Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

4 órája, Csövi65 írta:

Sziasztok. Volt már hasonló kérdés, de felteszem én is, hátha azóta valaki tudja a "tutit". F Astra Tid kijelzője a világítás bekapcsolásakor kialszik. Sajnos az én autómban nincs fényerőszabályzó, így annak letekert állapota nem okozhatja a jelenséget. Rádió működésekor is sötét marad a kijelző ha megy a világítás az autón. Már a helyzetjelző bekapcsolására kialszik a tid. Tud valaki ebben segíteni ?

Szia! Próbeképp tegyél bele egy másik kapcsolót. Kb. 1,5 perc. 

Link to comment
Megosztás:

47 perce, tuskes írta:

Ha nem tudsz kölcsönkérni, facen kb 1500-2000-ért lehet venni. De ez tényleg csak egy tipp! 

Sikerült szereznem, de nem oldódott meg a probléma. Egy fényerőszabályzóst tettem be, (az enyémen nem volt potméter )  de már a helyzetjelő bekapcsoláskakor elalszik a tid kijelzője. Ez a fényerőszabályzós pedig működik is, a műszerfal világítását tudom vele  szabályozni. Egy teljesen "fapados"  Astráról van szó, 20 éves 45.000 km van benne, egy idős bácsitól vettem ismerősön keresztül, szerintem ez még nem volt "buherálva". Egyetlen utólag beszerelt dolog van benne, egy Gemini márkájú riasztó, ami nem is működik, hiába próbálgattam. Arra gondolok, hogy talán ez lehet a "ludas" a dologban. Kénytelen leszek egy villamossági szerelőt keresni, mert zavar a kijelző hiánya. Köszönöm mindenkinek a segítséget, ha meglesz a megoldás jelentkezem. 

Módosítva : Csövi65
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 03. 01. at 14:19, Csövi65 írta:

Sikerült szereznem, de nem oldódott meg a probléma. Egy fényerőszabályzóst tettem be, (az enyémen nem volt potméter )  de már a helyzetjelő bekapcsoláskakor elalszik a tid kijelzője. Ez a fényerőszabályzós pedig működik is, a műszerfal világítását tudom vele  szabályozni. Egy teljesen "fapados"  Astráról van szó, 20 éves 45.000 km van benne, egy idős bácsitól vettem ismerősön keresztül, szerintem ez még nem volt "buherálva". Egyetlen utólag beszerelt dolog van benne, egy Gemini márkájú riasztó, ami nem is működik, hiába próbálgattam. Arra gondolok, hogy talán ez lehet a "ludas" a dologban. Kénytelen leszek egy villamossági szerelőt keresni, mert zavar a kijelző hiánya. Köszönöm mindenkinek a segítséget, ha meglesz a megoldás jelentkezem. 

Ha nem lennél ilyen messze, belepróbálnánk egy másik TID kijelzőt. Igy nekem gyanús, hogy valami vezeték, vagy forrasztás fáradt el. Sajnálom hogy a kapcsolócsere nem segített. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tuskes írta:

Ha nem lennél ilyen messze, belepróbálnánk egy másik TID kijelzőt. Igy nekem gyanús, hogy valami vezeték, vagy forrasztás fáradt el. Sajnálom hogy a kapcsolócsere nem segített. 

Holnap pont megyek egy márka szerviz közelébe, beugrom , hátha van  tapasztalatuk vagy ötletük a hiba okára. Ahonnan hoztam a kapcsolót ott bontódik az autó és megvan a kijelző is, bele fogom próbálni mindenképp.  Ha lesz valamilyen eredmény, jelentkezem.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Csövi65 írta:

Holnap pont megyek egy márka szerviz közelébe, beugrom , hátha van  tapasztalatuk vagy ötletük a hiba okára. Ahonnan hoztam a kapcsolót ott bontódik az autó és megvan a kijelző is, bele fogom próbálni mindenképp.  Ha lesz valamilyen eredmény, jelentkezem.

Ma voltam egy autóvillamosság szerelőnél, aktől azt a választ kaptam a problémámra, hogy szinte biztosan a  kijelzőben van a hiba.  Szerinte meghibásodott benne a kondenzátor, ami a megvilágítást vezérli. A kijelző cseréjét javasolta, mert a javítás költsége nála kb 15-18 ezer forint körül jönne ki, olcsóbb egy bontott kijelzőt vásárolni. 

Elmentem a sráchoz akitől a világítás kapcsolót szereztem. Betettük az általa bontott kijelzőt, ami tökéletesen működik, csak az egyik égő szorult cserére, mert a jobb oldala nem égett. Most a világítás bekapcsolásakor egy kicsit csökken a kijelző fényereje, amit a világítás kapcsoló potméterével lehet akár teljes sötétedéséig csökkenteni. A villamosság szerelő elmondása szerint ennek így is kell működnie. 

Köszönöm az ötleteket, remélem tudtam segíteni valakinek, aki hasonló hibával szembesül.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Csövi65 írta:

Ma voltam egy autóvillamosság szerelőnél, aktől azt a választ kaptam a problémámra, hogy szinte biztosan a  kijelzőben van a hiba.  Szerinte meghibásodott benne a kondenzátor, ami a megvilágítást vezérli. A kijelző cseréjét javasolta, mert a javítás költsége nála kb 15-18 ezer forint körül jönne ki, olcsóbb egy bontott kijelzőt vásárolni. 

Elmentem a sráchoz akitől a világítás kapcsolót szereztem. Betettük az általa bontott kijelzőt, ami tökéletesen működik, csak az egyik égő szorult cserére, mert a jobb oldala nem égett. Most a világítás bekapcsolásakor egy kicsit csökken a kijelző fényereje, amit a világítás kapcsoló potméterével lehet akár teljes sötétedéséig csökkenteni. A villamosság szerelő elmondása szerint ennek így is kell működnie. 

Köszönöm az ötleteket, remélem tudtam segíteni valakinek, aki hasonló hibával szembesül.

Hm... Persze ez is benne volt a pakliban. De végül jó lett, és ez a lényeg! 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy Bosch 90 413 760 számú generátorom, ami ugyan még teszi a dolgát, de indítás után elég szépen búg, igaz idővel elhalkul. Gondolom időszerű lenne szétkapni, felújítani.

Van esetleg ötletetek hol érdemes alkatrészek után kérdezni? Ha már egyszer szét van borítva, illene minél több mindent kicserélni.

Köszi előre is!

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Driven írta:

Sziasztok,

Van egy Bosch 90 413 760 számú generátorom, ami ugyan még teszi a dolgát, de indítás után elég szépen búg, igaz idővel elhalkul. Gondolom időszerű lenne szétkapni, felújítani.

Van esetleg ötletetek hol érdemes alkatrészek után kérdezni? Ha már egyszer szét van borítva, illene minél több mindent kicserélni.

Köszi előre is!

 

Én önindító-generátor alkatrészt itt szoktam venni: https://www.autosboltgesztely.hu/termekek/elektronika-gyujtas/generator-alkatreszek/?gyartmany=opel csapágyat szerintem ami a búgást okozhatja kaphatsz bárhol erre szakosodott üzletben.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, frici12650 írta:

Sziasztok!Az utángyártott benzinpumpák általában sokkal hangosabbak mint a gyári?Köszönöm.

 

11 órája, kingblue írta:

Hali.Én is cseréltem már.Nem mondanám hogy sokkal de hangosabb az tény.

Nekem is mindegyik máshogy szólt. Szerintem még az sem mindegy hogy sikerül beszerelni, az előszűrő mennyire nyomódik neki a doboz aljának. Volt hogy ugyanannak visszaszerelés után kicsit más lett a hangja. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
11 órája, wookie írta:

Nekem az összes bolti hangosabb volt eddig mint a gyári.

Amikor megvettem a kocsit nem sokkal utána behalt a gyári, mert az előszűrő le volt esve róla ( gondolom egy korábbi "mester" beejtette kiszedéskor és bacott rá), amik utána voltak bent azok meg különböző hangon szóltak. De a végén a nagynyomású sokkal halkabb lett mint ami előtte volt, pedig az is csak pár 1000Km-t futott. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Mint kiderült a Zafirában gyárilag Bose hangrendszer van, ami nekem botfülűnek bőven elég. Nekem jó volt az Astráé is. 

Abszameg azt nem találok sose. Igaz én Meriva hangszórókat faragtam előre, mindjárt más lett de a többi érintetlen.

Most azt fejlesztem, ami ezeket meghajtja. Funni lesz, veri funni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.