Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

2 órája, zotya975 írta:

Ugye az átalakításkor rövid lett az ékszíj feszítő fül, most értem oda hogy találjak valami végleges megoldást az ideiglenes helyett. A nyillal jelzett csavarral feszítem a szíjat, a másikkal rögzítem.

2976770-20181117-8HY68y.jpg

Szemre kissé karcsúnak tűnik az a lemez, de végül is elég hosszan kap alátámasztást. 

Link to comment
Megosztás:

12 perce, Róóóbi írta:

Szemre kissé karcsúnak tűnik az a lemez, de végül is elég hosszan kap alátámasztást. 

Hát ha látom hogy elkezd hajlani végülis kicserélhetem vastagabbra, de ez már alapból így volt meghajtva így csak ki kellett vágnom belőle. Ennél vastagabbat már inkább hegesztenem kell derékszögben. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Róóóbi írta:

Az már atombiztos. Amennyit ezt bolygatni kell...

Még annyi, én önzáró vagy zömített anyát tennék oda, kivéve a feszítő anyát. Jobb félni, mint... :)

Jah még lehet rajta csiszolni, csak hirtelen kellett valami, mert itt már nem volt mihez feszíteni a generátort, mint NZ-nél ahol egy darab fát be tudtam feszíteni a generátor meg a szívócsonk közé, itt meg nem fér oda. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, ftomi28 írta:

Sikerólt kipróbálni?

Egy nappal később, de igen. 

Aki francia sárgát keres, ne ezt vegye. :-)

A H4 sárgás de a H1-ek nem annyira. Ettől függetlenül szép fényük van.

Az igazi próba úgyis a következő ködszitálós/esős hajnal lesz. Azóta nem volt olyan.

Link to comment
Megosztás:

31 perce, Stevy írta:

Na az ilyen igen sárgás, olyan idegesítő tud lenni, mint a szarul beállított Xenon... :-)

Miért is? Sokkal közelebb áll a nap fényéhez, pont ezért jó szürkületben, ködben, vizparaban. 

Az én szemem különösen fényérzékeny, betiltatnám még a gyári xenont is, de a sárga fény sose zavart. Ellenben a fent hagyott ködfényszóró igen. 

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/46441730_2200474156651746_5432537101432258560_n.jpg?_nc_cat=110&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=dfed5a217bcc99d65190cbc6037fc459&oe=5CAA5ADF

Link to comment
Megosztás:

36 perce, Stevy írta:

(Az a sárga kevesebb fényt is ad, szemből idegesítő, meg még szarul is néz ki.)

De bizonyos körülmények között sokkal könnyebben észlelhető. Nem véletlenül sárgák az utcai lámpák sem. Könnyebb észlelhetőség, a hidegebb színhőmérsékletűekhez viszonyítva, ezt adja a sárgább lámpafény.

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Róóóbi írta:

De bizonyos körülmények között sokkal könnyebben észlelhető. Nem véletlenül sárgák az utcai lámpák sem. Könnyebb észlelhetőség, a hidegebb színhőmérsékletűekhez viszonyítva, ezt adja a sárgább lámpafény.

Persze, de a természetes fényhez a normál izzó közelít a legjobban. Ami pedig már totál sárga mint a felső képen, az nem lesz jobban észlelhető, mivel elveszti a fényerejét az izzó a sárga bevonat miatt amivel elérik a még intenzívebb sárga fényhatást.

Link to comment
Megosztás:

32 perce, Stevy írta:

Persze, de a természetes fényhez a normál izzó közelít a legjobban. Ami pedig már totál sárga mint a felső képen, az nem lesz jobban észlelhető, mivel elveszti a fényerejét az izzó a sárga bevonat miatt amivel elérik a még intenzívebb sárga fényhatást.

Na majd meglátjuk, mit mutatnak rosszabb látási viszonyok között. Én azért bízom bennük.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Stevy írta:

Persze, de a természetes fényhez a normál izzó közelít a legjobban. Ami pedig már totál sárga mint a felső képen, az nem lesz jobban észlelhető, mivel elveszti a fényerejét az izzó a sárga bevonat miatt amivel elérik a még intenzívebb sárga fényhatást.

 

1 óra, Róóóbi írta:

Na majd meglátjuk, mit mutatnak rosszabb látási viszonyok között. Én azért bízom bennük.

Nem úgy van hogy a természetes fényhez a 6500Kelvines izzó-led akármi hasonlít a legjobban ami hidegfehér és kékes? 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, zotya975 írta:

Akkor jó, ledesítem a pincét, mert meguntam cserélgetni a fénycsöveket, és elég nehezen találtam 6000feletti kelvines "izzót" általában 2700-3000kelvinesek.

Led szalag ebájról meg hozza trafó, anyáméknál az van fásban/kazánházban/teraszon/folyosón/macskaseggén. Néhol még keverve is a sárgább-kékebb szalag.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Róóóbi írta:

Led szalag ebájról meg hozza trafó, anyáméknál az van fásban/kazánházban/teraszon/folyosón/macskaseggén. Néhol még keverve is a sárgább-kékebb szalag.

Hát én egyenlőre 14wattos ( olyan 1500lumen) osram hagyományos körteformát vettem az egyik cső helyére, aztán majd kiderül. 

Link to comment
Megosztás:

 

Én tapasztalatom, ne akarjatok LED-es   világítást, mert a szemetek bánja.   Csak olyan helyre ajánlom ahol csak azért kell fény, hogy például orra ne bukjál. Olvasáshoz halogénes sima izzó - szereléshez és más tevékenységekhez meg  kompakt fénycsöveket használok. A LED-el az a baj hogy nem széles spektrumú a fénye avagy csak egy meghatározott frekvenciában sugároz( monokromatikus fény ), ezért is fogyaszt  keveset.

 

lampakua5b0.jpg?w=724

 

u.í.:Ezt találtam , és   már magam se tudom mit higgyek. Az azért látszik hogy a hagyományos és halogén fénye hasonlít legjobban a napfényre.

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.