Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, Róóóbi írta:

Abszameg azt nem találok sose. Igaz én Meriva hangszórókat faragtam előre, mindjárt más lett de a többi érintetlen.

Most azt fejlesztem, ami ezeket meghajtja. Funni lesz, veri funni.

Mostanában amikor megyek az asszonyért ugye nem megyek be a kórházba hanem kint az utcában a kocsiban ülve várom. Szoktam keresni valami jó zenét a rádióba, és hátra ülve hallgatom, ott jobb a hangzás szerintem. Szerencsére most kevesen járnak az utcán, mert ugye azt látják hogy leparkol a fószer felnyomja a hangot, majd beül hátra. :hehe:

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Mostanában amikor megyek az asszonyért ugye nem megyek be a kórházba hanem kint az utcában a kocsiban ülve várom. Szoktam keresni valami jó zenét a rádióba, és hátra ülve hallgatom, ott jobb a hangzás szerintem. Szerencsére most kevesen járnak az utcán, mert ugye azt látják hogy leparkol a fószer felnyomja a hangot, majd beül hátra. :hehe:

Hehe, jó! :-)

Anno a Zafirának a gyári rádióját szerettem, a Meriva is marha jól szól, valamiért az Astrában  nem olyan hűha. Igaz én nem vagyok audiofil, de azért nem baj ha munkába menet a Metallica elnyomja a szélzajt. :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Róóóbi írta:

Hehe, jó! :-)

Anno a Zafirának a gyári rádióját szerettem, a Meriva is marha jól szól, valamiért az Astrában  nem olyan hűha. Igaz én nem vagyok audiofil, de azért nem baj ha munkába menet a Metallica elnyomja a szélzajt. :evilgrin:

Nekem meg a kesztyűtartó zörgését. Ha délután lesz valami elfogadható hőfok, akkor kiszedem hátha tudok vele valamit csinálni. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
18 órája, Zoi81 írta:

Ezt néztem korábban de nekem nem pont olyan a csatlakozóm és ez a módszer nem működik sajnos. És nincs jelölve az sem melyik az A és melyik a B láb.

Kétfajta diagcsati van 10 és 16 pines ha jól számlom. A képen látod melyiknek mit kell összekötni:

http://644unnamed_1_.jpg

Évjárat és motorfüggő hogy az adott autóban épen milyen található. 

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Zoi81 írta:

Nagy király vagy, köszi. Remélem így majd sikerül kivillogtatni. Törölni így házilag akkor nem nagyon lehet?

Ha már nem áll fenn a hiba akkor a következő indításkor nem fog világítani a hibalámpa ( vagy már menet közben elalszik) a hibatárolóból ha jól tudom 10. hibamentes indításkor tűnik el, vagy ha leveszed az akkusarut pár percre. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Zoi81 írta:

33 és 13 a hibakód. Lambdaszomda csere gondolom meg mi a másik?

A másik az EGR-szelep de motorfüggő hogy egyáltalán van-e benne. 1-6-osnál ha jól tudom csak X16SZR-.motorkódnál volt elektromos EGR aminek hibakódja lehet. Azért a szonda cserével várj, mert nem két fillér, valahol nézesd meg. 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Zoi81 írta:

Nekem elvileg C16SE motor van bent. De ha nem a lambdaszonda, akkor mi? Amúgy 10ért már lehet rendelni bele szóval nem vészes :smile:

Ebbe a motorba nincs EGr szelep, nem lehetséges hogy elszámoltad? Lehet hogy lambda szonda hiba, de általában csak a gyári vagy a GM-logós szokott beválni azok meg jóval drágábbak, ezért nem kéne kapkodni. Ha gondolod van a régi autóm maradéka közt egy gyári szonda ha meg akarod próbálni a cserét elpostázom. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Fűtés/hűtés problémám van! Oka: fűtőmotor 30A-os biztosíték, állandóan kiolvad. Előtét ellenállás és fűtőmotor cserén, 4 állású kapcsolócserén, már túl vagyok. Jelen esetben, ha a fűtőmotor ki van véve, előtét ellenállás sincs benn, vagyis a motor sordugója levegőben lóg és így is ha kapcsolok 1/2/3-asra ugyan az, kiold a biztosíték. Vezetékeken nem láttam sérülést, legalábbis amit eddig leírtam(bontottam). Esetleg valami "relé", vagy hasonló további lehetőség, a vezeték sérülés kivételével lehetséges? Egy, soha nem hegesztett, nagyon megkímélt autóról van szó, el sem tudnám képzelni a vezetékhibát..., de nem tudom! Kérlek bennetek segítsetek, ha tudtok, köszönöm előre is!

Ja bocsi, astra f 1.6 8v 1997

Módosítva : betyar1974
Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Ebbe a motorba nincs EGr szelep, nem lehetséges hogy elszámoltad? Lehet hogy lambda szonda hiba, de általában csak a gyári vagy a GM-logós szokott beválni azok meg jóval drágábbak, ezért nem kéne kapkodni. Ha gondolod van a régi autóm maradéka közt egy gyári szonda ha meg akarod próbálni a cserét elpostázom. 

Azt megköszönném. Aztán ha jó, hátha meg tudunk egyezni. Vagy nem tudom hogy gondoltad. Ilyen 1.6 si-d volt? Vagy a szonda több tipushoz is jó? Címet hol küldjek?

Link to comment
Megosztás:

34 perce, Zoi81 írta:

Azt megköszönném. Aztán ha jó, hátha meg tudunk egyezni. Vagy nem tudom hogy gondoltad. Ilyen 1.6 si-d volt? Vagy a szonda több tipushoz is jó? Címet hol küldjek?

1.4-volt nekem de igazából a szondának mindegy, ha egy vezetékes a tiéd is. Rákattintasz a profilomra ott van hogy privát üzenet küldése. 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, zotya975 írta:

1.4-volt nekem de igazából a szondának mindegy, ha egy vezetékes a tiéd is. Rákattintasz a profilomra ott van hogy privát üzenet küldése. 

1 vezetékes igen. Oks, akkor kereslek privátban.Amúgy érdekes, mert ha mondjuk 1500as fordulat felett tartom indítás után, akkor nem jön elő a check lámpa...

Módosítva : Zoi81
Link to comment
Megosztás:

Astra f sedan!!! Hátsó szárnyat vettem és magam szerelném fel. Van erre valami sablon, furatméret(elhelyezés), vagy hasonló, pontosság és egyszerűség érdekében? Festés előtt szeretném felfúrni, nem utána vacakolni. Esetleg valaki tudna segíteni?
Csiszolás és a festék megvan, már csak ez választ el tőle, hogy felrakjam!
Raktam képet, erről a típusról(szárny) van szó

 

533033_img_0076.jpg533033_img_0077.jpg533033_img_0078.jpg

Link to comment
Megosztás:

19 órája, betyar1974 írta:

Astra f sedan!!! Hátsó szárnyat vettem és magam szerelném fel. Van erre valami sablon, furatméret(elhelyezés), vagy hasonló, pontosság és egyszerűség érdekében? Festés előtt szeretném felfúrni, nem utána vacakolni. Esetleg valaki tudna segíteni?
Csiszolás és a festék megvan, már csak ez választ el tőle, hogy felrakjam!
Raktam képet, erről a típusról(szárny) van szó

 

 

Szerintem nincs róla sablon, max ha van valakinek pont ilyen meg tudja mérni hogy hol vannak a  lyukak. Csinálsz egy papírsablon a lyukakkal, elhelyezed, átfúrod, lekezeled a fúrást. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Én is ilyen problémával fordúlnék hozzátok hogy melegszik a hűtővíz és a ventilátor nem kapcsol be 95 foknál se kapcsol be de 100foknal se és nem tudom mi lehet a gond. c16nz motorkodal van ellátva 1.6 benzin. Köszönöm a válaszokat előre is.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Garos írta:

Sziasztok! Én is ilyen problémával fordúlnék hozzátok hogy melegszik a hűtővíz és a ventilátor nem kapcsol be 95 foknál se kapcsol be de 100foknal se és nem tudom mi lehet a gond. c16nz motorkodal van ellátva 1.6 benzin. Köszönöm a válaszokat előre is.

Szia, először nézd meg a biztosítékot a dobozban, jobb oldalt van nagy méretű a fedélen látod az ábrát hogy melyik. Ha ez rendben, húzd le a hű oldaláról a högomba csatiját a csatiban a két pin ( ha 3 van, a barnával kösd össze a másik kettőt felváltva) zárd össze egy dróttal, gyújtáson el kell indulni a ventinek. Ha most elindul a hőgomba rossz. Ha így sem indul el húzd le a ventillátor csatiját, adj nekik közvetlenül 12Voltot, ha nem férsz hozzá, szereld ki, 3 imbusz csavar fogja a hűtőre. Ha nem indul el közvetlenül a 12Voltra gyaínús hogy a ventillátor rossz. Ilyenkor még a venti csatijára köss egy próbalámpát ( vagy multimétert) a hőgomba csatijának a zárására gyujtáson a lámpának világítani kell. Ha világít akkor ugye már biztos hogy a venti rossz hiszen megkapja a feszt. Ha viszont a venti jó, és a hőgomba is kapcsol, akkor van még egy relé a biztosíték dobozban ami meghibásodhat. 

Legvalószinűbb a hőgomba a hűtő oldalából, de ugye bármelyik más is lehet. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Urak!

Ismét kérem a segítségeteket! Nem találom a biztitáblán a belső világítás biztosítékát. Amelyikre gondoltam a tábla takaróján lévő útmutató alapján, na az nem az. Aszerint egy vajszínű "kocka" lenne az, de kivéve nem alszik el a lámpa a műszerfal felett és a csomagtérben. Azt kellene elérnem, hogy nyitott ajtók mellett ne világítson az utastérben lámpa! Mi lehet a megoldása a biztosíték kérdésének??

https://kepkuldes.com/image/ZwHMZQ

https://kepkuldes.com/image/ZwWeAt

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kacs írta:

Urak!

Ismét kérem a segítségeteket! Nem találom a biztitáblán a belső világítás biztosítékát. Amelyikre gondoltam a tábla takaróján lévő útmutató alapján, na az nem az. Aszerint egy vajszínű "kocka" lenne az, de kivéve nem alszik el a lámpa a műszerfal felett és a csomagtérben. Azt kellene elérnem, hogy nyitott ajtók mellett ne világítson az utastérben lámpa! Mi lehet a megoldása a biztosíték kérdésének??

https://kepkuldes.com/image/ZwHMZQ

https://kepkuldes.com/image/ZwWeAt

 

A vajszínű kocka a "fényszóró égve maradt" figyelmeztető zümmögő ( vagy sípoló évjárattól függően). Ezért van a lámpa és a harang szimbólum a fedélen. A kapcsolási rajz szerint az F 24-es bizti felel a belső világításért, de még több másért is, ezért nem biztos hogy járható út, ha ezt húzod ki, legalábbis akkor nem, ha közben mennél is az autóval.

Ha jól látom az X6-os csatin átmegy a tápja, ami ugye a vezetőoldali lábtér-küszöb burkolat alatt van, esetleg oda tudsz tenni egy kapcsolót, ami csak a belső világítás áramellátását szakítja meg. Ugye erről a csatiról van szó:

http://421P7250012.jpg

Azt a szürke-fekete kombinációt nézd, végülis két csatlakozó egymás mellett. Egy fekete 1.5-ös kábel megy itt, ( több is megy nem csak ez) ez felel az első-hátsó utastér világításért és a hátsó oldalsó kapaszkodós világításokért. Mivel a lámpáknál állandó táp van és a testet kapcsolód, mondjuk nem olyan egyszerű megtalálni a kérdéses kábelt, mert ugye mindíg van benne áram nem csak akkor ha ég a lámpa. Úgy tudod " szűkíteni " a szóbajöhető kábelek körét, hogy ha kiveszed az F24-et akkor ezen a fekete 1.5-ös kábelen biztosan nem folyik áram. Ha megvan vagy megvannak a kábelek, akkor széthúzod a csatlakozót, és a lámpánál található fekete szálat felhasználva megnézed melyik az a szál, multiméterrel csipogtatva vagy keresőlámpával. 

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Nagy király vagy zotya! :icon13:

Kikaptam a 24-es biztit és láss csodát, lámpák alszanak :) Már minden f.szságot kitaláltam, hogy ne égjenek a lámpák nyitott ajtónál...legutóbb kipeckeltem az oszlopban lévő kapcsolókat, meg kicsavaroztam a csomagtér ajtóban lévőt, de ez a megoldás nagyon körülményes volt. Az a probléma, hogy egy félpincében állok, de hiába van ablak, meg szellőző az ajtókon a pincében 80%-os páratartalom van (jobb napokon csak 50-60), amit úgy próbálok ellensúlyozni, hogy minden ajtó tárva-nyitva. Napközben a pince ablakai/ajtói is, de éjszakára be kell zárnom, így ebben az időszakban két ventilátor forgatja a levegőt...az egyik az utastérben a másik a karosszéria alatt :( Nem egy költségkímélő megoldás, de inkább pár százassal több havonta, mint a párától az egész kocsi porladjon el szépen csendben. Már így is későn eszméltem, mert az elmúlt nagyon esős időszak hatására a sok párától elkezdett megereszkedni a tetőkárpit a csomagtér felett :mad:...ettől rettegtem, míg olvastam a karosszéria blogban a tetőkárpit reparációjával kapcsolatos buktatókat. Szóval, ha megy az autó, akkor bizti vissza és semmi gond :-) A külön kapcsoló nekem kínai, sajnos nem vagyok profi kódfejtő, mint Te a kapcsolási rajzokkal, meg a drótok "kötözgetésével"!:) A lényeg, hogy így megoldódott a "problémám"!

Köszönöm a segítséget! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

11 órája, kacs írta:

Nagy király vagy zotya! :icon13:

Kikaptam a 24-es biztit és láss csodát, lámpák alszanak :) Már minden f.szságot kitaláltam, hogy ne égjenek a lámpák nyitott ajtónál...legutóbb kipeckeltem az oszlopban lévő kapcsolókat, meg kicsavaroztam a csomagtér ajtóban lévőt, de ez a megoldás nagyon körülményes volt. Az a probléma, hogy egy félpincében állok, de hiába van ablak, meg szellőző az ajtókon a pincében 80%-os páratartalom van (jobb napokon csak 50-60), amit úgy próbálok ellensúlyozni, hogy minden ajtó tárva-nyitva. Napközben a pince ablakai/ajtói is, de éjszakára be kell zárnom, így ebben az időszakban két ventilátor forgatja a levegőt...az egyik az utastérben a másik a karosszéria alatt :( Nem egy költségkímélő megoldás, de inkább pár százassal több havonta, mint a párától az egész kocsi porladjon el szépen csendben. Már így is későn eszméltem, mert az elmúlt nagyon esős időszak hatására a sok párától elkezdett megereszkedni a tetőkárpit a csomagtér felett :mad:...ettől rettegtem, míg olvastam a karosszéria blogban a tetőkárpit reparációjával kapcsolatos buktatókat. Szóval, ha megy az autó, akkor bizti vissza és semmi gond :-) A külön kapcsoló nekem kínai, sajnos nem vagyok profi kódfejtő, mint Te a kapcsolási rajzokkal, meg a drótok "kötözgetésével"!:) A lényeg, hogy így megoldódott a "problémám"!

Köszönöm a segítséget! :icon13:

Nincs mit! Nem tudsz beépíteni egy ilyet? Ez sem olcsó, de nem kell hozzá áram és már elég kis szélnél működik. Ugye minél hosszabb csőre van rakva annál jobb. Pincéket-padlásokat.stb szoktak vele átszellőztetni.https://www.iventilatorok.hu/huzatfokozok-es-tetosapkak-/2310-forgo-huzatfokozo-turbina-dalap-dorn-200-4250622605718.html

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.