Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

De a faláda minimum 19-20 miliméter vastag, és ha jól tudom nincs is benne csavar, ragasztva van az igazi.

a leg igazibb meg ragaztva és csavarozva van -_-

a levegő meg a zárt kamrából jön ki egy reflexnyíláson, és az első zárt kamra meg ki lesz festve fehérre, még arra leszek kivi, hogy az hgy fogja nyaelni a festéket... bár sokat nem kell festeni, mert fehér bútorlapból lesz :rolleyes: csak a leceket kell majd, meg a hangszórótartót, mert az meg rétegelt lemezből lesz, aztán fekee kárpit.

apropó

vkinek tapasztalat azzal, hogy pólóra festékszóróval felvitt festék mennyire tartós?????

tud vki erről vmit mondani?

mert ha tartós, akkor festenék magamnak egy astrás pólós <_<

olyat, ami a hátsó rolón van :D

Link to comment
Megosztás:

a leg igazibb meg ragaztva és csavarozva van -_-

a levegő meg a zárt kamrából jön ki egy reflexnyíláson, és az első zárt kamra meg ki lesz festve fehérre, még arra leszek kivi, hogy az hgy fogja nyaelni a festéket... bár sokat nem kell festeni, mert fehér bútorlapból lesz :rolleyes: csak a leceket kell majd, meg a hangszórótartót, mert az meg rétegelt lemezből lesz, aztán fekee kárpit.

apropó

vkinek tapasztalat azzal, hogy pólóra festékszóróval felvitt festék mennyire tartós?????

tud vki erről vmit mondani?

mert ha tartós, akkor festenék magamnak egy astrás pólós <_<

olyat, ami a hátsó rolón van :D

Én csináltam festést polóra ecsettel jól kidörgölve, és pöttyözve nem kenve, elég sokáíg jó volt.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Még új vagyok itt! Eddig én úgy tudtam,h a gyárilag fényezetlen f Astra lökösöket nem is lehet lefényezni a puhább anyaguk miatt, de olvastam itt hogy vagytok többen is, akiknek ez mégis sikerült és tartós is! Kérdésem az lenne,h szerintetek mi lenne a reális ára egy sedan f Astra lökös+ tükörház festésének munkadíjjal eggyütt,persze a leszedést- vissza rakást én végezném?!:D Egyébként a teljesen gyári kinézetű fényezésre gondolok, mégpedig arra, amelyiken a lökös az oldalvédő csíkok magasságáig van fényezve. Remélem nem voltam bonyolult és értitek,h melyikre gondolok!:) Segítségeiteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még új vagyok itt! Eddig én úgy tudtam,h a gyárilag fényezetlen f Astra lökösöket nem is lehet lefényezni a puhább anyaguk miatt, de olvastam itt hogy vagytok többen is, akiknek ez mégis sikerült és tartós is! Kérdésem az lenne,h szerintetek mi lenne a reális ára egy sedan f Astra lökös+ tükörház festésének munkadíjjal eggyütt,persze a leszedést- vissza rakást én végezném?!:D Egyébként a teljesen gyári kinézetű fényezésre gondolok, mégpedig arra, amelyiken a lökös az oldalvédő csíkok magasságáig van fényezve. Remélem nem voltam bonyolult és értitek,h melyikre gondolok!:) Segítségeiteket előre is köszönöm!

motorháztetőt akartál írni?

Link to comment
Megosztás:

motorháztetőt akartál írni?

:D :D Miért az nálad műanyagból van? :D :D Te is könnyítettél mint Tápi? :D

Szerintem ha szerencséd van bontottban olcsóbban is találhatsz olyan lököst, meg tükröt, mint amennyiből lealapoztatod, fényezteted a feketéket :) Nem biztos, de én először azokat nézném meg :D

Link to comment
Megosztás:

:D :D Miért az nálad műanyagból van? :D :D Te is könnyítettél mint Tápi? :D

Szerintem ha szerencséd van bontottban olcsóbban is találhatsz olyan lököst, meg tükröt, mint amennyiből lealapoztatod, fényezteted a feketéket :) Nem biztos, de én először azokat nézném meg :D

Igen, lehet olcsóbban kijönne egy gyárilag fényezett lökősök+tükörburkolatokból, lehet találna olyan színben is, ha nem, akkor viszont át kell fújni, viszont az biztos hogy tartós marad. :D

Link to comment
Megosztás:

Hűű, ti aztán gyorsan reagáltatok!!:D Bontós alkatrészekkel nincs tapasztalatom, csak félek tőle,h nem találnék hibátlan lökösöket, de ki tudja. Ráadásul elég gyakori színben kellene; metál bordó a kicsike. Szóval akkor tényleg érdemes lenne körülnézni a bontókban. Tapasztalat van vkinek,h árnyalatban mennyire tudnak elütni egymástól ezek az alkatrészek, vagy mivel metál szín, akkor ez nem probléma?

Link to comment
Megosztás:

Hűű, ti aztán gyorsan reagáltatok!!:D Bontós alkatrészekkel nincs tapasztalatom, csak félek tőle,h nem találnék hibátlan lökösöket, de ki tudja. Ráadásul elég gyakori színben kellene; metál bordó a kicsike

ahogy day is írta.

ha sikerül keresni, egyhozzá már csak közel álló színűtis

akkor is olcsóbban kijöhetsz, vagy közel olyan áron, mintha egy lököst a 0 áról kellene festeni

a bordó meg tényleg nem egy ritka szín :)

Link to comment
Megosztás:

ahogy day is írta.

ha sikerül keresni, egyhozzá már csak közel álló színűtis

akkor is olcsóbban kijöhetsz, vagy közel olyan áron, mintha egy lököst a 0 áról kellene festeni

a bordó meg tényleg nem egy ritka szín :)

Hja, az sűrű szín, nem úgy mint az enyém. Nekem cserés az első lökős, 286-os színkódós. Fehér holló effekt. :D

Link to comment
Megosztás:

Hűű, ti aztán gyorsan reagáltatok!!:D Bontós alkatrészekkel nincs tapasztalatom, csak félek tőle,h nem találnék hibátlan lökösöket, de ki tudja. Ráadásul elég gyakori színben kellene; metál bordó a kicsike. Szóval akkor tényleg érdemes lenne körülnézni a bontókban. Tapasztalat van vkinek,h árnyalatban mennyire tudnak elütni egymástól ezek az alkatrészek, vagy mivel metál szín, akkor ez nem probléma?

E 359? :D Az árnyalatokról csak annyit, hogy a gyári színkártya nem stimmelt az árnyalattal nekem se. Nem is a metálfestéken kellett állítani, hanem a kamuszínen( valami 303-as volt hozzá jelölve ). Semmi árnyalatprobléma nincs vele, pedig én életemben először fújtam metált.

Mifelénk 25-30 körül fújnak egy lököst, ha jól rémlik Alex 20-at mondott anyaggal együtt ha jól emléxem :D

Látszatra lehet. Pl gergőé is ilyen színű. Egymás mellé állunk, meg nem mondanád, hogy nem passzol a színkód. :D

Egyébként is marha drága szín ez. :)

Nekem mondod??? A kamuszín többe került, mint a metál :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még új vagyok itt! Eddig én úgy tudtam,h a gyárilag fényezetlen f Astra lökösöket nem is lehet lefényezni a puhább anyaguk miatt, de olvastam itt hogy vagytok többen is, akiknek ez mégis sikerült és tartós is! Kérdésem az lenne,h szerintetek mi lenne a reális ára egy sedan f Astra lökös+ tükörház festésének munkadíjjal eggyütt,persze a leszedést- vissza rakást én végezném?!:D Egyébként a teljesen gyári kinézetű fényezésre gondolok, mégpedig arra, amelyiken a lökös az oldalvédő csíkok magasságáig van fényezve. Remélem nem voltam bonyolult és értitek,h melyikre gondolok!:D Segítségeiteket előre is köszönöm!

Hűű, ti aztán gyorsan reagáltatok!!:D Bontós alkatrészekkel nincs tapasztalatom, csak félek tőle,h nem találnék hibátlan lökösöket, de ki tudja. Ráadásul elég gyakori színben kellene; metál bordó a kicsike. Szóval akkor tényleg érdemes lenne körülnézni a bontókban. Tapasztalat van vkinek,h árnyalatban mennyire tudnak elütni egymástól ezek az alkatrészek, vagy mivel metál szín, akkor ez nem probléma?

No... Bár a cartársaim már válaszoltak, de talán én is tudok mondani egy két okoságot :D

A két lökhárító színra fújása+a tükörház kb 50 körül van....műanyag lazító, füller, sok csiszolás...bla bla, nem részletezem. Igazából az anyagkölcség ami megnyomja az árat...nagyon drága a lazító :) Mindenképp olyan lökössel, és tükörrel érdemes kezdeni ami már gyárilag le volt festve, mert oda nem kell lazító, sem füller(ha csak nincs olyan rossz állapotba) ha van egy gyárilag színre fújt lökösöd, tök mindegy milyen színű, akkor közel 20ezret le tudsz faragni az árból. Ugyanis azt csak szárazon, majd vizesen kell csiszolni, és már mehet is rá a szín :D Ezzel a munka is csökken, tehát ezért 20ezer :D

A másik kérdésedre: Lehet árnyalatbeli különbség, még ha metál akkor is....de lehet hogy nem is tér el még árnyalatba se, csak az friss fényezés, nem pedig több 10 éves mint ami a kasztnin van.....Brekeke jól emlékezet: valóban 20-ért festek lököst anyaggal együtt :D

Link to comment
Megosztás:

No... Bár a cartársaim már válaszoltak, de talán én is tudok mondani egy két okoságot :D

A két lökhárító színra fújása+a tükörház kb 50 körül van....műanyag lazító, füller, sok csiszolás...bla bla, nem részletezem. Igazából az anyagkölcség ami megnyomja az árat...nagyon drága a lazító :) Mindenképp olyan lökössel, és tükörrel érdemes kezdeni ami már gyárilag le volt festve, mert oda nem kell lazító, sem füller(ha csak nincs olyan rossz állapotba) ha van egy gyárilag színre fújt lökösöd, tök mindegy milyen színű, akkor közel 20ezret le tudsz faragni az árból. Ugyanis azt csak szárazon, majd vizesen kell csiszolni, és már mehet is rá a szín :D Ezzel a munka is csökken, tehát ezért 20ezer :D

A másik kérdésedre: Lehet árnyalatbeli különbség, még ha metál akkor is....de lehet hogy nem is tér el még árnyalatba se, csak az friss fényezés, nem pedig több 10 éves mint ami a kasztnin van.....Brekeke jól emlékezet: valóban 20-ért festek lököst anyaggal együtt :D

Tegnap jártam bontóban és ott a srác is azt javasolta,h érdemesebb eleve gyárilag fényezett lököst venni és azt könnyebb újra fényezni,meg tartósabb is lesz. Eddig ok is, csak akkor az a problémám,h az a felső fényezetlen csík a lökösön az nem lesz festve és matt marad, az meg úgy csúnya sztem!:S

Link to comment
Megosztás:

Tegnap jártam bontóban és ott a srác is azt javasolta,h érdemesebb eleve gyárilag fényezett lököst venni és azt könnyebb újra fényezni,meg tartósabb is lesz. Eddig ok is, csak akkor az a problémám,h az a felső fényezetlen csík a lökösön az nem lesz festve és matt marad, az meg úgy csúnya sztem!:S

Mármint az oldalcsíkkal egy szintben lévő kis részre gondolsz?

Link to comment
Megosztás:

gondolom ő csúnya kifakult színre gondolt

de erre van már több megoldás is :D

Igen. Én egy hőlégfujóval frissitettem fel az előző astrám, fényezetlen lökösét. Ez nem vicc. Csak ovatosan kell használni, és nagyon odafigyelni.

Olyan lett mint az uj.

Link to comment
Megosztás:

Igen. Én egy hőlégfujóval frissitettem fel az előző astrám, fényezetlen lökösét. Ez nem vicc. Csak ovatosan kell használni, és nagyon odafigyelni.

Olyan lett mint az uj.

Egy kicsit pontosits légyszives :D

Érdekelne a téma, mert egy picit már nekem is kiszürkült, és hiába kenegetem ilyen müanyagfelujitó bizbaszokkal, elsö esö már le is mossa, és megint csúnya lesz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.