Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Nem felejtettél ki egy nullát? :D

hobbi célra kérdezte, arra elég -_- . A profi pisztolyok 25-30-nál kezdődnek alsó hangon :rolleyes:

hát ha 50 ezer ft egy hobbi szintű szóró, akkor maradoka spraynál, azt tuti nem kell átvízpolírozni, és 50ezerből rengeteg spray kijön B)

15ezer körül szeretnék egy szórót venni.

kompi 30ezer az reális sztem is, a szűrőre többet gondoltam <_<

a kompi azért jó, mert legalább azt tudom másra is használni.

pl levegős emelő ,)

az enyém 6000 volt (nevenincs HVLP :D ) , pl egy sárvédőnek már nem mernék nekiállni vele, de nem is arra kellett

spray-val pl. egy lököst tuti nem fújsz le úgy, hogy ne kelljen polírozni

szűrőt bótba úgy 10 körül láttam, vaterán 2800 ;)

nézd meg a szerszám levegőigényét és ahhoz válassz kompit :D , az enyém 150lityit tud percenként mégis kevés egy kicsit a homokfújóhoz, sokat kell várni vele, de a festegetéshez pont elég

Link to comment
Megosztás:

Fent szerkezetettem az utolsó hozzászólásom....

no igen, jó szerszámmal lehet szépen dolgozni :rolleyes:

azzal a gombbal ami a szóráskép alatt van kicsit jobbra a végén mit állítasz? Kis nyilacska van mellette

A tisztogatás az egyik legfontosabb művelet, sokszor több higító elmegy rá, mint a festékhez, lakkhoz.

én is szerk. az előzőt

Link to comment
Megosztás:

no igen, jó szerszámmal lehet szépen dolgozni :rolleyes:

azzal a gombbal ami a szóráskép alatt van kicsit jobbra a végén mit állítasz? Kis nyilacska van mellette

A tisztogatás az egyik legfontosabb művelet, sokszor több higító elmegy rá, mint a festékhez, lakkhoz.

én is szerk. az előzőt

A levegőnyomást állítom vele <_<

Link to comment
Megosztás:

az a baj, hogy itt olyan nem létezik,hogy másnak vmit elválalni.

mert egyből jön a duma, hogy ilyen drágán stb stb??

de ha ott fogok tartani, akkor lehet megveszek egy jobbminőségűt... mert szeretnék majd kasztnielemeket is festeni.... de ez még nagyon odébb van azért :rolleyes:

Johhny nem a márkát kérdezte, csupán kifejezte nem tetszését <_<

nekem is tetszik, igazából engem ÉRDEKELNE mit kellene a helyére tenni :D

Link to comment
Megosztás:

jó hogy te vágod, én nem!! De igazából nem is érdekel!!!

csak tippeltem -_- de valamilyen szinten igaza van, sűrűbbet szerettem volna, de csak ilyet kaptam

az a baj, hogy itt olyan nem létezik,hogy másnak vmit elválalni.

mert egyből jön a duma, hogy ilyen drágán stb stb??

de ha ott fogok tartani, akkor lehet megveszek egy jobbminőségűt... mert szeretnék majd kasztnielemeket is festeni.... de ez még nagyon odébb van azért :rolleyes:

Johhny nem a márkát kérdezte, csupán kifejezte nem tetszését <_<

nekem is tetszik, igazából engem ÉRDEKELNE mit kellene a helyére tenni :D

úgy vettem észre ezek a mai festékek, lakkok nagyon jól kezelhetők, használhatók nem profi szerszámokkal is, persze csak ha valaki tudja mibe érdemes belefogni a felszereltségével

meg szükséges egy hozzáértő jótanácsa is, mert ha csak azt olvasod el ami a dobozra van írva, az édeskevés

Mégegyszer köszönet Alexnak a hasznos infókért B)

Link to comment
Megosztás:

csak tippeltem :rolleyes: de valamilyen szinten igaza van, sűrűbbet szerettem volna, de csak ilyet kaptam

úgy vettem észre ezek a mai festékek, lakkok nagyon jól kezelhetők, használhatók nem profi szerszámokkal is, persze csak ha valaki tudja mibe érdemes belefogni a felszereltségével

meg szükséges egy hozzáértő jótanácsa is, mert ha csak azt olvasod el ami a dobozra van írva, az édeskevés

Mégegyszer köszönet Alexnak a hasznos infókért :D

jaja <_< de ténylegesen egy hozzáértő kell, mert a bolti eladó, sok esetben nem pont a hozzáértő kategória.

én is így jártam az alapozóval :S

Link to comment
Megosztás:

csak tippeltem <_< de valamilyen szinten igaza van, sűrűbbet szerettem volna, de csak ilyet kaptam

úgy vettem észre ezek a mai festékek, lakkok nagyon jól kezelhetők, használhatók nem profi szerszámokkal is, persze csak ha valaki tudja mibe érdemes belefogni a felszereltségével

meg szükséges egy hozzáértő jótanácsa is, mert ha csak azt olvasod el ami a dobozra van írva, az édeskevés

Mégegyszer köszönet Alexnak a hasznos infókért :D

Nagyon szívesen, máskor is -_- Elvégre ezért vagyunk itt, hogy segítsünk egymásnak :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nos ez nem annyira fényezés, csak egy kis desig cucc, de ezen is lehet sokat bukni

felsorolom, amivel én szívtam meg

első körbena védőfólia felvált, azt le kellett ragasztani, ezkésőbbiekben jött elő, mert a ragasztószalag(ami egyébként direkt ilyen célokra van,ez széles sárga papír szalag) eleve nehezen akart ragadni, majd mikor le kellett venni, otthagyott egy rakás taknyot ...

másodszor, ami festés után jött elő, egy ujlenyomat maradt a felületen, és ezt csak ujrafestéssel tudtam eltüntetni, tehát egész felület ujracsiszol stb

aztán még kimaradt a középső csík, azt se olyan jó utólag pótolni

végeredményben nem lett rossz ez a plexi előlap, de majd akkor fog igazán mutatni, ha a helyén lesz.

képek:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=207c2df53...&aid=161532

Link to comment
Megosztás:

nos ez nem annyira fényezés, csak egy kis desig cucc, de ezen is lehet sokat bukni

felsorolom, amivel én szívtam meg

első körbena védőfólia felvált, azt le kellett ragasztani, ezkésőbbiekben jött elő, mert a ragasztószalag(ami egyébként direkt ilyen célokra van,ez széles sárga papír szalag) eleve nehezen akart ragadni, majd mikor le kellett venni, otthagyott egy rakás taknyot ...

másodszor, ami festés után jött elő, egy ujlenyomat maradt a felületen, és ezt csak ujrafestéssel tudtam eltüntetni, tehát egész felület ujracsiszol stb

aztán még kimaradt a középső csík, azt se olyan jó utólag pótolni

végeredményben nem lett rossz ez a plexi előlap, de majd akkor fog igazán mutatni, ha a helyén lesz.

képek:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=207c2df53...&aid=161532

Gyönyörű. <_< Ez minek is az előlapja? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Oké, de hol lesz oldalt, vagy a hangszóró mögött? Nem fog rezonállni?

a hangszórók előtt lesz

remélhetőleg nem fog rezonálni, azért 8mmes meg sűrű csavarozású, és a közepén is le lesz fogatva, és azért festettem le, hogy a mögötte lévő lecek ne látszódjanak.

Link to comment
Megosztás:

Oké, de hol lesz oldalt, vagy a hangszóró mögött? Nem fog rezonállni?

Miért? a fa ládika nem rezonál? <_< Ha jól van megalkotva akkor nem lesz zavaró hangja, viszont jól kinéz. ha végre sikerül kipaterolnom fatert a saját kocsijából, akkor csináltatok valami plexi dobozkát haverral :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Miért? a fa ládika nem rezonál? <_< Ha jól van megalkotva akkor nem lesz zavaró hangja, viszont jól kinéz. ha végre sikerül kipaterolnom fatert a saját kocsijából, akkor csináltatok valami plexi dobozkát haverral :rolleyes:

De a faláda minimum 19-20 miliméter vastag, és ha jól tudom nincs is benne csavar, ragasztva van az igazi.

Link to comment
Megosztás:

De a faláda minimum 19-20 miliméter vastag, és ha jól tudom nincs is benne csavar, ragasztva van az igazi.

Íííígy vaaan! <_<

télleg így van, de nem lesz rossz hangja azért mert plexi van benne. Mostanság divat lett a plexiláda. amúgy meg tudom, hogy pont én szólalok meg... (fúú, kábé 3. nekifutásra tudom leírni... Ez fényezés topic, offos itt a dolog :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.