Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hali

A müszerfalban ill a középkonzolban található digitális óra , hőmérsékletmérőt megvilágitó ledet szeretném kicserélni..na most szétszedéssel nincs gond, az égő kijön egy zöld osram foglalattal,de a foglalatból nem birom magát az égőt kiberhelni.. Nemtudod hogy kell e, vagy hol lehet foglalatustól kapni ezt, mert az égő már megvan, de kicserélni nem tudom. Másrészt létezik e valamilyen szinezett égő a müszerfal mögé...????

Vagy esetleg designos müszerfal lap?

Seggitségeteket előre is köszi:Ati :)))

Link to comment
Megosztás:

Sőt akkor belemerülök, bár beleolvastam amiket irogattok hát nem az hogy nem tudom hol van de nem is hallottam még ilyenről.. :))))

Fősulizok még csak , abből is müszaki részen , szóval mintha egy nőnek kéne elmagyarázni , mert a rádiót berakom cakli pakli , de ez a vizhőmérséklet leengedő szelep tartó szivó motor vezérlő kardántengely tartó szíjmeghuzó áttét, ezen csak röhögök és fölgyujtoma kocsit ...:D

Szóval következő a gondom. Észrevettem hosszas számitások után hogy a classic astrában a benzinmutató szivatja az agyam mert amikor az befekszik a piros zóna aljába a tartó pöcökre hogy már csak leves van a tankban akkor még tankolásnál kiderül hogy min 10 liter van benne. Ezenkivül hülyeségeket mutat miszerint kecskemét bp táv 25 l benzin , mig visszafele meg se moccan a mutató 2 hétig. Gondoltam rá hogy lehet hogy logaritmikus a skála benne de baromságokat mutat.Az opel meg azt mondta hogy kicserélhetik , de az is szar lesz. :lol:) /rendes a srác..

Meg csak tájékoztás jelleggel van az ott, ha a pirosba megy nincs benzin akkor tankoljak. Na ilyen szinten nem kell kormány se, csak egy rud, majd franciakulcssal tekergetem a főtengelyt...

Szóval tudtok e valami frappáns megoldást a problémára...

Előre is köszi:Ati

Link to comment
Megosztás:

Hali

A müszerfalban ill a középkonzolban található digitális óra , hőmérsékletmérőt megvilágitó ledet szeretném kicserélni..na most szétszedéssel nincs gond, az égő kijön egy zöld osram foglalattal,de a foglalatból nem birom magát az égőt kiberhelni.. Nemtudod hogy kell e, vagy hol lehet foglalatustól kapni ezt, mert az égő már megvan, de kicserélni nem tudom. Másrészt létezik e valamilyen szinezett égő a müszerfal mögé...????

Vagy esetleg designos müszerfal lap?

Seggitségeteket előre is köszi:Ati :)))

AtiKaaaH,

Műszerfalvilágítás ügyben olvasd végig a TUNING topic Astra F tuning témát.

Szvsz ott minden lényeges tudnivaló megvan.

Link to comment
Megosztás:

AtiKaaaH,

Műszerfalvilágítás ügyben olvasd végig a TUNING topic Astra F tuning témát.

Szvsz ott minden lényeges tudnivaló megvan.

jaja akartam javasolni, de szizso megelőzött.

a benzinmutató, meg tényleg hülye, de majd kitapasztalod, hogy miket mutat, nálam féltank és az üres jel közé, csak 16 lityi fér a műszer szerint, tehát ha üreset mutat akkor kb: 6-7-8 liter még van benne. :)

Üdvözlöm a második KECSKEMÉTIT a fórumon :lol:

ha egy beige metál 1.4 16v, szinre fújt lökössel(csak kettő van a városban) astra villog rád az én vagyok :D

Link to comment
Megosztás:

Szóval következő a gondom. Észrevettem hosszas számitások után hogy a classic astrában a benzinmutató szivatja az agyam mert amikor az befekszik a piros zóna aljába a tartó pöcökre hogy már csak leves van a tankban akkor még tankolásnál kiderül hogy min 10 liter van benne. Ezenkivül hülyeségeket mutat miszerint kecskemét bp táv 25 l benzin , mig visszafele meg se moccan a mutató 2 hétig. Gondoltam rá hogy lehet hogy logaritmikus a skála benne de baromságokat mutat.Az opel meg azt mondta hogy kicserélhetik , de az is szar lesz. :)) /rendes a srác..

Meg csak tájékoztás jelleggel van az ott, ha a pirosba megy nincs benzin akkor tankoljak. Na ilyen szinten nem kell kormány se, csak egy rud, majd franciakulcssal tekergetem a főtengelyt...

Szóval tudtok e valami frappáns megoldást a problémára...

Előre is köszi:Ati

Nekem is egyenetlenül mutat. Amikor tele van akkor alig megy lefele, amikor meg kevés van akkor épp az ellenkezője. Én leginkább a napi számlálót nézem, mivel két telitank közt szerintem nincs 50km különbség. Ezzel meg igen jól be lehet lőni. Amúgy örülj neki hogy így jelez és nem úgy hogy még azt hiszed van benne és már kifogyott. Én is paráztam már egyszer-kétszer amikor a mutató meg sem mozdult, de a kútig mindig elértem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

jaja akartam javasolni, de szizso megelőzött.

a benzinmutató, meg tényleg hülye, de majd kitapasztalod, hogy miket mutat, nálam féltank és az üres jel közé, csak 16 lityi fér a műszer szerint, tehát ha üreset mutat akkor kb: 6-7-8 liter még van benne. :)

Üdvözlöm a második KECSKEMÉTIT a fórumon :lol:

ha egy beige metál 1.4 16v, szinre fújt lökössel(csak kettő van a városban) astra villog rád az én vagyok :D

Üdvözlet a kecskeméti kollegának :lol:

Ha netán egy ilyen érdekes zöld opel villogna akkor az meg én vagyok (mert kecskeméten szintén össz 2 db van ,abból a másikat egy nő vezeti) :lol:

Rááadásul ha ezt a széchényiben látod ezt az opelt vagy a Gamf előtt akkor a szemed : :shock: mert tuti én vagyok :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Enyém GFT-s, és ma láttam ilyen festésűből a 3.-at, igaz az nem 1.4-es volt, de messziről ugyebár... ( a hátsó ablakomból egy plüss maci figyeli a mögöttes forgalmat :roll: )

Ja és az enyém sedan, és nem classic :) azaz a rendszám mögött van egy széles fekete műanyag darab.

A Széchenyiben láthatsz ugyanis ott lakom :lol:

Boltra érdeklődöm, van pár kollegám aki szintén f astrás :D

Színes izzót pedig a petőfi s, utca sarkán keress a fűrészfogas épületeknél, az utolsóban ( E50-es felé eső oldalon) van egy tuti kis műszaki bolt, tele vannak mindenféle kis apró biz-basszal (ledek ellenállások, stb....), ha nincs nekik akkor tudnak valami felvilágosítást adni, hogy mit merre keress.

Link to comment
Megosztás:

Hali

A müszerfalban ill a középkonzolban található digitális óra , hőmérsékletmérőt megvilágitó ledet szeretném kicserélni..na most szétszedéssel nincs gond, az égő kijön egy zöld osram foglalattal,de a foglalatból nem birom magát az égőt kiberhelni.. Nemtudod hogy kell e, vagy hol lehet foglalatustól kapni ezt, mert az égő már megvan, de kicserélni nem tudom. Másrészt létezik e valamilyen szinezett égő a müszerfal mögé...????

Vagy esetleg designos müszerfal lap?

Seggitségeteket előre is köszi:Ati :)))

Szia!

A zöld foglalatból NE szedd ki az izzót! Azt együtt lehet csak cserélni! És ha a Széchenyiben laksz, akkor a legközelebb a 623-as suli melletti Meteor autósboltban kaphatsz, kb. 200 Ft-ért. (Címük: Bethlen krt. 55. Tel.: 76/507-670, 76/418-017, 20/416-5894 Nyitva: H-P: 08-21, Szo: 08-12)

Remélem tudtam segíteni!

Link to comment
Megosztás:

tibcsy:

én Baján vettem az enyémet egy nissan szalonból :)

AtiKaaaH :

az izsáki úton (52-es) a Hullám vengélő után az első lámpa környékén van egy opel bolt, a kollégáim ott vásárolnak.

ja és kb olyan áron, vagy olcsóbban dolgozik, mint a partsnet, csak itt nincs postaköltség :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hi Laca!

Nézd meg, hogy csak a te ajtódnál van-e ez a probléma vagy a többinél is.

Ha csak a te ajtódnál van gáz, akkor a kapcsolód a rossz az ajtóban, ha másikra sem kapcsol akkor passz.

Ja és itt mindenkinek F astrája van ,és a többség 97 utáni, igaz nem tudom, hogy van-e lényeges különbség a 95 előttiekhez képest. (nekem csak a külső más, bár 95 előttiben még nem ültem :) )

Link to comment
Megosztás:

Köszi Gepard...Sajna nem csak az én ajtomnál nem világit.Müszerrel megnéztem és nem megy áram valamiért a lámpához. Az előzménye az volt hogy izzot cseréltem a csomagtartoban,amihez alig fértem hozzá.Le is testeltem frankon és megbolondult a központi zár (kiment a bizti).Azota nincs belsővilágitás,és a rádionak sem tudom a kodját,ugyhogy muszáj vagyok utközben dudolgatni magamnak :)

Majd még jövök!

csá mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

szerintem akkor kezd el kiméregetni, hogy hol szűnik meg az áram, lehet, hogy valamelyik csatlakozás leszenesedett a testelés következtében és csak meg kell mozgatni.

Ha a rádió kódot megnézeted, légyszi szólj már mennyiért csinálták meg, az előző tulaj elhagyta a papírt és én sem tudom a kódot :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A zöld foglalatból NE szedd ki az izzót! Azt együtt lehet csak cserélni! És ha a Széchenyiben laksz, akkor a legközelebb a 623-as suli melletti Meteor autósboltban kaphatsz, kb. 200 Ft-ért. (Címük: Bethlen krt. 55. Tel.: 76/507-670, 76/418-017, 20/416-5894 Nyitva: H-P: 08-21, Szo: 08-12)

Remélem tudtam segíteni!

Még időben szóltál..:DDDD

holvan ez a 623as suli?

Előre is köszi..

Link to comment
Megosztás:

AtiKaaaH:

mégy pest felől az 50-esen a belváros felé, ahol elágazik az út, jobbra szeged, balra b.csaba, egyenesen centrum.

Na te itt veszel egy balkanyart majd egy hirtelen jobbat és ezzel a ledülettel le is parkolsz valamelyik kisutcában, innét pedig gyalog, mert úgy a legjobb és még nézelődni is tudsz :) ( sok fiatal jány is van arrafelé)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.