Jump to content

Recommended Posts

1 óra, xmacx írta:

Sziasztok!

Hogyan kéne kapcsolnia a motorhűtésnek a klímás autómón?

2001 1,6 SZR (8szelep), klíma utólag beszerelt gyári.

Jelenleg úgy kapcsol ha a klíma nincs bekapcsolva, hogy 98celsiusnál kezd csak el hűteni (előtte semmit), majd visszahűt 92-93celisus-ra.

Így a legnagyobb melegben sem ment 102c fölé.

Normális ez így?

Klímával is hasonlóan viselkedik, nagy melegben, autópályán gyakran van 99c tartományban huzamosabb ideig. Ez nem para?

Mégegy, kérdés: klíma bekapcsolásnál nem emelkedik meg a fordulatszám (inkább visszaesik). Ez ha jól tudom hiba. Hogyan orvosolható?

A válaszokat köszi előre is!

üdv:

xmacx

Szia! Nekem gyárilag szerelt klímám van és a használata nélkül nekem is úgy működik a hűtés, ahogy írtad. Kb. 99 foknál bekapcsol a ventilátor, majd kb. 95 foknál kikapcsol. Klímázás közben nálam még nem ment fel a motor hőmérséklete 100 fok-hoz, hogy plusz hűtés kelljen. A fordulat pedig a klíma bekapcsolásakor nálam megemelkedik, hogy a nálad írt jelenség hogyan orvosolható, sajnos nem tudom, de majd egy hozzáértő fórumtárs megadja a választ! :-)  

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, kacs írta:

Szia! Nekem gyárilag szerelt klímám van és a használata nélkül nekem is úgy működik a hűtés, ahogy írtad. Kb. 99 foknál bekapcsol a ventilátor, majd kb. 95 foknál kikapcsol. Klímázás közben nálam még nem ment fel a motor hőmérséklete 100 fok-hoz, hogy plusz hűtés kelljen. A fordulat pedig a klíma bekapcsolásakor nálam megemelkedik, hogy a nálad írt jelenség hogyan orvosolható, sajnos nem tudom, de majd egy hozzáértő fórumtárs megadja a választ! :-)  

A klíma ugye be van kötve az ECU-hoz is hogy megemelje a fordulatot ha kell, de hogy pontosan melyik szálon azt nem tudom kibogarászni a rajzból.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

be kell szereznem pár gyári klíma alkatrészt, amihez szükségem lenne egy olyan alvázszámra amibe gyárilag van szerelve a klíma és lehetőleg 16 SZR motorkódú.

akinek van, elküldené nekem?

Köszi előre is!

üdv: xmacx

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
13 órája, xmacx írta:

Sziasztok!

be kell szereznem pár gyári klíma alkatrészt, amihez szükségem lenne egy olyan alvázszámra amibe gyárilag van szerelve a klíma és lehetőleg 16 SZR motorkódú.

akinek van, elküldené nekem?

Köszi előre is!

üdv: xmacx

Daykiller nevű fórumozót keresd meg privátban. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Ventilátor hőkapcsolójából hány fokosat kellene venni C14SE-be ? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
10 órája, Stevy írta:

Ventilátor hőkapcsolójából hány fokosat kellene venni C14SE-be ? 

A nagykönyv nem írja, itt van egy csomó, de szinte mindegyiknek más a be is a kikapcsolási hőfoka: https://www.autoalkatreszonline24.hu/opel/astra-f-kombi-51-52/1824/10434/hokapcsolo-hutoventillator Szóval igazából passz. Most gond van vele? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Igen, én is azt néztem, hogy a 95-100 és a 83-88-as amiből sok márka van, de van más értékű is.

Mostanában többször arra lettem figyelmes, hogy megy a venti, pedig nem szokott ennyit. Szerintem 95-100-as van benne, mert régen úgy vettem észre ebben a tartományban kapcsolt. Most viszont 95 alatt is ment már. Lehet szombaton vezérlés cserénél majd a hűtő tisztító rendbe rakja a dolgokat :-)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, Stevy írta:

Igen, én is azt néztem, hogy a 95-100 és a 83-88-as amiből sok márka van, de van más értékű is.

Mostanában többször arra lettem figyelmes, hogy megy a venti, pedig nem szokott ennyit. Szerintem 95-100-as van benne, mert régen úgy vettem észre ebben a tartományban kapcsolt. Most viszont 95 alatt is ment már. Lehet szombaton vezérlés cserénél majd a hűtő tisztító rendbe rakja a dolgokat :-)

A hűtő mosás lehet segít, mert amikor kiborítom a hűtőt, és átnyomatom oda-vissza fekete trutyi szokott kijönni, az biztos rontja a hatékonyságot. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.