Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Hát nem tudom, az én fékolajam egyidős az autóval (8,5 év), komolyabb szervizeknél én is akartam cserélni, de aztán mindig elmaradt. A javasolt két éves cserén így már talán túl vagyok :huh:.

Elvileg a fék zárt rendszer, s bár a fékfolyadék higroszkopikus, nálam nem vett fel vizet, sok fékezésnél nem puhul el, és a szintje is megfelelő, van ennek valami végleges kihordási ideje, ami után azért ?illik? kicserélni?

2 év

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Shell Helix Ultra

Szerintetek ez milyen az Opelba? Lehet inkább ezt használom, kolegám ezt használja mióta megvan az astraja(80e km), s semmi gondja nincs vele. Valakinek valami véleménye?

Én ezt használom,10ezret mentem vele,megvagyok vele elégedve,nem fogyott belőle semennyi.A következő cserénél/ami esedékes/ezt a fajtát fogom beletenni.Az ára kicsit sok,én 7200ért vettem az ősszel.

Link to comment
Megosztás:

Én ezt használom,10ezret mentem vele,megvagyok vele elégedve,nem fogyott belőle semennyi.A következő cserénél/ami esedékes/ezt a fajtát fogom beletenni.Az ára kicsit sok,én 7200ért vettem az ősszel.

Köszi!

Az nem 4les volt? Mert Ez 5l-es kiszerelés.

Mert úgy már annyira nem drága, illetve pont utba esik, még postaköltség sincs. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nekem mindig az van benne és semmi bajom vele. Bár majd jönnek a többiek és lehurrognak...

Ááá, nem vagyunk mi olyanok... :lol:

Norbedlee! Ha visszaolvasol itt a fórumon, az Opel-olaj téma már többször előjött. Végső konklúzió persze sosem lett, de a 10W40-es, nem szervizben vásároltat rugdostuk itt párszor néhányan, az ingadozó minősége miatt. Az 5W30-ról talán jobbak a vélemények. opel16v cartárs emlegetett itt régebben olyat, hogy talán lesznek konkrét mérési eredményei(k) az Opel-olaj (rossz) minőségével kapcsolatban. Szóval, ingoványos kicsit ez a terület, dönts belátásod szerint... :lol:

Link to comment
Megosztás:

opel16v cartárs emlegetett itt régebben olyat, hogy talán lesznek konkrét mérési eredményei(k) az Opel-olaj (rossz) minőségével kapcsolatban. Szóval, ingoványos kicsit ez a terület, dönts belátásod szerint... :lol:

Jaja, skyrangr kartársnál van ilyen viszkomérő oszlop, nála lehet megcsinálni a mérést. Ha valaki esetleg

Pécs környéki, és GM 10W40 olaj van éppen a gépében, hozzá menjen már lecserélni, mert akkor rögtön

meg is méri :lol: De ha valaki ott a környéken meta speed-et használ, az is tegyen hasonlóképpen. :lol:

Mondjuk én az eredményt előre tudom, de azért mégiscsak látványosabb egy ilyen mérés :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy vannak a 4literes kiszerelésű olajok, az elég az olaj cserénél, vagy 5liter belemegy?

Nekem X14XE van, Castrol 5W30 az yoo olaj?

Vagy GM 5W30 5literes??

Mit ajánlatok?

130.000km-t elhagytam, most esedékes az olaj, illetve szűrők cseréje.

4Les kiszerelés kell, valsz' bele sem töltik egészet, 1-2 deci marad is kannában! CASTROL pedig jóóó!!! :lol:

Nem tudom, nem-e kellene magasabb viszkozitású olaj 130.000km után... majd a szakik megmondják!

Apropó!

Lassan én is elérem 15.000 km-t, időszaki jön. Vajon mehet bele még 0W30as vagy mér 5ös illene?

Link to comment
Megosztás:

4Les kiszerelés kell, valsz' bele sem töltik egészet, 1-2 deci marad is kannában! CASTROL pedig jóóó!!! :lol:

Nem tudom, nem-e kellene magasabb viszkozitású olaj 130.000km után... majd a szakik megmondják!

Apropó!

Lassan én is elérem 15.000 km-t, időszaki jön. Vajon mehet bele még 0W30as vagy mér 5ös illene?

Okok, köszi a választ!

Várom az olajdokik válaszát :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, nem-e kellene magasabb viszkozitású olaj 130.000km után... majd a szakik megmondják!

Apropó!

Lassan én is elérem 15.000 km-t, időszaki jön. Vajon mehet bele még 0W30as vagy mér 5ös illene?

Szaki ugyan nem vagyok, de szerintem kézenfekvő a válasz. Ha a motortípusra megadott gyári olajfogyasztási max. értéket a fogyás nem éri el, akkor fölösleges váltani. 130e km -nél végül is semmi probléma, ha olajminőséget kell váltani, ám 15e km után már durván hangzik, ott komoly a probléma.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, skyrangr kartársnál van ilyen viszkomérő oszlop, nála lehet megcsinálni a mérést. Ha valaki esetleg

Pécs környéki, és GM 10W40 olaj van éppen a gépében, hozzá menjen már lecserélni, mert akkor rögtön

meg is méri :lol: De ha valaki ott a környéken meta speed-et használ, az is tegyen hasonlóképpen. :lol:

Mondjuk én az eredményt előre tudom, de azért mégiscsak látványosabb egy ilyen mérés :lol:

nem vagy egyedül :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szaki ugyan nem vagyok, de szerintem kézenfekvő a válasz. Ha a motortípusra megadott gyári olajfogyasztási max. értéket a fogyás nem éri el, akkor fölösleges váltani. 130e km -nél végül is semmi probléma, ha olajminőséget kell váltani, ám 15e km után már durván hangzik, ott komoly a probléma.

Akkor a Castrol EDGE 5W30as olajat tehetem az X14XE motorba még itt 130.000nél?

Vagy h van ez a viszkozitás?

pl 200.000km-nél már 10W40kell vagy ilyesmi?

Link to comment
Megosztás:

Ha van rá ok! Az olajminőség váltás nem törvényszerű.

Ha nem fogy jobban, mint a motorra jellemző érték, akkor örömködés és minek váltani.

Felső érték közelében, esetleg egy picit azon túl felmerül a váltás szükségessége. Igazából a típushoz értő szakemberrel kéne átnézetni, majd egyeztetni. Lehet, hogy csak a természetes kopási folyamat része, de lehet, hogy... Na erről ne is beszéljünk.

Link to comment
Megosztás:

Ha van rá ok! Az olajminőség váltás nem törvényszerű.

Ha nem fogy jobban, mint a motorra jellemző érték, akkor örömködés és minek váltani.

Felső érték közelében, esetleg egy picit azon túl felmerül a váltás szükségessége. Igazából a típushoz értő szakemberrel kéne átnézetni, majd egyeztetni. Lehet, hogy csak a természetes kopási folyamat része, de lehet, hogy... Na erről ne is beszéljünk.

Debrecenben a Start Autónál van egy emberke, neki tízen évig volt Opelje, ő mondta nekem még régebben, h ha van vmi problémám, kérdésem, forduljak hozzá, hát lehet most megfogom kérdezni 1-2dologról.

Am ezt az üzletet mennyire ajánljátok?Mert sokan mondják h drága.

Link to comment
Megosztás:

Akkor a Castrol EDGE 5W30as olajat tehetem az X14XE motorba még itt 130.000nél?

Vagy h van ez a viszkozitás?

pl 200.000km-nél már 10W40kell vagy ilyesmi?

Ha nem eszi és egészséges a motor, akkor maradhatsz a fullszintetikus olajoknál. Jobb a hőtűrésük, a fogyasztásra is jótékonyan hatnak. Ahogy Zachi is írja, nincs km-megkötés, hogy innentől csak 10W40-et lehet beletenni, amik ráadásul csak félszintetikusak. Az X-es motorokra - ha jól tudom - egyébként a gyár 10W40-et ajánl alapból, Z-s kódtól jöttek csak a könnyebb futású olajok, de ha meg tudod fizetni a drágábbat (jobbat), érdemes azt használni, viszont 10.000 (max. 15.000) km-enként vagy évente ezt is érdemes lecserélni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.