Jump to content
mélykék76

Egyéb csevegés

Recommended Posts

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy más is tapasztalta e már azt amit én.

1.4-s Turbo-s Astra J-m van , 2011-s évjárat. Az elmúlt napokban 2-4-6-os fokozatokba néha nagyon nehezen lehet be tenni a váltót. Olyan mintha hiányozna a kenés, furcsa 'nyüszögő' hangot hallatt.

Valami tipp?

Előre köszönöm a válaszokat.

üdv Péter

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, hagymasipet írta:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy más is tapasztalta e már azt amit én.

1.4-s Turbo-s Astra J-m van , 2011-s évjárat. Az elmúlt napokban 2-4-6-os fokozatokba néha nagyon nehezen lehet be tenni a váltót. Olyan mintha hiányozna a kenés, furcsa 'nyüszögő' hangot hallatt.

Valami tipp?

Előre köszönöm a válaszokat.

üdv Péter

Szia, Nem tudom mennyi km van a vasban, de ajánlott a váltóolajat cserélni minél előbb, mert a 6 sebességes váltó elég kényes ezekben. Jah és miután leerereszted érdemes feltolteni a gyári 2,2 liter helyett legalább 2,7 literrel, mert az alacsonyabb szint gondot okoz... 75w80 azt hiszem az ajánlott olaj. Én Fuchs olajat vettem bele... 

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Biztos nem a váltóval és az olajjal van gond. 

Kenőzsír sprayvel a váltórudazatot fújd be a motorterben többször miközben körbe-valtogatsz. Egyszerűen kiszáradt a kenése. 

Módosítva : Alientwo

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok.

2012-es évjáratú 1.4 turbos Opel Astra J tulajdonosa vagyok. Sajnos a napokban elkezdett világítani a motordiagnosztika lámpa. Szerelőnk kiolvasta a hibakódot: P0171. Többféle probléma jelentkezhet ezalatt a hibakód alatt. Esetleg tudnátok segíteni, hogy első körben mit ellenőriztessek le?! Köszönöm a segítséget! 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 12. 05. at 22:31, kajla83 írta:

Sziasztok.

2012-es évjáratú 1.4 turbos Opel Astra J tulajdonosa vagyok. Sajnos a napokban elkezdett világítani a motordiagnosztika lámpa. Szerelőnk kiolvasta a hibakódot: P0171. Többféle probléma jelentkezhet ezalatt a hibakód alatt. Esetleg tudnátok segíteni, hogy első körben  mit ellenőriztessek le ?! Köszönöm a segítséget! 

Lambdaszondát... 

Módosítva : Cs. Zoltán

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.