Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Sziasztok!

 Alapadat: Opel Astra 1.7 DTR  (2010-es)

 Nos a hétvégén újra nekifutottam az OP-COM féle diagnosztikai varázslatnak. Tavaly már bohóckodtam vele, de akkor némi részsiker után elengedtem.............

Jelenleg az a helyzet, hogy Win10 (64bit) alatt fut a VAUX-COM 120306a verzió, ami párosítva van egy FW1.64-es interface-el. A programba be tudok lépni...autó és motor típus is OK. Hibakiolvasás OK. A Body computer-en belül a lehívható menüket tudom tiltani és engedélyezni.......tehát ezek rendben működnek!!!

VISZONT!!! Amit igazán szeretnék, hogy a motor Real time (valós idejű) értékeit kiolvasni....EGR, befecskendező, üzemanyag nyomás, stb., vagy akárt tesztelni ezen egységeket (amennyiben ez egyáltalán lehetséges).

Kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek ebben már olyan tapasztalata, hogy tudna segítene abban, hogy ez a része is működjön a diagnosztikai programnak.

Előre is köszi...üdv. kobert

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki!

 

Rég jártam itt, de azért követem a történéseket. Sajnos nem vagyok jártas az OP-COM féle diagnosztikában, mint kobert. Azt kérdezném, hogy van-e valakinek megoldása arra, hogy a DPF szűrő regenerálásakor ne csak a pillanatnyi fogyasztás megugrásából vegyem észre a működését, hanem a sebesség mérő órában a DPF szűrő visszajelzője ikon villogjon (gondolom meghibásodás esetén folyamatosan világít). A kocsival a nejem is közlekedik és Ő a legkevésbé sem figyel mindenféle műszaki dologra és simán leállítja (rendszeresen) a regeneráció alatt. Az opel márkaszervizben nem tudtak vagy nem nagyon akartak segíteni ilyesmiben.

A másik kérdésről többször is volt itt szó, mégpedig a középső színes nagy kijelző magas fényereje. Van valakinek használható megoldása rá? Ez bizonyos határok között állítható (csökkenthető), de akkor a kormányon levő gombok + az óracsoport háttérvilágítása is csökken. Próbáltam fekete hátteret tenni a színes kijelzőre jpg kép formájában, de az nem úgy és nem oda megy, ahova szántam.

A kocsi 2012.07. havi cdti

Módosítva : roob5
Link to comment
Megosztás:

45 perce, roob5 írta:

Hello Mindenki!

 

Rég jártam itt, de azért követem a történéseket. Sajnos nem vagyok jártas az OP-COM féle diagnosztikában, mint kobert. Azt kérdezném, hogy van-e valakinek megoldása arra, hogy a DPF szűrő regenerálásakor ne csak a pillanatnyi fogyasztás megugrásából vegyem észre a működését, hanem a fordulatszám órában a DPF szűrő visszajelzője ikon villogjon (gondolom meghibásodás esetén folyamatosan világít). A kocsival a nejem is közlekedik és Ő a legkevésbé sem figyel mindenféle műszaki dologra és simán leállítja (rendszeresen) a regeneráció alatt. Az opel márkaszervizben nem tudtak vagy nem nagyon akartak segíteni ilyesmiben.

A másik kérdésről többször is volt itt szó, mégpedig a középső színes nagy kijelző magas fényereje. Van valakinek használható megoldása rá? Ez bizonyos határok között állítható (csökkenthető), de akkor a kormányon levő gombok + az óracsoport háttérvilágítása is csökken. Próbáltam fekete hátteret tenni a színes kijelzőre jpg kép formájában, de az nem úgy és nem oda megy, ahova szántam.

A kocsi 2012.07. havi cdti

Gyári megoldás nincs a DPF kijelzésre, utólagos megoldás a Cseh Pepas féle komfort modul, amivel a középkonzol kijelzőn egy menüben látható minden infó a DPF-ről.

Kijelző fényerő pedig ha zavar állítsd át állandó éjszaki módra akkor kék a háttér és véleményem szerint nem zavaró, persze kinek mi. Ha még ezen túl is akarsz fényerőt visszavenni, a világítás szálat kell meghackelni a csatlakozóban.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm Davee a választ!

Azt gondoltam, hogy nincs gyári megoldás, mert azt megcsinálták volna a szervizbe is. Arra gondoltam hátha valaki már átírta úgy az opel szoftverét, hogy ez működjön (nem tudom ez mennyire lehetséges). Pepas féle komfort modulnak olvasgatok utána. Ez nem csak akkor működik, ha kikeresem a menüben és kiválasztom megnézni (egyszeri, pillanatnyi), vagy a kiválasztástól kezdve automatikusan feldobja a rendszer mindig, amikor éppen regenerál?

Gondolom a kijelzőre sincs gyári megoldás.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 26. at 14:27, roob5 írta:

Köszönöm Davee a választ!

Azt gondoltam, hogy nincs gyári megoldás, mert azt megcsinálták volna a szervizbe is. Arra gondoltam hátha valaki már átírta úgy az opel szoftverét, hogy ez működjön (nem tudom ez mennyire lehetséges). Pepas féle komfort modulnak olvasgatok utána. Ez nem csak akkor működik, ha kikeresem a menüben és kiválasztom megnézni (egyszeri, pillanatnyi), vagy a kiválasztástól kezdve automatikusan feldobja a rendszer mindig, amikor éppen regenerál?

Gondolom a kijelzőre sincs gyári megoldás.

Menübe kell lépni.

Gyári szoftvert elég nehéz átírni, senki sem áll neki ilyennek, utólagos modulokkal lehet hackelgetni, tulajdonképpen ha tudod hol keresd canbusról minden kiolvasható.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki találkozott-e már olyan jellegű gonddal, hogy Sedan Astra esetében a tanksapka záró ajtaja nem illeszkedik tökéletesen a kasztniba, konkrétan a tükörbe látszik, hogy kiáll. :( Mivel az autó 8-9 hónapos, remélem garanciában orvosolják a problémát.

Másik kérdésem, hogy olyan érzésem van, mintha az elmúlt időszakban hangosabb lenne az utastér, és a vezető oldali ajtó hátsó felső sarkánál jönne a zaj. Ilyet tapasztalt valaki? Hogyan orvosolható?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Most lettem egy Astra J A16LET tulajdonosa, megjelent egy zaj a motortérben a hosszbordás szíj mentén, mire gondolnátok?

Megnéztem egy szerelővel ő azt mondja a vizpumpa tengelyétől jön. A lényeg, hogy akkor lehet hallani, amikor a klíma nem működik, ütemes hang, tehát a fordulat függvényében változik. Amikor a klíma kompresszor elindul, akkor abbahagyja, gondolom ilyenkor a terhelés áthelyeződik a kompresszorra...

Csináltam egy videót róla...

Astra J A16LET drive belt noise

Köszi a válaszokat.

Módosítva : kadett17dforever
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

Most lett egy 2014es J Astrám 1.7 cdti kombi. Meg lehet azt oldani hogy a kis kijelző ne csak a futott kmet mutassa? Most kezdtem olvasgatni a fórumot, ehhez az opcomhoz még nem nagyon értek. Valaki tudna segíteni?
Esetleg ajánlani valakit Pécs vagy a Dél-Dunántúl környékén aki megoldaná?

Köszi

Módosítva : Kovacsi
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 27. at 17:35, Imi (Astra) írta:

Sziasztok,

Csak egy gyors kérdés: Sedan J Astra csomitartóba befér 4 kerék? Ha igen hogyan?

Kerékcsere előtt állok, és ha egy mód van rá oda pakolnám.

Köszönöm!

Szia, nemrég cseréltettem, nálam 2db fért a csomagtartóba, 2 a hátsó ülésre. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok.

Most lettem egy Opel Astra J Sport Tourer tulajdonosa. Nagyon örülök ennek az autónak.

Nincs beaktiválva a BC.  Valaki tudna segíteni? Most rendeltem meg az Aliról az OPcom-ot.

De sajnos addigra biztos nem jön meg, amíg kirándulni fogunk menni. 

Előtte Dáciám volt. Tudok segíteni bárkinek BC aktiválásban. Meg másban is.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 22. at 22:51, trkadi23 írta:

Sziasztok

Nemrég lettem egy J Astra Sedan tulajdonosa. Teljesen rendben van az autó 62 ezer km, de van egy kis zavaró dolog. A kuplung kinyomásakor egy kattanást lehet hallani, ami kicsit zavaró és a kuplung pedál kicsit lötyög jobbra-balra.

Tudnátok segíteni, hogy mi lehet ez?

Ádám

     

 

    Helló!

   Nekem ugyan ez a problémám,megoldódott?

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2018. 03. 12. at 20:19, kadett17dforever írta:

Sziasztok,

Most lettem egy Astra J A16LET tulajdonosa, megjelent egy zaj a motortérben a hosszbordás szíj mentén, mire gondolnátok?

Megnéztem egy szerelővel ő azt mondja a vizpumpa tengelyétől jön. A lényeg, hogy akkor lehet hallani, amikor a klíma nem működik, ütemes hang, tehát a fordulat függvényében változik. Amikor a klíma kompresszor elindul, akkor abbahagyja, gondolom ilyenkor a terhelés áthelyeződik a kompresszorra...

Csináltam egy videót róla...

Astra J A16LET drive belt noise

Köszi a válaszokat.

Szia

Nekem ugyanez a problèma sajnos... a hang is ugyanez

Szíjjat ès feszítőt már cserèltem az okozó nem az volt

Más ugye nem marad mint vízpumpa vagy klíma kompresszor 

Neked meg oldódott egyèbkènt???

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Rolika írta:

Szia

Nekem ugyanez a problèma sajnos... a hang is ugyanez

Szíjjat ès feszítőt már cserèltem az okozó nem az volt

Más ugye nem marad mint vízpumpa vagy klíma kompresszor 

Neked meg oldódott egyèbkènt???

Klimakompresszor csapágy lesz,tipushiba...

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Rolika írta:

Köszönöm válaszod

esetleg tudod azt lehet így külön cserèlni tehát csak csapást is kapható hozzá? Illetve a cserèhez le kell szívni a gázt a rendszerből??

Kompresszort kell cserélni,de csatlakozz a facen az astra j csoporthoz ott sokat megtudhatsz témáról,mivel most aktuális:)

Link to comment
Megosztás:

Kedves tagok

Van e valakinek ötlete a következő problèmára?

1ève van nálam (Astra J sport 1.4 turbo 2011)

sajnos kezdettől fogva kb havonta el tűnik belőle fagyálló (kb 2-3 dl) havonta kb 800km-t megy az autó

Termeszetesen rengeteg minden át lett már nèzve ès cserèlve........

Opel szervíz szerint vízpumpánál tűnik el a folyadèk (de nem 100:/:)

Sehol èrdekes folt vagy folyásának jele nem látható

A kocsi nem füstöl megy rendesen

hibakód nincs benne

Rendszer meg lett nyomtatva akkor sem ereszt

 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Rolika írta:

Kedves tagok

Van e valakinek ötlete a következő problèmára?

1ève van nálam (Astra J sport 1.4 turbo 2011)

sajnos kezdettől fogva kb havonta el tűnik belőle fagyálló (kb 2-3 dl) havonta kb 800km-t megy az autó

Termeszetesen rengeteg minden át lett már nèzve ès cserèlve........

Opel szervíz szerint vízpumpánál tűnik el a folyadèk (de nem 100:/:)

Sehol èrdekes folt vagy folyásának jele nem látható

A kocsi nem füstöl megy rendesen

hibakód nincs benne

Rendszer meg lett nyomtatva akkor sem ereszt

 

Fagyálloszag van-e leállitás után közvetlenül?

Link to comment
Megosztás:

Kedves tagok

Van e valakinek ötlete a következő problèmára?

1ève van nálam (Astra J sport 1.4 turbo 2011)

sajnos kezdettől fogva kb havonta el tűnik belőle fagyálló (kb 2-3 dl) havonta kb 800km-t megy az autó

Termeszetesen rengeteg minden át lett már nèzve ès cserèlve........

Opel szervíz szerint vízpumpánál tűnik el a folyadèk (de nem 100:/:)

Sehol èrdekes folt vagy folyásának jele nem látható

A kocsi nem füstöl megy rendesen

hibakód nincs benne

Rendszer meg lett nyomtatva akkor sem ereszt

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csicsó írta:

Fagyálloszag van-e leállitás után közvetlenül?

Nem mondhatnám....

a motortèrben gondolod?

Ha igen, mire gondolsz? Ellenőrizni fogom

mintha lett volna, hogy èreztem igen de nem minden alkalommal

Módosítva : Rolika
Link to comment
Megosztás:

17 órája, Rolika írta:

Mintha lett volna, hogy èreztem igen, de nem minden alkalommal...

Akkor pedig ott lesz a szivárgás valahol.

Leállitás után keresd jellegzetes szaga van mig el nem párolog én is igy talátam meg a termosztátházon a vastag gumicsö csatlakozásánál alul.Tettem rá awa bilincset a gyári helyett,de még igy is szivárog.Lehet termosztátházat kell cserélnem...:(

A kigyenlitötartályra menö visszafolyó csövet már cserèltem miután megvettem a gépet,most valszeg ezt is.

Ami még tipushiba a kiegyenlitötartály.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, csicsó írta:

Akkor pedig ott lesz a szivárgás valahol.

Leállitás után keresd jellegzetes szaga van mig el nem párolog én is igy talátam meg a termosztátházon a vastag gumicsö csatlakozásánál alul.Tettem rá awa bilincset a gyári helyett,de még igy is szivárog.Lehet termosztátházat kell cserélnem...:(

A kigyenlitötartályra menö visszafolyó csövet már cserèltem miután megvettem a gépet,most valszeg ezt is.

Ami még tipushiba a kiegyenlitötartály.

Nekem a tartályra menő cső is a termosztát plusz ház ès a rámenő gumi cső is új már a bilincset èn sem a gyárit raktam vissza sajnos ahogy a másik vastag gumicsőre sem a hűtőre menő csonknál, ott eresztett is de oda szereztem egy gyárit már, ott most jó is

A tartály szokott ereszteni??De azt èszre vennèm ha ott csepegne valahol legalábbis úgy gondolom

Módosítva : Rolika
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok,

Szeretett Astra JST A20DTH decemberben generált egy "C056E-4B ECU Software Calibration Not Learned" hibát és világít a Service ESP lámpa. Valójában a visszagurulás gátlón kívül minden működik. Fizettem már diagnosztikáért, teljes rekalibrálásért de nem segített a következő indításnál a hiba visszatér. Opcommal figyeltem az összes adó menet közbeni paramétereit de azok is működni látszanak. Találkozott már valaki ilyennel, vagy tud olyan helyet ahol tudnak kezdeni vele valamit? Esetleg egy olyan ötlet ami az elmúlt, lassan egy évben még nem merült fel bennem. 

Köszönet..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.  Opel astra j van és azt szeretném megkérdezni , hogy a tolatólámpa milyen színű vezeték megy hozzá (12 volt és a negativ)? Mert akkor nem kell szétszedni hanem a csomagtartó jobb oldalán lévő fent csak a gumit kellene leszednem. Tolató kamerát akarok rákötni. Előre is köszönöm válaszotokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.