Jump to content
julien

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok

Recommended Posts

13 órája, Nferry írta:

Sziasztok!

Lassan olajcserém lesz. X16xel- es motor. Véleményetek szerint melyik lenne a jobb olaj Castrol vagy Mannol 5w-40 esben?

Eddig ENEOS-t használtam. Most kipróbálás alatt van a MANNOL ELITE, de mintha azt jobban csipegetné. Egyébként az ENEOS-szal nálam nincs jelentős olajfogyasztás.  Nem éri el 1 liter/8ezer km-t

Módosítva : Fulmen

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
23 órája, Nferry írta:

Sziasztok!

Lassan olajcserém lesz. X16xel- es motor. Véleményetek szerint melyik lenne a jobb olaj Castrol vagy Mannol 5w-40 esben?

Nálam MANNOL Energy Formula PD volt az utóbbi egy évben szépen ment vele nem volt probléma, és kicsit csendesebbnek is tűnt tőle. Igaz túl sokat nem mentem az autóval, de sokat nem koptatott ki belőle 3 ezer alatt olyan 3 decit öntöttem rá kb.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
11 órája, Fulmen írta:

Eddig ENEOS-t használtam. Most kipróbálás alatt van a MANNOL ELITE, de mintha azt jobban csipegetné. Egyébként az ENEOS-szal nálam nincs jelentős olajfogyasztás.  Nem éri el 1 liter/8ezer km-t

Eneosból pontosan melyiket?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 11. 06. at 21:33, Nferry írta:

Eneosból pontosan melyiket?

Premium hyper 5w40

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Arról esetleg van valakinek információja, hogy a Mannol féle O.E.M. Opel/Daewoo 5w30 motorolajnak valóban van dexos2 minősítése vagy csak a kenőanyag gyártója állítja a termékéről hogy megfelel ennek a specifikációnak? Valakinek van tapasztalata ezzel a konkrét termékkel vagy bármelyik Mannol motorolajjal? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
19 órája, Janó32 írta:

Sziasztok!

Arról esetleg van valakinek információja, hogy a Mannol féle O.E.M. Opel/Daewoo 5w30 motorolajnak valóban van dexos2 minősítése vagy csak a kenőanyag gyártója állítja a termékéről hogy megfelel ennek a specifikációnak? Valakinek van tapasztalata ezzel a konkrét termékkel vagy bármelyik Mannol motorolajjal? 

Nem hiszem, hogy bemerné vállalni a cég, hogy nem felel meg az olaj a megadott minősítéseknek, abból azért csak lenne balhé ha kiderülne vizsgálatkor vagy akármi hasonló teszten. Én tegnap engedtem le a 5w-40et a motorból és tettem bele az 5w-30at. A korábbival nem volt probléma merem remélni ezzel sem lesz.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
14 perce, AstryG írta:

Nem hiszem, hogy bemerné vállalni a cég, hogy nem felel meg az olaj a megadott minősítéseknek, abból azért csak lenne balhé ha kiderülne vizsgálatkor vagy akármi hasonló teszten. Én tegnap engedtem le a 5w-40et a motorból és tettem bele az 5w-30at. A korábbival nem volt probléma merem remélni ezzel sem lesz.

Márpedig 1-2 hónapja jött fel a dolog ismét és a minősítőnél se híre, se hamva sincs a bejegyzés számának, olaj nevének vagy bárminek. Ahogy eddig sem volt.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 11. 12. at 17:27, AstryG írta:

Rengeteg gyártó állítja a termékéről hogy megfelel a spec-nek közben nincs liszensz száma a terméknek. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Srácok látom most jól jönne Mantec hivatalos válasza, tudtam hogy eljön az az idő mikor hiányolni fogjátok a tudását :-) 

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
14 órája, kobraCode írta:

Srácok látom most jól jönne Mantec hivatalos válasza, tudtam hogy eljön az az idő mikor hiányolni fogjátok a tudását :-) 

Szerintem több fórumon jelen van ( ha közben ki nem dobták onnan is) ha keresed rá fogsz akadni. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, zotya975 írta:

Szerintem több fórumon jelen van ( ha közben ki nem dobták onnan is) ha keresed rá fogsz akadni. 

Annyira nem hiányzik hogy keressem.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 11. 12. at 17:43, Kukacka írta:

Márpedig 1-2 hónapja jött fel a dolog ismét és a minősítőnél se híre, se hamva sincs a bejegyzés számának, olaj nevének vagy bárminek. Ahogy eddig sem volt.

Na frankón vagyunk. Csak szét ne menjen következő cseréig. Akkor teszek bele Fuchs-ot. Arról van valami negatív infó?  Mert ott is csak pozitívumokat olvastam.

22 órája, Janó32 írta:

Rengeteg gyártó állítja a termékéről hogy megfelel a spec-nek közben nincs liszensz száma a terméknek. 

Szomorú egy világot élünk.

Módosítva : AstryG

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
56 perce, AstryG írta:

Na frankón vagyunk. Csak szét ne menjen következő cseréig. Akkor teszek bele Fuchs-ot. Arról van valami negatív infó?  Mert ott is csak pozitívumokat olvastam.

Szomorú egy világot élünk.

2. csere volt Fuchs olajjal. Rendben van, nem láttam vagy éreztem negatív oldalról semmit.

Mannolhoz meg amúgy nem nagyon kell senki és semmi, van egy lista, ami tartalmaz mindent, amire kiadták a minősítést a számokkal együtt. Ezen sose volt Mannol.

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Milyen színű a klímakompresszorban található olaj? Ha az szivárogna, összekeverhető a motorolajjal?

Normális, hogy a leengedett olajnak erősen olyan szaga van, mint a kipufogógáznak?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, freddy_ írta:

Milyen színű a klímakompresszorban található olaj? Ha az szivárogna, összekeverhető a motorolajjal?

Normális, hogy a leengedett olajnak erősen olyan szaga van, mint a kipufogógáznak?

Nemrég mostam ki a tálcát, hogy feltegyem a falra. A szűrőbe szagoltam bele és nálam is érződik a benzin, de azt nem mondanám, hogy erős benzin szaga lenne viszont valóban érzik rajta. Bár nem gondolom ebből, hogy ez baj lenne.

Módosítva : AstryG

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
27 perce, AstryG írta:

Nemrég mostam ki a tálcát, hogy feltegyem a falra. A szűrőbe szagoltam bele és nálam is érződik a benzin, de azt nem mondanám, hogy erős benzin szaga lenne viszont valóban érzik rajta. Bár nem gondolom ebből, hogy ez baj lenne.

Nem kevered valamivel (sajnos én sem írtam egyértelműen)? Nem benzin, inkább kipufogógáz szagú volt a leengedett motorolaj. Az erős szag feljárta a fél házat.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
5 órája, freddy_ írta:

A karterben ugye van a kartergáz ami többek között kipufogó gáz, szóval bizonyos mértékig normális a jelenléte. 

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, freddy_ írta:

Nem kevered valamivel (sajnos én sem írtam egyértelműen)? Nem benzin, inkább kipufogógáz szagú volt a leengedett motorolaj. Az erős szag feljárta a fél házat.

Akkor kipufogó gáz. Én sem kapcsoltam időben. De érezni én is érzem az olajon.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Esetleg van valakinek tapasztalata az Aral High Tronic (5w40) motorolajjal kapcsolatban? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan itt az olajcsere ideje, Mobil1 ESP 0W-40 volt a motorban és minden rendben volt vele, semmit nem evett belőle a kocsi így újra erre szeretném cserélni. Ahonnan rendelném, ott most Mobil1 ESP X3 0W-40 néven van ilyen minőségű olaj a gyártótól. Az lenne a kérdésem, hogy az előzőből maradt egy teljes 1 literes flakon, keverhetem a kettőt vagy inkább ne? Viszkozitás és minősítés megegyezik, csak a neve tér el. Arra viszont nem találok infót, hogy összetevőkben van-e különbség. :/ Szerintetek?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Jön az olajcsere és gondolkodok más olajban is mint eddig. Jelenleg Mobil 1 FS 0W-40 van benne és ami szóba jött az a Total Quartz Ineo MC3 5W-30 valamit a Total Quartz Ineo Long Life 5W-30.

Esetleg van valakinek ezekkel tapasztalata? Z18XE-be tenném és a motor nem eszi az olajat. Az eddig használt 0W-40-ből 12000km alatt fogyaszt el kb 3-5dl-t.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2019. 02. 11. at 20:23, norbee80 írta:

Sziasztok!

Jön az olajcsere és gondolkodok más olajban is mint eddig. Jelenleg Mobil 1 FS 0W-40 van benne és ami szóba jött az a Total Quartz Ineo MC3 5W-30 valamit a Total Quartz Ineo Long Life 5W-30.

Esetleg van valakinek ezekkel tapasztalata? Z18XE-be tenném és a motor nem eszi az olajat. Az eddig használt 0W-40-ből 12000km alatt fogyaszt el kb 3-5dl-t.

Januárban Mobil Super 3000XE 5w30 került cserére Total Quartz Ineo 5w40 MC3-ra. Eddig mindig az említett Mobil volt egy Castrol Titanium FST kivételével, az 5w30-at csipegeti (finoman szólva), ebből még nem látható fogyás, eddig mindent egybevéve egész jó a tapasztalat (talán mintha picit hidegindításkor tovább csattogna mint 5w30-al). 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, Janó32 írta:

Januárban Mobil Super 3000XE 5w30 került cserére Total Quartz Ineo 5w40 MC3-ra. Eddig mindig az említett Mobil volt egy Castrol Titanium FST kivételével, az 5w30-at csipegeti (finoman szólva), ebből még nem látható fogyás, eddig mindent egybevéve egész jó a tapasztalat (talán mintha picit hidegindításkor tovább csattogna mint 5w30-al). 

Gondolkodtam én is 5W-30-as olajban (még akár az is lehet). Mondjuk a Total Quartz Ineo MC3 5W-40-ben annyira nem tetszene, hogy a hidegen jobban csattog mint a Mobil olajjal. Elég sok hidegindítást kap az autó, ezért is használtunk eddig is 0W-40-es olajat.

Közben még nézelődtem és a Motul X-Max 8100 0W-40-ről egész jókat írnak. Mondjuk ez sem olcsó olaj, de ha azt nézem, hogy egy kicsit is jobb 5W-30 vagy 5W-40-es olaj is 10 ezer, akkor azt a plusz 3 ezret megérheti. Esetleg ezzel valakinek tapasztalata?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, norbee80 írta:

Gondolkodtam én is 5W-30-as olajban (még akár az is lehet). Mondjuk a Total Quartz Ineo MC3 5W-40-ben annyira nem tetszene, hogy a hidegen jobban csattog mint a Mobil olajjal. Elég sok hidegindítást kap az autó, ezért is használtunk eddig is 0W-40-es olajat.

Közben még nézelődtem és a Motul X-Max 8100 0W-40-ről egész jókat írnak. Mondjuk ez sem olcsó olaj, de ha azt nézem, hogy egy kicsit is jobb 5W-30 vagy 5W-40-es olaj is 10 ezer, akkor azt a plusz 3 ezret megérheti. Esetleg ezzel valakinek tapasztalata?

Az hogy ki-mit-mennyire hall meg és miként ítél meg relatív... Ezért írtam hogy "talán mintha picit..", ellenben melegedve viszont mintha csendesebb lenne a motor mint 5w30-al.... Árban hatalmas a differencia egy 5L/8000Ft és egy 14-15000Ft/4L ár közt, pláne egy ciklusra vetítve (és pl esetemben kb 0,5l/1000km olajfogyással)... Nálam ez is szempont volt, hogy ne fogyjon annyi belőle, no nem az olajon így megfogható összegen hanem mert ha kevesebbet fogyaszt belőle akkor remélhetőleg kevesebb szennyezés kerül a rendszerbe... 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2019. 02. 14. at 23:36, Janó32 írta:

Az hogy ki-mit-mennyire hall meg és miként ítél meg relatív... Ezért írtam hogy "talán mintha picit..", ellenben melegedve viszont mintha csendesebb lenne a motor mint 5w30-al.... Árban hatalmas a differencia egy 5L/8000Ft és egy 14-15000Ft/4L ár közt, pláne egy ciklusra vetítve (és pl esetemben kb 0,5l/1000km olajfogyással)... Nálam ez is szempont volt, hogy ne fogyjon annyi belőle, no nem az olajon így megfogható összegen hanem mert ha kevesebbet fogyaszt belőle akkor remélhetőleg kevesebb szennyezés kerül a rendszerbe... 

Tény, hogy a kinézett Motul X-Max 0w-40 az a Mobil 1 FS 0w-40 árban van, ezekhez képes a Total sokkal kifizetődőbb, de mivel az autó a mai napig gyakorlatilag 0 olajfogyasztással megy, két olajcsere közt kb 12000 km-en 3-5dl olaj fogy el, ezért úgy gondolom, hogy azt a kb 4-5 ezer forintos különbséget elviselem. Lehet, hogy az eddig használt jó minőségű olajnak is köszönhető, hogy 240 ezer km felé sem csattognak még a hidrotőkék, pedig az autót 80%-ban városban használjuk és kb napi 20 indítást is kap.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.