kocsik voltak)"kitenyésztett" szerelő azt mondta hogy minden nagyon jó dehát ez a gm-et szereti csak.Mondjuk az igaz hogy a castrol magnatec 10 w40-el megtett 600 km alatt hangosabb volt a hidrotőke most megint halkabb a gép...na mindegy kérlek titeket mutassatok irányt! :)

Link to comment
Megosztás:

Jah igen, a dexos 2-t olvastam màr, mondjuk ugye arról is kiderült hogy nem feltétlenül jó, szóval egy kicsit szàjbaràgósabban szeretnék vàlaszt kapni hogy igen, hülye gyerek ezt vedd meg mert... :) Akinek gyakorlati tapasztalatai vannak ezzel a motorral kapcsolatban olajkérdés terén az kérem szépen, legyen szíves ossza meg velem! :)

Link to comment
Megosztás:

Beszéltem nemrég olajcsere apropóján családbeliekkel és csak néztek mikor megemlítettem, hogy 5w30 As olajat akarok rakni a motorba. Hüledeztek túl híg kifújja a motor meg nem is új kopott a 10w40 a jó bele az védi legjobban. Szóval a tévhit errefelé is él. Mondjuk ők is azért minőségi olajat tesznek bele, Mobil-ból 10w40 meg Elf 10w40.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Swat86 írta:

Jah igen, a dexos 2-t olvastam màr, mondjuk ugye arról is kiderült hogy nem feltétlenül jó, szóval egy kicsit szàjbaràgósabban szeretnék vàlaszt kapni hogy igen, hülye gyerek ezt vedd meg mert... :) Akinek gyakorlati tapasztalatai vannak ezzel a motorral kapcsolatban olajkérdés terén az kérem szépen, legyen szíves ossza meg velem! :)

Szájbarágni? Minek? Mindenki azt tesz bele amit jónak ítél. Tény, hogy ezen motorok és még az újabb is Magyarországon a szakszervizekben is sokszor 10w40-et kaptak. Ellenben a 16 szelepes motorba 10w40-et amikor már az 5w40 és 5w30 is minden sarki boltban megfizethető áron kapható? Ez kicsit olyan, hogy a löncs hússal is jól laksz (sőt, sokan akár még szeretik is), de azért egy fekete erdei vagy serrano sonka egy más minőséget kínál, pláne nincs mit mérlegelni ha még az árkülönbözet is jelentéktelen. (Tudom, hülye hasonlat.) 

Link to comment
Megosztás:

26 perce, Janó32 írta:

Ez kicsit olyan, hogy a löncs hússal is jól laksz (sőt, sokan akár még szeretik is), de azért egy fekete erdei vagy serrano sonka egy más minőséget kínál, pláne nincs mit mérlegelni ha még az árkülönbözet is jelentéktelen. (Tudom, hülye hasonlat.) 

Árnyalom kicsit a képet: a 10W-40-re bátorítás olyan mintha azt mondanák "ez már öreg ember, a serrano sonka túl jó bele, a löncshús való neki, azt szereti!" :-) :-) :-)

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Swat86 írta:

Tisztelt Urak!

Szinte végig olvastam a teljes témát, de olyan mértékű kavarodás lett bennem hogy inkább felteszem a kérdést:

2004 g astra z14xe motorú 146000 km-el rendelkező kicsikocsimba milyen típusú olaj lenne a tökéletes választás? GM 10w40 van benne  a 10 ezrenkénti csere 0km-es korától megvolt, azért került ez az olaj bele mert egy mol által ( ilyen céges kocsik voltak)"kitenyésztett" szerelő azt mondta hogy minden nagyon jó dehát ez a gm-et szereti csak.Mondjuk az igaz hogy a castrol magnatec 10 w40-el megtett 600 km alatt hangosabb volt a hidrotőke most megint halkabb a gép...na mindegy kérlek titeket mutassatok irányt! :)

Ugyan ez a motorkód, ugyan ez az évjárat, 2e km-el kevesebb van az autómban. Mobil Super 3000 XE 5W-30-at adok neki, eddig nem mondta hogy nem tetszik neki. Szóval ezzel az olajjal nem lőnél mellé. Télen nem is habosodik, GM 5W-30 habosodott.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, tgabika76 írta:

Árnyalom kicsit a képet: a 10W-40-re bátorítás olyan mintha azt mondanák "ez már öreg ember, a serrano sonka túl jó bele, a löncshús való neki, azt szereti!" :-) :-) :-)

Igazából jó  hasonlat, az öregember is meghal egyszer meg a motornak is vége lesz. Aztán van aki azt mondja a löncshústól/10W40-től jött el a vég , de lehet hogy más baja volt. Se a boncmester nem fogja megmondani se a szerelő. :icon6:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 07. 12. at 8:54, zotya975 írta:

Igazából jó  hasonlat, az öregember is meghal egyszer meg a motornak is vége lesz. Aztán van aki azt mondja a löncshústól/10W40-től jött el a vég , de lehet hogy más baja volt. Se a boncmester nem fogja megmondani se a szerelő. :icon6:

Azért a boncmester vagy szerelő is meg tudja állapítani hogy mi volt az ok/okok... :icon13:

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 28. at 13:37, robert82 írta:

Szép napot!

Tegnap megvételi szándékból néztem egy 2005/7 évjáratú Opel Astra G 1.4 16V autót, 130 ezer km futással. Első gazdás, és végig a tulajdonosa cserélte a motorolajat és a szűrőket. A kezdetektől Castrol 10W40 olajat használt. Itt a fórumon olvastam, hogy ez nem egy szerencsés választás, főleg a Z14XEP motorok esetén. Hideg indításnál volt egy kis füstje, de próbaút után már nem volt tapasztalható.

A kérdésem az lenne, hogy az olaj használata miatt számíthatók-e negatív következményekre, esetleges motorhibára, nagyobb javítási költségre?  Érdemes ettől még megvásárolni az autót? A tulajdonos elmondása szerint 15 ezrenként cserélte az olajat.

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.

Tulajdonost meg kéne kérdezni, hogy mi a francnak van a kézikönyv meg az internet.

Nálunk láncot felzabálta a verda. Gyanúsan volt lopott olajcsere is a buliban. Tavaly óta nincs belepiszka senkinek és legalább biztosan tudom mit öntök be.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

Azért a boncmester vagy szerelő is meg tudja állapítani hogy mi volt az ok/okok... :icon13:

Hát talán inkább a boncmester. Nem nagyon hiszem hogy van olyan szerelő aki tutira meg tudja mondani hogy mondjuk egy 300ezer kilométernél elkenődött főtengely csapágy rosszul megválasztott olaj miatt ment tönkre. Vagy mondjuk egy megfőtt motornál mi volt előbb a hengerfej tömítés átégés és emiatt a hűtés megszűnése vagy egy megszorult termosztát , eldurrant vízcső miatt melegedett túl a motor és ekkor égett át a hengerfej tömítés. nem szokták az okokat kutatni csak a megoldást. Nekem amikor elszakadt a vezszíjam eltört egy himba. De ki tudja hogy a himba tört el és megakasztotta a tengelyt ami miatt elszakadt a szíj, vagy elszakadt a szíj, és a dugó-szelep találkozásból lett a himbatörés? Stb..stb.....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Szerintetek a következő két olaj közül valamelyik jó lehet az autóhoz, mármint hogy megfelel e a szabványoknak vagy ilyesmi? Esetleg valaki már próbálta?

https://xado.hu/webshop/olajok/motorolajok/szintetikus-olajok/5w-30-smcf-4l-detail

https://xado.hu/webshop/olajok/motorolajok/szintetikus-olajok/5w-30-sn-1l-601-detail

 

Link to comment
Megosztás:

22 perce, kobraCode írta:

Sziasztok!

Szerintetek a következő két olaj közül valamelyik jó lehet az autóhoz, mármint hogy megfelel e a szabványoknak vagy ilyesmi? Esetleg valaki már próbálta?

https://xado.hu/webshop/olajok/motorolajok/szintetikus-olajok/5w-30-smcf-4l-detail

https://xado.hu/webshop/olajok/motorolajok/szintetikus-olajok/5w-30-sn-1l-601-detail

 

Szia! 

Nem tudom hogy megfelel-e a szabványnak, de olajválasztáskor számomra szempont, hogy API SN minőségű legyen.

Módosítva : Cs. Zoltán
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

4 perce, Cs. Zoltán írta:

Szia! 

Nem tudom hogy megfelel-e a szabványnak, de olajválasztáskor számomra szempont, hogy API SN[\u] minősítése legyen! 

Közben megnéztem, a második linkelt olajnak van dexos 2-je, az elsőnél API SM/CF szabvány van. Ez kevesebbet tud mint az SN/U? Bocs de nem értek annyira az olajokhoz.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Nem szeretnék vitázni erről az olaj témáról, csak leírom hogy Én hogy-mit használok.

A kocsit 2015-ben vettem, 2004-es, 223.000-km volt akkor benne.

Most 245.858-km nél tartok, ebből is látszik éves futás kb:7.000-km. (főleg városban).

Két évente cserélem a gyertyákat a fagyállót, és a benzinszűrőt.

Évente az olaj, levegőszűrő, pollenszűrőt. A motornak nincs semmi baja, csak a váltó lett cserélve.

Amiket használok:

-Olaj: Eneos 5w40

-Mann filter (c30130)  levegőszűrő

-Mann filter (w712/75) olajszűrő

-Mann Filter (wk512) benzinszűrő

-Gyújtógyertya Bosch (FQR8LEU2)

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 09. 22. at 16:08, OpelAtti írta:

Sziasztok.

Nem szeretnék vitázni erről az olaj témáról, csak leírom hogy Én hogy-mit használok.

A kocsit 2015-ben vettem, 2004-es, 223.000-km volt akkor benne.

Most 245.858-km nél tartok, ebből is látszik éves futás kb:7.000-km. (főleg városban).

Két évente cserélem a gyertyákat a fagyállót, és a benzinszűrőt.

Évente az olaj, levegőszűrő, pollenszűrőt. A motornak nincs semmi baja, csak a váltó lett cserélve.

Amiket használok:

-Olaj: Eneos 5w40

-Mann filter (c30130)  levegőszűrő

-Mann filter (w712/75) olajszűrő

-Mann Filter (wk512) benzinszűrő

-Gyújtógyertya Bosch (FQR8LEU2)

 

14000km-ként gyertya és benzinszűrő csere??? Több mint túlzás... 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Janó32 írta:

14000km-ként gyertya és benzinszűrő csere??? Több mint túlzás... 

a gyertya csere tényleg túlzás, de a benzinszűrő cserét nem tartom annak. Én minden második olajcserénél  cserélem. Ez nálam kb 16000 km. Annyi kiszerelni mint egy pollenszűrőt, és az ára is csekély. Évente nem nagy költség, két évente meg pláne.

Módosítva : Fulmen
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Fulmen írta:

a gyertya csere tényleg túlzás, de a benzinszűrő cserét nem tartom annak. Én minden második olajcserénél  cserélem. Ez nálam kb 16000 km. Annyi kiszerelni mint egy pollenszűrőt, és az ára is csekély. Évente nem nagy költség, két évente meg pláne.

Nem kezd el kiömleni a benzin? Valami speckó szerszám kellhet hozzá? Nem tudom ennek mikor volt benzinszűrő cseréje, meglehet nem ártana már az sem. 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, zotya975 írta:

Nyomás alatt van a rendszer, egy kicsit spriccelni fog meg kifolyik pár deci.

A motortérben lehet csökkenteni a nyomást, így nincs spriccelés. Kb. 2 deci benzin ami odaveszik csere alkalmával.

Elvileg kellene egy speciális fogó, de megoldható nélküle. 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, zotya975 írta:

Lehet, csak nem tudom arról a szelepről hogyan lehet elvezetni amit kiengedsz? 

Én jobb híján begyűrök egy rongyot alá  és az mindent beszív. Nagyon jól szabályozható mennyit enged ki az ember, gyakorlatilag milliliter pontosan. Olyan mint az abroncsokon a légszelep.

Persze eltérő a motortípusunk, szóval lehet neked másképp van a dolog.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Fulmen írta:

Én jobb híján begyűrök egy rongyot alá  és az mindent beszív. Nagyon jól szabályozható mennyit enged ki az ember, gyakorlatilag milliliter pontosan. Olyan mint az abroncsokon a légszelep.

Persze eltérő a motortípusunk, szóval lehet neked másképp van a dolog.

Szerintem ez a szelep mindenkinek egyforma motortípustól függetlenül.

2926141-20180926-2G8aMb.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.