Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Hello mindenkinek,

A ködlámpával lenne kapcsolatos az első kérdésem. Az én szekeremben nincs (amit mondjuk a felszereltségi szinthez képest kicsit furcsállok), de az lenne a kérdésem, hogy utólag be lehetne e egyszerűen szerelni?

Gondolok itt arra, hogy a vezetékek esetleg benne vannak-e a kábelkötegben, és mondjuk az irányjelző lámpatestek ködlámpásra cserélésével és a világításkapcsoló cseréjével esetleg ez megoldható lenne-e?

A második dolog a bluetooth életre keltésének a legegyszerűbb módja lenne (PHONE gomb a multimédia kezelőfelületén), plusz idegen kütyü beszerelése nélkül.

Ilyen 3rd party eszköz van beszerelve (BURY CC9060) , de nekem nem tetszik és foglalkozom a gondolattal, hogy kidobom, ha már a gyárinak is tudnia illene.

Előre is köszönöm a segítséget

Visityu

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Van egy új, 2017-es gyártású sedan Astra J-m, 1.6 (B16XER) szívó benzines motorral. Még csak 3.000. km-t mentem vele, tehát bejáratási szakaszban vagyunk. Csináltattam rajta most egy kiegészítő olajcserét. A motor nagyon finoman és csendesen jár, egyre jobban reagál a terhelésre és szépen húz (persze a tömeg és a teljesítmény adta lehetőségekhez képest).

Mostanában viszont felfigyeltem egy dologra, hogy amikor lehúzott ablakkal megyek vele, akkor gázadáskor kb. 2.500.-3.000. fordulatig enyhe csörgő hangot hallok (talán valahonnan alulról). Pedig a motor nem láncos és felhúzott ablakokkal nagyon csendes és finom a járása.  Az alapjárat rendben van, erő is van a kocsiban. Csak amikor 1.500.-2.000. körül rálépek a gázra (pl. 2-es fokozatban), akkor hallok valamilyen csörgésre emlékeztető halk hangot.

Van esetleg tippetek, hogy ez mitől lehet? Érdemes elvinnem márkaszervizbe?

Köszi.

További szép napot!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, vectorka írta:

Sziasztok!

Van egy új, 2017-es gyártású sedan Astra J-m, 1.6 (B16XER) szívó benzines motorral. Még csak 3.000. km-t mentem vele, tehát bejáratási szakaszban vagyunk. Csináltattam rajta most egy kiegészítő olajcserét. A motor nagyon finoman és csendesen jár, egyre jobban reagál a terhelésre és szépen húz (persze a tömeg és a teljesítmény adta lehetőségekhez képest).

Mostanában viszont felfigyeltem egy dologra, hogy amikor lehúzott ablakkal megyek vele, akkor gázadáskor kb. 2.500.-3.000. fordulatig enyhe csörgő hangot hallok (talán valahonnan alulról). Pedig a motor nem láncos és felhúzott ablakokkal nagyon csendes és finom a járása.  Az alapjárat rendben van, erő is van a kocsiban. Csak amikor 1.500.-2.000. körül rálépek a gázra (pl. 2-es fokozatban), akkor hallok valamilyen csörgésre emlékeztető halk hangot.

Van esetleg tippetek, hogy ez mitől lehet? Érdemes elvinnem márkaszervizbe?

Köszi.

További szép napot!

Ez lehet akár a kopogásos égés is.  Ami lehet egy rosszabb minőségű benzintől. Tankolj rá nagyobb oktánszámú benzint, hogy attól elmúlik-e.

Módosítva : atis c14se
Link to comment
Megosztás:

Eddig minden alkalommal OMV MaxxMotion95 benzint tankoltam bele (elvileg jó minőségnek számít). A mai autók elektronikája már megoldja az ilyen jellegű problémákat, mint a kopogásos égés, nem? (pl. kopogásérzékelő, előgyújtás állítása...)

Az nem lehet, hogy a csak 3.000 km-es futás miatt nyers még kissé a motor?

Egy márkaszerviz egyáltalán foglalkozna ezzel, ha odavinném. Még garanciás az autó és úgy sejtem, hogy csak leráznának, hogy ők nem hallanak semmit!?

Link to comment
Megosztás:

8 órája, vectorka írta:

Eddig minden alkalommal OMV MaxxMotion95 benzint tankoltam bele (elvileg jó minőségnek számít). A mai autók elektronikája már megoldja az ilyen jellegű problémákat, mint a kopogásos égés, nem? (pl. kopogásérzékelő, előgyújtás állítása...)

Az nem lehet, hogy a csak 3.000 km-es futás miatt nyers még kissé a motor?

Egy márkaszerviz egyáltalán foglalkozna ezzel, ha odavinném. Még garanciás az autó és úgy sejtem, hogy csak leráznának, hogy ők nem hallanak semmit!?

Igen jó minőség az omv. De attól lehet egy gyengébb minőségű szállítmány. Nekem anno amikor az f astrám volt, volt hogy én is tankoltam rosszabb minőségű benzint (már nem emlékszem hogy milyen kúton), és utána terhelésre becsörgött. Tankoltam rá pár liter e85-öt, és pár kilóméter múlva megszünt a csörgés. A mostani autómba (ami nem opel) két éve kb tankoltam shell kúton, és elkezdett csörögni. Előtte is mindig azon a kúton tankoltam, és nem volt gond. Tankoltam rá 98-ast és a csörgés elmúlt.

A kopogásérzékelő, ha jól tudom, akkor csak egy bizonyos határokon tudja állítani a gyújtást.

Természetesen nem biztos hogy kopogásos égésed van, csak a leírtak alapján lehet az is akár. Látatlanba és hallatlanba nem könnyű megmondani. És ennek a kiderítése nem jár hatalmas plusz kiadással, a pár liter magasabb oktánszámú benzin tankolása.

De nyílván érdemes bemenni márkaszervízbe, aztán majd ott kiderül, hogy hogy állnak hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom a XER motor, már változó szelepvezérlésű, alul tipikusan gyengének érződik és ahogy vált a vezérlés, onnan jön meg az ereje. (legalábbis a szüleim H astrájában dolgozó 1.6 XER motor  ilyen karakterisztikájú, pályán pedig tipikusan 140-él eléri a bűvös határt mikor megvadul a pillanatnyi fogyasztás mérő és elég vad számokat ír, mert forog a motor az egekbe. :) )

Szerintem ennek a hangja lehet, bár a H astrában nem tűnik csörgőnek ez a hang mikor dolgozik.. nem spirázod kicsit túl? :)

Nálam az 1.4 turbósból is jönnek néha fura hangok, ilyen ez a gépészet :)

 

Módosítva : Alientwo
Link to comment
Megosztás:

Hát...lehet, hogy tényleg csak túlreagálom a dolgot és valójában a normál működéshez köthető ez a hang. Egy láncos, 1.4 Twinport G Astra nyűgjei után már minden "gyanús" hangra, jelre felfigyelek.

Ma is megfigyeltem és tipikusan 1.500 - 2.000 közötti gázadásra jelentkezik, de csak néhány pillanatra kicsit "becsörög", és ha átlépem a kb. 2.500-as fordulatot már eltűnik. Lehet, hogy ez tényleg gyárilag ilyen!? :)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. szeptember 1. at 11:57 AM, vectorka said:

Hát...lehet, hogy tényleg csak túlreagálom a dolgot és valójában a normál működéshez köthető ez a hang. Egy láncos, 1.4 Twinport G Astra nyűgjei után már minden "gyanús" hangra, jelre felfigyelek.

Ma is megfigyeltem és tipikusan 1.500 - 2.000 közötti gázadásra jelentkezik, de csak néhány pillanatra kicsit "becsörög", és ha átlépem a kb. 2.500-as fordulatot már eltűnik. Lehet, hogy ez tényleg gyárilag ilyen!? :)

Nem ilyen,se ez sem az 1.4 turbo.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, sulep írta:

Nem tudja valaki hogy kb mennyi az első+hátsó fékbetét csere opelnál szakszervízben? 

Nekem a hátsó betétek cseréje 26e volt. Elsőt meg kompletten cseréltettem betét+ tárcsa, de ott az anyagot már én vittem, és csak cserélték.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új Opel tulajdonosként (Opel Astra J sedan, 2017-es gyártású, 1.6-os szívó benzines, gránitszürke szín, Enjoy felszereltség) szeretnék tőletek tanácsot kérni az alábbi problémához kapcsolódva: 8 napja vettük át az autót és tegnap óta fura, tompa, nyikorgó hang hallatszik a vezetőülés felől, annak is a bal alsó harmadából. A legtöbbször döccenőkön, úthibákon jelentkezik, de van, amikor egyáltalán semmi hang nem hallatszik. Maga az ülés ugyan úgy tart, mint eddig, a komfortot és a menetbiztonságot nem befolyásolja. Mit gondoltok, ezt idővel "kinövi" az autó, vagy javításra szorul? És ha utóbbi játszik, akkor a 2+2 éves garancia ezt állja, vagy jó kis pénztárca-csökkentő tétel lesz?

Köszönöm szépen!

Gábor

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 15. at 12:26, Gerygabor írta:

Sziasztok!

Új Opel tulajdonosként (Opel Astra J sedan, 2017-es gyártású, 1.6-os szívó benzines, gránitszürke szín, Enjoy felszereltség) szeretnék tőletek tanácsot kérni az alábbi problémához kapcsolódva: 8 napja vettük át az autót és tegnap óta fura, tompa, nyikorgó hang hallatszik a vezetőülés felől, annak is a bal alsó harmadából. A legtöbbször döccenőkön, úthibákon jelentkezik, de van, amikor egyáltalán semmi hang nem hallatszik. Maga az ülés ugyan úgy tart, mint eddig, a komfortot és a menetbiztonságot nem befolyásolja. Mit gondoltok, ezt idővel "kinövi" az autó, vagy javításra szorul? És ha utóbbi játszik, akkor a 2+2 éves garancia ezt állja, vagy jó kis pénztárca-csökkentő tétel lesz?

Köszönöm szépen!

Gábor

És ha előre vagy hátra tolod a jelenlegitől? Jó lenne tudni, hogy a sín, vagy az ülésből jön a hang.

Link to comment
Megosztás:

Gerygabor

Mikor átvettem az autót én is felfigyeltem 1-2 hét után egy fura nyikorgó hangra menet közben... vicces oka volt.

A bekapcsolt biztonsági öv csatlakozója hozzáér menet közben az ülés oldalához és a műbőr betét miatt az nyikorgó hangot ad.

Próbáld ki, hátha csak ennyi a "gond"

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2006-os, 5 ajtós, Opel Astra G Classic II 1.4 Twinport büszke tulajdonosa vagyok. Azért regisztráltam ide, mert a neten keresgélve nem találtam választ arra a hibára, hogy mitől nem világít az 5. ajtóba szerelt pótféklámpám. Kiszereltem, de nem látok a LED-eken elszíneződést, vagy szakadást, műszerem pedig nincs, amivel megvizsgálhatnám, leellenőrizhetném, hogy jó-e. A hátsó lámpákban a féklámpák működnek, csak a pótféklámpa nem.

Előre is köszönöm a segítséget. a hasznos ifókat!

Krisztián

Link to comment
Megosztás:

2 órája, KriszD írta:

Sziasztok!

Egy 2006-os, 5 ajtós, Opel Astra G Classic II 1.4 Twinport büszke tulajdonosa vagyok. Azért regisztráltam ide, mert a neten keresgélve nem találtam választ arra a hibára, hogy mitől nem világít az 5. ajtóba szerelt pótféklámpám. Kiszereltem, de nem látok a LED-eken elszíneződést, vagy szakadást, műszerem pedig nincs, amivel megvizsgálhatnám, leellenőrizhetném, hogy jó-e. A hátsó lámpákban a féklámpák működnek, csak a pótféklámpa nem.

Előre is köszönöm a segítséget. a hasznos ifókat!

Krisztián

Gyanítom a pótféklámpa is 12Voltról működik..nem próbáltál direkt tápot adni neki? Illetve a lehúzot csatira kötni egy bármilyen 12Voltos izzót hogy az működik-e? Ez utóbbival kellene kezdeni mert ha itt az izzó rendesen felizzik bátran adhatsz a pótféknek is 12Voltot. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 31. at 12:23, vectorka írta:

Sziasztok!

Van egy új, 2017-es gyártású sedan Astra J-m, 1.6 (B16XER) szívó benzines motorral. Még csak 3.000. km-t mentem vele, tehát bejáratási szakaszban vagyunk. Csináltattam rajta most egy kiegészítő olajcserét. A motor nagyon finoman és csendesen jár, egyre jobban reagál a terhelésre és szépen húz (persze a tömeg és a teljesítmény adta lehetőségekhez képest).

Mostanában viszont felfigyeltem egy dologra, hogy amikor lehúzott ablakkal megyek vele, akkor gázadáskor kb. 2.500.-3.000. fordulatig enyhe csörgő hangot hallok (talán valahonnan alulról). Pedig a motor nem láncos és felhúzott ablakokkal nagyon csendes és finom a járása.  Az alapjárat rendben van, erő is van a kocsiban. Csak amikor 1.500.-2.000. körül rálépek a gázra (pl. 2-es fokozatban), akkor hallok valamilyen csörgésre emlékeztető halk hangot.

Van esetleg tippetek, hogy ez mitől lehet? Érdemes elvinnem márkaszervizbe?

Köszi.

További szép napot!

Nekem most 7500 km van a gépben, de én is hallom ugyanezt a csörgést lehúzott ablaknál. Én Shellnél tankolok, de pont most gondoltam, hogy legközelebb kipróbálom 100-as benzinnel. Tipikusan az a csörgés, mint anno a Ladáknál volt a 86-os benzintől. Már arra is gondoltam, hogy rossz a kopogásérzékelő, mert ilyen hangok nem jöhetnének belőle. Valamelyik nap tolatva parkoltam egy kisebb járdaszigetre és mivel nem akarom szétcsúsztatni a kuplungot, nem is pörgetem ilyenkor. Noh a buckán felhajtva úgy becsörgött, hogy komolyan megsajnáltam szegény gépet.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, ufonauta írta:

Nekem most 7500 km van a gépben, de én is hallom ugyanezt a csörgést lehúzott ablaknál. Én Shellnél tankolok, de pont most gondoltam, hogy legközelebb kipróbálom 100-as benzinnel. Tipikusan az a csörgés, mint anno a Ladáknál volt a 86-os benzintől. Már arra is gondoltam, hogy rossz a kopogásérzékelő, mert ilyen hangok nem jöhetnének belőle. Valamelyik nap tolatva parkoltam egy kisebb járdaszigetre és mivel nem akarom szétcsúsztatni a kuplungot, nem is pörgetem ilyenkor. Noh a buckán felhajtva úgy becsörgött, hogy komolyan megsajnáltam szegény gépet.

Én úgy tudom, hogy a rossz kopogásérzékelőre kigyullad a motor ikon a műszerfalon.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, ufonauta írta:

Akkor marad, hogy kipróbálom 100-as benzinnel. Úgyis nemsokára tankolnom kell. :) Bár lehet, hogy a változó szelepvezérlés miatt ennek ilyen hangja kell, hogy legyen?

Ha csak a csörgés miatt akarsz nagyobb oktánszámú benzint tankolni, akkor a 98-as is elég, már attól is el kell múlnia a csörgésnek. Feltéve, ha az a csörgés a kopogásos égéstől van.

Link to comment
Megosztás:

46 perce, atis c14se írta:

Ha csak a csörgés miatt akarsz nagyobb oktánszámú benzint tankolni, akkor a 98-as is elég, már attól is el kell múlnia a csörgésnek. Feltéve, ha az a csörgés a kopogásos égéstől van.

Igaz. Egyébként szerintem kicsit jobban kellene pörgetnem és akkor nem csinálná. De én már az 1.4-es G Astránál is furcsálltam, hogy annyira pörgetni kell. Ezek szerint ezt még jobban kell.

Link to comment
Megosztás:

Csörgés téma:

Tegnap nézettem meg Opel márkaszervizben az autót a csörgés miatt.

Ők is hallották a próbakör alatt, hogy csörög gázadásra. Csináltak egy teljes diagnosztikát, ellenőrizték a kopogásérzékelőt is. Minden eredmény normális értéket mutatott. Átnézve az autót egyelőre nem tudják, hogy mi okozza ezt a hangot.

Viszont elmondásuk szerint az én autóm volt az elmúlt hetekben kb. a negyedik ilyen 1.6-os új J Astra, ezzel a problémával. Most utánajárnak központilag, hogy mi lehet a gond és egy-két héten belül jelentkezni fognak a megoldással. A szerviz szerint lehet, hogy szoftveres a probléma és a gyújtás szabályozásánál nem stimmel valami.

Azt mondták, hogy használhatom az autót nyugodtan, csak addig is tankoljak magasabb oktánszámú prémium benzint és lehetőleg kerüljem a motor komolyabb terhelését.

Azért marha jó, hogy megvesz az ember egy 4+ milliós új autót, hogy egy ideig ne legyen gondja, aztán tessék...(nálam már 3.000 km-nél)!

Vajon mi van, ha a kopogásos égés miatt időközben (amíg ők gondolkodnak, hogy mi is legyen) károsodni fognak a mechanikus alkatrészek és majd csak valamikor később (természetesen majd a garancia idő lejárta után) okoz már csak lámpát is villantó komolyabb hibát (pl. gyűrű, dugattyú, hengerfal sérülés, stb.)? Akkor vajon "Opelék" vállalják majd a dolgot, visszavezetve a korábban már jelzett csörgési problémára?

Na majd meglátjuk, hogy mit sikerül kiagyalniuk.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, vectorka írta:

Csörgés téma:

Tegnap nézettem meg Opel márkaszervizben az autót a csörgés miatt.

Ők is hallották a próbakör alatt, hogy csörög gázadásra. Csináltak egy teljes diagnosztikát, ellenőrizték a kopogásérzékelőt is. Minden eredmény normális értéket mutatott. Átnézve az autót egyelőre nem tudják, hogy mi okozza ezt a hangot.

Viszont elmondásuk szerint az én autóm volt az elmúlt hetekben kb. a negyedik ilyen 1.6-os új J Astra, ezzel a problémával. Most utánajárnak központilag, hogy mi lehet a gond és egy-két héten belül jelentkezni fognak a megoldással. A szerviz szerint lehet, hogy szoftveres a probléma és a gyújtás szabályozásánál nem stimmel valami.

Azt mondták, hogy használhatom az autót nyugodtan, csak addig is tankoljak magasabb oktánszámú prémium benzint és lehetőleg kerüljem a motor komolyabb terhelését.

Azért marha jó, hogy megvesz az ember egy 4+ milliós új autót, hogy egy ideig ne legyen gondja, aztán tessék...(nálam már 3.000 km-nél)!

Vajon mi van, ha a kopogásos égés miatt időközben (amíg ők gondolkodnak, hogy mi is legyen) károsodni fognak a mechanikus alkatrészek és majd csak valamikor később (természetesen majd a garancia idő lejárta után) okoz már csak lámpát is villantó komolyabb hibát (pl. gyűrű, dugattyú, hengerfal sérülés, stb.)? Akkor vajon "Opelék" vállalják majd a dolgot, visszavezetve a korábban már jelzett csörgési problémára?

Na majd meglátjuk, hogy mit sikerül kiagyalniuk.

De érdekesek ezek a szervízek. Amikor az ő zsebükre megy a játék, akkor hazaküldenek, hogy majd összedugjuk a fejünket, és megpróbáljuk kideríteni, hogy mi lehet a probléma. Amikor meg a tulaj zsebére megy a játék, akkor meg ész nélkül cserélgetik az alkatrészeket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Néhány napja kezdtem el hallani, hogy gyorsításkor-lassításkor zúdul a víz a küszöbben vagy ajtóban.

Van valakinek ilyen tapasztalata?

MIért nem folyik ki?

Hogyan került be ennyi?

Már olvastam ilyen problémáról máshol de ott nem volt rá válasz.

Köszi.

Módosítva : kopisti
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.