Jump to content

Recommended Posts

1 óra, xmacx írta:

Sziasztok!

Hogyan kéne kapcsolnia a motorhűtésnek a klímás autómón?

2001 1,6 SZR (8szelep), klíma utólag beszerelt gyári.

Jelenleg úgy kapcsol ha a klíma nincs bekapcsolva, hogy 98celsiusnál kezd csak el hűteni (előtte semmit), majd visszahűt 92-93celisus-ra.

Így a legnagyobb melegben sem ment 102c fölé.

Normális ez így?

Klímával is hasonlóan viselkedik, nagy melegben, autópályán gyakran van 99c tartományban huzamosabb ideig. Ez nem para?

Mégegy, kérdés: klíma bekapcsolásnál nem emelkedik meg a fordulatszám (inkább visszaesik). Ez ha jól tudom hiba. Hogyan orvosolható?

A válaszokat köszi előre is!

üdv:

xmacx

Szia! Nekem gyárilag szerelt klímám van és a használata nélkül nekem is úgy működik a hűtés, ahogy írtad. Kb. 99 foknál bekapcsol a ventilátor, majd kb. 95 foknál kikapcsol. Klímázás közben nálam még nem ment fel a motor hőmérséklete 100 fok-hoz, hogy plusz hűtés kelljen. A fordulat pedig a klíma bekapcsolásakor nálam megemelkedik, hogy a nálad írt jelenség hogyan orvosolható, sajnos nem tudom, de majd egy hozzáértő fórumtárs megadja a választ! :-)  

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, kacs írta:

Szia! Nekem gyárilag szerelt klímám van és a használata nélkül nekem is úgy működik a hűtés, ahogy írtad. Kb. 99 foknál bekapcsol a ventilátor, majd kb. 95 foknál kikapcsol. Klímázás közben nálam még nem ment fel a motor hőmérséklete 100 fok-hoz, hogy plusz hűtés kelljen. A fordulat pedig a klíma bekapcsolásakor nálam megemelkedik, hogy a nálad írt jelenség hogyan orvosolható, sajnos nem tudom, de majd egy hozzáértő fórumtárs megadja a választ! :-)  

A klíma ugye be van kötve az ECU-hoz is hogy megemelje a fordulatot ha kell, de hogy pontosan melyik szálon azt nem tudom kibogarászni a rajzból.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

be kell szereznem pár gyári klíma alkatrészt, amihez szükségem lenne egy olyan alvázszámra amibe gyárilag van szerelve a klíma és lehetőleg 16 SZR motorkódú.

akinek van, elküldené nekem?

Köszi előre is!

üdv: xmacx

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
13 órája, xmacx írta:

Sziasztok!

be kell szereznem pár gyári klíma alkatrészt, amihez szükségem lenne egy olyan alvázszámra amibe gyárilag van szerelve a klíma és lehetőleg 16 SZR motorkódú.

akinek van, elküldené nekem?

Köszi előre is!

üdv: xmacx

Daykiller nevű fórumozót keresd meg privátban. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Ventilátor hőkapcsolójából hány fokosat kellene venni C14SE-be ? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
10 órája, Stevy írta:

Ventilátor hőkapcsolójából hány fokosat kellene venni C14SE-be ? 

A nagykönyv nem írja, itt van egy csomó, de szinte mindegyiknek más a be is a kikapcsolási hőfoka: https://www.autoalkatreszonline24.hu/opel/astra-f-kombi-51-52/1824/10434/hokapcsolo-hutoventillator Szóval igazából passz. Most gond van vele? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Igen, én is azt néztem, hogy a 95-100 és a 83-88-as amiből sok márka van, de van más értékű is.

Mostanában többször arra lettem figyelmes, hogy megy a venti, pedig nem szokott ennyit. Szerintem 95-100-as van benne, mert régen úgy vettem észre ebben a tartományban kapcsolt. Most viszont 95 alatt is ment már. Lehet szombaton vezérlés cserénél majd a hűtő tisztító rendbe rakja a dolgokat :-)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, Stevy írta:

Igen, én is azt néztem, hogy a 95-100 és a 83-88-as amiből sok márka van, de van más értékű is.

Mostanában többször arra lettem figyelmes, hogy megy a venti, pedig nem szokott ennyit. Szerintem 95-100-as van benne, mert régen úgy vettem észre ebben a tartományban kapcsolt. Most viszont 95 alatt is ment már. Lehet szombaton vezérlés cserénél majd a hűtő tisztító rendbe rakja a dolgokat :-)

A hűtő mosás lehet segít, mert amikor kiborítom a hűtőt, és átnyomatom oda-vissza fekete trutyi szokott kijönni, az biztos rontja a hatékonyságot. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

A következő problémában kérnék tippet, ha lehet: X16SZ motorkódú f astrám van. Menet közben egyszer csak leállt a motor. Elvittem szerelőhöz, aki először kicserélte az AC pumpa relét, majd két nap múlva - mivel újból előjött a hiba - került új AC pumpa is. Működött a történet kb. fél évig, majd újból a hiba.  Kimérésre került újból a két alkatrész, azok tutira jók. Közben gondolom valami megpiszkálódott, újra működött kb. húsz kilométerig. Tudtok esetleg valamilyen tipikus hibát a relé előtt, amit érdemes megnézni?

Köszönöm: Bergmann 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
57 perce, Bergmann írta:

Üdv Mindenkinek!

A következő problémában kérnék tippet, ha lehet: X16SZ motorkódú f astrám van. Menet közben egyszer csak leállt a motor. Elvittem szerelőhöz, aki először kicserélte az AC pumpa relét, majd két nap múlva - mivel újból előjött a hiba - került új AC pumpa is. Működött a történet kb. fél évig, majd újból a hiba.  Kimérésre került újból a két alkatrész, azok tutira jók. Közben gondolom valami megpiszkálódott, újra működött kb. húsz kilométerig. Tudtok esetleg valamilyen tipikus hibát a relé előtt, amit érdemes megnézni?

Köszönöm: Bergmann 

Hát igazából ez a rész nincs túlbonyolítva, a motorvezérlő kapja a forgásjelet a holtpont jeladótól amikor indítózól, és az jelet ad a relének, ami behúz és elindul a pumpa. A pumpa úgy tud hamar tönkremenni, ha például nem tették be elé az előszűrőt és koszt szív be a tankból, a relének nincs rákfenéje szerintem. A relét át tudod hidalni ha kihúzod és az aljzatban a 30-87-es sarkokat összekötöd egy darab dróttal, ha a pumpa most elindul akkor a relé rossz. Ha van indításgátló, vagy riasztó beszerelve azok is a pumpa tápját szokták megszakítani. Nekem egyszer volt kontakthibás a pumpa csatija a tanknál, egy darabig kínlódtam vele mire rájöttem mi az oka az időnkénti sikertelen indításnak.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Üdv. Véleményetek tapasztalatotokra lennék kiváncsi gyújtógyerta kérdésben. c14nz motorban 1 vagy 2polusú gyertya? És milyen márka? Densoval találkozott valaki? 

Módosítva : ihbastra

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
16 perce, ihbastra írta:

Üdv. Véleményetek tapasztalatotokra lennék kiváncsi gyújtógyerta kérdésben. c14nz motorban 1 vagy 2polusú gyertya? És milyen márka? Densoval találkozott valaki? 

1 pólusú NGK

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Ki van otthon elektromos dolgokban? Tegnap menet közben azt vettem észre hogy nem működik az indexem, csak világít, de nem pislog. A vészvillogót bekapcsolva viszont villogott szépen mind a 4. A rajzot bogarászva arra jutottam hogy egy relé felel mind az indexért mind a vészvillogóért, akkor most hogyan van ez? Amúgy némi kocogatás után megjavult a relé, gondolom csak megragadt egy érintkező a relénél. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Jövök hazafelé, megállok a szelektív gyüjtőszigetnél ( környezet tudatosak vagyunk) kiszórom amit kell beülök, indítok, és csak kattog a motor, de nem húz be. Kiszállok csomagtartó, kiskalapács-kocogatás és életre kel. Dejó, úgysem vágytam most másra mint egy indítómotor leszedésre.:pinch:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2012. 01. 02. at 14:39, daykiller írta:

Na gyerekek. Az év első sikerélménye a kocsimmal.

Önindító javítás történt. :devlish:

IndyCar-ban vettem bronzkeféket és kefetartót is, mert a boltos szerint szeretnek törni.

Ki is kaptam az önindítgatót, szétszedtem a hátulját és tényleg oda volt már. Pöppet túlkoptak a jelen. :icon13:

Kép róluk:

Aztán beszereltem az újakat az új kefetartóba, mert tényleg törik a régi. :icon13:

20120102210.jpg

Most már úgy indít mint az álom. :devlish: Lehúztam a főtengely jeladót, hogy kicsit dolgoztassam az önindítót (ugye ilyenkor nem indul be), aztán annyira pörgeti már a motort a kis Valeo D6RA, hogy még az olajnyomás lámpa is kialudt indítózás közben. :lol: :D

Összerakva, letakarítva:

Kicsit visszaugrom az időben: hogyan lehet ide feltenni a rugót anélkül hogy eltörném a kefetartót? Ugye a rugó középső beakasztható része egészen lent van ellentartva. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Nekiálltam az önindítóban a bronzkefe cserének. Első mozzanat ugye az akku lekötése a második az önindítóról a kábelek leszedése. Az első mozdulatnál letört a gyujtáskapcsoló bekötése. Ugye ez rossz, mert vehetek egy behúzó tekercset, de végülis jó, hogy itthon történt az udvarban és nem valahol az úton a rázkódástól esetleg úgy hogy a szál letestelődik, és a következő indításkor elfüstöl az autó. 

2894242-20180812-wrdpGI.jpg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
14 perce, zotya975 írta:

Nekiálltam az önindítóban a bronzkefe cserének. Első mozzanat ugye az akku lekötése a második az önindítóról a kábelek leszedése. Az első mozdulatnál letört a gyujtáskapcsoló bekötése. Ugye ez rossz, mert vehetek egy behúzó tekercset, de végülis jó, hogy itthon történt az udvarban és nem valahol az úton a rázkódástól esetleg úgy hogy a szál letestelődik, és a következő indításkor elfüstöl az autó. 

2894242-20180812-wrdpGI.jpg

Ez meredek volt. Én asszem ide is kenytem elektro-vezető zsírt, hátha nem korrodál ennyire.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 perce, Róóóbi írta:

Ez meredek volt. Én asszem ide is kenytem elektro-vezető zsírt, hátha nem korrodál ennyire.

Ugye ténylegesen ezen a csavaron nem folyik áram, jobboldalt mellette látszik egy forrasztási fül, az van aláhajtva a csavar csak rögzítésre szolgál.  Gondolom rázkódástól egy picit berepedt ( vagy túlhúztam) ott bejutott a víz és elkezdett rozsdásodni. Megtehetném hogy valahogy rágányolom, de nem lenne üzembiztos. Meg igazából az sem tuti, hogy nem ebben van-e a hiba hogy csak kattant, de nem kezdett el forgatni, itt van a kontakt bent ami ténylegesen indítja a motort. 7 ezerért idehozzák az utca végére Pick-pack pontra, addig alszik az autó. Legalább kényelmesen megcsinálom az önindító többi részét. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
11 perce, zotya975 írta:

Ugye ténylegesen ezen a csavaron nem folyik áram, jobboldalt mellette látszik egy forrasztási fül, az van aláhajtva a csavar csak rögzítésre szolgál.  Gondolom rázkódástól egy picit berepedt ( vagy túlhúztam) ott bejutott a víz és elkezdett rozsdásodni. Megtehetném hogy valahogy rágányolom, de nem lenne üzembiztos. Meg igazából az sem tuti, hogy nem ebben van-e a hiba hogy csak kattant, de nem kezdett el forgatni, itt van a kontakt bent ami ténylegesen indítja a motort. 7 ezerért idehozzák az utca végére Pick-pack pontra, addig alszik az autó. Legalább kényelmesen megcsinálom az önindító többi részét. 

Szerintem túlhúzás volt, én generátorral jártam így. Egy biztos, új állja helyét.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
27 perce, Róóóbi írta:

Szerintem túlhúzás volt, én generátorral jártam így. Egy biztos, új állja helyét.

Hát remélem, de most hogy aláfeküdtem láttam némi fagyálló nyomott a motor mögötte S alakú csőnél, ami össze köti a blokkot a műanyag csővel, meg mintha az feletti fagydugó is szivárogna. Dejó..

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 perce, zotya975 írta:

Hát remélem, de most hogy aláfeküdtem láttam némi fagyálló nyomott a motor mögötte S alakú csőnél, ami össze köti a blokkot a műanyag csővel, meg mintha az feletti fagydugó is szivárogna. Dejó..

Ez az a bizonyos "csőstül jön a baj"?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, Róóóbi írta:

Ez az a bizonyos "csőstül jön a baj"?

Pontosan...azért az önindító alakul.

2894462-20180812-s5JcaZ.jpg

2894439-20180812-a2RQV9.jpg

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, zotya975 írta:

Pontosan...azért az önindító alakul.

Az a régi bendix szemre már megszolgálta az idejét.

Vagány a szerkezet.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.