Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

6 órája, huncutka1029 írta:

Sziasztok, Találkozott már valaki olyan jelenséggel, hogy az üzemanyagtartályból minden irányváltáskor, illetve lendületesebb gyorsítás, fékezés után behallatszik az üzemanyag lötykölődése?

Néhány hete egy kúton a srác tele tankolta nekem, azóta, üzemanyag szinttől függetlenül hallom ezt az idegesítő lötyögést. Az előtt nem volt ilyen, és az előző autóimnál sem volt soha ilyen.

Mi okozhatja?

A jobb hátsó ajtó irányából hallatszik, mintha a betöltőcső, és a túlfolyó /szellőző közé lenne szorulva üzemanyag.. Lassan az őrületbe kerget.

Az autó egy J Astra sports tourer.... Köszi, ha valaki tud megoldást, vagy tanácsot adni, mit tegyek, vagy mi lehet az ok..

Az nem lehet, hogy simán csak beázott a csomagtér és a pótkeréknél áll a víz?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, HaPetya írta:

Az nem lehet, hogy simán csak beázott a csomagtér és a pótkeréknél áll a víz?

most túrtuk fel az autót. A jobb hátsó ajtóban állt a víz. Nem tudom honnan, és hogyan került oda, de kb 3-5 liter vizet engedtem le belőle. Tök véletlen vette észre a párom, hogy amikor nyitja a z ajtót löttyen.. Találtam az ajtó alján egy gumi dugót, azt kihúztam, akkor folyt le. Biztos jót tett a hangszórónak, meg az elektromos záraknak .:blink:

A kérdés már csak az, hogy honnan ázhatott be......

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 30. at 20:41, huncutka1029 írta:

most túrtuk fel az autót. A jobb hátsó ajtóban állt a víz. Nem tudom honnan, és hogyan került oda, de kb 3-5 liter vizet engedtem le belőle. Tök véletlen vette észre a párom, hogy amikor nyitja a z ajtót löttyen.. Találtam az ajtó alján egy gumi dugót, azt kihúztam, akkor folyt le. Biztos jót tett a hangszórónak, meg az elektromos záraknak .:blink:

A kérdés már csak az, hogy honnan ázhatott be......

Vagy az üveg aljánál a gumicsiknál, de igazából üreges elemekben le tud csapódni a pára és ha nincs hol kifolynia szépen gyűlik. De ekkora mennyiségnél inkább az első variáció. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Vagy az üveg aljánál a gumicsiknál, de igazából üreges elemekben le tud csapódni a pára és ha nincs hol kifolynia szépen gyűlik. De ekkora mennyiségnél inkább az első variáció. 

Hát ilyen hirtelen ennyi pára nem csapódik le egy ajtóban. Most éjjel ismét esett, megnéztem, és nincs víz az ajtóban. Holnap megnézem magasnyomásúval is, mert nem akarom elhinni, hogy ilyen banális hiba lenne egy Opelen...

De minden esetre köszönöm mindenkinek a segítséget, és a tippeket. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

1 perc, huncutka1029 írta:

Hát ilyen hirtelen ennyi pára nem csapódik le egy ajtóban. Most éjjel ismét esett, megnéztem, és nincs víz az ajtóban. Holnap megnézem magasnyomásúval is, mert nem akarom elhinni, hogy ilyen banális hiba lenne egy Opelen...

De minden esetre köszönöm mindenkinek a segítséget, és a tippeket. :icon13:

Hát nem véletlenül vannak gyárilag kifolyó lyukak alul, vízre, nedvességre számítottak.

Link to comment
Megosztás:

Ha magasnyomásúval az ablak tövénél levő gumiperem részét csapatod akkor egyrészt kimosod a port, szöszöket, (ami nem árt - különben szépen karcolja az ablakot le-fel húzásnál) Másrészt megy víz az ajtóba is, de a zár, hangszóró,elektronika stb. vízhatlan fólia előtt van, tehát a víz csak lefolyik az ajtó alsó részébe és ott kifolyik az erre a célra képzett résen. Nem értem miért volt az bedugózva nálad, esetleg új kora óta benne maradt, de ha kiszedted, akkor nem okoz gondot, ha víz kerül be az ablak mellett mert az ki kell, hogy csorogjon. (ahogy minden más autónál is)

A tanksapka alatt a betöltő nyílást érintve volt egy visszahívás kampány, ahol egy plusz luk fúrása és egy gumi kis áteresztő beragasztása volt az orvoslás, mert itt is mosás - eső után megtalálhatta a víz az útját olyan helyre ahonnan nem tud kicsorogni.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Az utóbbi időben 2x is csak akkutöltés után tudtam indítani a kocsit (J astra sport tourer 1,7 dtr). Keresem az akkut, amit beleteszek. 75Ah kell bele, de nem tudom mekkora indító áramú akkut vegyek. Van valakinek már tapasztalata? Kell valamire figyelni a méreten kívül? A szervizben a gyárira cirka 60e-et (de 3 év garival) mondtak, után gyártott vmire meg 30-40e-et. Találtam sokfélét olcsóbban, de nem tudom lehet-e vagy érdemes-e? A kocsi nem start-stop rendszerű.

Esetleg ezek:

http://www.akkudiszkont.hu/webshop/index.php?productID=17

http://www.akkudiszkont.hu/webshop/index.php?productID=376 ilyenem volt már korábban az F astramban, 7 évet bírt

Link to comment
Megosztás:

6 órája, roob5 írta:

Hello!

Az utóbbi időben 2x is csak akkutöltés után tudtam indítani a kocsit (J astra sport tourer 1,7 dtr). Keresem az akkut, amit beleteszek. 75Ah kell bele, de nem tudom mekkora indító áramú akkut vegyek. Van valakinek már tapasztalata? Kell valamire figyelni a méreten kívül? A szervizben a gyárira cirka 60e-et (de 3 év garival) mondtak, után gyártott vmire meg 30-40e-et. Találtam sokfélét olcsóbban, de nem tudom lehet-e vagy érdemes-e? A kocsi nem start-stop rendszerű.

Esetleg ezek:

http://www.akkudiszkont.hu/webshop/index.php?productID=17

http://www.akkudiszkont.hu/webshop/index.php?productID=376 ilyenem volt már korábban az F astramban, 7 évet bírt

Akkunál passzoljon a: fizikai méret, pólusok ( van fordított is) kapacitás, indítóáram nem lenne baj ha kicsit nagyobb lenne mint az eredeti. A gyárban akkorát tesznek bele amekkora pont elég, költséghatékonyság van.  Márka meg pénztárca függő. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra J Sedan 1.6 benzin esetében ha tpms-s nyári kerékszettel kapom meg az autót a gyárból, akkor a téli gumi beszerzésekor elvileg elég kiválasztani a megfelelő méretű és márkájú abroncsot és a kapott jeladós gyári felnire átgumizható és minden ok? Vagy mindenképpen kell a téli kerékhez is venni egy szenzoros felnit az abronccsal együtt? Bármelyik gumisnál beszerezhető, vagy csak Opel márkaszervizen keresztül történhet? Hallottam, hogy átgumizáskor nagyon kell vigyáznia a szerelőnek a szelepre, szenzorra, mert ha sérül, akkor az kuka.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy Astra J m abban egy navi 600 as fejegység. A gondom az hogy a kijelzője nagyon karcos. Lehet ezt políroztatni vagy házilag polírozni vagy csak a csere jöhet szóba? Bár az utóbbi nagyon költséges dolog,bontottan meg önállóan nem igazán van csak fejegységgel szinten horror aron. 

Segítséget előre is köszönöm!

Módosítva : _Robi_
Link to comment
Megosztás:

1 óra, _Robi_ írta:

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy Astra J m abban egy navi 600 as fejegység. A gondom az hogy a kijelzője nagyon karcos. Lehet ezt políroztatni vagy házilag polírozni vagy csak a csere jöhet szóba? Bár az utóbbi nagyon költséges dolog,bontottan meg önállóan nem igazán van csak fejegységgel szinten horror aron. 

Segítséget előre is köszönöm!

H Astra kijelzőből kiindulva, van egy vékony réteg rajta amit óvatosan le tudsz kaparni, törölni róla, utána telefon/táblagépre kapható csillogásmentes/matt fóliát veszel és felragasztod rá, utána olyan mintha új lenne. Ez H Astra-nal működik, szerintem ugyan az gyártja a kijelzőt, valószínűleg J-nél is működni fog. De ez csak tipp.

Link to comment
Megosztás:

25 perce, _Robi_ írta:

Dave!

Köszönöm a választ.Ezt a fóliát mivel tudnám leszedni róla??Ekkora méretű foliát hol kapni?Mert ugye ez nem egy szabvány méret.És ugye a H nak azért jóval kisebb a kijelzője,de ekkora tényleg max egy tabletnek van.

Ilyen fóliát mobilos üzletben vehetsz. Ez a kijelző, valami vékony műanyag, szerintem tuti nem polírozható.

http://www.ebay.ca/itm/OPEL-ASTRA-J-INSIGNIA-ZAFIRA-CENTRAL-INFO-DISPLAY-NAVI-GPS-TFT-LCD-CID-13223793-/222177467255?hash=item33bacf1b77:g:1S4AAOSw-KFXe8-j&vxp=mtr

Itt van utángyártott kijelző, de közel annyiba kerül, mint a komplett gyári fejegységre köthető Androidos IGO kompatibilis navis cucc.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, zotya975 írta:

Akkunál passzoljon a: fizikai méret, pólusok ( van fordított is) kapacitás, indítóáram nem lenne baj ha kicsit nagyobb lenne mint az eredeti. A gyárban akkorát tesznek bele amekkora pont elég, költséghatékonyság van.  Márka meg pénztárca függő. 

Köszi az infókat. A fizikai méretekre figyeltem volna, amikor megveszem (különben minek). Az indító áram nagyságát nem tudom véletlenül?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 05. at 0:01, roob5 írta:

Hello!

Az utóbbi időben 2x is csak akkutöltés után tudtam indítani a kocsit (J astra sport tourer 1,7 dtr). Keresem az akkut, amit beleteszek. 75Ah kell bele, de nem tudom mekkora indító áramú akkut vegyek. Van valakinek már tapasztalata? Kell valamire figyelni a méreten kívül? A szervizben a gyárira cirka 60e-et (de 3 év garival) mondtak, után gyártott vmire meg 30-40e-et. Találtam sokfélét olcsóbban, de nem tudom lehet-e vagy érdemes-e? A kocsi nem start-stop rendszerű.

Esetleg ezek:

http://www.akkudiszkont.hu/webshop/index.php?productID=17

http://www.akkudiszkont.hu/webshop/index.php?productID=376 ilyenem volt már korábban az F astramban, 7 évet bírt

Mikori a kocsi? Én most ősszel cseréltem benne aksit, pedig 4 éves múlott csak ( a kocsi 2012/08)...

Én TAB-ot vettem bele, de szinte mindegy, akkora vagy nagyobb legyen az indító árama, mint a gyári. TAB 75Ah  Amúgy kisebb eggyel mint a gyári, a 85Ah lett volna ugyanakkora. De semmi gondom nincs vele azóta.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, zotya975 írta:

Alapból annak rajta kéne lenni az akku címkéjén valahol. 

Hello!

A kocsit 2,5 évesen vettem és 48Ah-as!!! akku van benne, ami nyilván túl kicsi. Innen ered, hogy keresem a megfelelőt, mennyi is az indító árama.

Link to comment
Megosztás:

41 perce, imy írta:

Mikori a kocsi? Én most ősszel cseréltem benne aksit, pedig 4 éves múlott csak ( a kocsi 2012/08)...

Én TAB-ot vettem bele, de szinte mindegy, akkora vagy nagyobb legyen az indító árama, mint a gyári. TAB 75Ah  Amúgy kisebb eggyel mint a gyári, a 85Ah lett volna ugyanakkora. De semmi gondom nincs vele azóta.

A kocsi 2012.07. havi. Erre gondoltál? https://www.arukereso.hu/akkumulator-c3660/tab/magic-75ah-750a-jobb-p327180409/ . Jónak tűnik. Szóval 85Ah a gyári érték.  A gondok  általában 4 éves kor után szoktak egy akkunál jelentkezni, ami a használattól és sok "egyéb" tényezőtől is függhetnek (így hallottam :) ). Egyéb lehet pl a tárolás (szabadban télen a nagy hideg jobban facsarja sztem).

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, roob5 írta:

Hello!

A kocsit 2,5 évesen vettem és 48Ah-as!!! akku van benne, ami nyilván túl kicsi. Innen ered, hogy keresem a megfelelőt, mennyi is az indító árama.

Ha van villanyszerelő ismerősöd, lakatfogóval meg tudjátok mérni az indításkor felvett áramerősséget, ebből már el lehet indulni mekkorát vegyél. Nekem most ha jól tudom egy 72Ah-van bent 640Amper indító árammal.

Link to comment
Megosztás:

A kondenzvíz kifolyója hol van a kocsin? Nem látok a kocsi alatt kondenzvíz cseppet, 5 perc napon járatás után, pedig MIN-re volt állítva a klíma, és lehúzott ablak. Az a gyanúm, hogy nem folyik ki a kondenzvíz, és az possad meg a kocsimban.

Link to comment
Megosztás:

Helló és üdv. mindenkinek!!
 Nemrég vettem egy Astra J-t. 2010-es CD400 as fejegységgel. A következő problémám akadt: ha beállítom a Confort settings-nél a kívánt dolgokat ha kiveszem a kulcsot és vissza dugom akkor minden visszaáll az "előző" állapotba, ha például beéllítom, hogy a klíma ne az utolsó beállítással kapcsoljon be tehát OFF-ra rakom(ON-OFF-Last used...) akkor magátol viszaáll Last used.... . Vagy ha beteszem hogy lábra és mellkasra fújja a levegőt az is visszaáll mindíg fel és lábra. Ugyan ez a müszerfalon is ha beállítom például hogy a km/h-t mutassa vagy beteszem a Speed warning-ot, mikor megint beülök minden viszaáll(1 es képernyőre ugrik a km/h hejett és a Speed warning OFF-ra). Most nem értem hogy ez normális vagy én nem csinálok valamot jól, valami software problema van, biztosíték? Egy kulcsot használok a másik a lakásban van.

Válaszokat előre is meg köszönném!

Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, Joker22 said:

Helló és üdv. mindenkinek!!
 Nemrég vettem egy Astra J-t. 2010-es CD400 as fejegységgel. A következő problémám akadt: ha beállítom a Confort settings-nél a kívánt dolgokat ha kiveszem a kulcsot és vissza dugom akkor minden visszaáll az "előző" állapotba, ha például beéllítom, hogy a klíma ne az utolsó beállítással kapcsoljon be tehát OFF-ra rakom(ON-OFF-Last used...) akkor magátol viszaáll Last used.... . Vagy ha beteszem hogy lábra és mellkasra fújja a levegőt az is visszaáll mindíg fel és lábra. Ugyan ez a müszerfalon is ha beállítom például hogy a km/h-t mutassa vagy beteszem a Speed warning-ot, mikor megint beülök minden viszaáll(1 es képernyőre ugrik a km/h hejett és a Speed warning OFF-ra). Most nem értem hogy ez normális vagy én nem csinálok valamot jól, valami software problema van, biztosíték? Egy kulcsot használok a másik a lakásban van.

Válaszokat előre is meg köszönném!

Nem normális, szerintem, mert pont az a lényeg, hogy a kulcshoz megjegyzi a beállításokat. Nálam amit beállítottam azzal is fogad.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.