Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Nem lehet hogy kavicsfelverődések? Nagyon feltűnő? Ha lefényképezed, azon is látszik?

Nem hinném. Nem feltűnő, csak ha az ember nagyon nézi. Az ajtókeretnél nem waxoltam át és ott nincsenek fehér pöttyök, de waxolás előtt is átnéztem a fényezést és akkor még nem láttam ilyen hibákat. Nem hinném, hogy látszana, profi fénygépem meg nincs nekem. :lol:

Normál fényezéshez való wax-ot vettem nem a metál fényhez valót. 286 a színkód (kerámia kék).

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném. Nem feltűnő, csak ha az ember nagyon nézi. Az ajtókeretnél nem waxoltam át és ott nincsenek fehér pöttyök, de waxolás előtt is átnéztem a fényezést és akkor még nem láttam ilyen hibákat. Nem hinném, hogy látszana, profi fénygépem meg nincs nekem. :lol:

Normál fényezéshez való wax-ot vettem nem a metál fényhez valót. 286 a színkód (kerámia kék).

Nem tűző napon csináltad?....Nem volt meleg a mocitető?

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném. Nem feltűnő, csak ha az ember nagyon nézi. Az ajtókeretnél nem waxoltam át és ott nincsenek fehér pöttyök, de waxolás előtt is átnéztem a fényezést és akkor még nem láttam ilyen hibákat. Nem hinném, hogy látszana, profi fénygépem meg nincs nekem. :lol:

Normál fényezéshez való wax-ot vettem nem a metál fényhez valót. 286 a színkód (kerámia kék).

Ezt én is tapasztaltam, hogy a vax után bizony minden apró hibán kavicsfelverődésen karcon vagy akár le nem takarított bogár maradékon ott marad a fehér anyag. Szerintem nálad is apró kavicsfelverődések lehetnek amiket ha agyszínű nem látszik de amint kitölti a fehér vax a gödröcskéket...

Én nedves ronggyal szoktam kitörölni a vax maradékot a fényezés hibáiból.

Link to comment
Megosztás:

Ezt én is tapasztaltam, hogy a vax után bizony minden apró hibán kavicsfelverődésen karcon vagy akár le nem takarított bogár maradékon ott marad a fehér anyag. Szerintem nálad is apró kavicsfelverődések lehetnek amiket ha agyszínű nem látszik de amint kitölti a fehér vax a gödröcskéket...

Én nedves ronggyal szoktam kitörölni a vax maradékot a fényezés hibáiból.

Értelek de azt mondja hogy semmivel sem jön le neki....

Link to comment
Megosztás:

Nem tűző napon csináltad?....Nem volt meleg a mocitető?

Nem, néha elkapott az eső, fedélzeti szerint 23 fok volt a levegőhőmérséklet akkor. :lol:

Ezt én is tapasztaltam, hogy a vax után bizony minden apró hibán kavicsfelverődésen karcon vagy akár le nem takarított bogár maradékon ott marad a fehér anyag. Szerintem nálad is apró kavicsfelverődések lehetnek amiket ha agyszínű nem látszik de amint kitölti a fehér vax a gödröcskéket...

Én nedves ronggyal szoktam kitörölni a vax maradékot a fényezés hibáiból.

Én is törölgettem nedves ronggyal, ahol ottmaradt láthatóan, onnan kiszedte, de ezek a fehér pöttyök nem akartak eltűnni. Előtte csak karcolásokat láttam rajta a sok gépi mosástól, a karcolások még mindig megvannak, bár nagyon szemezni kell, de megjelentek a fehér pöttyök. Egyébként az első sárvédőkön is látni itt-ott.

Link to comment
Megosztás:

Nem, néha elkapott az eső, fedélzeti szerint 23 fok volt a levegőhőmérséklet akkor. :lol:

Én is törölgettem nedves ronggyal, ahol ottmaradt láthatóan, onnan kiszedte, de ezek a fehér pöttyök nem akartak eltűnni. Előtte csak karcolásokat láttam rajta a sok gépi mosástól, a karcolások még mindig megvannak, bár nagyon szemezni kell, de megjelentek a fehér pöttyök. Egyébként az első sárvédőkön is látni itt-ott.

Szerintem valami kosszal ami a fényezésen volt reakcióba lépett a wax szikatíval...és ezért jelentkeztek a pöttyök! Így látatlanba nehéz mit mondani, de én áttörölném lakkbenzin higitóval, vagy sima 95-ös benzinnel azokat a részeket, ahol pöttyös. Ha utána is jelentkezik a dolog, akkor csak a gépi polírozás segít.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem valami kosszal ami a fényezésen volt reakcióba lépett a wax szikatíval...és ezért jelentkeztek a pöttyök! Így látatlanba nehéz mit mondani, de én áttörölném lakkbenzin higitóval, vagy sima 95-ös benzinnel azokat a részeket, ahol pöttyös. Ha utána is jelentkezik a dolog, akkor csak a gépi polírozás segít.

Rendben, kipróbálom holnap. Köszi! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A fekete müanyag lökháritó ápolására való cuccot tudnál ajánlani? Mert abbol is valami sonaxos cuccot vettem, és az elsö esö után láccik ahol lefojt a viz.

Már egy kicsit matt a lökös, és amikor bekenem ezzel a sonaxos izével, akkor szép, csak esö ne legyen.

Műanyag lökhárító hegesztő / javító öreg szaki szerint:

"legjobb neki a BAGAROL"! :lol:

(fiatalabb évjáratúaknak: ez a cipőpaszta egyik régi márkája....)

Link to comment
Megosztás:

Én is szeretnék kérdezni valamit!

Mivel tisztítsam meg a lököst a müa. alapozó előtt ( higító, benzin) mit szoktál használni ami bevált?

Lassan eléri a festhető állapotot...

Ezt a fekete lököst lehet fényezni?

Nekem is ilyen van, azt hittem hogy ezeket nem lehet, mert ledobja a festéket.

Link to comment
Megosztás:

Ezt a fekete lököst lehet fényezni?

Nekem is ilyen van, azt hittem hogy ezeket nem lehet, mert ledobja a festéket.

Felmerült itt egy olyan téma, hogy van a festhető lökös, meg van a nem festhető lökös...személy szerint már több tucatot festettem már,(persze az előírás szerint) és még egysem jött le....többek között az enyémen a festés decemberbe lesz 5 éves, és még mindig rajta van, meg se moccan. Mondjuk már unom, lehet lefújom az egészet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Felmerült itt egy olyan téma, hogy van a festhető lökös, meg van a nem festhető lökös...személy szerint már több tucatot festettem már,(persze az előírás szerint) és még egysem jött le....többek között az enyémen a festés decemberbe lesz 5 éves, és még mindig rajta van, meg se moccan. Mondjuk már unom, lehet lefújom az egészet :lol:

A fényező, akivel csináltattam a kocsin nemrég javításokat azt mondta erről, hogy a gyári lökösök fényezhetők, az utángyártottak viszont mindenféle újrahasznosított műanyagból vannak, és azok közül nem mind festhető.

Nekem is lenne egy festékkel kapcsolatos kérdésem: tudtok olyan krómszerű festéket mondani, ami aránylag jó "krómfényű" felületet tud produkálni műanyagon? Lekopott a festék a Opel Astra meg a GL feliratokról, azokat próbálnám javítani vhogy (újonnan 4e Ft /db).

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

A fényező, akivel csináltattam a kocsin nemrég javításokat azt mondta erről, hogy a gyári lökösök fényezhetők, az utángyártottak viszont mindenféle újrahasznosított műanyagból vannak, és azok közül nem mind festhető.

Nekem is lenne egy festékkel kapcsolatos kérdésem: tudtok olyan krómszerű festéket mondani, ami aránylag jó "krómfényű" felületet tud produkálni műanyagon? Lekopott a festék a Opel Astra meg a GL feliratokról, azokat próbálnám javítani vhogy (újonnan 4e Ft /db).

Köszi!

Valami hasonlóra gondoltál?: http://www.oldtimerperfekt.hu/bolt/images/251.jpg ez krómhatású festék

A szomszédom most krómoztatta le az alufelnijeit, egy vagyon volt, de neked az a pár felirat biztos poton pénz...beszélj velük: http://www.chromedesign.hu/

Link to comment
Megosztás:

Valami hasonlóra gondoltál?: http://www.oldtimerperfekt.hu/bolt/images/251.jpg

A szomszédom most krómoztatta le az alufelnijeit, egy vagyon volt, de neked az a pár felirat biztos poton pénz...beszélj velük: http://www.chromedesign.hu/

én egyszer vettem ilyen festéket, nagyon hamar lekopott...

Pepe! sztem keress bontóban feliratot és vágd zsebre, vagy adj érte 500ftot...(nekem is el kéne hozni az sri-t a szomszédból) :lol:

Link to comment
Megosztás:

No: Polírozás!

Először is lemosom az autót, wu2 hajsamponnal.Ha tisztán hozza oda a tulaj, akkor is. Majd sima 95-ös benzinnel áttörölgetem a kocsi front alját, küszöbtől egészen a díszlécig. No meg a lökősöket, ha színre fújt. Utána a motorháztetőt, az autó tetejét, 2000-es vízpapírral becsiszolom. Majd a mélyebb karcokat 1200-as vízpapírral. Miután megvan, leszárítom, a műanyag elemeket leragasztom, letakarom, és kétfajta polírpasztával elkezdem polírozni. Először a zöld kupakos polírpasztával az egészet, majd a sárga kupakossal. Az első egy kicsit durvább, a másik pedig maga a fényesítő. Miután ez is megvan, az egészet sterimob-bal leveretem. Ezt követően, viledás kendővel szárazra törlöm.

Csak még kiváncsiságból megkérdezném, hogy mégis hányszor tűri ezt el egy gyári festés/fényezés, hányszor lehet polirozni?

Link to comment
Megosztás:

Alex!

Köszi a tippeket a lökösfestéshez! bow.gif

A filleres trükk nagyon bevált!

Itt már látni mi lesz belőle :rolleyes: Kár, hogy a kompresszorom kitolt velem és a fedőszínnél néhány vízcseppet benyomott a rendszerbewall.gif

Végignyomta rendesen: alapozó-filler-kamu és pont a fedőszínnél elkezdte. Nincs nagyon feltűnő helyen, de engem zavar. Most mi a fenét kezdjek vele :D <_<

ui: a lakk nincs még rajta!

Link to comment
Megosztás:

Alex!

Köszi a tippeket a lökösfestéshez! bow.gif

A filleres trükk nagyon bevált!

Itt már látni mi lesz belőle :rolleyes: Kár, hogy a kompresszorom kitolt velem és a fedőszínnél néhány vízcseppet benyomott a rendszerbewall.gif

Végignyomta rendesen: alapozó-filler-kamu és pont a fedőszínnél elkezdte. Nincs nagyon feltűnő helyen, de engem zavar. Most mi a fenét kezdjek vele :D <_<

ui: a lakk nincs még rajta!

Szép munka...Nem filler, hanem Füller -_- Igazából szín után azonal rá kell fújni a lakkot, mármint ha porszáraz...(álltalába 20-25fokon 10-15 perc). Ha nem fújod rá a lakkot közvetlen, akkor kémiailag 1órán belül száraz lesz, és pár hónap múlva könnyen levállhat róla a lakk! De semmi gáz: 1200-as víz papírral csiszold meg vízesen, finoman ott is ahol vízcsepp került a színbe, és fújd rá újra a színt, majd 10-15 perc után lakkozd B)

szerk: Most nézem csak hogy tegnap írtad....már le is lakkoztad?

Link to comment
Megosztás:

Szép munka...Nem filler, hanem Füller <_< Igazából szín után azonal rá kell fújni a lakkot, mármint ha porszáraz...(álltalába 20-25fokon 10-15 perc). Ha nem fújod rá a lakkot közvetlen, akkor kémiailag 1órán belül száraz lesz, és pár hónap múlva könnyen levállhat róla a lakk! De semmi gáz: 1200-as víz papírral csiszold meg vízesen, finoman ott is ahol vízcsepp került a színbe, és fújd rá újra a színt, majd 10-15 perc után lakkozd :D

szerk: Most nézem csak hogy tegnap írtad....már le is lakkoztad?

Nem, nincs rajta a lakk, mikor vízcseppes lett leálltam. Igazából én voltam a hibás, máskor 2 fogás között leszoktam engedni a nyomást a kompresszorból és víztelenítek, most bevoltam izgulva, hogy king az új pisztoly és elfelejtettem. De én is arra gondoltam, hogy vizesen megcsiszolom és újra fújom a színt. Nem úsztam meg a kamuszínt, ez a bordó metál fingot sem takar. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem, nincs rajta a lakk, mikor vízcseppes lett leálltam. Igazából én voltam a hibás, máskor 2 fogás között leszoktam engedni a nyomást a kompresszorból és víztelenítek, most bevoltam izgulva, hogy king az új pisztoly és elfelejtettem. De én is arra gondoltam, hogy vizesen megcsiszolom és újra fújom a színt. Nem úsztam meg a kamuszínt, ez a bordó metál fingot sem takar. :rolleyes:

Igen ezt sejtettem....Milyen pisztolyod van? Mekkora a fúvóka méret?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.