Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Üdv mindenkinek!

Van a birtokomba, egy 97-es astra f. isuzu motoros. Töltés és fordulatszám mérő problémám akadt. A töltés visszajelző lámpa nem világít, csak ha elindul az autó. Generátor padon jól működik. Észrevétel, hogy a fordulatszám jel vezetéken (generátornál) folyamatos feszültség mérhető, széthúzott csatinál(gondolom ez így nem jó). Valaki találkozott ilyen jellegű hibával? Merre keresgéljem a megoldás felé vezető utat? Egy corsa-val összehasonlítva, ezen fordítva van a generátor csatlakozóba, a zöld és kék vezeték. Ha  a csatlakozót szétszedem és úgy a vezetéket megcserélve, rádugom a kontrol lámpa vezetékét a generátorra akkor van töltés, jól működik ez a része.

Köszönöm a segítő hozzászólásokat!

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Akoska07 írta:

Üdv mindenkinek!

Van a birtokomba, egy 97-es astra f. isuzu motoros. Töltés és fordulatszám mérő problémám akadt. A töltés visszajelző lámpa nem világít, csak ha elindul az autó. Generátor padon jól működik. Észrevétel, hogy a fordulatszám jel vezetéken (generátornál) folyamatos feszültség mérhető, széthúzott csatinál(gondolom ez így nem jó). Valaki találkozott ilyen jellegű hibával? Merre keresgéljem a megoldás felé vezető utat? Egy corsa-val összehasonlítva, ezen fordítva van a generátor csatlakozóba, a zöld és kék vezeték. Ha  a csatlakozót szétszedem és úgy a vezetéket megcserélve, rádugom a kontrol lámpa vezetékét a generátorra akkor van töltés, jól működik ez a része.

Köszönöm a segítő hozzászólásokat!

Üdv...a kapcsolási rajz szerint a kék, vagy kék-fehér szál megy a töltésvisszajelző lámpához. A fordulatszám mérőhöz pedig a zöld. Ha ott is van állandó fesz ahol nem kellene, meg lehet nézni a generátor belsejében ( Delco Remy) Bosch generátornál a hátuljára szerelt feszszabályzót és diódahidat, vannak ott szigelelő elemek, esetleg valamelyik sérült, vagy rosszul lett összerakva, ha a hiba szerelés óta áll fenn. 

7329235354dea4c0a76854cf0130bb45.jpg

Nekem a generátor hátulján a  zöld szál "bizbaszhoz" szerintem kondenzátorhoz van kötve, annyira nem értek az elektromossághoz, de ennek is lehet jelentősége.

36218a4c6af1cb8a65b0398e561f9f77.jpg

 

 

Link to comment
Megosztás:

Ezen Hitachi generátor van, padon jól működik. A ford.szám vezeték (szerintem a zöld) akkor is mérhető feszültség van, mikor a generátor közelében sincs. Kicsit kiakaszt ez a típus. Valahonnan ("kóboráram" :D) jön rá feszültség, de nem találom honnan, pedig nem negy jóslat, hogy azzal megjavulna a típus.

Köszönöm a hozzászólásodat, segítő szándékodat!

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 08. 18. at 21:55, Akoska07 írta:

Üdv mindenkinek!

Van a birtokomba, egy 97-es astra f. isuzu motoros. Töltés és fordulatszám mérő problémám akadt. A töltés visszajelző lámpa nem világít, csak ha elindul az autó. Generátor padon jól működik. Észrevétel, hogy a fordulatszám jel vezetéken (generátornál) folyamatos feszültség mérhető, széthúzott csatinál(gondolom ez így nem jó). Valaki találkozott ilyen jellegű hibával? Merre keresgéljem a megoldás felé vezető utat? Egy corsa-val összehasonlítva, ezen fordítva van a generátor csatlakozóba, a zöld és kék vezeték. Ha  a csatlakozót szétszedem és úgy a vezetéket megcserélve, rádugom a kontrol lámpa vezetékét a generátorra akkor van töltés, jól működik ez a része.

Köszönöm a segítő hozzászólásokat!

Szia. Amit kiderítetten:   Hidegben van egy indítás elősegítő szelep (Y30,injektor) ami a torokba juttat üzemanyagot . Ezt egy relé (K82) működteti ami a  generátor fordulatszám jele vezérli ("W" 113 pont).

Cold-start.jpg

Alternator.jpg

 

Lehet hogy a K82 relé (cikk sz.:90336849) hibája okozza a  plusz feszültséget  a rendszerbe.

 

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

19 órája, Akoska07 írta:

Rápillantottam a cikkszámra, egy sima 40A-os relével ki tudom próbálni, meg ugye a relét magát is ki tudom mérni. :) Köszönöm mégegyszer!!!!!!!!!!!!!

Vigyáz nem sima relé ! Mert ugye van az "W" kivezetés, amin  váltakozó áramú impulzusokat kap   generátortól.

d132a1s-960.jpg

403274d1281427285-rpm-meter-isuzu-ambass

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 07. 30. at 10:31, kacs írta:

Szia!

Az a lyuk igazából nem lyuk, hanem a lámpa belsejében lévő tartó gömbfej külső felületi kiképzése. Amit látsz kívül az belül egy nyúlványon lévő gömbfejben végződik, ami illeszkedik a foncsoron lévő ellen oldalhoz a foncsor pozícióban tartásához. Nekem is motoros állítású gyári GM (Valeo) fényszóró van. Ahogy írod, szerintem a Te lámpádban az a nyúlvány letört, ezért látsz át a külső házon (egyébként nem lehetne) 

https://kepkuldes.com/image/Z5nCVe

https://kepkuldes.com/image/Z5nGc0

Szia!

A helyzet az hogy nekem nem motoros hanem sima manuális :) Közben megjött a bal oldali is, az is ugyanilyen, letörve nincs semmi.

Nem teljesen értem, de aki majd beszereli, azt mondta megoldja, így egyelőre nyugodt vagyok :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

F astra 99-es tulaj lettem. A belső világítás nem működik.

Jól tudom, hogy a világítás kapcsoló kihúzásával lehetne felkapcsolni?

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Máshonnan megjött a válasz, igen a kapcsolót kihúzva működik.

Módosítva : Paja66
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A mai nap folyamán autópálya tempónál megtorpant az autó. Onnantól kezdve, úgy viselkedik az autó, mintha időnként kihagyna a motor. Ezt leginkább erőteljesebb gyorsítás közben csinálja, de néha-néha fix sebességet autózva is előjön. A motorvezérlő lámpa mondhatni folyamatosan világít, csak 5-10 másodpercre alszik el. Amikor világít a motorvezérlő lámpa, akkor az alapjárat is megemelkedik, majd amikor elalszik a lámpa, akkor szépen lassan visszaesik.

Kivillogtattam a hibakódokat és az 51-es hibakódot írta be.
Ezeket találtam róla, de sajnos ezek nekem nem mondanak semmit.
51 ECU Programmable memory PROM error, hardware failure
51 Vezérlés – Hiba a tárolóban (PROM)

Lehetséges, hogy a motorvezérlőm adta meg magát vagy esetleg más is okozhat ilyet?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

F Astra Caravan (C20XE)

Link to comment
Megosztás:

11 órája, xantorm írta:

Sziasztok!

A mai nap folyamán autópálya tempónál megtorpant az autó. Onnantól kezdve, úgy viselkedik az autó, mintha időnként kihagyna a motor. Ezt leginkább erőteljesebb gyorsítás közben csinálja, de néha-néha fix sebességet autózva is előjön. A motorvezérlő lámpa mondhatni folyamatosan világít, csak 5-10 másodpercre alszik el. Amikor világít a motorvezérlő lámpa, akkor az alapjárat is megemelkedik, majd amikor elalszik a lámpa, akkor szépen lassan visszaesik.

Kivillogtattam a hibakódokat és az 51-es hibakódot írta be.
Ezeket találtam róla, de sajnos ezek nekem nem mondanak semmit.
51 ECU Programmable memory PROM error, hardware failure
51 Vezérlés – Hiba a tárolóban (PROM)

Lehetséges, hogy a motorvezérlőm adta meg magát vagy esetleg más is okozhat ilyet?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

F Astra Caravan (C20XE)

Ritkán de előfordul hogy elromlik a vezérlő. Ennyit esetleg megtehetsz hogy lehúzod a csatiról , visszadugod, egy ismerősömnek testelési gond volt vele, elég sok lábán kapja a negatívot. Olyan 10-20 ezer forint a bontott amúgy. Pár perces akkusaru levételt is meg lehet próbálni, az elvileg reseteli. 

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Ritkán de előfordul hogy elromlik a vezérlő. Ennyit esetleg megtehetsz hogy lehúzod a csatiról , visszadugod, egy ismerősömnek testelési gond volt vele, elég sok lábán kapja a negatívot. Olyan 10-20 ezer forint a bontott amúgy. Pár perces akkusaru levételt is meg lehet próbálni, az elvileg reseteli. 

 

Tegnap lehúztam és visszadugtam, ezzel egy időben a sarut is levettem. Sajnos egyik sem segített, az első indítást követően ugyan azokat produkálta az autó.

Amikor tegnap lehúztam, akkor megnéztem a csatlakozót és semmi hibára utaló jel nem látszott rajta. Érdemes esetleg valamit kimérni?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, xantorm írta:

Tegnap lehúztam és visszadugtam, ezzel egy időben a sarut is levettem. Sajnos egyik sem segített, az első indítást követően ugyan azokat produkálta az autó.

Amikor tegnap lehúztam, akkor megnéztem a csatlakozót és semmi hibára utaló jel nem látszott rajta. Érdemes esetleg valamit kimérni?

Úgy is mindegy alapon,  szed szét a vezérlőt és  az eprom-ot vedd ki (tokozva van,  elején mutatja a videó) majd tedd vissza.Ha netán beázás nyomokat látsz elektronikus kontakt spray + ecset  segíthet.

https://youtu.be/YLLnXz0gE-A

Apropó:  test kábeleket  mindenképp le kéne elellenőrizi amik az ECU-ba mennek. A csatlakozó levételekor ezt meg is teheted (barna színjelzésűek). 

C20xe.jpg

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

14 órája, xantorm írta:

Tegnap lehúztam és visszadugtam, ezzel egy időben a sarut is levettem. Sajnos egyik sem segített, az első indítást követően ugyan azokat produkálta az autó.

Amikor tegnap lehúztam, akkor megnéztem a csatlakozót és semmi hibára utaló jel nem látszott rajta. Érdemes esetleg valamit kimérni?

Hát nagyon összetett a vezérlő ahhoz hogy erre én érdemben válaszolni tudjak, az biztos hogy a barna a test ott a karosszériával " kell csipogni" a multiméternek, és a piros ( illetve piros+egy színű csík) kábeleken állandó akkufesz van a fekete ( és a fekete+színes csík) kábeleken pedig gyújtásra kapcsolt táp-akkufesz van. Legegyszerűbb lenne ugyanilyen motoros kocsiból átenni a vezérlőt egy próbára. Nem ismerem annyira azt a motort, de általában a motortérben van egy nagy csati középen a motortól kissé jobbra és hátrább ami összeköti a két kábelkorbácsot az egyik ugye a motoré ami az ablakmosó tartály alól jön ki a másik az akué innen kapja a motorvezérlő a tápot, megnézheted ezt is hátha kontakthibás. De mondom nem biztos hogy itt is így van, szóval lehet nem találsz semmi ilyesmit. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Hát nagyon összetett a vezérlő ahhoz hogy erre én érdemben válaszolni tudjak, az biztos hogy a barna a test ott a karosszériával " kell csipogni" a multiméternek, és a piros ( illetve piros+egy színű csík) kábeleken állandó akkufesz van a fekete ( és a fekete+színes csík) kábeleken pedig gyújtásra kapcsolt táp-akkufesz van. Legegyszerűbb lenne ugyanilyen motoros kocsiból átenni a vezérlőt egy próbára. Nem ismerem annyira azt a motort, de általában a motortérben van egy nagy csati középen a motortól kissé jobbra és hátrább ami összeköti a két kábelkorbácsot az egyik ugye a motoré ami az ablakmosó tartály alól jön ki a másik az akué innen kapja a motorvezérlő a tápot, megnézheted ezt is hátha kontakthibás. De mondom nem biztos hogy itt is így van, szóval lehet nem találsz semmi ilyesmit. 

Nem tudom volt-e már beszélve, de a testpontok autószerte nagyon kritikus pontok. Nem ismerem én sem a c20xe villany hálózatát, úgy alapból egyikét sem, csak vizuálisan közelítem a témát. Nekem volt olyan, hogy a vez.-tengely házra csatlakozó kábeleimből 1 szál erősen meg volt törve. Hibalámpa, többlet fogyasztás, és talán egyenetlen járás volt az eredménye. Rég volt, talán igaz sem volt ma már, de csak szeretném megerősíteni, ezek fontosságát. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tuskes írta:

Nem tudom volt-e már beszélve, de a testpontok autószerte nagyon kritikus pontok. Nem ismerem én sem a c20xe villany hálózatát, úgy alapból egyikét sem, csak vizuálisan közelítem a témát. Nekem volt olyan, hogy a vez.-tengely házra csatlakozó kábeleimből 1 szál erősen meg volt törve. Hibalámpa, többlet fogyasztás, és talán egyenetlen járás volt az eredménye. Rég volt, talán igaz sem volt ma már, de csak szeretném megerősíteni, ezek fontosságát. 

Az a baj gyárilag olyan préseléssel közösítették a szálakat a kábelkorbácsban és azok 20 év után már tuti oxidálódtak meg kilazultak. 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 08. 25. at 20:21, xantorm írta:

Sziasztok!

A mai nap folyamán autópálya tempónál megtorpant az autó. Onnantól kezdve, úgy viselkedik az autó, mintha időnként kihagyna a motor. Ezt leginkább erőteljesebb gyorsítás közben csinálja, de néha-néha fix sebességet autózva is előjön. A motorvezérlő lámpa mondhatni folyamatosan világít, csak 5-10 másodpercre alszik el. Amikor világít a motorvezérlő lámpa, akkor az alapjárat is megemelkedik, majd amikor elalszik a lámpa, akkor szépen lassan visszaesik.

Kivillogtattam a hibakódokat és az 51-es hibakódot írta be.
Ezeket találtam róla, de sajnos ezek nekem nem mondanak semmit.
51 ECU Programmable memory PROM error, hardware failure
51 Vezérlés – Hiba a tárolóban (PROM)

Lehetséges, hogy a motorvezérlőm adta meg magát vagy esetleg más is okozhat ilyet?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

F Astra Caravan (C20XE)

Írod hogy: "Amikor világít a motorvezérlő lámpa, akkor az alapjárat is megemelkedik, majd amikor elalszik a lámpa, akkor szépen lassan visszaesik."

Ezen C20XE-n   egy faramuci bosch alapjárati motor található két vezetékes és minél nagyobb feszültséget kap annál jobban kinyit . Most a hibakódot félre téve ,azt elsőnek mindenképpen  le  ellenőrizném.

Adok egy kis segítséget: A feszültség és a látható nyitás (4Volt-nál teljesen lezárva kell lennie).

K0HS8Qx.jpg

261592d1371439049-idle-air-control-valve

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Az a baj gyárilag olyan préseléssel közösítették a szálakat a kábelkorbácsban és azok 20 év után már tuti oxidálódtak meg kilazultak. 

Igen. Láttam már olyat. Pont ezek miatt, és a megtört szigetelések kizárása miatt nyaltam át az autó teljes villamos hálózatát, javítottam, és bandázsoltam. Mondjuk valami félrement, de szerintem a légzsák átvezető bacakcik, úgyhogy most cserélem. Hátha....

Link to comment
Megosztás:

23 perce, xantorm írta:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! Megnézek mindent amit írtatok, amint lesz rá egy kicsit több időm. Remélhetőleg valami "kis" problémája van.

Szívesen,  majd tájékoztass minket ha valamire jutottál. Még egy kis alapjárati motor teszt a végére :) (a videóban is látható, hogy a 12Volt rákapcsolását csak kis időre szabad!! mert  amúgy az ECU PWM jelel vezérli)

Sok sikert.

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
21 perce, Opszifastra írta:

Sziasztok! Valakitud küldeni egy ülés fütés kapcsolási rajzot honan megy a vezeték. meg van minden csak még kikel szedni és bele kel rakni a másik kocsiba 97es sedánba de ha nagy szívás akor nem eröltetem... Köszönöm :-)

Hát igazából a rajzon sok minden nem látszik, az F20-as biztitől megy  kapcsolókon keresztül a táp az ülésfütő párnába. Hogy merre megy azt nem tudom, vagy az ülések alatt a nagy X6-os csatitól ami a vezetőoldali lábtérben van lent a küszöbnél, vagy a szivargyujtó felől. Én az elsőre tippelek. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.