Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

53 perce, tuskes írta:

Sziasztok! 

Ventillátor úgy tesztelve, hogy lábtéri nagy csati piros-fehér vezetékre loptam áramot a gyújtáskapcsolótól, barnája ugye testelve van a motortérben, így bekapcsol. A hűtőgomba csatijának vezetékeit egyszerűen nem tudom lekövetni. Megy a 3 szálból barna pl. a klímához, a klíma ventihez, stb. Minden köteget szorosan bandázsszalagoztam, kábelkötegelőztem, fixáltam, elburkoltam. Nem spórolni akarok a munkával, illetve de, igen. Nekem rohadtul büdös a dolog, hogy valami nincs bekötve. SZERINTEM minden testkábel bekötve, de már bizonytalan vagyok. Van a motortérben akku előtt az akku negatívja, a hűtőventi párosítva még valamivel, ez a kereszttartóra kötve. Belül kormányrúd tartó konzoljára egy párosított vékony barna, az ECU-nál 1 szál, bal hátsó lámpánál 2 barna testelve. 

Ez így rendben? 

Áttetted az xe-ből a reléket, biztosítékokat is? A hűtőventi itt az F15 biztiről kapna áramot, ami 40A-es és van vagy 4-5 relé, ami a klímához kapcsolódik, amelyek kellenek a hűtőventi működéséhez is. A hűtőben levő gomba is más szerintem, azt is át kellett tenni.

A testkábelek itt de azok elvileg jók, ha áthidalva elindul.

A relé (és biztosíték) átrakás amúgy majd mindenre vonatkozik, és elvileg van a biztitábla hátulján is relé. Ha a biztitábla is átkerült, akkor a relék lábainál (fekete kanócok) kell ellenőrizni a feszt. (esetleg kivenni a relét, megtisztítani megmozgatni az érintkezőket)

Lehet, végül marad a kerek csati is, hogy a fekete és fekete-piros vezetéken kívül, a többi szín is egyezik-e. Ill. ellenőrizni, hogy amivel szemben nincs semmi (talán két ilyen volt) az honnan jön ide.

Ez sajnos már türelemjáték.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Tiu írta:

Áttetted az xe-ből a reléket, biztosítékokat is? A hűtőventi itt az F15 biztiről kapna áramot, ami 40A-es és van vagy 4-5 relé, ami a klímához kapcsolódik, amelyek kellenek a hűtőventi működéséhez is. A hűtőben levő gomba is más szerintem, azt is át kellett tenni.

A testkábelek itt de azok elvileg jók, ha áthidalva elindul.

A relé (és biztosíték) átrakás amúgy majd mindenre vonatkozik, és elvileg van a biztitábla hátulján is relé. Ha a biztitábla is átkerült, akkor a relék lábainál (fekete kanócok) kell ellenőrizni a feszt. (esetleg kivenni a relét, megtisztítani megmozgatni az érintkezőket)

Lehet, végül marad a kerek csati is, hogy a fekete és fekete-piros vezetéken kívül, a többi szín is egyezik-e. Ill. ellenőrizni, hogy amivel szemben nincs semmi (talán két ilyen volt) az honnan jön ide.

Ez sajnos már türelemjáték.

Ezt az egészet áttettem, úgy ahogy volt. Reléstől, biztitáblástól, mindenestől. http://100IMG_1281.jpeg A biztiket ellenőriztem többször is. A hűtőben lévő gombát nem tettem át. A hűtő Pesten van, úgy 70 km.-re. Ha azt mondod feltétlenül kell belőle a gomba, akkor ülök az autóba, és megyek érte.

Ezt a rajzot megtaláltam én is, de sajos továbbra is kínai. 

EGYETLEN motortéri kábel nem került be, ezt nem is fotóztam és jelöltem, mert azt gondoltam, a gázosításhoz van köze, ez szintén Pesten van, még ki sem bontottam az autóból. Többek között ezen van a kerek csati is, ez megy az önindítóhoz, főtengely jeladóhoz, generátorhoz. Azt gondoltam, mivel az XE-nek vannak pluszban olyan pl jeladói ami nekem nincs, így nem építettem át. Az SZR-hez képest itt a motortérben a tűzfalra volt még egy fekete doboz feltéve, 2 relével, 1 db 10A-es biztivel, és egy 4 lábas csatival, ami ugyanúgy néz ki, mint a sokat említett ECU tápkábel csatija. Namost ez a 4 lábas csati üresen áll jelenleg, másik fele valószínű a szintén Pesten hagyott motortéri kötegen van. Képek: http://270IMG_1625.jpg

http://546IMG_1626.jpg

http://936IMG_1627.jpg

http://669IMG_1628.jpg

Szín szerint: barna, piros, barna-fehér, barna-sárga. Visszanéztem a fotókat, ebben a csatiban nem volt semmi bedugva 99% 

Nincs multiméterem, tegnap kukába ment, behalt. Másikat nem tudok venni. Kerek csatiban azt hiszem ellenőriztem, ami mindkét oldalon megvan, az szín szerint egyezik szemben.Ha számít, a légzsák visszajelző is világít folyamatosan a műszerfalon. Ill. a kormányburkolat mögött van egy fehér hosszúkás csati, ami üres is volt, de azt hiszem Daykiller erről írt nemrég, hogy valami ellenőrzésre szolgál.

Mást nem titkolok! 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

Ott tartok, hogy kiporszívóztam a szőnyeget. :-) Ennek oka, hogy a villany ablakok, és a villany tükrök működnek! Kp zár továbbra sem, de azzal a kókányolt cuccal nem lepődök meg rajta. Valószínű kellene egy gyári modult vennem hozzá. A hűtőventi nem kapcsolására Tiu-val megtaláltuk a megoldást, ezért is nagy köszönet! Más a hűtőgomba, másként működik, ki kell szednem az XE-ből, és akkor rendben lesz, a venti működik, csak a gomba miatt nem tud kapcsolni, mert 2 vezetékes, az XE-é 3 vezetékes, ráadásul klímás. Még ellenőrzésre várnak az általános belső elektromos cuccok, választ kell találnom a légzsák visszajelző folyamatos világítására, továbbá hogy a szélvédőre miért nincs levegő fújás. A többit majd meglátjuk. 

Link to comment
Megosztás:

20 perce, tuskes írta:

Ott tartok, hogy kiporszívóztam a szőnyeget. :-) Ennek oka, hogy a villany ablakok, és a villany tükrök működnek! Kp zár továbbra sem, de azzal a kókányolt cuccal nem lepődök meg rajta. Valószínű kellene egy gyári modult vennem hozzá. A hűtőventi nem kapcsolására Tiu-val megtaláltuk a megoldást, ezért is nagy köszönet! Más a hűtőgomba, másként működik, ki kell szednem az XE-ből, és akkor rendben lesz, a venti működik, csak a gomba miatt nem tud kapcsolni, mert 2 vezetékes, az XE-é 3 vezetékes, ráadásul klímás. Még ellenőrzésre várnak az általános belső elektromos cuccok, választ kell találnom a légzsák visszajelző folyamatos világítására, továbbá hogy a szélvédőre miért nincs levegő fújás. A többit majd meglátjuk. 

Alakul ez. :):icon13:

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, tuskes írta:

Ott tartok, hogy kiporszívóztam a szőnyeget. :-) Ennek oka, hogy a villany ablakok, és a villany tükrök működnek! Kp zár továbbra sem, de azzal a kókányolt cuccal nem lepődök meg rajta. Valószínű kellene egy gyári modult vennem hozzá. A hűtőventi nem kapcsolására Tiu-val megtaláltuk a megoldást, ezért is nagy köszönet! Más a hűtőgomba, másként működik, ki kell szednem az XE-ből, és akkor rendben lesz, a venti működik, csak a gomba miatt nem tud kapcsolni, mert 2 vezetékes, az XE-é 3 vezetékes, ráadásul klímás. Még ellenőrzésre várnak az általános belső elektromos cuccok, választ kell találnom a légzsák visszajelző folyamatos világítására, továbbá hogy a szélvédőre miért nincs levegő fújás. A többit majd meglátjuk. 

Ha tudsz mondani GM-számot, van egy csomó GM feliratú fekete dobozka a pincében, lehet hogy van köztük vezérlő is, nekem nincs rá szükségem. 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, zotya975 írta:

Kp zár vezérlőre.Na kicsit átnézegettem őket..van egy ilyen: http://90457682, aztán van egy ilyen: http://90356128, van még több minden de azok szerintem nem a kp-zárhoz vannak.  Ha nem jól a linkek ( valamiért nem akar betölteni) a keresőbe írd be a számsort. 

Köszönöm Zotya! Jelenleg nagyon kiköltekeztem. Egyébként GM számot sajnos nem tudok, esetleg neten valami oldalon megnézem, hátha valahol pont írják az autótípust és a gyári számot is. 

Mai történés. Összeraktam az autó belsejét teljesen, felkerült a tetőkárpit, ezzel együtt a világítás. Sötétben végeztem már, és mikor zártam az autót, a világítás nem kapcsolódott le. Végignéztem az összes ajtónyitás érzékelőt, rendben vannak. A légusák visszajelző továbbra is folyamatosan világít. A rádió csatijánál van fesz gyújtáson, de nem működik. Kp. zár moduljánál is van fesz. Lehet ez összefüggés? Esetleg egy kábel valahol? A világítás és a nyitásérzékelők azért is foglalkoztatnak leginkább, mert a riasztó azzal van összekötve, és ha kiriasztom, kinyitok egy ajtót, akkor rendben lenne, így viszont kinyitott ajtónál is vissza élesedik kb. 10 mp. után. Most kikötött beltéri lámpákkal jöttem haza. Motortérben az akku előtti testpintról jön egy-egy vékony talán fekete-zöld, és egy sárga-fekete, de ezek nagyjából a torony magasságáig mennek csak. Lehet az én utólagos mókolásom volt az univerzális kp. zárral, de nem valószínű, azt szerintem teljesen kibontottam. Sajnos ezt nem tudom mi volt a folytatása. 

Az hogy nincs fűtés, már csak hab a tortán. Fűtőventi megy. Lehet a radiátor nem jó ebben a klímás boxban? Ha igen, az SZR boxából át tudom tenni? Remélem nem kell ismét kibontanom a műszerfalat és a boxot. :( 

A fordulatszám kései visszaesése is zavar továbbra is. Itt lehet kellene cserélnem egy jeladót, bár átépítés előtt nem volt bajom vele. 

Megint egy rakat kérdés. 

Ilyenkor keresem ám én is a megoldásokat neten, nem csak rátok terhelem a kérdéseket. :) 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

8 órája, tuskes írta:

Köszönöm Zotya! Jelenleg nagyon kiköltekeztem. Egyébként GM számot sajnos nem tudok, esetleg neten valami oldalon megnézem, hátha valahol pont írják az autótípust és a gyári számot is. 

Mai történés. Összeraktam az autó belsejét teljesen, felkerült a tetőkárpit, ezzel együtt a világítás. Sötétben végeztem már, és mikor zártam az autót, a világítás nem kapcsolódott le. Végignéztem az összes ajtónyitás érzékelőt, rendben vannak. A légusák visszajelző továbbra is folyamatosan világít. A rádió csatijánál van fesz gyújtáson, de nem működik. Kp. zár moduljánál is van fesz. Lehet ez összefüggés? Esetleg egy kábel valahol? A világítás és a nyitásérzékelők azért is foglalkoztatnak leginkább, mert a riasztó azzal van összekötve, és ha kiriasztom, kinyitok egy ajtót, akkor rendben lenne, így viszont kinyitott ajtónál is vissza élesedik kb. 10 mp. után. Most kikötött beltéri lámpákkal jöttem haza. Motortérben az akku előtti testpintról jön egy-egy vékony talán fekete-zöld, és egy sárga-fekete, de ezek nagyjából a torony magasságáig mennek csak. Lehet az én utólagos mókolásom volt az univerzális kp. zárral, de nem valószínű, azt szerintem teljesen kibontottam. Sajnos ezt nem tudom mi volt a folytatása. 

Az hogy nincs fűtés, már csak hab a tortán. Fűtőventi megy. Lehet a radiátor nem jó ebben a klímás boxban? Ha igen, az SZR boxából át tudom tenni? Remélem nem kell ismét kibontanom a műszerfalat és a boxot. :( 

A fordulatszám kései visszaesése is zavar továbbra is. Itt lehet kellene cserélnem egy jeladót, bár átépítés előtt nem volt bajom vele. 

Megint egy rakat kérdés. 

Ilyenkor keresem ám én is a megoldásokat neten, nem csak rátok terhelem a kérdéseket. :) 

Ha ki tudnánk deríteni hogy jó-e neked valamilyen doboz a felsoroltak körül akkor postáznám, neked nem kerülne semmibe, mert nálam csak a helyet foglalják,. De ráér, úgyis van több gondot is, később is visszatérhetünk rá. A belső világítást az ajtókapcsolókon kívül a világítás kapcsoló is működteti, lehet ott van valami gond. Fűtés: klímásnál ugye van egy vákumvezérelt fűtéscsap, ami bekapcsolt klíma esetében nem engedi a forró hűtőfolyadékot beáramolni a radiátorba hiszen az akkor a klíma ellen dolgozna. Nem klímásnál a radiátor állandóan működik, és meleg, anyósoldalról a lábtérből lehet megnézni hogy a hideg-meleg választó tekerő mozgatja-e a zsalut ami szabályozza hogy a levegő a radiátoron keresztül ( fűtéskor) vagy azt kikerülve jusson be az utastérbe. Tehát ha klímás akkor a fűtéscsapot nézd meg, ha nem az akkor a mozgató bowdent és a kart. 

 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Ha ki tudnánk deríteni hogy jó-e neked valamilyen doboz a felsoroltak körül akkor postáznám, neked nem kerülne semmibe, mert nálam csak a helyet foglalják,. De ráér, úgyis van több gondot is, később is visszatérhetünk rá. A belső világítást az ajtókapcsolókon kívül a világítás kapcsoló is működteti, lehet ott van valami gond. Fűtés: klímásnál ugye van egy vákumvezérelt fűtéscsap, ami bekapcsolt klíma esetében nem engedi a forró hűtőfolyadékot beáramolni a radiátorba hiszen az akkor a klíma ellen dolgozna. Nem klímásnál a radiátor állandóan működik, és meleg, anyósoldalról a lábtérből lehet megnézni hogy a hideg-meleg választó tekerő mozgatja-e a zsalut ami szabályozza hogy a levegő a radiátoron keresztül ( fűtéskor) vagy azt kikerülve jusson be az utastérbe. Tehát ha klímás akkor a fűtéscsapot nézd meg, ha nem az akkor a mozgató bowdent és a kart. 

 

Köszönöm Zotya! 

A világításkapcsoló rendben van szerintem, mert az én régi kapcsolómat tettem bele, ugyanis a donor korbácsán lévő csati kozepe meg volt olvadva, így azt átforrasztottam, és az én kapcsolómat kapta. De persze a nagy keveredésben semmi sem biztos, megpróbálom a másikat megkeresni, remélem az autóba van, és átcserélni. Fűtéscsap: nem tudom hogy néz ki, de a gugliba beírva, ilyen képeket dobott elsőként: http://35722001_1.jpg A donor bal sárvédője alatt, a kürtöknél volt egy ilyen, ezt bennt maradt, mert nem láttam segogy kapcsolódni a kiszedett cuccokkal: http://135IMG_1115.jpeg 

Nagyon nem is értettem hogyan van, ezek szerint ez kell nekem? 

 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

49 perce, tuskes írta:

Köszönöm Zotya! 

A világításkapcsoló rendben van szerintem, mert az én régi kapcsolómat tettem bele, ugyanis a donor korbácsán lévő csati kozepe meg volt olvadva, így azt átforrasztottam, és az én kapcsolómat kapta. De persze a nagy keveredésben semmi sem biztos, megpróbálom a másikat megkeresni, remélem az autóba van, és átcserélni. Fűtéscsap: nem tudom hogy néz ki, de a gugliba beírva, ilyen képeket dobott elsőként: http:// A donor bal sárvédője alatt, a kürtöknél volt egy ilyen, ezt bennt maradt, mert nem láttam segogy kapcsolódni a kiszedett cuccokkal: http:// 

Nagyon nem is értettem hogyan van, ezek szerint ez kell nekem? 

Szerk. Utánaolvastam, erre szükségem van, mert gyári klímás. Csak nem értem mitől működik, ha nincs semmi bowdennel vagy ilyesmivel összekötve, lagalábbis nem láttam bontás közben. Na, irány a garázs, egyébként is ki kell pakolni a megmaradt cuccokat.... 

Egészen pontosan nem tudom. Amit linkeltél vákumos fűtéscsap szelep, én olyannak corsában találkoztam, ott kábé a váltó felett volt. A másikra a sárvédő alatt tippem sincs. 

Link to comment
Megosztás:

Korábbi Szerk. Tuval megbeszéltük, megvan a hiba. A fűtéscsapra csatlakozó bowden mikor forgattam be a helyére, úgyhogy kis bontás. Nem is értettem miért nem tudták szerény 3 centivel hosszabbra csinálni azokat. Szóval ez rendben lesz. Végülis a venti nem kapcsolása miatt ma kiderült nem csak hűtőgombát kell cserélnem, hanem hűtőt. Az XE hűtőjén 2 csatlakozó van, ezért van egy plusz kábelem, már megvan miért. Belső világításra továbbra sincs magyarázat. Az összes nyitásérzékelőt kiszedtem, lejötöttem, világítás kapcsolót is kiszedtem, továbbra sem alszik el a világítás. 

Link to comment
Megosztás:

58 perce, tuskes írta:

Korábbi Szerk. Tuval megbeszéltük, megvan a hiba. A fűtéscsapra csatlakozó bowden mikor forgattam be a helyére, úgyhogy kis bontás. Nem is értettem miért nem tudták szerény 3 centivel hosszabbra csinálni azokat. Szóval ez rendben lesz. Végülis a venti nem kapcsolása miatt ma kiderült nem csak hűtőgombát kell cserélnem, hanem hűtőt. Az XE hűtőjén 2 csatlakozó van, ezért van egy plusz kábelem, már megvan miért. Belső világításra továbbra sincs magyarázat. Az összes nyitásérzékelőt kiszedtem, lejötöttem, világítás kapcsolót is kiszedtem, továbbra sem alszik el a világítás. 

Ugye ott fix táp van és testet kapcsolsz, lehet hogy valahol sérült egy vezeték és le van testelődve. 

Én meg azon gondolkodtam hogy feltűnően jobban melegszik az SE. Még nem is volt nyár de viszonylag rövid városi araszoláskor is kapcsol a venti , az NZ-nél rohadt ritkán ment. Ugye nekem alapból "nagy lábas" kis hűtőm, ami nem ér le teljesen szóval ilyen:

http://931l_k_s.jpg

Hogyan vajon az SE-be nem kellene nagy hűtőt tenni? Mert ide rövidlábas nagy hűtőt hoz be a kereső: https://alkatreszek.hu/nis_63293_p

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Ugye ott fix táp van és testet kapcsolsz, lehet hogy valahol sérült egy vezeték és le van testelődve. 

Én meg azon gondolkodtam hogy feltűnően jobban melegszik az SE. Még nem is volt nyár de viszonylag rövid városi araszoláskor is kapcsol a venti , az NZ-nél rohadt ritn ment. Ugye nekem alapból "nagy lábas" kis hűtőm, ami nem ér le teljesen szóval ilyen:

http://931l_k_s.jpg

Hogyan vajon az SE-be nem kellene nagy hűtőt tenni? Mert ide rövidlábas nagy hűtőt hoz be a kereső: https://alkatreszek.hu/nis_63293_p

 

A gyári Se nekem csak akkor melegszik 90 fölé  amikor kb ilyen 15-20 fok van és áll a gép miután üzemire felment, hűtő venti is csak nyári melegbe kapcsol rövid araszolgatásokkal . Azokon kívül szépen fekszik a mutatót a 90 es skálán .

Link to comment
Megosztás:

13 órája, zotya975 írta:

Ugye ott fix táp van és testet kapcsolsz, lehet hogy valahol sérült egy vezeték és le van testelődve. 

Én meg azon gondolkodtam hogy feltűnően jobban melegszik az SE. Még nem is volt nyár de viszonylag rövid városi araszoláskor is kapcsol a venti , az NZ-nél rohadt ritkán ment. Ugye nekem alapból "nagy lábas" kis hűtőm, ami nem ér le teljesen szóval ilyen:

http://931l_k_s.jpg

Hogyan vajon az SE-be nem kellene nagy hűtőt tenni? Mert ide rövidlábas nagy hűtőt hoz be a kereső: https://alkatreszek.hu/nis_63293_p

 

Minden köteget bandázsoltam, vagy szalagoztam,  kivéve az ajtóátvezetőknél, mert ott nem hasznos ha merev. Ettől persze lehet mégis valahol egy testkábel sérült, nem látok bele, de többszörösen ellenőriztem mindent beépítés előtt. 

Nekem nagy hűtőm van szr-ből, bár most úgyis cserés lesz az XE hűtőre, de nekem is jobban melegszik szerintem. Bár nem volt még annyi időm tesztelni, ez tény.

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

3 órája, tuskes írta:

Minden köteget bandázstam, vagy szalagoztam,  kivéve az ajtóátvezetőknél, mert ott nem hasznos ha merev. Ettől persze lehet mégis valahol egy testkábel sérült, nem látok bele, de többszörösen ellenőriztem mindent beépítés előtt. 

Nekem nagy hűtőm van szr-ből, bár most úgyis cserés lesz az XE hűtőre, de nekem is jobban melegszik szerintem. Bár nem volt még annyi időm tesztelni, ez tény.

Pedig nincs nagyon más opció, a lámpa fix tápot kap és a test kapcsolt. Valahol testet kap, ami lehet a központizár/riasztó vezérlőre is kötve, ha mást nem ott kell ideiglenesen ezt kikötni. Ez egy barna-fehér vezeték elvileg a 3-as lábon, talán legegyszerűbb széthúzni a vezérlő csatlakozóját és ha akkor elalszik, akkor itt van még valami.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, tuskes írta:

Minden köteget bandázstam, vagy szalagoztam,  kivéve az ajtóátvezetőknél, mert ott nem hasznos ha merev. Ettől persze lehet mégis valahol egy testkábel sérült, nem látok bele, de többszörösen ellenőriztem mindent beépítés előtt. 

Nekem nagy hűtőm van szr-ből, bár most úgyis cserés lesz az XE hűtőre, de nekem is jobban melegszik szerintem. Bár nem volt még annyi időm tesztelni, ez tény.

Hát valahol valamiért le van testelve, ugye ezért világít. Én azt vettem észre hogy egy kicsit melegebb napon, amikor mondjuk 20-25 fok van, 10 perces dugóban araszolás után már kapcsol a venti. Lehet hogy még nem vészes, csak az NZ-t kánikulában sem kapcsolt be, csak mondjuk fél óra után ment fel annyira a hőfok. Most ezért nem cserélem ki a hűtőt, de ha valamikor cserés lesz, akkor nagyot kap. 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Tiu írta:

Pedig nincs nagyon más opció, a lámpa fix tápot kap és a test kapcsolt. Valahol testet kap, ami lehet a központizár/riasztó vezérlőre is kötve, ha mást nem ott kell ideiglenesen ezt kikötni. Ez egy barna-fehér vezeték elvileg a 3-as lábon, talán legegyszerűbb széthúzni a vezérlő csatlakozóját és ha akkor elalszik, akkor itt van még valami.

Megnézem, de elötte most hűtőcsere, az fontosabb. Barna-fehéret gondolom a kp zár moduljánál gondolod? Riasztót korábban széthúztam már, arra nincs változás. 

4 órája, zotya975 írta:

Hát valahol valamiért le van testelve, ugye ezért világít. Én azt vettem észre hogy egy kicsit melegebb napon, amikor mondjuk 20-25 fok van, 10 perces dugóban araszolás után már kapcsol a venti. Lehet hogy még nem vészes, csak az NZ-t kánikulában sem kapcsolt be, csak mondjuk fél óra után ment fel annyira a hőfok. Most ezért nem cserélem ki a hűtőt, de ha valamikor cserés lesz, akkor nagyot kap. 

Dugóba hála istennek egyszer kerültem csak, igaz akkor pirosba került, ugye nem megy a hűtőventi. 

Link to comment
Megosztás:

Uraim! A ventillátor kb. 94 foknál kapcsol be! Továbbá van fűtés! szmájlííííí :) A világítás problémára nem volt időm megoldást találni, mert még futóműveshez is kellett mennem, azt majd holnap megnézem. 

Tévedtem. Az én hűtőm sem nagy volt az SZR-ben. Most volt alkalmam mindkettőt megmérni. Az SZR: Ventillátor átmérő kb. 27 cm. hűtő hasznos szélessége kb. 53 cm. hasznos magassága kb. 31-32 cm. Az XE ventillátor átmérője kb. 36 cm. hűtő hasznos szélessége kb. 58 cm. hasznos magassága kb. 36-37 cm. 

Elég lényeges különbség, haladásnál mindenképp, de mivel megvártam hogy a venti kapcsoljon, a közel 10 cm.-el nagyobb venti pillanatok alatt visszahűtött. 

Link to comment
Megosztás:

11 perce, tuskes írta:

Uraim! A ventillátor kb. 94 foknál kapcsol be! Továbbá van fűtés! szmájlííííí :) A világítás problémára nem volt időm megoldást találni, mert még futóműveshez is kellett mennem, azt majd holnap megnézem. 

Tévedtem. Az én hűtőm sem nagy volt az SZR-ben. Most volt alkalmam mindkettőt megmérni. Az SZR: Ventillátor átmérő kb. 27 cm. hűtő hasznos szélessége kb. 53 cm. hasznos magassága kb. 31-32 cm. Az XE ventillátor átmérője kb. 36 cm. hűtő hasznos szélessége kb. 58 cm. hasznos magassága kb. 36-37 cm. 

Elég lényeges különbség, haladásnál mindenképp, de mivel megvártam hogy a venti kapcsoljon, a közel 10 cm.-el nagyobb venti pillanatok alatt visszahűtött. 

Hm...akkor nekem is jobb lenne minél előbb cserélni. 

Link to comment
Megosztás:

Csakhogy megtörjem a csendet. :) Meglett a folyamatos testhiba oka. Mondhatnám hogy szarvashibát követtem el, de ez mégsem egészenvan így. A riasztó egyik szálát ami hátsó lámpához megy, véletlenül odaszorítottam a kasztninak a hátsó ablak burkolatával, így folyamatosan letestelt. Nem láttam felrakásnál, valószínű mikor a burkolatot igazgattam, akkor fordult ki a tetőkárpit alól. Ez megint tanulópénz volt.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tuskes írta:

Csakhogy megtörjem a csendet. :) Meglett a folyamatos testhiba oka. Mondhatnám hogy szarvashibát követtem el, de ez mégsem egészenvan így. A riasztó egyik szálát ami hátsó lámpához megy, véletlenül odaszorítottam a kasztninak a hátsó ablak burkolatával, így folyamatosan letestelt. Nem láttam felrakásnál, valószínű mikor a burkolatot igazgattam, akkor fordult ki a tetőkárpit alól. Ez megint tanulópénz volt.

Még mindig jobban jártál mintha rövidzárlat lett volna, ez így csak bosszantó volt. Mi egyszer amikor valakinek elektromos tükröket szereltünk be, csal felraktuk a sarut próbálni, de nem húztuk meg. Amikor elindult haza leállt a motor, se kép se hang, mert lerázkodott a saru, szerencsére nem előzés közben. Egy ideig vert a víz mit baxtam el, mire rájöttünk. :pinch:

Link to comment
Megosztás:

11 órája, zotya975 írta:

Még mindig jobban jártál mintha rövidzárlat lett volna, ez így csak bosszantó volt. Mi egyszer amikor valakinek elektromos tükröket szereltünk be, csal felraktuk a sarut próbálni, de nem húztuk meg. Amikor elindult haza leállt a motor, se kép se hang, mert lerázkodott a saru, szerencsére nem előzés közben. Egy ideig vert a víz mit baxtam el, mire rájöttünk. :pinch:

Hát attól jobban jártam. Már nem tudtam elképzelni mi a hiba. Tegnap a fél aztót szétbontottam, természetesen ismét esőben :icon7: minden létező csatlakozót széthúztam, kábeleket lekötöttem, riasztót régi kp zármodult széthúztam, semmi. Az a rohadt zöld vezeték! :-) Mindegy már, megvan. Vannak ilyen esetek, főleg ha már bosszantó is valami, akkor nem annyira figyelünk. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Kulfoldon vagyok, es ugy alakult, hogy rendelnem kell egy oninditot az 1996-os evjaratu Astra Gsi-mhez. C20XE.

Elnezve a kinalatot, van mindenfele, amit kompatibilisnek ir a kocsihoz, 9 fogaskerek, 10 fogaskerek, 1,1 kw, 1,3 kw stb. Nehanyhoz irja, hogy ez csak pl. 1994.07. utani modellekbe jo. Mire figyeljek a rendeleskor? Melyik jo bele?

Elore is koszi a segitseget.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Driven írta:

Sziasztok,

Kulfoldon vagyok, es ugy alakult, hogy rendelnem kell egy oninditot az 1996-os evjaratu Astra Gsi-mhez. C20XE.

Elnezve a kinalatot, van mindenfele, amit kompatibilisnek ir a kocsihoz, 9 fogaskerek, 10 fogaskerek, 1,1 kw, 1,3 kw stb. Nehanyhoz irja, hogy ez csak pl. 1994.07. utani modellekbe jo. Mire figyeljek a rendeleskor? Melyik jo bele?

Elore is koszi a segitseget.

Hát a 16v es nél nem tudom hogy van de a 8 szelepnél 1,4  és 1,6 és ugyanaz az önindító az egyik a facelift előtti a másik utáni és egyforma. Nem tudom 16v nél is olyan könnyen ki lehet e szedni de lehet érdemes mert van rajtuk egy címke ami leírja a típusát , hátha az segít.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.