Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

22 órája, Vardar írta:

Kicsit elmerültem a topikban és kérlek erősítsetek meg vagy cáfoljatok a meglátásaimban: Z14XE motoromnak 5W-30 olajjal teszem a legjobbat. Eddig én a Mannol OEM 5w-30-sát használtam, amire rá van írva a dexos2, de a dexos2 weboldalán ezt nem találom bejegyezve. A tulajok többsége itt Castrol/Total/Mobil termékeket használ, amikért hát ööö.... kövezzetek meg, de én nem vagyok hajlandó évi 20 ezret fizetni. A MOL 5w-30 Dynamic Gold-ja ellenben teljesíteni a dexos2-t, sőt alacsony hamutartalmú közepes helyett, mint ami most a Mannol, tehát a következő cserénél csak jót teszek a motorral, ha lecserélem. Viszont a MOL termékeket elég sokan szidták itt a csoportban. Ezt az ellentmondást fel tudná nekem valaki oldani? A másik kérdésem pedig, hogy gyakori, városon belüli, rövid távú és 4 évszakos használat esetén érdemes 0w-re váltani?

Az 5w30 az arany középút szerintem, 5w40 ha csipegeti az olajat, 0w ha nem annyira mert különben hiába a gyors olajozás ha magasabb olajfogyasztásod lesz vele... Egyébként pl a Mobil Super 3000 XE 5w30 4L kb 8000Ft, szűrők )olaj+levegő) meg mondjuk 4000Ft a prémium. A Total Quartz Ineo MC3 5w40 5L kb 8500Ft, szűrők ua... Mire jön ki a 20000Ft? A szerelés díját is beleszámoltad?

5 órája, BoMa írta:

Igaz én Mobil1 olajat használok 0w40-est, de rövid utaknál szerintem megéri, főleg télen. Nincs habosodás, indítás után egyből ott van mindenhol az olaj ahol kell. Hosszú távon biztosan jót tesz a motornak. 

5w30 és az 5w40 sosem habosodott nálam, pedig 90%-ban városban van az autó használva... 

  • Köszi! 2
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

Az 5w30 az arany középút szerintem, 5w40 ha csipegeti az olajat, 0w ha nem annyira mert különben hiába a gyors olajozás ha magasabb olajfogyasztásod lesz vele... Egyébként pl a Mobil Super 3000 XE 5w30 4L kb 8000Ft, szűrők )olaj+levegő) meg mondjuk 4000Ft a prémium. A Total Quartz Ineo MC3 5w40 5L kb 8500Ft, szűrők ua... Mire jön ki a 20000Ft? A szerelés díját is beleszámoltad?

Bárdinál a webshopban 4 L 18788 Ft. Nem egy boltot néztünk :)

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Vardar írta:

Bárdinál a webshopban 4 L 18788 Ft. Nem egy boltot néztünk :)

Bárdi-ban, Unix-ban, Cromax-ban, Szakállmetál-nál (meg sorolhatnám) max a szerelők vesznek olajat meg szűrőt mert nekik megéri a kedvezmény miatt... Van az országunkban bőven megbízható beszerzési lehetőség mint kenőanyagra mint szűrőre az előbb felsorolt üzleteknél 30-40-50%-kal olcsóbban... Például:

https://alkatreszek.hu/mo_5w_30_3000_xe_5l

https://alkatreszek.hu/to_5w_40_ineo_mc3_5l

https://alkatreszek.hu/to_5w_30_ineo_mc3_5l

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, Janó32 írta:

Bárdi-ban, Unix-ban, Cromax-ban, Szakállmetál-nál (meg sorolhatnám) max a szerelők vesznek olajat meg szűrőt mert nekik megéri a kedvezmény miatt... Van az országunkban bőven megbízható beszerzési lehetőség mint kenőanyagra mint szűrőre az előbb felsorolt üzleteknél 30-40-50%-kal olcsóbban... Például:

https://alkatreszek.hu/mo_5w_30_3000_xe_5l

https://alkatreszek.hu/to_5w_40_ineo_mc3_5l

https://alkatreszek.hu/to_5w_30_ineo_mc3_5l

 

Köszönöm szépen, én nem ismertem ezt a webáruházat, ismeretlenül pedig nem próbálok rá boltokra, amikor ennyi olaj/alkatrész hamisításról hallani.

Viszont lehet, hogy maradok a MOL-nál, annak API SN minősítése van, a többieknek SM.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Vardar írta:

Köszönöm szépen, én nem ismertem ezt a webáruházat, ismeretlenül pedig nem próbálok rá boltokra, amikor ennyi olaj/alkatrész hamisításról hallani.

Viszont lehet, hogy maradok a MOL-nál, annak API SN minősítése van, a többieknek SM.

Kovács autón felül is van több megbízható lehetőség... Anno a filltershop-tól vettem éveken át mindent de elszaladtak náluk az árak, most már évek óta a családunk miden autójához innen rendelem a kenőanyagot, szűrőt... Mindegy hogy SN vagy SM, a lényeg hogy valami normális full szintetikus legyen (azért az Astra G nem egy NASA technika), ha nagyon előírásnak megfelelőt szeretnél akkor a dexos2 ugyebár... 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Következő olajcserére a FUCHS Titan Supersyn 5w-40 olajat néztem ki. Csak ennek nincs Dexos2 minősítése viszont van GM-LL-A-025/GM-LL-B-025 elfogadása ezt beönthetem a motorba nem baj, hogy nem dexos-os? Vagy legyen inkább a Total Quartz Ineo MC3 5w-40? Ez Dexos-os. Még egy darabig jár a mostani Mannol-al ami 5w-30 és öblítésnek jó volt szerintem, de inkább vissza állunk az 5w-40re.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nincsen ennek a Dexos2 tanusítványnak ekkora jelentősége. Értem én hogy azokat bevizsgálták és megfelelnek az Opel által támasztott követelményeknek, de az nem jelenti azt hogy az összes többi automatikusan hulladék lenne, mindössze azt hogy azokat nem vizsgálták. Én évekig használtam Fuchs Titan Supersyn olajat (igaz az 5W_50-est), a legjobb olajam volt. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

6 perce, tgabika76 írta:

Szerintem nincsen ennek a Dexos2 tanusítványnak ekkora jelentősége. Értem én hogy azokat bevizsgálták és megfelelnek az Opel által támasztott követelményeknek, de az nem jelenti azt hogy az összes többi automatikusan hulladék lenne, mindössze azt hogy azokat nem vizsgálták. Én évekig használtam Fuchs Titan Supersyn olajat (igaz az 5W_50-est), a legjobb olajam volt. 

Értem. Mondjuk ez a GM LL A és B már eleve nem rossz dolog gondolom, Dexos kor előtti besorolás vagy mi. Az autó is inkább abba az időbe tartozik évjáratát tekintve. Az 5w-30as Fuchs-on ott a Dexos, de inkább maradnék az 40esnél elég az. A Supersyn most jó áron van 7ezer egy kanna, ha most megveszem akkor később legalább nem kell, bár októberig nincs csere, de megse romlik addig. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
1 óra, zolinho írta:

Üdv márkatársak!

Mostanában Valvoline SynPower MST C3 5W-30-as olajat használtam, 10 e km alatt most már 2 liter olaj fogy. Maradjak még a 5w 30- nál, vagy jöhet az 5w 40? Köszi!

Bárcsak az én autóm is csak 2dl/1000km olajat fogyasztana, de az enyém ugye 1.6... Ilyen fogyásnál én maradnék az 5w30-nál. Én már átálltam a magas(abb) fogyás miatt 5w40-re de számottevő különbséget semmiben nem látok-hallok-érzek... 

Link to comment
Megosztás:

18 órája, zolinho írta:

Üdv márkatársak!

Mostanában Valvoline SynPower MST C3 5W-30-as olajat használtam, 10 e km alatt most már 2 liter olaj fogy. Maradjak még a 5w 30- nál, vagy jöhet az 5w 40? Köszi!

Valvoline 5W30 teljesen szintetikus motorolajat használok az autó új korától számított második olajcsere óta, 12 éve. Ez "csak" a gyári előírás szerinti GM-LL-A-025, GM-LL-B-025 minősítésekkel bír. Érdekelne, hogy a Dexos 2 minősítés miatt használod az MST C3-at és nem a sima, teljesen szintetikus változatot?

A helyedben kipróbálnék más 5W30-as olajakat is mielőtt viszkozitást emelnék.

Nincs szivárgás? Nálam 100 ezer kilométer felett kezdett fogyni az olaj, de valószínűleg szivárgás miatt, nem a motor eszi meg.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 01. at 21:45, Janó32 írta:

Bárcsak az én autóm is csak 2dl/1000km olajat fogyasztana, de az enyém ugye 1.6... Ilyen fogyásnál én maradnék az 5w30-nál. Én már átálltam a magas(abb) fogyás miatt 5w40-re de számottevő különbséget semmiben nem látok-hallok-érzek... 

Akkor nem csak az enyém eszi. Asszem még maradok a 30-asnál.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 02. at 18:39, freddy_ írta:

Valvoline 5W30 teljesen szintetikus motorolajat használok az autó új korától számított második olajcsere óta, 12 éve. Ez "csak" a gyári előírás szerinti GM-LL-A-025, GM-LL-B-025 minősítésekkel bír. Érdekelne, hogy a Dexos 2 minősítés miatt használod az MST C3-at és nem a sima, teljesen szintetikus változatot?

A helyedben kipróbálnék más 5W30-as olajakat is mielőtt viszkozitást emelnék.

Nincs szivárgás? Nálam 100 ezer kilométer felett kezdett fogyni az olaj, de valószínűleg szivárgás miatt, nem a motor eszi meg.

Nem nagyon érdekel a dexos2, volt már benne a GM-LL-A-025, GM-LL-B-025 elöírásos is, végül is amikor vettem a kocsit, akkor még nem is létezett a dexos2.

Csak gondoltam kiprobálom azt is.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Tavaly télen 600-800km-en át nagyszámú, durván 2km-es (a motor fel sem melegedett) utakat mentem, közben ritkán lettek hosszabb utak beiktatva. Ezt követően 95%-ban autópályás, országúti használattal 9 hónapnál és 4500km-nél tartok. Mostantól heti 500-600 km fog az autóba kerülni javarészt (vagy teljesen) pályás, országúti használattal. Még korai, de most lenne időm megoldani egy olajcserét, irreálisan magas költségen. Ha elérem a 10000-11000km-t és az egy évet, az még biztonságos?

Egy kemény télen, rövidtávú ingázás alatt csúnyán felhabosodott trutyi keletkezett a betöltőnyílásnál és a csövekben. Jelenleg habosodás biztosan nem áll fenn, de az eset óta kételkedem benne, hogy akár 10% téli, rövidtávú városi használat mellett érdemes-e 8000-10000km-ig elmenni két olajcsere között.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, freddy_ írta:

Tavaly télen 600-800km-en át nagyszámú, durván 2km-es (a motor fel sem melegedett) utakat mentem, közben ritkán lettek hosszabb utak beiktatva. Ezt követően 95%-ban autópályás, országúti használattal 9 hónapnál és 4500km-nél tartok. Mostantól heti 500-600 km fog az autóba kerülni javarészt (vagy teljesen) pályás, országúti használattal. Még korai, de most lenne időm megoldani egy olajcserét, irreálisan magas költségen. Ha elérem a 10000-11000km-t és az egy évet, az még biztonságos?

Egy kemény télen, rövidtávú ingázás alatt csúnyán felhabosodott trutyi keletkezett a betöltőnyílásnál és a csövekben. Jelenleg habosodás biztosan nem áll fenn, de az eset óta kételkedem benne, hogy akár 10% téli, rövidtávú városi használat mellett érdemes-e 8000-10000km-ig elmenni két olajcsere között.

Egy jó szintetikus olajjal nem  lehet gond egy év és/vagy 11000km alatt, bár ha extrém a terhelés akkor már ajánlott lesz cserélni. Én extrém mód használom (75-80% város), ezért max 7000km-ként cserélem (kb ez nálam egy év környéke, 10hónap. Eddig mindig 5w30 volt benne most 5w40 van benne. Nekem sosem-semmilyen olajjal nem volt habosodás. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Janó32 írta:

Egy jó szintetikus olajjal nem  lehet gond egy év és/vagy 11000km alatt, bár ha extrém a terhelés akkor már ajánlott lesz cserélni. Én extrém mód használom (75-80% város), ezért max 7000km-ként cserélem (kb ez nálam egy év környéke, 10hónap. Eddig mindig 5w30 volt benne most 5w40 van benne. Nekem sosem-semmilyen olajjal nem volt habosodás. 

Köszönöm a megerősítést. Amíg nagyvárosban laktam, fűtött garázsból indultam és 5-10km-eket mentem (10km-es távon felmelegszik az olaj is, nem csak a hűtővíz), nálam sem volt habosodás. Ez egy kemény télen történt, kint állt az autó a mínuszokban, 4km-es úton nem tudott a motor bemelegedni (a hűtővíz is csak éppen kezdett). Ezt az utat napjában oda-vissza megtettem, gyakran kétszer, plusz hasonló távolságra jártam máshova is. Hosszú utak beiktatásával el lehetett volna kerülni az olaj habosodását, de ez akkor elmaradt. Az olajat cserélő szerelő szerint kicsapódó vízzel keveredett az olaj, mert a motor (rendszeresen) nem tudott felmelegedni, a víz nem tudott elpárologni (nem tudom honnan került oda víz, de a hűtőrendszer kizárható). Egy éves vagy 15000km-es csereperiódust teljesen biztonságosnak tartottam, mert papíron az 5W30 olajat 30 ezer kilométerenként vagy 2 évente kötelező cserélni. Ehhez a használati módhoz egyértelműen sok volt a 15000km, ezt még csak nem is feltételeztem.
Ezután elkezdtem pályázni, rövidesen megváltozott a motor hangja és az elkövetkezendő 10-15 ezer kilométeren fokozatosan csökkent a fogyasztásom. Azóta is ilyen jelegű a használat, a habosodásnak nyoma sincs, de a csövekben évekig ott csücsült a barna trutyi, amíg egy szétszedés alkalmával ki nem pucoltam.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, freddy_ írta:

(nem tudom honnan került oda víz, de a hűtőrendszer kizárható)

A hideg hengerfalon lecsapódik a levegő nedvességtartalma. Nem tűnik soknak, de ha sok hidegindítás van, akkor ez bizony számottevően megnövelheti az olaj nedvességtartalmát, annyira hogy akár az olajszint is megemelkedhet!. Én ezért szoktam telente ha sok rövid távú utat megyek hétköznap, hétvégenként egy-egy 30-40km-es kört (akár céltalanul is, csak az autózás kedvéért) beiktatni, hogy a motorolaj végre rendesen felmelegedjen és a nedvesség elpárologjon belőle. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szép napot! Még most regiztem be ide..mivel most lettem egy astra tulajdonos (Z14XEP) 2007-es 70 000 km-rel.

Tudom hogy sok féle olajat lehet kapni..csak kíváncsi vagyok hogy milyet ajánlanátok?

ENEOS Premium Hyper 5W-30...ENEOS Premium Hyper 5W-40..de más márka olaja is megfelelne..főleg hogy Ti

sokkal jobban megtapasztaltátok az évek folyamán..még nem használtam csak keveset mert nem volt még olaj csere..és olajszűrő..és a többi sem lett cserélve.

Pl..levegő..pollen..szűrők és még gyertyacsere sem.

Előre is köszönöm a válaszokat!..szarufa

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, szarufa írta:

Szép napot! Még most regiztem be ide..mivel most lettem egy astra tulajdonos (Z14XEP) 2007-es 70 000 km-rel.

Tudom hogy sok féle olajat lehet kapni..csak kíváncsi vagyok hogy milyet ajánlanátok?

ENEOS Premium Hyper 5W-30...ENEOS Premium Hyper 5W-40..de más márka olaja is megfelelne..főleg hogy Ti

sokkal jobban megtapasztaltátok az évek folyamán..még nem használtam csak keveset mert nem volt még olaj csere..és olajszűrő..és a többi sem lett cserélve.

Pl..levegő..pollen..szűrők és még gyertyacsere sem.

Előre is köszönöm a válaszokat!..szarufa

Opel dexos2 minősitésű olaj.5w-30-as. Ugyanilyen autóm van ugyanezzel az olajjal fut. Igen sokféle olajat kapni de kevés ami teljesíti az előirást.

Láncos motorba különösen nem mindegy hogy milyen olaj van benne.

Ez a ki milyen olajat ajánl kb.olyan mint hogy melyik a jobb autó vagy ki melyik csapatnak szurkol.Vannak érvek és ellenérvek.Egy biztos van egy gyári ajánlás amit valszeg nem véletlenül tettek.Aztán hogy ki tartja be vagy ki mivel helyettesíti az már saját felelőssége.

Módosítva : kingblue
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!
A nívópálcámon 1 rovátka (ahogy visszaolvastam 2 dl) fogyott kb 9000 km alatt Total Ineo Quartz C3-ból. Ez jónak számít?
Illetve a fentebbi olajból néztem már utánpótlást, mivel 10.000 km után cserélni szeretném, de már a Total oldala se hozza ki. Tud róla valaki valamit, hogy miért szűnt meg? Helyettesítőnek viszonylag olcsón mit ajánlotok? A Castrol Magnatec C3 ami talán árban a legközelebbi, de sokan szidtátok innen.

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Vardar írta:

Sziasztok!
A nívópálcámon 1 rovátka (ahogy visszaolvastam 2 dl) fogyott kb 9000 km alatt Total Ineo Quartz C3-ból. Ez jónak számít?
Illetve a fentebbi olajból néztem már utánpótlást, mivel 10.000 km után cserélni szeretném, de már a Total oldala se hozza ki. Tud róla valaki valamit, hogy miért szűnt meg? Helyettesítőnek viszonylag olcsón mit ajánlotok? A Castrol Magnatec C3 ami talán árban a legközelebbi, de sokan szidtátok innen.

Igen, jó. Más örülne, ha csak ennyit enne ezer km alatt a motorja... 8610 Ft a ZS+U -nál a C3-as 5w40 Total 5 L.

https://zsu.hu/termekeink/kenoanyagok/motorolaj/5w_40_5_liter

Link to comment
Megosztás:

2 perce, gedikart írta:

Igen, jó. Más örülne, ha csak ennyit enne ezer km alatt a motorja... 8610 Ft a ZS+U -nál a C3-as 5w40 Total 5 L.

https://zsu.hu/termekeink/kenoanyagok/motorolaj/5w_40_5_liter

Azt láttam, hogy most még van máshol, de pl Kovácsnál már nincs és a Total saját olajválasztója is csak a sima 9000-et ajánlja a Z14XE-mbe, dexos2 nélkül. Szóval ha tud valaki többet róla, hogy tényleg végleg megszűnik vagy mi lesz vele, akkor lehet én betárazok belőle akár 2-3 olajcsere ciklusra is.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Az olajszivárgás felderítése miatti nagyobb bontás miatt le lett engedve az olaj, tiszta edénybe (nem én csináltam). Az olaj csak pár ezer kilométert futott. Érdemes visszatenni még pár ezer kilométerre vagy akaratlanul is bekerülhet szennyeződés a leengedéskor (homokszem, stb), ami visszakerül a motorba a visszatöltéskor és kárt okoz amíg eljut a szűrőig? Nem is lenne kérdés az új olaj, de helyben nem biztos, hogy beszerezhető a kívánt típus és késlelteti a javítást.

Link to comment
Megosztás:

26 perce, freddy_ írta:

Az olajszivárgás felderítése miatti nagyobb bontás miatt le lett engedve az olaj, tiszta edénybe (nem én csináltam). Az olaj csak pár ezer kilométert futott. Érdemes visszatenni még pár ezer kilométerre vagy akaratlanul is bekerülhet szennyeződés a leengedéskor (homokszem, stb), ami visszakerül a motorba a visszatöltéskor és kárt okoz amíg eljut a szűrőig? Nem is lenne kérdés az új olaj, de helyben nem biztos, hogy beszerezhető a kívánt típus és késlelteti a javítást.

Én visszatölteném.Egy rongy vagy textil darabon átszürném.Az edény alján egy kis mennyiséget hagynék.Az esetlegesen leült szennyeződés miatt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

50 perce, freddy_ írta:

Az olajszivárgás felderítése miatti nagyobb bontás miatt le lett engedve az olaj, tiszta edénybe (nem én csináltam). Az olaj csak pár ezer kilométert futott. Érdemes visszatenni még pár ezer kilométerre vagy akaratlanul is bekerülhet szennyeződés a leengedéskor (homokszem, stb), ami visszakerül a motorba a visszatöltéskor és kárt okoz amíg eljut a szűrőig? Nem is lenne kérdés az új olaj, de helyben nem biztos, hogy beszerezhető a kívánt típus és késlelteti a javítást.

 

21 perce, kingblue írta:

Én visszatölteném.Egy rongy vagy textil darabon átszürném.Az edény alján egy kis mennyiséget hagynék.Az esetlegesen leült szennyeződés miatt.

Az olajszűrő szerintem  nyomóágban van , így szerintem ez az első "állomás" az olajpumpa után, én is visszatenném átszűrés után, bár nem fog túl gyorsan átfolyni a rongyon. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.