Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Nem értek hozzá, de valahol azt olvastam hogy nem szabad vizesen csiszolni, mert a kitt megszíjja magát ha megkapja a színt a víz meg ott figyel bent.

Ha lezárod szóró gittel, füllerrel, akkor a vízbe csiszolás után pár óra száradás (de jobb ha áll egy egész napot) és mehet a szín. Amúgy én kísérletezgettem már több variációval, szárazon 400al elcsiszolod és rá a szín az is teljesen megfelelő, de ha ráfinomítasz 600-al vagy 800al az még jobb. Annyi, hogy szárazon hamar eltömődik a papír.

Link to comment
Megosztás:

Ha lezárod szóró gittel, füllerrel, akkor a vízbe csiszolás után pár óra száradás (de jobb ha áll egy egész napot) és mehet a szín. Amúgy én kísérletezgettem már több variációval, szárazon 400al elcsiszolod és rá a szín az is teljesen megfelelő, de ha ráfinomítasz 600-al vagy 800al az még jobb. Annyi, hogy szárazon hamar eltömődik a papír.

A fényezés nekem még ismeretlen terület, szerencsére csak kisebb javítások voltak a kocsin, a lököst kellett egyedül javítanom.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Tisztelt Urak!

Most látom hogy az egyik fórumtárs (Alex0403), ha minden igaz, ahogy olvasom tuti fényező..... az hagyján de most nézem csak, hogy itt lakik tőlem 10 km-re.....

Nem tudja valaki az elérhetőségét? Pontos név? Telefonszám?

Mert nekem az autó már 3 szor volt az elmúlt 3 évben fényezőnél, mind a három alkalommal a tank betöltőt javította, gyönyörű is lett a munka, de max 1 hónapig..... és újra kijött.....

Pedig 5 éve már van a kerékjáratban műanyag dob betét és szarrá lett alváz-védőzve is....

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Urak!

Most látom hogy az egyik fórumtárs (Alex0403), ha minden igaz, ahogy olvasom tuti fényező..... az hagyján de most nézem csak, hogy itt lakik tőlem 10 km-re.....

Nem tudja valaki az elérhetőségét? Pontos név? Telefonszám?

Mert nekem az autó már 3 szor volt az elmúlt 3 évben fényezőnél, mind a három alkalommal a tank betöltőt javította, gyönyörű is lett a munka, de max 1 hónapig..... és újra kijött.....

Pedig 5 éve már van a kerékjáratban műanyag dob betét és szarrá lett alváz-védőzve is....

Speciel én tudom az elérhetőségét, de azt nem tudom, hogy foglalkozik e még fényezéssel. Elég régen beszéltem már vele. Egyébként hozzám is közel lakik. :D

Link to comment
Megosztás:

Speciel én tudom az elérhetőségét, de azt nem tudom, hogy foglalkozik e még fényezéssel. Elég régen beszéltem már vele. Egyébként hozzám is közel lakik. :D

OOO.... na mindegy :(

Esetleg ha eszedbe jutna vagy valakitől tudsz egy telefonszámot akkor ne tartsd magadban! :)

Látom Várpalotai vagy, az is itt van egy köpésre tőlem! :)

Nem tudsz valami tuti fényezőt esetleg a környéken? Aki nagyon SPETZ NATZ??? :D

Link to comment
Megosztás:

OOO.... na mindegy :(

Esetleg ha eszedbe jutna vagy valakitől tudsz egy telefonszámot akkor ne tartsd magadban! :)

Látom Várpalotai vagy, az is itt van egy köpésre tőlem! :)

Nem tudsz valami tuti fényezőt esetleg a környéken? Aki nagyon SPETZ NATZ??? :D

Privát üzenet ment..nem ért oda? :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

OOO.... na mindegy :(

Esetleg ha eszedbe jutna vagy valakitől tudsz egy telefonszámot akkor ne tartsd magadban! :)

Látom Várpalotai vagy, az is itt van egy köpésre tőlem! :)

Nem tudsz valami tuti fényezőt esetleg a környéken? Aki nagyon SPETZ NATZ??? :D

Öskün tudok egyet, de haverom is elkezdett foglalkozni fényezéssel itt palotán.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hello

Nem tudjátok véletlen mennyi festéket kell kevertessek nagyjából ,egy moci tető, maszk, 2 első sárvédő, tető lemezhez?

kb. 1 liter+edző (0,5 liter), de attól függ milyen vastagon fújják, ennyiből meg kell állnia. Vékonyabban fújva kicsit kevesebb, attól függ milyen szín.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv.Olyan kérdéseim lennének,hogy:Békés megyében tud-e valaki egy normális fényezőt,aki nem horror áron dolgozik?Kellene cseréljek 2 küszöböt,meg tanknyílás körül a lemezt.Az egész autót szeretném fényeztetni,mert sok a kavicsfelverődés,és karcolás,stb....És a másik kérdés az lenne,hogy forgalmi szerint piros 04 a színe a kocsinak.Ezen belül bármilyen árnyalatra lehet festeni?Illetve mennyibe kerülne a kombira való festék?

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy bugyuta kérdésem :) Az astrámon van pár rozsdásodó hely a megszokott területeken. Mindent megvettem +sprayt kevertettem ki a színkódhoz(E474). Csak az után érdeklődnék, hogy a sprayben benne szokott-e már lenni a lakk,vagy utána kell lakkozni?

Szerintem a lakk külön van.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy bugyuta kérdésem :) Az astrámon van pár rozsdásodó hely a megszokott területeken. Mindent megvettem +sprayt kevertettem ki a színkódhoz(E474). Csak az után érdeklődnék, hogy a sprayben benne szokott-e már lenni a lakk,vagy utána kell lakkozni?

szia

én is a multkor kevertetem ez attól függ hogy kéred, szerintem benne a lakk nekem is benne volt, de tudsz kérni felsőlakosat is olyankor beletöltik a matt szint a spraybe, és egy másik spaydobozba a lakkot

neked már tuti benne van

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Lenne egy bugyuta kérdésem :) Az astrámon van pár rozsdásodó hely a megszokott területeken. Mindent megvettem +sprayt kevertettem ki a színkódhoz(E474). Csak az után érdeklődnék, hogy a sprayben benne szokott-e már lenni a lakk,vagy utána kell lakkozni?

A 474 gyárilag nem felül lakkozott, szóval ha javítasz akkor sem célszerű bázis+lakkot használni. Sima akril aztán kész (szín+edző).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Miért mi volt?

Body 4:1 -es szórógittre gondoltam, de ha nem jó akkor veszem a 2k-ást csak drágább de nem baj.

A Body 4:1 az 2K-s (4 rész gitt+1 rész edző), az mehet rá. Én a spray-re gondoltam mert azok az 1K-sok. Én azzal szívtam, szépen felrepedt az egész.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.