Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Polírozásról tapasztalatok? Kézzel vs. géppel? Melyiknél milyen pasztát, milyen korongot, stb.?

Köszi.

Jó minőségű munkához mindenképp gépet, abból is ami polírozógép (nem tescos), pasztából pedig 3M, jobb helyeken kimérve is adnak, most változtak a kupak színek náluk (durva, közepes, finom ect.) ha jól rémlik én valami féldurvát vettem utoljára, ez elég jól kiszedi a karcokat és egyben fényesít is már, majdnem elég ezzel egy lépcsőben polírozni. Persze ezekhez van külön szivacs is, pl. zöld az a durvábbhoz, tojástartó alakú pedig a hologram mentesítéshez, fényesítéshez.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jó minőségű munkához mindenképp gépet, abból is ami polírozógép (nem tescos), pasztából pedig 3M, jobb helyeken kimérve is adnak, most változtak a kupak színek náluk (durva, közepes, finom ect.) ha jól rémlik én valami féldurvát vettem utoljára, ez elég jól kiszedi a karcokat és egyben fényesít is már, majdnem elég ezzel egy lépcsőben polírozni. Persze ezekhez van külön szivacs is, pl. zöld az a durvábbhoz, tojástartó alakú pedig a hologram mentesítéshez, fényesítéshez.

Ok, mikor vihetem a verdát hozzád?

:D

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdvözletem a szakembereknek illetve a cartársaknak.

Frissen fényezett autóról van szó.

Fényezés után néhol matt lett a színe illetve picit narancsos lett a végeredmény.

Kérdésem lenne hogy mivel lehetne kifényesíteni illetve mivel lehetne eltüntetni a narancsosságot?

Lakkozva nincsen. 1k-s festékkel lett pricckolva.

A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Hello!Ma felfedeztem egy ilyet a hátsó sárvédő ívemnél.Mit lehetne vele kezdeni?

http://www.kephost.com/image/uqV

Mivel szemre a fényezés nem sérült gondolom a tulsó oldalról, vagy a lemez korcolásánál jött átt a rozsda és elkezdte lenyomni a festéket. Mindegyik oldalon fémig lehet csiszolni, rozsdamarózni, alapozni, festeni. Minél alaposabb munkát végzel annyival tovább fog tartani.

Link to comment
Megosztás:

Hello!Ma felfedeztem egy ilyet a hátsó sárvédő ívemnél.Mit lehetne vele kezdeni?

http://www.kephost.com/image/uqV

Látom már volt cserélve ez az ív, vagy fújva tuti :D Lecsiszolni, alapozni, gittelni, szórózni aztán színt neki. Majd 3 hónap után újra :D jobb esetben fél év. Viszont érdemes a dob felől, azaz az ív belső részét jól letömítőzni majd alvázvédőzni, hogy hátulról ne kapjon vizet és akkor lehet többet is kibír, mert annyira még nem vészes.

Link to comment
Megosztás:

Látom már volt cserélve ez az ív, vagy fújva tuti :D Lecsiszolni, alapozni, gittelni, szórózni aztán színt neki. Majd 3 hónap után újra :D jobb esetben fél év. Viszont érdemes a dob felől, azaz az ív belső részét jól letömítőzni majd alvázvédőzni, hogy hátulról ne kapjon vizet és akkor lehet többet is kibír, mert annyira még nem vészes.

plusz egy műanyag dobbetét és még többet is kibír.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hello!Tegnap lecsiszoltam fémig a sárvédőívemet aztán gitt majd füller és ma meglepődve tapasztaltam,hogy 2-3 db ilyen apró kb. gomostűfejnyi dudor lett a füllerezett rész alatt és megnyomva őket sztem. víz folyik ki belőlük.Mitől lehet ez nemhiszem el,hogy 1 nap altt kijött rajta.Amúgy itt egy kép,hogy milyen volt a csiszolás előtt. http://www.kephost.com/image/uqV Ezen is látszódnak a kis dudorok. :blink:

Módosítva : Patesz29
Link to comment
Megosztás:

Hello!Tegnap lecsiszoltam fémig a sárvédőívemet aztán gitt majd füller és ma meglepődve tapasztaltam,hogy 2-3 db ilyen apró kb. gomostűfejnyi dudor lett a füllerezett rész alatt és megnyomva őket sztem. víz folyik ki belőlük.Mitől lehet ez nemhiszem el,hogy 1 nap altt kijött rajta.Amúgy itt egy kép,hogy milyen volt a csiszolás előtt. http://www.kephost.com/image/uqV Ezen is látszódnak a kis dudorok. :blink:

Pedig ez víz, belülről dolgozik kifelé.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.