Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

On 2017. 02. 12. at 9:58, echosap írta:

Sziasztok, utközben kavics repült a szèlvédömbe,elpattant , jàr e visszatérités a biztositòtol.( kaszkó nincs). Elöre is köszönöm

Én úgy tudom, hogy üvegre csak a Casco vonatkozik, az is szerződés függő azönrész %-ban

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 05. at 10:08, Kefear írta:

Sziasztok,

kérdés (megint) :D 

tolató kamerát rá lehet kötni a fék lámpára? itt nem kavar be a Can-bus? sokat nem fogyaszt a kamera, ezért gondoltam.

Van valakinek tapasztalata?

Üdv Laci

És "monitor"-t hová kötöd és hogyan?

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek B Merivánál ha CD300-as rádió van és alap kijelző és kicserélném a kijelzőt egy GID kivitelre akkor  kijelezné ott a digitklíma és a rádió dolgait a külső hőmérséklettel együtt meg a többit is vagy ahhoz legalább CD400-as rádió kell?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan embert keresek Debrecenben vagy környékén aki a középszintü tehát az egyszerübb fedélzeti kijelzőmből ki tudja hozni a plussz adatokat 

Most csak Napi kilómétert teljes kilóméter állást és olajcsere százalékot mutat

Köszönöm

Módosítva : mastercief
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, ufonauta írta:

Köszi!

1.6 sima szívó. B16XER

A rendszámkeret marad, mert ha beviszem szervizre úgyis az az első, hogy kicserélik. :)

Én mondjuk konkrétan kéztörés helyeztem kilátásba, amikor szóltak a szervízben ( műszakin volt az autó) hogy rátesszük a cég rendszámkeretét nem baj? :angry: De, baj!

Link to comment
Megosztás:

16 perce, zotya975 írta:

Én mondjuk konkrétan kéztörés helyeztem kilátásba, amikor szóltak a szervízben ( műszakin volt az autó) hogy rátesszük a cég rendszámkeretét nem baj? :angry: De, baj!

Ehe. Anno a G Astrámban fusiban cserélték a vezérlést (hivatalos márkaszervizben) de még úgy is rátették a szerviz rendszámkeretét. Igazából nem bántam. Az újat legalább a garancia idejére oda fogom hordani, ahol vettem. Van ismerősöm és így biztos leszek benne, hogy bele kerül az olaj és szűrő, ha arról van szó. Cserébe nem zavar, hogy rajta van a kereten a nevük. :)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 15. at 22:29, Gelko írta:

Gratulálok !

Már csak azt a csúnya rendszámkeretet kell lecserélni klubbosra/fórumosra :)

Milyen motor van benne ?

Gelko,

Én is szeretném lecserélni klubbos-fórumosra, hogy tudok rá szert tenni, vagy esetleg klubbos matricára?

Üdv.
Gábor

Link to comment
Megosztás:

6 órája, ufonauta írta:

Ehe. Anno a G Astrámban fusiban cserélték a vezérlést (hivatalos márkaszervizben) de még úgy is rátették a szerviz rendszámkeretét. Igazából nem bántam. Az újat legalább a garancia idejére oda fogom hordani, ahol vettem. Van ismerősöm és így biztos leszek benne, hogy bele kerül az olaj és szűrő, ha arról van szó. Cserébe nem zavar, hogy rajta van a kereten a nevük. :)

Az a korrekt ha megkérdezik :)

A márkaszerviz ma már nem megfizethetetlen szerintem..cserében kultúrát környezetet, számonkérhető minőséget és pontos garanciát kapni :)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 24. at 9:15, Norbi80 írta:

Sziasztok,

Sports Touererbe szeretnék tolatóradart utólagos szereltetni. 
Csinált már valaki ilyet, esetleg tud valamit javasolni?!
Gyári radart lehet/érdemesebb rendelni pl. ebayről ?!
 

Én most kerültem oda, hogy jó dolog lenne egy tolatóradar, de mivel a gép még garanciális, nem tudom neki merjek-e állni a "barkácsolásnak". Ma voltam a szervízben és azt mondták, hogy úgy 40-45000 körül lenne agy utólagos hátsó tolatóradar szereléssel. Szerintetek megéri és azt nem tudom még, hogy egyébként ha nem akarom hallani csipogást, kikapcsolható-e: 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 14. at 22:22, ufonauta írta:

Kicsit elmaradtam a topiktól, de mentségemre legyen mondva, hogy elfoglalt az új autó feletti örömködés. Múlt pénteken végre átvettem.
Eddig minden nagyon pöpec vele. :)
Itt megtekinthető: https://drive.google.com/open?id=0B_m27a1_f2VQWGVhY3FhMmlackE

Szép!!! Sok balesetmentes kilométert! 

Mekkora paci van benne?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, Találkozott már valaki olyan jelenséggel, hogy az üzemanyagtartályból minden irányváltáskor, illetve lendületesebb gyorsítás, fékezés után behallatszik az üzemanyag lötykölődése?

Néhány hete egy kúton a srác tele tankolta nekem, azóta, üzemanyag szinttől függetlenül hallom ezt az idegesítő lötyögést. Az előtt nem volt ilyen, és az előző autóimnál sem volt soha ilyen.

Mi okozhatja?

A jobb hátsó ajtó irányából hallatszik, mintha a betöltőcső, és a túlfolyó /szellőző közé lenne szorulva üzemanyag.. Lassan az őrületbe kerget.

Az autó egy J Astra sports tourer.... Köszi, ha valaki tud megoldást, vagy tanácsot adni, mit tegyek, vagy mi lehet az ok..

Link to comment
Megosztás:

2 órája, huncutka1029 írta:

Sziasztok, Találkozott már valaki olyan jelenséggel, hogy az üzemanyagtartályból minden irányváltáskor, illetve lendületesebb gyorsítás, fékezés után behallatszik az üzemanyag lötykölődése?

Néhány hete egy kúton a srác tele tankolta nekem, azóta, üzemanyag szinttől függetlenül hallom ezt az idegesítő lötyögést. Az előtt nem volt ilyen, és az előző autóimnál sem volt soha ilyen.

Mi okozhatja?

A jobb hátsó ajtó irányából hallatszik, mintha a betöltőcső, és a túlfolyó /szellőző közé lenne szorulva üzemanyag.. Lassan az őrületbe kerget.

Az autó egy J Astra sports tourer.... Köszi, ha valaki tud megoldást, vagy tanácsot adni, mit tegyek, vagy mi lehet az ok..

Nálam is meg van ez a jelenség kb 3 hete. Nem tudom miért, de normálisnak gondoltam a dolgot mostanáig, hogy írtad..

Link to comment
Megosztás:

3 órája, huncutka1029 írta:

Sziasztok, Találkozott már valaki olyan jelenséggel, hogy az üzemanyagtartályból minden irányváltáskor, illetve lendületesebb gyorsítás, fékezés után behallatszik az üzemanyag lötykölődése?

Néhány hete egy kúton a srác tele tankolta nekem, azóta, üzemanyag szinttől függetlenül hallom ezt az idegesítő lötyögést. Az előtt nem volt ilyen, és az előző autóimnál sem volt soha ilyen.

Mi okozhatja?

A jobb hátsó ajtó irányából hallatszik, mintha a betöltőcső, és a túlfolyó /szellőző közé lenne szorulva üzemanyag.. Lassan az őrületbe kerget.

Az autó egy J Astra sports tourer.... Köszi, ha valaki tud megoldást, vagy tanácsot adni, mit tegyek, vagy mi lehet az ok..

 

1 órával ezelőtt, roob5 írta:

Nálam is meg van ez a jelenség kb 3 hete. Nem tudom miért, de normálisnak gondoltam a dolgot mostanáig, hogy írtad..

Adott egy tartály benne folyadék, ami egy autón van ami mozog. Lötykölődnie kell nem tud szegény mást csinálni. Ha kevés van benn akkor jobban hallatszik. Hogy mennyire jön be a hang függ a tartálytól, anyagától, elhelyezkedésétől..stb. Tankoláskor meg az első kattanáskor be kell fejezni a betöltést, nem kell telakattogtatni még a beöltő csövet is, mert az üzemanyag melegben kitágul, és oda is eljut-hat ahova alapból nem kéne. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

 

Adott egy tartály benne folyadék, ami egy autón van ami mozog. Lötykölődnie kell nem tud szegény mást csinálni. Ha kevés van benn akkor jobban hallatszik. Hogy mennyire jön be a hang függ a tartálytól, anyagától, elhelyezkedésétől..stb. Tankoláskor meg az első kattanáskor be kell fejezni a betöltést, nem kell telakattogtatni még a beöltő csövet is, mert az üzemanyag melegben kitágul, és oda is eljut-hat ahova alapból nem kéne. 

Ez oké, hogy lötyögni kell, de ezelőtt nem hallottuk az utastérben.

Az előző opelomban sem, és a Swiftemben sem hallom.

Meg a céges kocsiban sem. Attól tartok, az van amit írtál, hogy a kutas gyerek túltolta a gázolajat, nem kattanásig töltött,e, és lehet, hogy a túlfolyó, szellőző rendszeébe szorult valamennyi üzemanyag....?

Link to comment
Megosztás:

47 perce, huncutka1029 írta:

Ez oké, hogy lötyögni kell, de ezelőtt nem hallottuk az utastérben.

Az előző opelomban sem, és a Swiftemben sem hallom.

Meg a céges kocsiban sem. Attól tartok, az van amit írtál, hogy a kutas gyerek túltolta a gázolajat, nem kattanásig töltött,e, és lehet, hogy a túlfolyó, szellőző rendszeébe szorult valamennyi üzemanyag....?

Hát sajna nem ismerem pontosan a csövek elhelyezkedését, de ha nem szűnik meg és zavar, akkor fel kell keresni egy szerelőt-szakszervízt, lehet szét sem szedik, mert már tudják rá a választ. Én csak annyit tudok, hogy nekem 10-15Liter alatt hallatszik locsogás de az egyértelműen a tank felől jön. Nekem közvetlenül a csomagtért padlólemez alatt van a tank, fizikailag hozzá is van fogatva így elég jól bejön a hang főleg ha nincsenek csomagok és a csomagtér roló el van húzva. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.