Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok! 

Rég jártam erre. Eléggé leköt a mindennapi sz..ág, ami most jó sok van.... Lenne egy kérdésem, és azért itt, mert titeket ismerlek, és alapból F Astrám van. 

Folyamatban van még a korábbi projekt, miszerint lufis G ülések kerülnek be, egyéb más nem ehez a témához kapcsolódó dologgal. 

Az lenne a kérdésem, tudna-e valaki hozzásegíteni egy G Astra műszerfali kapcsolási rajzhoz? Olyanra lenne szükségem, amiben benne van az első ülések, és a kormány, valamint utas oldali légzsák bekötése is, illetve inkább a vezérlő modulé, hogy melyik szál hová, hogyan van kötve. ( remélem érthetően fogalmazok ).... Kicsit megakadt a fejlesztés, ami egy előjött elektromos hibám miatt már nem várhat tovább, mert hamarosan rámég az autó. A vezetékek átfűzését nem én fogom csinálni, az nekem magy falat. Az autóm jelenleg üzemben van, más korbácsokból lesz összefűzve egy komplett, merthogy már ABS-em is van, ahhoz való köteggel. Ez lesz az alap, illetve megvan a G Astra komplett műszerfali kötege is, a vezérlő modullal, illetve az én régi F kötegem. Ezeket kell összefésülni.

Előre is köszönöm a tippeket-segítséget!!! 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Hibakódot szeretnék kivillogtatni. A leírás alapján tök egyértelmű mit kell csinálni de nekem nem villan fel a motorvisszajelző lámpa, de még akkor sem ha összezárás nélkül adok rá gyújtást. Az viszont érdekes, ha összezárva adom rá a gyújtást akkor a motortérben az EGR szelep környékéről valami szakaszosan kattog.
Mi lehet a bibi?
Nemrég volt egy hibafelvillanás és el is ment az alapjárat, lefulladt a motor kuplungoláskor. Újraindítottam de a kód eltűnt. Azóta nem volt ilyen durva jelenség de az alapjárat kicsit dadog.
Lehúztam az EGR szelep csatlakozót, gondoltam megyek pár kört de semmi nem változott és a motorvisszajelző sem villant ki pedig ilyenkor kellene. Ezért gondoltam, hogy kiolvasom mit tárolt el, hátha csak az alapjárati léptető vagy fojtószelep hiba van. (Az EGR csatit visszadugtam) 8 pin-es csatim van és az 5-6 lábakat zártam össze.
Előre is köszi!
 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, sniper írta:

Sziasztok!
Hibakódot szeretnék kivillogtatni. A leírás alapján tök egyértelmű mit kell csinálni de nekem nem villan fel a motorvisszajelző lámpa, de még akkor sem ha összezárás nélkül adok rá gyújtást. Az viszont érdekes, ha összezárva adom rá a gyújtást akkor a motortérben az EGR szelep környékéről valami szakaszosan kattog.
Mi lehet a bibi?
Nemrég volt egy hibafelvillanás és el is ment az alapjárat, lefulladt a motor kuplungoláskor. Újraindítottam de a kód eltűnt. Azóta nem volt ilyen durva jelenség de az alapjárat kicsit dadog.
Lehúztam az EGR szelep csatlakozót, gondoltam megyek pár kört de semmi nem változott és a motorvisszajelző sem villant ki pedig ilyenkor kellene. Ezért gondoltam, hogy kiolvasom mit tárolt el, hátha csak az alapjárati léptető vagy fojtószelep hiba van. (Az EGR csatit visszadugtam) 8 pin-es csatim van és az 5-6 lábakat zártam össze.
Előre is köszi!
 

Hát ha egyáltalán nem látod világítani a motorhiba lámpát, akkor az is lehet hogy kiégett az izzó. Ha mostanában vetted az autót, és soha nem láttad világítani, akkor még az is lehet hogy egyszer valaki kivette az izzót. Nekem ha összezárom a diagcsatit és gyujtást adok járatja-ki be az alapjárati motort én ezt hallom a motortérből. Nem tudom nálad is így van-e de lehetséges hogy igen. 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, tuskes írta:

Sziasztok! 

Rég jártam erre. Eléggé leköt a mindennapi sz..ág, ami most jó sok van.... Lenne egy kérdésem, és azért itt, mert titeket ismerlek, és alapból F Astrám van. 

Folyamatban van még a korábbi projekt, miszerint lufis G ülések kerülnek be, egyéb más nem ehez a témához kapcsolódó dologgal. 

Az lenne a kérdésem, tudna-e valaki hozzásegíteni egy G Astra műszerfali kapcsolási rajzhoz? Olyanra lenne szükségem, amiben benne van az első ülések, és a kormány, valamint utas oldali légzsák bekötése is, illetve inkább a vezérlő modulé, hogy melyik szál hová, hogyan van kötve. ( remélem érthetően fogalmazok ).... Kicsit megakadt a fejlesztés, ami egy előjött elektromos hibám miatt már nem várhat tovább, mert hamarosan rámég az autó. A vezetékek átfűzését nem én fogom csinálni, az nekem magy falat. Az autóm jelenleg üzemben van, más korbácsokból lesz összefűzve egy komplett, merthogy már ABS-em is van, ahhoz való köteggel. Ez lesz az alap, illetve megvan a G Astra komplett műszerfali kötege is, a vezérlő modullal, illetve az én régi F kötegem. Ezeket kell összefésülni.

Előre is köszönöm a tippeket-segítséget!!! 

Kaptam mostanában G astra "hogyan csináld"-at, de sajna a rajzok lemaradtak a végéről. 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, zotya975 írta:

Hát ha egyáltalán nem látod világítani a motorhiba lámpát, akkor az is lehet hogy kiégett az izzó. Ha mostanában vetted az autót, és soha nem láttad világítani, akkor még az is lehet hogy egyszer valaki kivette az izzót. Nekem ha összezárom a diagcsatit és gyujtást adok járatja-ki be az alapjárati motort én ezt hallom a motortérből. Nem tudom nálad is így van-e de lehetséges hogy igen. 

Lehet akkor nekem is az alapjáratit mozgatja. A lámpa múlt héten még kivillant amikor elment az alapjárat. Hm... fura de lehet kiégett akkor az izzó ez így külön szopás ha nem is tudom van-e hibajelzés.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 10. 27. at 14:30, Róóóbi írta:

Ne aggódj, '96-os autómban van egy lufi, meg két ködfényszóró, minden kézi még a lámpák is. Se ABS se semmi. Előkészítés nulla.

De ahogy látom ebbe a lámpába csak a motort kell beletenni.

Na nekem nem így néz ki carello van. De nem is ez a lényeg olyat láttatok-e már, hogy az utastérbe ott a kapcsoló helye csati + a vezetékek is a motortérbe meg semmi? :D 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Kispotter írta:

Na nekem nem így néz ki carello van. De nem is ez a lényeg olyat láttatok-e már, hogy az utastérbe ott a kapcsoló helye csati + a vezetékek is a motortérbe meg semmi? :D 

Nálam. Ott a foglalat, a lábak a vakdugó alatt, de a következő szakaszolásnál nem megy tovább.

Amíg be nem fűzök egy fullos köteget, nem is rakok be semmit. Az intervallumszabályzós ablaktörlőkart egy éve nézegetem emiatt. Mondjuk az pont független a kábelköteg milyenségétől.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ma szétszedtem a vészvillogó kapcsolót. Ez soha nem is világított de már kíváncsi voltam mi lehet vele.
Én ebbe nem látok ledet vagy izzót... Hogy kellene ennek kinézni tudja valaki? Nem nagy tétel ezért rendelhetek újat de mégis kíváncsi vagyok...

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=79120191030_092759.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=626K_pkiv_g_s.jpg

 

 

 

Módosítva : sniper
Link to comment
Megosztás:

4 órája, sniper írta:

Sziasztok! Ma szétszedtem a vészvillogó kapcsolót. Ez soha nem is világított de már kíváncsi voltam mi lehet vele.
Én ebbe nem látok ledet vagy izzót... Hogy kellene ennek kinézni tudja valaki? Nem nagy tétel ezért rendelhetek újat de mégis kíváncsi vagyok...

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=79120191030_092759.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=626K_pkiv_g_s.jpg

 

 

 

Azért, mert a tiédet valaki megfaragta, talán ledezni akarta. Így néz ki az amiben ott az izzó meg a tartója:

http://475P1010571.jpg

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Azért, mert a tiédet valaki megfaragta, talán ledezni akarta. Így néz ki az amiben ott az izzó meg a tartója:

http://475P1010571.jpg

Nagyon köszi! Az enyémbe van ellenállás is beforrasztva de nem tudom az gyári-e... Ha igen akkor csak izzó kellene bele de nem tudom milyen, ha mókolt akkor veszek újat inkább.
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=39620191030_173031.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Stevy írta:

Világítás kapcsolóba hogyan tudnék befújni kontakt sprét nagyobb bontás nélkül ? (néha hátsó világítást nem kapcsolja fel) Vagy az elejétől független külön relé lenne, és az döglődik ?

A világítás kapcsolót mindenképpen ki kell venned, ez nem nagy bontás, utána már be tudsz fújni, szerintem van ott annyi-akkor rés rajta. Szerintem ott semmilyen relé nincs. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 10. 30. at 19:51, zotya975 írta:

A világítás kapcsolót mindenképpen ki kell venned, ez nem nagy bontás, utána már be tudsz fújni, szerintem van ott annyi-akkor rés rajta. Szerintem ott semmilyen relé nincs. 

Köszi, akkor majd kibányászom, mert néha nem veszem észre, hogy nem megy, aztán mikor indulok el valahonnan szólnak utánam, hogy nem világít.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

1998-as X14NZ 1.4 8V astráról lenne szó. Olyan hibát produkál hogy megyek 90-el, város határa tábla előtt leveszem a lábam a gázról és akkor kidobja a check engine-t. Ez addig világít ameddig le nem állítom. Leállítás után amikor újra beindítom a hiba eltűnik és megint akkor jön elő amikor városon kívül nagyobb sebességnél leveszem a lábam a gázról vagy lassítok. Városon belül kisebb sebességnél ha lassítok nem csinálja.

A hibát nem tudom kivillogtatni mert ha leveszem a gyújtást a hiba elpárolog. EGR szelepem nincs, lambdaszonda lett cserélve. A kocsi nem rángat, nem eszik sokat, hidegen-melegen indul....minden ok rajta.

Sok szerelő ismerősöm és munkatársam van de konkrétat nem tudnak mondani. Valaki esetleg találkozott ezzel a hibajelenséggel?

Előre is köszönöm a segítséget!

Módosítva : Mirr_Murr
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Mirr_Murr írta:

Üdv mindenkinek!

1998-as X14NZ 1.4 8V astráról lenne szó. Olyan hibát produkál hogy megyek 90-el, város határa tábla előtt leveszem a lábam a gázról és akkor kidobja a check engine-t. Ez addig világít ameddig le nem állítom. Leállítás után amikor újra beindítom a hiba eltűnik és megint akkor jön elő amikor városon kívül nagyobb sebességnél leveszem a lábam a gázról vagy lassítok. Városon belül kisebb sebességnél ha lassítok nem csinálja.

A hibát nem tudom kivillogtatni mert ha leveszem a gyújtást a hiba elpárolog. EGR szelepem nincs, lambdaszonda lett cserélve. A kocsi nem rángat, nem eszik sokat, hidegen-melegen indul....minden ok rajta.

Sok szerelő ismerősöm és munkatársam van de konkrétat nem tudnak mondani. Valaki esetleg találkozott ezzel a hibajelenséggel?

Előre is köszönöm a segítséget!

Én útjeladóra tippelnék a sebességmérő hátuljában, de mivel írtad hogy nem rángat se semmi hasonló...

Ugye onnan tudja a motorvezérlő hogy motorfék-üzem van és ilyenkor nem kell befecskendezni.

Ilyenkor gázelvételnél, mikor kigurulsz, utána üresben nem nagyon alacsony az alapjárat? Lehet mégiscsak útjeladó lesz az.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, Mirr_Murr írta:

Az alapjáratommal nincs semmi baj. Jeladóm nincs, vagy nem tudom mire gondolsz. Nekem full alap az autó, a kilóméterórám spirálos és fordulatszámmérőm sincs.

Az óraegység hátuljában van egy út vagy másnéven sebesség jeladó. Innen tudja a motorvezérlő hogy az autó mozgásban van és nem ejti le a fordulatszámot egy bizonyos érték alá amig meg nem állsz. Ha elromlik akkor hibakódot dob a motorvezérlő, és általában üresben guruláskor, kuplung kinyomásakor nagyon leesik a fordulatszám, akár le is áll a motor. A jeladó elvileg tesztelhető ha a középkijelző két gombját egyszerre benyomod 3-4 másodpercre, ilyenkor kiírja a pillanatnyi sebességet 53Km/h-ig. A videón ugye 00-át mutat, mert az az autó éppen áll:

 

Link to comment
Megosztás:

Holnap megnézem hogy működik e.Köszönöm a segítséget!

Mondott olyat bent a cégnél egy szerelő hogy ha a könyök és a leömlő közt a tömítés csak egy picit is kienged ( nem is hallom hangosabbnak ) akkor nagy fordulatról ha visszaengedem a gázt szív vissza egy kis fals levegőt ahogy a kipufogóban a nyomás megváltozik. Ez a kis fals levegő is megbolondíthatja a lambdaszondát. Nem tudom...

Megnézem ezt is tömítőpasztával.

Módosítva : Mirr_Murr
Link to comment
Megosztás:

36 perce, Mirr_Murr írta:

Holnap megnézem hogy működik e.Köszönöm a segítséget!

Mondott olyat bent a cégnél egy szerelő hogy ha a könyök és a leömlő közt a tömítés csak egy picit is kienged ( nem is hallom hangosabbnak ) akkor nagy fordulatról ha visszaengedem a gázt szív vissza egy kis fals levegőt ahogy a kipufogóban a nyomás megváltozik. Ez a kis fals levegő is megbolondíthatja a lambdaszondát. Nem tudom...

Megnézem ezt is tömítőpasztával.

Hát nem tudom, szerintem a kipufogó tömítetlensége nem okoz ilyet, ha hidegen is produkálja a hibát akkor biztos nem, mert itt még nincs fűtött szonda, hideg motornál nem veszi figyelembe a szonda értékeit. Plusz a szonda a leömlőben van a cső előtt.

Link to comment
Megosztás:

A kijelzőt megnéztem kb. 45km/h-nál. Először kiírta hogy 12, majd 95, aztán 00km/h.....:(

Utána az összes karakter megjelent majd a dátum.

Szóval igazad van. 

Ez a jeladó az órával van együtt vagy külön cserélhető? Ilyen nevű alkatrészt nem találok a neten.

Módosítva : Mirr_Murr
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Mirr_Murr írta:

A kijelzőt megnéztem kb. 45km/h-nál. Először kiírta hogy 12, majd 95, aztán 00km/h.....:(

Utána az összes karakter megjelent majd a dátum.

Szóval igazad van. 

Ez a jeladó az órával van együtt vagy külön cserélhető? Ilyen nevű alkatrészt nem találok a neten.

Külön is lehetne cserélni, de igazából nem árulják csak órával együtt. egészen szerdáig volt egy darab pluszban, de akkor elkérte egy munkatársam, hasonló gondokkal küzd ő is.

http://277DSC00010_2_.jpg

De több fajta is van szóval mielőtt mondjuk bontóban veszel egy órát nézd meg hogy a tiéden milyen van hátul. Ehhez ugye ki kell venned az óraegységet. 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.