Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Sziasztok!

0W40 Mobil1 motorolaj van a Z16XEP G Astrámban, újkora (5000 km) óta.

Most 75e van benne. 3 egymástól független autószerelő nézte meg, mindegyik azt mondta, hogy azért van egy kis szelephangja az autónak, mert nem igazán jó bele a 0W-s olaj. Túl vékony, azért kerettyel. Mondjuk a fogyasztása összeségében nem nőtt (azaz nőtt, de annak más oka volt - ki kellett égetni autópályán, már visszaállt).

Kérdéseim:

Van vkinek XEP motor 0W40-el üzemeltetve hosszabb távon? Milyen tapasztalatokkal?

5W-s olajokkal mi a tapasztalat? Aral? Castrol? Melyik milyen?

Ha 15e-ként cserélem foglalkoznom kell a GMLL tanusítvánnyal?

A verda szinte semmi olajat nem eszik (2dl/10ekm)

Nekem 0W30as castrol edge ment eddig bele, 5000nél is és most 1 éves korában is közel 15 ezernél is ugyanezt kapta.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 0W30as castrol edge ment eddig bele, 5000nél is és most 1 éves korában is közel 15 ezernél is ugyanezt kapta.

No, úgy látom a 0W-ssel eddig én toltam a legtovább. :huh:

Valószínű, hogy nincs értelme ilyen olajnak magyar klíma mellett. (-30 fok - nyilván nem lesz)

Akkor 5w-sre váltok, hogy milyenre, azt majd kitotózom. A Mobilt azt hanyagolom.

Link to comment
Megosztás:

2007-es 1,4-es 16v-es twinport astra (Z14XEP), 32.000km-rel.

Végigolvastam a hsz.-kat, de azért nem igazodtam el annyira rajtuk, hogy tuttira tudjam, mi lesz jó "Neki"...

Ha jól értem számít az olaj minőségének kiválasztásánál, hogy milyen hőmérsékletek között lesz üzemben, illetve ,hogy hány km. van az autóban,+ pénztárcafüggő is a dolog...A 0w30, 5w30,5w40-es olajok (fullszinetikus?)drágábbak, mint a 10w40-es (rész-szintetikus?) , de a keveset futott kocsikba , mivel azok talán kevésbé eszik az olajat jobban ajánlottak, az idősebb/többet futottakba pedig ha eszi a "vékony "olajat, kell váltani a 10w40-re?

Én azt hámoztam ki eddig, hogy simán jó bele a 10w40-es, csak NE opel olaj legyen ebben az esetben...

A vékonyabb/drágább az mitől jobb? Miért veszik bele sokan azt?Finomabb és jobb kenést biztosít??

Milyen olajat ajánlotok bele (nem a márkájára gondolok)?

Köszi!

A kocsit most vettem alufelnivel és nyári gummákkal, tehát előbb még téli gumi a projekt (ezt fontosabbnak gondolom, mint az olajcserét, pláne, hogy jó a színe és állaga a jelenleg benne lévőnek), pénzem csak januárban lesz rá, de akkor ezek lesznek cserélve:

-olaj

-olajszűrő

-pollenszűrő

-légszűrő

-gyertya

Melyikből "kell" gyári és melyikből jó az utángyártott? Ha valaki odaírná, hogy melyik mennyibe kerül kb. azt még külön megköszönném :huh:

Link to comment
Megosztás:

T jaygab!

Bármilyen GM-LL-A-025 gyártóművi előírást teljesítő motorolaj megfelel.

Például:

Mobil 1 New Life 0W-40

Castrol Edge 0W-30

Valvoline SynPower GM 5W-30

BP Visco 7000 M 0W-30

Addinol EXTRA LIGHT MV 038 0W-30

Castrol SLX Professional Longtec 0W-30

ÖMV BIXXOL SPECIAL G

Meguin Quality SAE 5W-30

Texaco Havoline Ultra G Longlife 5W-30

LIQUI MOLY Leichtlauf Special LL 5W-30

LIQUI MOLY Syntoil Longtime 0W-30

Statoil LaserWay G 5W-30

Fuchs Titan Supersyn Ecoflex 5W-30

Total QUARTZ ENERGY 9000 0W-30

FINA First 600 0W-30

Motul Specific LL A/B 025 5W-30

AGIP Formula LL G 5W-30

Shell Helix Ultra AG 5W-30

Selénia Multipower 5W-30

ARAL SuperTronic G 0W-30

Elf Excellium GM 5W-30

Elf Excellium Full-Tech 0W-30

MOL Dynamic Synt 5W-30

Q8 Formula G Longlife 5W-30

Igol PROCESS 025A SAE 0W-30

Motul 8100 E-tech Lite 0W-30

Link to comment
Megosztás:

2007-es 1,4-es 16v-es twinport astra (Z14XEP), 32.000km-rel.

Végigolvastam a hsz.-kat, de azért nem igazodtam el annyira rajtuk, hogy tuttira tudjam, mi lesz jó "Neki"...

Ha jól értem számít az olaj minőségének kiválasztásánál, hogy milyen hőmérsékletek között lesz üzemben, illetve ,hogy hány km. van az autóban,+ pénztárcafüggő is a dolog...A 0w30, 5w30,5w40-es olajok (fullszinetikus?)drágábbak, mint a 10w40-es (rész-szintetikus?) , de a keveset futott kocsikba , mivel azok talán kevésbé eszik az olajat jobban ajánlottak, az idősebb/többet futottakba pedig ha eszi a "vékony "olajat, kell váltani a 10w40-re?

Én azt hámoztam ki eddig, hogy simán jó bele a 10w40-es, csak NE opel olaj legyen ebben az esetben...

A vékonyabb/drágább az mitől jobb? Miért veszik bele sokan azt?Finomabb és jobb kenést biztosít??

Milyen olajat ajánlotok bele (nem a márkájára gondolok)?

Köszi!

A kocsit most vettem alufelnivel és nyári gummákkal, tehát előbb még téli gumi a projekt (ezt fontosabbnak gondolom, mint az olajcserét, pláne, hogy jó a színe és állaga a jelenleg benne lévőnek), pénzem csak januárban lesz rá, de akkor ezek lesznek cserélve:

-olaj

-olajszűrő

-pollenszűrő

-légszűrő

-gyertya

Melyikből "kell" gyári és melyikből jó az utángyártott? Ha valaki odaírná, hogy melyik mennyibe kerül kb. azt még külön megköszönném :huh:

A vékonyabb olaj nagyobb hidegben hamarabb "törik meg", jobban szivattyúzható, gyorsabban eljut a kritikus kenési helyekre, ezért jobb. A full-szintetikusság pedig azt jelenti, hogy nem tartalmaz ásványi olaj eredetű alapanyagokat, ezáltal jobb a hő- és nyomástűrése, valamint tovább megtartja a jó kenési tulajdonságait, kevésbé öregszik, mint a fél-szint, vagy netán csak ásványi bázisú (15W40) - nem véletlen, hogy fullszint olajokkal érdemes belevágni a longlife (30e km) csereciklusba. Mindamellett itt a fórumon azért a többség 10-15e km-es csereciklussal üzemelteti a gépet, longlife ide vagy oda... Főleg sok hidegindításnál és rövid utaknál azért sok "szutyok" keletkezne 30e km alatt, amit magában kéne lebegtetni az olajnak, úgyhogy szerintem átlagos magyar használatnál vedd inkább szűkebbre a ciklust (10-15e km, vagy 1 év).

Link to comment
Megosztás:

2007-es 1,4-es 16v-es twinport astra (Z14XEP), 32.000km-rel.

Én azt hámoztam ki eddig, hogy simán jó bele a 10w40-es, csak NE opel olaj legyen ebben az esetben...

10w40est ne tegyél bele, még ha olcsóbb akkor sem

az kell beletenni amit a gépkönyv ír (5w-30) bármelyik a fenti listából, de ennél akár opel olaj is jó

a szűrőkből én mindegyikből gyárit vennék (ha ezt mind megveszed van ahol kapsz rá jeletős kedvezményt, és úgy már nem is drágább), pollenszűrőből lehet olcsóbbat/szénszűrőset is talán...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ!

Akkor megadom neki ami jár és full szintetikusat v(t)eszek bele.

10.000km-ként szigorúan cserélem az olajat, nem hiszek ezekben a longlife dolgokban.

Amúgy is nálam 10e km/ 1 év,95% pesten, főleg rövidebb távokra, tehát nincs lacafaca.

Mi a különbség a 0w30 0w40 5w30 között?

Ha eszi a fullszinti olajat esetleg (pár ezer km alatt kiderül), akkor álljak át csak a félszintire?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ!

Akkor megadom neki ami jár és full szintetikusat v(t)eszek bele.

10.000km-ként szigorúan cserélem az olajat, nem hiszek ezekben a longlife dolgokban.

Amúgy is nálam 10e km/ 1 év,95% pesten, főleg rövidebb távokra, tehát nincs lacafaca.

Mi a különbség a 0w30 0w40 5w30 között?

Ha eszi a fullszinti olajat esetleg (pár ezer km alatt kiderül), akkor álljak át csak a félszintire?

nekem ugyanilyen motor van az autómban, 32.000km után elég gáz lenne ha enné

valamennyi picit amúgy mindenképp eszik, szerintem olajfüggő is ez, tehát ha ilyen gondod van akkor elsődlegesen másik fajta olajjal kisérletezzél

ha már nagyon eszi az 5w-30at akkor hosszabb távon tök mindegy mit töltesz bele, mert akkor már valami baja van a motornak

sztem 5w-30 / 10e km és meg fogja hálálni..

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!

Nekem is eljött az olajcsere ideje 12500 km van az olajamban. Abban kérném a a segítségeteket hogy segítsetek eldönteni hogy milyen olaj legyen bele. Itt sok minden elhangzott ezért nem tom eldönteni. A kocsi egy 2003/11 G astra sedan Z14XE kódú motorral amiben 88500km van! A szevizkönyvet nézegetve 10W40 es olajat tettek bele végig én mikor hozzám került 5W40 et. Viszont nyáron mikor jó meleg van akkor kis fordulaton főleg alapjáraton kicsit csettegős a járása, ez most abszolut nem jelentkezik mióta ilyen hidegek vannak. Az olajfogyásom ezalatt a 12,5 ezer km óta 1,5 beosztás a nívón. Szerintetek maradjak ennél a 5W40 nél aztán nyáron max csetteg kicsit vagy legyen 10W40 és akkor ennyi? Nem akarok spórolni az olajon mert nem szeretném hogy tönkre menjen a kocsi. Másik kérdés fékolaj csere nem tudom hogy mikor volt, viszont nem tudom hogy normális-e hogy ennél a G astránál normál méretű fékbetétek mellet kb félig benyomva a pedált kezd érezhető fékhatás lenni. Nálatok ez hogy van most itt azokra vok kíváncsi akiknek nem TWP motoros a kocsiuk. Azért kérdem mert akárhány kocsiba beleültem az enyém után mindegyik fullra satuzik ha olyan intenzitással nyomom be a pedált mint az enyémbe. Amúgy fékhatás van mert ha benyomom rendesen az ABS is simán lecsetteg . Még egy kérdés szervó olajat honnan tudom hogy már csereérett ezzel az olajjal vettem ami benne van. A válaszokat előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

10W-40-et használok, mióta az eszemet tudom, szervízben javasolták, ugyanis 50000km-nél 1 lityit bekapott 20e-ként az 5W-ből, úgyhogy azóta engem nem érdekel a marketing.

Ja, azóta olajfogyasztás nem mérhető. Lényeg a sűrű csereperiódus.

20.000km-re 1 liter az nem sok szerintem. Az 10.000-re 0,5L, szerintem még normálisnak mondható.

Vagy 2ezret akartál írni? :huh:

Asszem 3,5 l megy bele, pont 0,5l marad egy 4Lityis kiszerelés esetében.

Kipróbálom az opel olajból az 5w30-at és ha esetleg zabálná, akkor átállok egy nem opel olaj, 10w40-re.

De 32.000km.-nél még csak nem eszi annyira :lol:

Link to comment
Megosztás:

20.000km-re 1 liter az nem sok szerintem. Az 10.000-re 0,5L, szerintem még normálisnak mondható.

Vagy 2ezret akartál írni? :huh:

Asszem 3,5 l megy bele, pont 0,5l marad egy 4Lityis kiszerelés esetében.

Kipróbálom az opel olajból az 5w30-at és ha esetleg zabálná, akkor átállok egy nem opel olaj, 10w40-re.

De 32.000km.-nél még csak nem eszi annyira :lol:

azért az nem mindegy, hogy milyen motorba töltesz milyen olajat

z14xep-be 5w-30 kell és kész :D

én biztos nem tennék bele így 10w40-et, de végülis te autód.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

azért az nem mindegy, hogy milyen motorba töltesz milyen olajat

z14xep-be 5w-30 kell és kész :lol:

én biztos nem tennék bele így 10w40-et, de végülis te autód.. :huh:

5w30-at rakok bele ,mert az én autóm és vigyázni akarok rá, megkímélni stb... DE HA zabálja az olajat esetleg (erre nem sok esély van, de nem tudom, mert 1 hete vettem a gépet), AKKOR muszáj leszek bele 10w40-t tenni. Nem hiszem, hogy a különböző márkájú, de szintén 5w-s olajokkal utána érdemes lenne kísérletezni.

Valszeg szeretni fogja az opel 50w30-t :lol:

Link to comment
Megosztás:

T jaygab!

..."DE HA zabálja az olajat esetleg, AKKOR muszáj leszek bele 10w40-t tenni."...

Ezt miből gondolod?

Semmiből. Nem tudom, azért írom feltételes módban :huh:

Vagy kizárt dolognak tartod, hogy olajfogyasztása legyen?

Mondjuk az előző F astrám 1,4 8v alig evett valamit 150.000km volt benne.

Itt írták sokan, hogy így eszi- úgy eszi. Nem értek hozzá. 32ezer km.-nél baromság ilyenre gondolni?

Ha arra gondolsz , hogy miért leszek muszáj 10w40-t tenni bele utána, akkor azért mert itt mki azt írta, hogy abból kevesebbet eszik.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Olajcsere előtt állok. A szokásos olajat fogom tenni a gépbe ( 1.7DTI).

Azon gondolkodtam, hogy érdemes-e egy amúgy is jó olajba bármiféle adalékot tenni? Pl. Restore, vagy Prolong. Mondjuk az utóbbi ára majdnem a 4 liter olaj árával vetekszik, azért 10 000 km ciklusnál 2 olajcserényi pénzt elbaszni szerintem luxus.....

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Olajcsere előtt állok. A szokásos olajat fogom tenni a gépbe ( 1.7DTI).

Azon gondolkodtam, hogy érdemes-e egy amúgy is jó olajba bármiféle adalékot tenni? Pl. Restore, vagy Prolong. Mondjuk az utóbbi ára majdnem a 4 liter olaj árával vetekszik, azért 10 000 km ciklusnál 2 olajcserényi pénzt elbaszni szerintem luxus.....

..én is olajcsere előtt állok és megveszem a sokatszidott Opel 10W-s olajat és minden hókuszpókusz nélkül beleborítom a gépbe s "gondtalanul" suhanok 10e km-t (0-2 dl olajfogyasztással)...!

Link to comment
Megosztás:

szomorú, hogy még mindig nem vagy felmarketingelve :huh:

huuu pedig, hogy megehetném a rizsát, h ez a -50W-s Durablendkynetichypermagnatec csodaolaj -70 fokba sokkal előbb odaszáguld a kenési helyekre, mint ahogy én másnaposan egy pohár sör elfogyasztása után összerókáznám magam!! :lol:

szerk.: meg literje 2x annyiba fáj (szó szerint) mint a jó kis szürkedobozosból 5l !!

Link to comment
Megosztás:

T oggy!

Opel Astra G 1.7 DTi 16V (2002)

Motor: Y7DT

Gyártóművi olajelőírás:

ECOService: ACEA: B3, SAE: 5W-30, 5W-40,

ECOService-Flex: GM-LL-B-025.

T mantec!

Igen a gépkönyvemben ezek az olajak is benne vannak (meg az autóban 170e!) de a 10W-s olajak is szerepelnek ott!

Ja és még egy dolog ez a motor 8 szelepes!!!!

Nem 16V!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.