Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

2 órája, felhasznaaloo írta:

Sziasztok. Bekapcsolódnék ide. Ha minusz 8-10 fokban meg se mozdul, de minusz 4-5 fok felett az esetek 90%-ában működik az ablaktörlő, az mért lehet? Ahogy elmúltak a hidegek, jó lett. A lapátok nem voltak odafagyva. Amikor nem ment, bekapcsoláskor picit esett a motorfordulat, mintha erőlködne és szorulna - de hol? Amikor meg működik, akkor szépen töröl.

Megvannak szorulva a tengelyen. Szét kell szedni és kipucolni, megkenni.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

95-ös évjáratú f astra -c 14 se motorkód- generátor túltöltése miatt tönkretette a motorvezérlő elektronikát. ki lett cserélve a panel,állítólag a hozzá való immóval,kulccsal.(bontóból küldték postán). minden össze lett dugva,mégsem működik- a hibakód lámpa folyamatosan villog ha gyújtást adok rá,és az AC relé sem húz be. mintha nem érzékelné a kulcsot. mizu lehet?

Link to comment
Megosztás:

22 perce, Nagy Attila Béla írta:

Sziasztok!

95-ös évjáratú f astra -c 14 se motorkód- generátor túltöltése miatt tönkretette a motorvezérlő elektronikát. ki lett cserélve a panel,állítólag a hozzá való immóval,kulccsal.(bontóból küldték postán). minden össze lett dugva,mégsem működik- a hibakód lámpa folyamatosan villog ha gyújtást adok rá,és az AC relé sem húz be. mintha nem érzékelné a kulcsot. mizu lehet?

Üdv...a villogó hibalámpa pedig immó hibát szokott jelezni. Mennyire biztos hogy hozzávaló a kulcs meg az immo is? 

Link to comment
Megosztás:

48 perce, Nagy Attila Béla írta:

Sziasztok!

95-ös évjáratú f astra -c 14 se motorkód- generátor túltöltése miatt tönkretette a motorvezérlő elektronikát. ki lett cserélve a panel,állítólag a hozzá való immóval,kulccsal.(bontóból küldték postán). minden össze lett dugva,mégsem működik- a hibakód lámpa folyamatosan villog ha gyújtást adok rá,és az AC relé sem húz be. mintha nem érzékelné a kulcsot. mizu lehet?

Amatőr kérdés, de a kulcsban benne van az immo chip? Én megpróbálnék egy "feltanítást" először.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Nagy Attila Béla írta:

Sziasztok!

95-ös évjáratú f astra -c 14 se motorkód- generátor túltöltése miatt tönkretette a motorvezérlő elektronikát. ki lett cserélve a panel,állítólag a hozzá való immóval,kulccsal.(bontóból küldték postán). minden össze lett dugva,mégsem működik- a hibakód lámpa folyamatosan villog ha gyújtást adok rá,és az AC relé sem húz be. mintha nem érzékelné a kulcsot. mizu lehet?

Az azért durva túltöltés lehetett.. én úgy tudom a motorvezérlő elég rendesen bírja ezeket a dolgokat.. ezek szerint tévedtem.. vagy töltött vagy 60V al :D

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Nagy Attila Béla írta:

sziasztok!

kicsit mérges lettem,elutaztam a bontóba (oda vissza 550 km!!) csak ígfy tudtam bereklamálni. tuti rossz kulcsot adtak ide!!! persze váltig tagadták :) szerencsére volt még egy ilyen szett. azt elhoztam,pöccre indult vele ! kis bukóval,de jó lett a kocsi :)

Az azért durva 550 km.. tuti elküldettem volna póstán.. bár tudom tagadtak ennyit utazni.. nem volt közelebb? :D

Link to comment
Megosztás:

2 órája, wookie írta:

Ha kész lesz az autó, esetleg. Mit szeretnél? :D 

Hellyel kozzel fullos belteri astra koteg, motorteri b vektra v6 koteg oszehozasa atombiztosra.

Jelenleg sok vezetek csak osszetekergetve van, egy egy pici szigszalaggal megijesztve. Agyon tudnám verni a fakezu embert...

Az elso az motorvadaszat, talan z32se lessz vegul :-)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, aholy írta:

Hellyel kozzel fullos belteri astra koteg, motorteri b vektra v6 koteg oszehozasa atombiztosra.

Jelenleg sok vezetek csak osszetekergetve van, egy egy pici szigszalaggal megijesztve. Agyon tudnám verni a fakezu embert...

Az elso az motorvadaszat, talan z32se lessz vegul :-)

Mennyire sürgős? Ha nem vészesen akkor beszélgessünk legkésőbb júniusban. 

5 órája, zotya975 írta:

Na ez az...szerintem 3 ból fogom összelegózni az újat, van egye kettő SE ( corsa-astra)meg a mostani NZ-ből.

Ha van Astra se köteged akkor mi a variálás tárgya?

Link to comment
Megosztás:

13 órája, wookie írta:

Mennyire sürgős? Ha nem vészesen akkor beszélgessünk legkésőbb júniusban. 

Ha van Astra se köteged akkor mi a variálás tárgya?

Pár helyen meg van törve a vezeték, javítanom kell. Van ahol pont a csati tövében, tehát még az sem játék hogy kivágok belőle egy darabot, jobb megoldás ha egy az egyben átcserélem a csatival együtt az NZ-jéről pölö az alapjárati motorét. De ugye akkor bukom a saját köteget, pedig én meg akartam hagyni a visszaalakítás lehetőségét.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Pár helyen meg van törve a vezeték, javítanom kell. Van ahol pont a csati tövében, tehát még az sem játék hogy kivágok belőle egy darabot, jobb megoldás ha egy az egyben átcserélem a csatival együtt az NZ-jéről pölö az alapjárati motorét. De ugye akkor bukom a saját köteget, pedig én meg akartam hagyni a visszaalakítás lehetőségét.

Ha eljutok oda hogy elkezdjem bontani az 1.4et,   megkaphatod a koteget.

Amennyit segitettel mar nekem IS...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítsègre lenne szüksègem!

Tehát, adott egy f astra classic központi zár nèlkül.

Vásároltam hozzá központi zárakat illetve a gyári kiekert vezèrlőt bontottat.

Azt szeretnèm meg kèrdezni hogy valaki kèpben van e a bekötèsèvel? 

A motorokon van csatlakozó vezetèk vègekkel de a vezèrlőn nincs de ez nem is lènyeg mert felforrasztom vagy saruval megoldom!

A bekötèsre lennèk kiváncsi.

Mèg annyi hogy meg lehet e oldani távirányitósra?

Kulcsal elvileg fog működni mert a kèt első zárhoz meg vannak a mikrokapcsolók.

Előre is köszönöm a segítsèget

Link to comment
Megosztás:

16 órája, S.I.76 írta:

Sziasztok!

Egy kis segítsègre lenne szüksègem!

Tehát, adott egy f astra classic központi zár nèlkül.

Vásároltam hozzá központi zárakat illetve a gyári kiekert vezèrlőt bontottat.

Azt szeretnèm meg kèrdezni hogy valaki kèpben van e a bekötèsèvel? 

A motorokon van csatlakozó vezetèk vègekkel de a vezèrlőn nincs de ez nem is lènyeg mert felforrasztom vagy saruval megoldom!

A bekötèsre lennèk kiváncsi.

Mèg annyi hogy meg lehet e oldani távirányitósra?

Kulcsal elvileg fog működni mert a kèt első zárhoz meg vannak a mikrokapcsolók.

Előre is köszönöm a segítsèget

Gyári vezérlőhöz gyári motorok kellenek, univerzális motorokhoz meg a hozzá való vezérlő. Ezért egyszerűbb egy univerzálisat venni kompletten, és azt bekötni leírás szerint amit általában ( vagy mindíg ) adnak hozzá, kábel színek, csatlakozok, ésatöbbi. Pölö:https://bonzoportal.hu/termek/komplett-univerzalis-kozponti-zar-szett-2-db-design-fem-tavvezerlo?gclid=EAIaIQobChMI7e7XpZCF2gIV6LftCh3e_wNFEAAYASAAEgLAgvD_BwE

Lehet hogy össze lehet hozni a gyári vezérlővel a motorokat, de mivel nem túl drága a komplett egész szett szerintem egyszerűen nem éri meg a fáradtságot. De amúgy az univerzális motorokat csak tized másodpercre lehet terhelni a nyitó feszültséggel, közben kinyitnak, a gyáriakat hosszabbal, így nem biztos hogy a gyári vezérlővel az univerzális motorok sokáig bírni fogják. 

Link to comment
Megosztás:

Először is köszönöm, hogy válaszoltál, már teljesen el voltam keseredve, hogy senki nem tud segíteni! A motorok is gyáriak opel astra, kompletten zárral szerelve! A gyári bekötèsre lettem volna kiváncsi, hogy a motor lábait a kulcs mikrokapcsolóinak lábait a vezèrlő melyik lábára  kössem? Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Ezt ugye úgy szoktuk hogy.kivesszük hozzá a köteget is, akkor csak össze kell dugni..... Nem értem hogy miért gondolják azt az emberek hogy egyszerűbb elvagdosni, majd utólag valahogyan összetaknyolva bekötni, mint fogni a kész köteget, behúzni, összedungni és örülni. 

Link to comment
Megosztás:

31 perce, wookie írta:

Ezt ugye úgy szoktuk hogy.kivesszük hozzá a köteget is, akkor csak össze kell dugni..... Nem értem hogy miért gondolják azt az emberek hogy egyszerűbb elvagdosni, majd utólag valahogyan összetaknyolva bekötni, mint fogni a kész köteget, behúzni, összedungni és örülni. 

Igen, igazad van, de ebben a formában nem találtam!

Így tudtam hozzá jutni, gyári motorok gyári vezèrlő, de nem tudom mit mivel kell össze kötni, eddig! Aztán meglátjuk!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, S.I.76 írta:

Először is köszönöm, hogy válaszoltál, már teljesen el voltam keseredve, hogy senki nem tud segíteni! A motorok is gyáriak opel astra, kompletten zárral szerelve! A gyári bekötèsre lettem volna kiváncsi, hogy a motor lábait a kulcs mikrokapcsolóinak lábait a vezèrlő melyik lábára  kössem? Köszönöm!

 

31 perce, wookie írta:

Ezt ugye úgy szoktuk hogy.kivesszük hozzá a köteget is, akkor csak össze kell dugni..... Nem értem hogy miért gondolják azt az emberek hogy egyszerűbb elvagdosni, majd utólag valahogyan összetaknyolva bekötni, mint fogni a kész köteget, behúzni, összedungni és örülni. 

Sajna évjárat függő hogy mennyire van kikábelezve. Például nekem megvolt a kp zár vezérlő csatija, és át volt vezetve a vezetőoldalról az anyósoldalra az ülések alatt is, de a biztosíték táblába ugye már nem volt bekötve, és a B oszlop alján ott volt a csati a zármotroknak, de elöl valahol "eltüntek" a kábelek. 

Én mondjuk úgy döntöttem hogy nekem ez már nem kell így kiszedtem mindet.

2797115-20180324-D2E0ic.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.