Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Biztos, hogy a lakk fényes amivel fújtad? Van Motipban is matt lakk. A lakknál kell rendes réteget fújni, de azt lehet látni, hogy mikor fényes. Ha jó a lakk, akkor nem mattul vissza.

A hűtőmaszk Motip Z283 spray-vel lett fújva 2x, majd pisztolyból két komponensű autólakkal 2 rétegben.

Ezüsttel ilyen, ugyanazt a kétkomponensű lakkot használva. (típust nem tudok, autófestékkel foglalkozó boltban vettem)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy a lakk fényes amivel fújtad? Van Motipban is matt lakk. A lakknál kell rendes réteget fújni, de azt lehet látni, hogy mikor fényes. Ha jó a lakk, akkor nem mattul vissza.

A hűtőmaszk Motip Z283 spray-vel lett fújva 2x, majd pisztolyból két komponensű autólakkal 2 rétegben.

Ezüsttel ilyen, ugyanazt a kétkomponensű lakkot használva. (típust nem tudok, autófestékkel foglalkozó boltban vettem)

Értem. És egyébként a színt hagytad visszamattulni, vagy ott is törekedtél a legfényesebbre? Két lököst kéne venni, ami a rendszám alatt fényezett, azokat leszínezném én is spray-vel, a lakkozást meg akkor én is fényezőre bíznám, bár fogalmam sincs, hogy mennyit kérne érte.

Link to comment
Megosztás:

A szín 2 réteg vékonyan, hogy takarjon ill. a pigmentek egyenletesen legyenek a felületen, és utána 30 perc múlva a lakk.

Ha nem metál a festék, akkor lehet egyből színre fújni és az is fényes lesz. Lehet kapni az autó színkódjának megfelelő festéket. Abban nem vagyok biztos, hogy találsz olyan fényezőt, aki csak a lakkot fújja rá. Ha Te is fényeztél dolgokat akkor tudod, hogy fényezésnél is minden az első műveleteknél dől el, (csiszolás, alapozás) a lakkozás pedig minden hibát mutatni fog, ami esetleg benne maradt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.... ki lett lakatolva az autóm.... kérdésem az lenne, hogy itthon szeretném lefújni, tudtok ajánlani valami jó minőségű pisztolyt ami alkalmas lehet erre a célra? Leválasztó van már valami értelmes pisztoly kéne csak nem ismerem a márkákat meg, hogy mi lenne jó... :/ 10-20 ezres pisztolyok elégségesek lennének erre a célra? Mert gondolom ezek a 3-5 ezer forintosok bóvlik..

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok.... ki lett lakatolva az autóm.... kérdésem az lenne, hogy itthon szeretném lefújni, tudtok ajánlani valami jó minőségű pisztolyt ami alkalmas lehet erre a célra? Leválasztó van már valami értelmes pisztoly kéne csak nem ismerem a márkákat meg, hogy mi lenne jó... :/ 10-20 ezres pisztolyok elégségesek lennének erre a célra? Mert gondolom ezek a 3-5 ezer forintosok bóvlik..

Mi lett kilakatolva az autón?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Üdv Mindenki

Egy kérdésem lenne, opel astra f lökhárító festése kb mennyibe kerülne. Vettem gyári festett ezüst színűt, de egy árnyalattal sötétebb. Nincs telibe festve csak az alsó része(gyári festés) Válszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Hello! Hogyan kell a riwaxot használni? Mennyiért és hol lehet beszerezni?

RX 10 HART WAX

Star-Wax Black tisztítja, polírozza és konzerválja a
gondozott fényezést
egy munkafolyamatban. Újfajta polymereket és
kiválasztott w axokat tartalmaz,
amelyek egy tartós lakkvédelmet biztosítanak.
FELHASZNÁLÁS:
A járművet mossuk le és szárítsuk meg. Star-Wax-ot
polírvattával
vagy polírkóccal enyhe nyomással dolgozzuk el.
A keletkezett száraz polírfilmet tiszta, puha ronggyal
töröljük le

Ő tud neked segíteni :Kelet Magyarország Nagy Sándor 06 20-468 40 40

Ára pedig kb. 10ezer

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Van egy 92-es astrám, erősen megmattult fényezéssel. Ez csak a kisebb baj, a nagyobb, hogy a bal első sárvédő elemről elkezdett lepattogni a lakk.

Mit tudok vele csinálni? Van olcsóbb megoldás a teljes fényezésnél? Mennyit segítene a polír?

Lakk leválást nem igen tudsz úgy javítani, hogy szép is legyen, polírral meg végképp nem. Csak az elem teli fényezésével.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Én is kérdéssel fordulnék akkormár. Múlthét pénteken lemostam a kocsit, majd Turtle Wax-l átdörzsiztem a fényezést. Ahol kezdtem, ott marhajó lett, iszonyat különbség van, de a motorháztetőn már apró pici fehér pöttyök jelentek meg a művelet után és sehogy sem akar lejönni. Ez gond lehet? :unsure:

Én is így jártam. Gyönyörűen meg lett mosva az autó, majd az egészet átkentem a Turtle Wax teflonos (PTFE) wax-al, nagyon szép lett, de ez a rengeteg fehér apró pötty nagyon ijesztő (motorháztető és első lökös főleg, de máshol is) és sajnos közelről elég szépen látszik is, mivel fekete metál az autó. Piszkosan és távolabbról nem látszik.

Kiderült, hogy mi okozza, vagy hogyan lehet megoldani, eltüntetni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.