Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

8 órája, Wolfied írta:

Szia. Megnéztem, de semmi. Valszeg a motortérben lesz a gond, mert mintha szikrát is láttam volna. Most azzal próbálkozok, hogy kivegyem a riasztó biztosítékát és akkor nyugodtan keresgélhetem a bajt a süketítő hang nélkül, de nem találom. Egyes leírások szerint a bizt tábla hátsó oldalában van, de nekem ott nincs semmi. Valami tipp, hogyan köthetném le a riasztót?

Utólagos vagy gyári? A gyárinál nem látok biztosítékot az állandó tápra kapcsolódik, valószinűleg azért hogy ne legyen olyan könnyű hatástalanítani. Ha gyári a motortérben is kell lenni egy motorháztető nyitó érzékelőnek, ugyanolyanak mint az ajtóknál. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, kacs írta:

"Most azzal próbálkozok, hogy kivegyem a riasztó biztosítékát és akkor nyugodtan keresgélhetem a bajt a süketítő hang nélkül, de nem találom. " - Szia! Az nem lehet megoldás, hogy kiiktatod a szirénát? (lekötöd, levágod)

Amikor megvettem a kocsit, volt benne riasztó, de nem volt hozzá kulcsom. Aztán egyszer csak nem indult, az AC-táp nem jutott el a relétől a pumpáig, valahol a műszerfalban " elveszett". Nem volt értelme keresgélni húztunk neki egy új kábelt. Aztán később kiszereltem a riasztót, de azt nem próbáltam ki, hogy az AC újra működik-e az eredeti kábelén. 

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat. Sajnos nem tudom, hogy gyári-e, hozzám már így került. De be tudom indítani a kocsit így is, szóval aligha gyári (mert így nyilván nem blokkolja a pumpát). Valszeg az lesz a megoldás hogy a kürt biztosítékát veszem ki és ha szerencsém van arra van rákötve és nincs saját kürtje. Ha mégis akkor meg kell találnom hol van maga a riasztó és ott lekötni a kürtöt. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Wolfied írta:

Köszi a válaszokat. Sajnos nem tudom, hogy gyári-e, hozzám már így került. De be tudom indítani a kocsit így is, szóval aligha gyári (mert így nyilván nem blokkolja a pumpát). Valszeg az lesz a megoldás hogy a kürt biztosítékát veszem ki és ha szerencsém van arra van rákötve és nincs saját kürtje. Ha mégis akkor meg kell találnom hol van maga a riasztó és ott lekötni a kürtöt. 

Utólagos cuccokat általában a vezetőoldali lábtérburkolat mögé tesznek, mert ott van is hely, meg közel van a biztosítéktábla. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Palca01 írta:

Sziasztok. Elektromosan állítható magasságú fényszóró van lehetőség kézzel állítani? Nagyon a kocsi elé világit

Van igen.Oldal irányban is és le-fel irányban is Két állító csavar van rajta.A felső részén a fémvázban kis fekete gumidugót kipattintod és csavarhúzóval tudsz állítani.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2020. 11. 07. at 14:56, zotya975 írta:

Utólagos cuccokat általában a vezetőoldali lábtérburkolat mögé tesznek, mert ott van is hely, meg közel van a biztosítéktábla. 

Sziasztok!

Köszi a tippeket! Amúgy a vezetőoldalinál volt a központi.

Végül minden kibontása hozott eredményt. Nem gyári volt a riasztó, a motortérben volt kürtnek álcazva. Azért nem indult be a kocsi, mert a központi meghülyült és miatta blokolta a riasztó a motort. Lekötöttem ami a riasztó meghülyülésével járt, így azt is lekötöttem. Most megy minden.

Illetve egy tipp, nekem be volt kötve egy kapcsoló a riasztókör kikapcsolására, de nem a riasztónál, hanem a kesztyűtartó alatt. Persze ezt már csak utólag vettem észre, de mindegy mert úgyse használtam egyiket se :D 

Módosítva : Wolfied
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Bandymnc írta:

Sziasztok

Ha a kesztyűtartó világítás nem megy, akkor merre keressem a hibát? Eddig csak az izzót cseréltem, illetve a csatlakozót néztem meg, de semmi extrát nem láttam 

  Kapcsoló előtt meg után is mérj rá be/ki engedve. Szivargyújtó megy ? (szerintem azzal egy szálon, vagy legalábbis egy korbácsban megy)

1 óra, zotya975 írta:

A táp eljut a csatiig? 

Első gondolatom nekem is ez volt, hogy ez most szemrevételes vizsgálat volt e, vagy mérés. :-) 

 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Stevy írta:

  Kapcsoló előtt meg után is mérj rá be/ki engedve. Szivargyújtó megy ? (szerintem azzal egy szálon, vagy legalábbis egy korbácsban megy)

Első gondolatom nekem is ez volt, hogy ez most szemrevételes vizsgálat volt e, vagy mérés. :-) 

 

Inkább csak egy korbácson, mert emlékeim szerint a szivargyujtóban csak gyujtásra jelenik meg a táp, a kesztyűtartó világításnál viszont mindíg van. De ha nem kerül elő a hiba, és nem gond ha csak gyujtásra világít innen a legkönnyebb tovább vinni. 

Link to comment
Megosztás:

12 perce, zotya975 írta:

Inkább csak egy korbácson, mert emlékeim szerint a szivargyujtóban csak gyujtásra jelenik meg a táp, a kesztyűtartó világításnál viszont mindíg van. De ha nem kerül elő a hiba, és nem gond ha csak gyujtásra világít innen a legkönnyebb tovább vinni. 

Tényleg, ez eszembe sem jutott. Már csak azon gondolkodtam, hogy én onnan áthúznám. (Azt ugye a boxból egy csavar kiszedéssel, meg kicsit kihajtva a box oldalát kilehet húzni és rákötni.)

Bár ugye ott bent nincs semmi mozgás, úgyhogy én esélyesebbnek tartom, hogy csak a kapcsoló lesz rossz. (Otthon is mondták múltkor, hogy hát nem jó a szivargyújtó, benéztem mögé, aztán csak lecsúszott a csatlakozó. :-))

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Stevy írta:

Tényleg, ez eszembe sem jutott. Már csak azon gondolkodtam, hogy én onnan áthúznám. (Azt ugye a boxból egy csavar kiszedéssel, meg kicsit kihajtva a box oldalát kilehet húzni és rákötni.)

Bár ugye ott bent nincs semmi mozgás, úgyhogy én esélyesebbnek tartom, hogy csak a kapcsoló lesz rossz. (Otthon is mondták múltkor, hogy hát nem jó a szivargyújtó, benéztem mögé, aztán csak lecsúszott a csatlakozó. :-))

Lehet van is valahol ilyen kapcsolóm, ugye a lámpával egybe van építve. Becsukva az ajtót nyitja az áramkört, akkor elalszik, kinyitva meg visszazár. 

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, ma jött el a napja, hogy ránézzek, természetesen csak szemmel néztem mert nincs multimémultiméterem :D 

Am arra gondoltam, hogy nem e valami pöcök ragadt be, ha egyáltalán úgy működik e, amikor becsukom benyomja, hogy ne világítson, de akkor kimérem, csak olyan hihetetlennek tartanám, hogy bármi lett volna a vezetékkel

 

Illetve, most vettem észre, hogy a hamutartóba is lenne valami kis izzó, na azt hogy lehet onnan kivenni? Találtam egy kis szösszenetet, hogy az egészet ki kellene operálni, és úgy lehet cserélni, de azt már nem írták le, hogy hogyan 

 

Módosítva : Bandymnc
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Bandymnc írta:

Köszönöm, ma jött el a napja, hogy ránézzek, természetesen csak szemmel néztem mert nincs multimémultiméterem :D 

Am arra gondoltam, hogy nem e valami pöcök ragadt be, ha egyáltalán úgy működik e, amikor becsukom benyomja, hogy ne világítson, de akkor kimérem, csak olyan hihetetlennek tartanám, hogy bármi lett volna a vezetékkel

 

Illetve, most vettem észre, hogy a hamutartóba is lenne valami kis izzó, na azt hogy lehet onnan kivenni? Találtam egy kis szösszenetet, hogy az egészet ki kellene operálni, és úgy lehet cserélni, de azt már nem írták le, hogy hogyan 

 

Elvileg ki lehet húzni a szivargyújtót a helyéről és akkor hozzáférhető a kis izzó is, de nekem még sohasem sikerült. Először a fém belső rész jönne ki aztán ki lehet fordítani a műanyagot is az izzótartóval. Mindíg úgy kellett cserélnem hogy kivettem a kardánboxot a helyéről. 

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Elvileg ki lehet húzni a szivargyújtót a helyéről és akkor hozzáférhető a kis izzó is, de nekem még sohasem sikerült. Először a fém belső rész jönne ki aztán ki lehet fordítani a műanyagot is az izzótartóval. Mindíg úgy kellett cserélnem hogy kivettem a kardánboxot a helyéről. 

 

Köszi, közben kioperáltam, de elêg szomorú, hogy nincs izzó, csak az üveg "búra", a kesztyűtartó is meglett, csak a csatlakozót kell megforrasztanom 

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Bandymnc írta:

Köszi, közben kioperáltam, de elêg szomorú, hogy nincs izzó, csak az üveg "búra", a kesztyűtartó is meglett, csak a csatlakozót kell megforrasztanom 

Én egy led-szalag darabot szerkesztettem bele a szivargyújtó világítás helyére, mert elég hamar befeketednek az izzók, és ugye itt macerás cserélni. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, xmacx írta:

Sziasztok!

Kérdésem hogy mekkora különbségek vannak motortipusonként a motorhűtő venti ellenállásában?

Amibe kéne: x16szr (2001.évi)

- 1.7 isuzu diselé mehet bele?

 

Köszi

Ez szerint ugyanaz a hűtőventi ellenállás van bennük, legalábbis a motorszámokat ott látom a listában: https://opel.7zap.com/hu/car/t92/f/0/24-1/#10

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok.  Középen az LCD ami mutatja a hőfokot meg időt, nem világít ha ráadom a kocsin a világítást. Gyújtáson világít, de felkapcsolom a lámpát akkor nem. Akkor sem ha megnyomom a gombját. Az normális? Hogy kellene ennek működnie rendesen?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Zoi81 írta:

Sziasztok.  Középen az LCD ami mutatja a hőfokot meg időt, nem világít ha ráadom a kocsin a világítást. Gyújtáson világít, de felkapcsolom a lámpát akkor nem. Akkor sem ha megnyomom a gombját. Az normális? Hogy kellene ennek működnie rendesen?

Nézd meg nincs-e véletlenül letekerve a világítás kapcsoló alatti tekerő amivel az erősségét állítod. 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, zotya975 írta:

Nézd meg nincs-e véletlenül letekerve a világítás kapcsoló alatti tekerő amivel az erősségét állítod. 

Nincs. Az nálam csak a kilóméteróra világítását vezérli. De mikor szétszedtem a kijelzőt, volt egy dióda vagy valami kis cucc ami gyanusan feketébb volt a többinél. Lehet valami kiégett és azért?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Zoi81 írta:

Nincs. Az nálam csak a kilóméteróra világítását vezérli. De mikor szétszedtem a kijelzőt, volt egy dióda vagy valami kis cucc ami gyanusan feketébb volt a többinél. Lehet valami kiégett és azért?

Meglehet, annyira nem nézegettem még sose a nyákját, hogy a "vezérelt" világítás tápot máshogy kapja emint a gyújtásét. Nekem most Corsa-ból való van bent, az meg gyújtásra nem világít, csak ha felkapcsolom a világítást akkor. (Gondolom ilyen ment Astra-ba is, nem külön gyártottak két verziót, vagy lehet ebbe is lefingott valami. Szalagkábelt már kellet vasalni érintkezési gond miatt.) Ha jársz bontó felé próbálj rá egy másikra, hogy tényleg ott van e gond, nem e valamelyik a csatlakozóba érkező vezetékek közül.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.