Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

No...ezentúl ide a fényezéssel, festéssel kapcsolatos kérdéseket!

Pl: Kisebb karcok eltüntetése, színkód, árnyalati különbségek, elemjavítás...stb és minden ami a fényezéssel és festéssel kapcsolatban felmerül :lol:

Na, jó lesz ez. Legalább nem a bódést "offolják" szét a paintes kérdésekkel.

Link to comment
Megosztás:

Hinnye mivanittene? :P Zsííír, és én offolom össze először :lol: :lol: :D

Nah jóvan, van kérdésem is. Azzal a fényezéssel ami polírozás után visszamattul 1-2 hét alatt, mit lehet kezdeni? Lehet utólag lakkozni, vagy ez nagyon f.szság még ötletnek is? :lol: Meg vannak fémig érő karcolásaim 3 helyen (valakinek a slusszkulcsa pont beleillik a karcolásba) Azokat kipolírozni már annyira nem lehet :lol: Még a drága előző tulaj nekiállt valamivel eltüntetni, de valami kenegetős sz.rral. Az meg pattogzik le róla darabokban alatta meg virít a karc. Még azt is kinézem belőle hogy asszonytól elkunyizta a körömlakkját. Azokat a karcokat milyen (ócsó és egyszerű) módszerrel lehet kicsinálni belőle?

Link to comment
Megosztás:

Hinnye mivanittene? :P Zsííír, és én offolom össze először :lol: :lol: :D

Nah jóvan, van kérdésem is. Azzal a fényezéssel ami polírozás után visszamattul 1-2 hét alatt, mit lehet kezdeni? Lehet utólag lakkozni, vagy ez nagyon f.szság még ötletnek is? :lol: Meg vannak fémig érő karcolásaim 3 helyen (valakinek a slusszkulcsa pont beleillik a karcolásba) Azokat kipolírozni már annyira nem lehet :lol: Még a drága előző tulaj nekiállt valamivel lekenegetni, de valami kenegetős sz.rral, még azt is kinézem belőle hogy asszonytól elkunyizta a körömlakkját. Azokat milyen (ócsó és egyszerű) módszerrel lehet kicsinálni belőle?

Hát elöször is száradjon le a keze annak aki a slusszkulcsot nem arra használja amire kell. Másodszor, ha egy polírozás 1-2 hét alatt visszamattul, akkor nem polírpasztát használtál, hanem csak viaszos fényező pasztát. Sokan összekeverik, és sok boltba polírpasztaként árulják. Ami nagy hiba! A fémig érő karcokra sajnos már csak a flek segít, és a festés. A lekenegető módszerral az a baj, hogy nagyon látszik, és az eltüntetése majdnem annyi ídő mint lefesteni egy autó felét!

Link to comment
Megosztás:

Hát elöször is száradjon le a keze annak aki a slusszkulcsot nem arra használja amire kell. Másodszor, ha egy polírozás 1-2 hét alatt visszamattul, akkor nem polírpasztát használtál, hanem csak viaszos fényező pasztát. Sokan összekeverik, és sok boltba polírpasztaként árulják. Ami nagy hiba! A fémig érő karcokra sajnos már csak a flek segít, és a festés. A lekenegető módszerral az a baj, hogy nagyon látszik, és az eltüntetése majdnem annyi ídő mint lefesteni egy autó felét!

És ha én mint fényezésheztöketlen, polírozni vágyó emberke beszambázok a bótba honnan tudom levágni hogy egy polírpaszta, vagy polírpasztának árult nempolírpaszta van a kezemben? Tudsz adni valami márkát vagy nevet amiről én is be tudom azonosítani hogy az miaz?

Link to comment
Megosztás:

És ha én mint fényezésheztöketlen, polírozni vágyó emberke beszambázok a bótba honnan tudom levágni hogy egy polírpaszta, vagy polírpasztának árult nempolírpaszta van a kezemben? Tudsz adni valami márkát vagy nevet amiről én is be tudom azonosítani hogy az miaz?

Sajnos az igazi polírpaszta 8-9000Ft. 3M, vagy Festo! A Festo egy picit olcsóbb az olyan 6500Ft körül van, de viszont nagyon-nagyon sokáig elég! Legalább 20 alkalom, és nem 1-2hetente kell csinálni, hanem 1,5 évente.

http://www.novia.hu/admin_upload/katalog_i...3Mzold50417.jpg

http://www.alkalmazastechnika.hu/index.php...t&Itemid=61

Link to comment
Megosztás:

Sajnos az igazi polírpaszta 8-9000Ft. 3M, vagy Festool! A Festool egy picit olcsóbb az olyan 6500Ft körül van, de viszont nagyon-nagyon sokáig elég! Legalább 20 alkalom, és nem 1-2hetente kell csinálni, hanem 1,5 évente.

Nah ilyesmi rémlik nekem még apu volvojáról. Kicsi voltam még, de arra emlékszem, hogy 2 évente csinálta. Van annak szavatossági ideje? Hátha találok még belőle a pinyóban :lol: :lol:

Vagy B vátozat. Ha elviszem valami autópucevátorhoz, csak ott mennyi pénzt lehet képük elkérni egy polírozásért? :lol:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nah ilyesmi rémlik nekem még apu volvojáról. Kicsi voltam még, de arra emlékszem, hogy 2 évente csinálta. Van annak szavatossági ideje? Hátha találok még belőle a pinyóban :lol: :lol:

Vagy B vátozat. Ha elviszem valami autópucevátorhoz, csak ott mennyi pénzt lehet képük elkérni egy polírozásért? :lol:

Én 20-25ezer Ft-ot szoktam kérni egy polírozásért.

Link to comment
Megosztás:

És ha én mint fényezésheztöketlen, polírozni vágyó emberke beszambázok a bótba honnan tudom levágni hogy egy polírpaszta, vagy polírpasztának árult nempolírpaszta van a kezemben? Tudsz adni valami márkát vagy nevet amiről én is be tudom azonosítani hogy az miaz?

Az osonban is kapható a tubusos Prevent polirpaszta, nekem bejött.

Kicsit matt volt a fényezés mikor megvettem a kocsit, és ez csodákat tett vele. Azóta csillog villog :lol:

Ha már itt vagyok, kérdezek is. Mostanában használok keményviaszt, (Sonax Hart Wax)és a dobozára az van irva hogy samponálló, de az elsö mosás után már eléggé ugy fest, hogy már le is jött róla.

Van Valakinek esetleg tapasztalata valami tartósabb cuccal?

Link to comment
Megosztás:

Én 20-25ezer Ft-ot szoktam kérni egy polírozásért.

akkor úgylátom hogy marad az "A" változat és én fogom simogatni :lol:

Az osonban is kapható a tubusos Prevent polirpaszta, nekem bejött.

Kicsit matt volt a fényezés mikor megvettem a kocsit, és ez csodákat tett vele. Azóta csillog villog :lol:

Azzal csináltam, de nekem annyira már nem csillog. Néha igen, de az akkor van amikor autót mosok vagy amikor esik az eső :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az osonban is kapható a tubusos Prevent polirpaszta, nekem bejött.

Kicsit matt volt a fényezés mikor megvettem a kocsit, és ez csodákat tett vele. Azóta csillog villog :lol:

Ha már itt vagyok, kérdezek is. Mostanában használok keményviaszt, (Sonax Hart Wax)és a dobozára az van irva hogy samponálló, de az elsö mosás után már eléggé ugy fest, hogy már le is jött róla.

Van Valakinek esetleg tapasztalata valami tartósabb cuccal?

Hmm kinek a pap, kinek a papné! Kívánom hogy legyen szerencséd, de ha a prevent paszta anyagát megnézed, hát nem egy szívderítő látvány. 15-17éves autónál már igen is megbonthatja a mulekuláris szerekezetét a festésnek. Volt szerencsém mikrószkóp alatt összehasonlítani a két polírpasztát, hát ledöbbentem.

Link to comment
Megosztás:

Hmm kinek a pap, kinek a papné! Kívánom hogy legyen szerencséd, de ha a prevent paszta anyagát megnézed, hát nem egy szívderítő látvány. 15-17éves autónál már igen is megbonthatja a mulekuláris szerekezetét a festésnek. Volt szerencsém mikrószkóp alatt összehasonlítani a két polírpasztát, hát ledöbbentem.

Szóval nem csak hogy nem lett jobb, de valszeg még meg is etettem azzal a trutymákkal a fényezést? :lol: :P :lol:

Tudom hogy elsőre soknak tűnik, de ha akarod leírom, ide, vagy pü-be hogy számomra mit takar a polírozás, és hogy mire kérek el 25 ezret.

Gondoltam hogy nem csak annyit hogy rányomod a pasztát és elkenegeted rajta, de akkor sincs rá pénzem ha ajándékba adsz hozzá egy komplett kasztnit :lol: :D Annyira nem égető a probléma, csak gondoltam megkérdezem, mi lenne ha :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hmm kinek a pap, kinek a papné! Kívánom hogy legyen szerencséd, de ha a prevent paszta anyagát megnézed, hát nem egy szívderítő látvány. 15-17éves autónál már igen is megbonthatja a mulekuláris szerekezetét a festésnek. Volt szerencsém mikrószkóp alatt összehasonlítani a két polírpasztát, hát ledöbbentem.

Hozzánemértöként vettem meg, de egész jól rendberakta a fényt rajta. Elég sok köfelverödés nyom van már rajta, szal ez csak javitott rajta, még ha szar cucc is.

Végre van köztünk hozzáértö is :lol:

A fekete müanyag lökháritó ápolására való cuccot tudnál ajánlani? Mert abbol is valami sonaxos cuccot vettem, és az elsö esö után láccik ahol lefojt a viz.

Már egy kicsit matt a lökös, és amikor bekenem ezzel a sonaxos izével, akkor szép, csak esö ne legyen.

Link to comment
Megosztás:

Szóval nem csak hogy nem lett jobb, de valszeg még meg is etettem azzal a trutymákkal a fényezést? :lol: :lol: :lol:

Több mint valószínű! Félre értés ne essék, most nem azt mondom, hogy holnap lefog hámlani a festés, de hosszútávon nem tesz jót neki az tuti! Tudom, hogy napjainkba milyen árak vannak, és milyen fizetések abszolut megértem azt aki nem vesz 8ezerért polírpasztát... de sajnos még mi nem tartunk ott, hogy a jót meg tudjuk fizetni!

Link to comment
Megosztás:

Több mint valószínű! Félre értés ne essék, most nem azt mondom, hogy holnap lefog hámlani a festés, de hosszútávon nem tesz jót neki az tuti! Tudom, hogy napjainkba milyen árak vannak, és milyen fizetések abszolut megértem azt aki nem vesz 8ezerért polírpasztát... de sajnos még mi nem tartunk ott, hogy a jót meg tudjuk fizetni!

Azt gondoltam hogy nem marja le a festéket 2 héten belül :lol: , mert kb. 4-5 hónapja hogy volt ez a polírozási kísérlet, de így már tudom hogy nem teszek többet abból a cuccból autóra. :lol: Azt még meggondolom hogy pasztát veszek -e. Ha máshogy nem akkor haverral összedobunk egyet, elég az többször, több autóra is. Úgy meg mindjárt csak 4e. :lol:

Jah van egy fél flakon prevent löttyöm, ocóért eladóó :D :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

A fekete müanyag lökháritó ápolására való cuccot tudnál ajánlani? Mert abbol is valami sonaxos cuccot vettem, és az elsö esö után láccik ahol lefojt a viz.

Már egy kicsit matt a lökös, és amikor bekenem ezzel a sonaxos izével, akkor szép, csak esö ne legyen.

Műanyag ápolásról még nem tudok mit mondani most rendeltem egy új fajta cuccot, ami még nem érkezett meg, de ha megjön kipróbálom és tájékoztatlak!

Ide ird le lécci. :lol:

No: Polírozás!

Először is lemosom az autót, wu2 hajsamponnal.Ha tisztán hozza oda a tulaj, akkor is. Majd sima 95-ös benzinnel áttörölgetem a kocsi front alját, küszöbtől egészen a díszlécig. No meg a lökősöket, ha színre fújt. Utána a motorháztetőt, az autó tetejét, 2000-es vízpapírral becsiszolom. Majd a mélyebb karcokat 1200-as vízpapírral. Miután megvan, leszárítom, a műanyag elemeket leragasztom, letakarom, és kétfajta polírpasztával elkezdem polírozni. Először a zöld kupakos polírpasztával az egészet, majd a sárga kupakossal. Az első egy kicsit durvább, a másik pedig maga a fényesítő. Miután ez is megvan, az egészet sterimob-bal leveretem. Ezt követően, viledás kendővel szárazra törlöm.

Link to comment
Megosztás:

Műanyag ápolásról még nem tudok mit mondani most rendeltem egy új fajta cuccot, ami még nem érkezett meg, de ha megjön kipróbálom és tájékoztatlak!

No: Polírozás!

Először is lemosom az autót, wu2 hajsamponnal.Ha tisztán hozza oda a tulaj, akkor is. Majd sima 95-ös benzinnel áttörölgetem a kocsi front alját, küszöbtől egészen a díszlécig. No meg a lökősöket, ha színre fújt. Utána a motorháztetőt, az autó tetejét, 2000-es vízpapírral becsiszolom. Majd a mélyebb karcokat 1200-as vízpapírral. Miután megvan, leszárítom, a műanyag elemeket leragasztom, letakarom, és kétfajta polírpasztával elkezdem polírozni. Először a zöld kupakos polírpasztával az egészet, majd a sárga kupakossal. Az első egy kicsit durvább, a másik pedig maga a fényesítő. Miután ez is megvan, az egészet sterimob-bal leveretem. Ezt követően, viledás kendővel szárazra törlöm.

Köszi elöre is.

Meg ezt a kis leirást is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Alex, mit tud az a wu2-es hajsampon hogy azt használsz az autókra? :lol:

Zsírtalanítani, és tísztítani...igazából ennyit kell tudni egy samponnak. Nem kell sárgabarackíllatunak lenni, meg friss citromot tartalmaznia, meg folt mentesen száradnia, meg a sok süketelés amit ráírnak a flakonyra, csak csinálja a dolgát. Olykor az egyszerű a jobb :lol:

Elöször autokozmetikába láttam, ahol 5 literes kiszerelésbe vették a wu2-t. Meg a maszek autófényező mühelybe ahol kezdtem a "fényes" karrierem ott is ezt használtuk, és bevált!

Link to comment
Megosztás:

Én is kérdéssel fordulnék akkormár. Múlthét pénteken lemostam a kocsit, majd Turtle Wax-l átdörzsiztem a fényezést. Ahol kezdtem, ott marhajó lett, iszonyat különbség van, de a motorháztetőn már apró pici fehér pöttyök jelentek meg a művelet után és sehogy sem akar lejönni. Ez gond lehet? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is kérdéssel fordulnék akkormár. Múlthét pénteken lemostam a kocsit, majd Turtle Wax-l átdörzsiztem a fényezést. Ahol kezdtem, ott marhajó lett, iszonyat különbség van, de a motorháztetőn már apró pici fehér pöttyök jelentek meg a művelet után és sehogy sem akar lejönni. Ez gond lehet? :lol:

Nem lehet hogy kavicsfelverődések? Nagyon feltűnő? Ha lefényképezed, azon is látszik?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.