Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

17 órája, Róóóbi írta:

Na majd meglátjuk, mit mutatnak rosszabb látási viszonyok között. Én azért bízom bennük.

Simánál biztos jobb valamivel. Én most Night Breaker Unlimited-et használok, de nem sok különbséget észlelek a sima "fehér fényű" izzóhoz képest.(Akciósan 1800ft volt párban, na gondoltam annyit megér kipróbálni...)

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Stevy írta:

Óóó ez nem tűnik nagy eltérésnek, de a feljebbi képen lévő pözsóéra gondoltam. Ha wookie te is az olyan sárgára gondolsz ami abba van, akkor nem vagyunk egyformák... :-)

(Az a sárga kevesebb fényt is ad, szemből idegesítő, meg még szarul is néz ki.)

De, arra. Nekem konkrétan sárgák a foncsoraim. Nem vesz le a fényéből. Sokkal jobban látni vele. Na meg pl. a jó minőségű osztrák táblák konkrétan elvakitanak a normál lámpával, a sárgával sokkal kevésbé zavaró. Egyébként nem véletlenül sárgák a jelző fények sem, pl. útépítésnél, mert az a fény jut el a legmesszebb, nem "akad el" egy két ködfoltban. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, nyemi írta:

 

Én tapasztalatom, ne akarjatok LED-es   világítást, mert a szemetek bánja.   Csak olyan helyre ajánlom ahol csak azért kell fény, hogy például orra ne bukjál. Olvasáshoz halogénes sima izzó - szereléshez és más tevékenységekhez meg  kompakt fénycsöveket használok. A LED-el az a baj hogy nem széles spektrumú a fénye avagy csak egy meghatározott frekvenciában sugároz( monokromatikus fény ), ezért is fogyaszt  keveset.

 

 

 

u.í.:Ezt találtam , és   már magam se tudom mit higgyek. Az azért látszik hogy a hagyományos és halogén fénye hasonlít legjobban a napfényre.

Az a gondom a kompakt fénycsővel, hogy a pincébe van hogy csak lefutok, ezek meg nem bírják a sok le-felkapcsolást, és lassan jön meg a fényerő. A lakásban nekem zsinte mindenhol ilyen van, ami most már kiég azt ledesre cserélem. A pincében nem volt gond a fénycsővel, szerelni pont jó volt mert nem ad árnyékot, de állandóan cserélgettem őket, mert hamar befeketedett a végük villogtak, tönkrementek, és ne olcsók, 120-150 centisek vannak lent. Egy csövet két led-izzóval tervezek kiváltani, mert így valamennyire kiküszöbölöm az árnyékolást, és a lumen-lux is nagyjáéból marad annyi. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, wookie írta:

De, arra. Nekem konkrétan sárgák a foncsoraim. Nem vesz le a fényéből. Sokkal jobban látni vele. Na meg pl. a jó minőségű osztrák táblák konkrétan elvakitanak a normál lámpával, a sárgával sokkal kevésbé zavaró. Egyébként nem véletlenül sárgák a jelző fények sem, pl. útépítésnél, mert az a fény jut el a legmesszebb, nem "akad el" egy két ködfoltban. 

BIG_0010854379.jpg

Szóval egy ilyen izzó nem vesz le a fényerőből ? Hát nekem van fehér fényű, ami kék bevonatos, és az levesz a fényből, de elég nyilván való, hogy ez is, mivel valamivel be van vonva az üveg, és azon már kevesebb fény jut ki mint egy sima üveg felületen.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 11. 22. at 7:28, Stevy írta:

Simánál biztos jobb valamivel. Én most Night Breaker Unlimited-et használok, de nem sok különbséget észlelek a sima "fehér fényű" izzóhoz képest.(Akciósan 1800ft volt párban, na gondoltam annyit megér kipróbálni...)

Próbáltam még a Philips ExtremeVision-t, na az tényleg felszárította a ködöt, de a rázkódás korán kinyírta, így elvetettem. Ami még emelt fényerejű és jó, az a Philps Vision +30% ***.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 11. 22. at 7:20, nyemi írta:

 

Én tapasztalatom, ne akarjatok LED-es   világítást, mert a szemetek bánja.   Csak olyan helyre ajánlom ahol csak azért kell fény, hogy például orra ne bukjál. Olvasáshoz halogénes sima izzó - szereléshez és más tevékenységekhez meg  kompakt fénycsöveket használok. A LED-el az a baj hogy nem széles spektrumú a fénye avagy csak egy meghatározott frekvenciában sugároz( monokromatikus fény ), ezért is fogyaszt  keveset.

Akkor mégsem érzem magam hülyének, mikor hosszabbítóval, kis konyhai 30cm-es fénycsővel botorkálok az aknában :-)

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Róóóbi írta:

:confused:

Feladtam nyertél 

:-)

Amúúúgy...

Megjött a mikulácsosbácsi

 

Ugye a vezető oldali kavicsot fogott. Ezeket meg 27 euróért adta a srác postával.

Egyszer pár éve jöttem haza Sopronból, rohadt nagy ködben, na akkor megfogadtam hogy lesz ködlámpám, végülis lett is, mert kaptam Veciét, amit bele is faragtam a lökösbe, na azóta nem mentem ködben. 

2983777-20181124-VhMcfj.jpg

Annyit kellett mókolni hogy van egy átmenő csavar ami látszik is a lámpától a képen balra, de eléggé lent van, nem feltűnő. 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, zotya975 írta:

Egyszer pár éve jöttem haza Sopronból, rohadt nagy ködben, na akkor megfogadtam hogy lesz ködlámpám, végülis lett is, mert kaptam Veciét, amit bele is faragtam a lökösbe, na azóta nem mentem ködben. 

2983777-20181124-VhMcfj.jpg

Annyit kellett mókolni hogy van egy átmenő csavar ami látszik is a lámpától a képen balra, de eléggé lent van, nem feltűnő. 

Annyi baj legyen, működjön az a lényeg.

Én nagyon szeretem, azóta amióta ezt a faceliftes Valeo ködfényszórót kipróbáltam. Komolyan, mint egy másik pár tompított (azért annál jóval lejjebb dolgozik). Még majd jön az áttetsző lámpafólia, addig nem rakom be míg rajta nincs, inkább az vesszen mint az üveg legközelebb. Apróbb kavicsok nagyját megfogja.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Róóóbi írta:

Annyi baj legyen, működjön az a lényeg.

Én nagyon szeretem, azóta amióta ezt a faceliftes Valeo ködfényszórót kipróbáltam. Komolyan, mint egy másik pár tompított (azért annál jóval lejjebb dolgozik). Még majd jön az áttetsző lámpafólia, addig nem rakom be míg rajta nincs, inkább az vesszen mint az üveg legközelebb. Apróbb kavicsok nagyját megfogja.

Én teljesen letekertem a ködöst, inkább oldalra világít és közvetlenül a kocsi előtt, de ködben úgysem kell száguldozni. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Én teljesen letekertem a ködöst, inkább oldalra világít és közvetlenül a kocsi előtt, de ködben úgysem kell száguldozni. 

Elvileg az a jó beállítás, így tud a fény a ködfal alá bejutni, és látod az út szélét, esetleg útjelző oszlopot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jól olvasgatom hogy a hátsó ablakfűtő szálak hibáját csak multiméterrel tudom ellenőrizni? Összesen 3 szál működik, semmit nem látok magam mögött ebben a taknyos esős időben. Visszapillantók is használhatatalnok, a szélvédőkről folyik a víz belülről. Mind a 4 kerékjáratban van már plusz műanyag betét, sokkal többet párásodás ellen nem tehetek. Még max a pollenszűrő letakarás, csak arról még nem sikerült képet lecsípnem, hogy is kell pontosan? :confused: Plusz macskaalom, az most jön elöl-középen-hátul. 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

1 óra, tuskes írta:

Sziasztok!

Jól olvasgatom hogy a hátsó ablakfűtő szálak hibáját csak multiméterrel tudom ellenőrizni? Összesen 3 szál működik, semmit nem látok magam mögött ebben a taknyos esős időben. Visszapillantók is használhatatalnok, a szélvédőkről folyik a víz belülről. Mind a 4 kerékjáratban van már plusz műanyag betét, sokkal többet párásodás ellen nem tehetek. Még max a pollenszűrő letakarás, csak arról még nem sikerült képet lecsípnem, hogy is kell pontosan? :confused: Plusz macskaalom, az most jön elöl-középen-hátul. 

Próbalámpával is lehet ellenőrizni, összekötsz egy 9Voltos elemet egy izzóval, az áramkört meg a fűtőszálon keresztül zárod. Általában úgyis látszik melyik részén gyanítható a szakadás, ha a két drótot a szakadás két oldalánál érinted a fűtőszálhoz sokkal gyengébben világít az izzó, mert ugye ekkor nagyobb körben a többi ép szálon keresztól záródik az áramkör. A pollenszűrő letakarásának akkor van értelme ha arra folyik a víz a szélvédő-levélrács közti gumicsík hibájából. Vágni kell egy akkora műpadlót amit be lehet ívesen hajtani a pollenszűrő fölé, oldalt meg hosszabb nála. 

Link to comment
Megosztás:

Igazából a fűtőszálat lehet látni is hogy hol szakadt, de ha összesen csak 3 szál jó, lehet hogy egyszerűbb az üveg csere. Amúgy a multimeter sztem azért sem jó megoldás, mert körben a jó szálakon ugyanúgy zár az áramkör. 

Az a tapasztalatom hogy amelyik autó ilyen extrém módon parasodik azon bizony van folytonossági hiány, csak nem feltétlen látszik. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Próbalámpával is lehet ellenőrizni, összekötsz egy 9Voltos elemet egy izzóval, az áramkört meg a fűtőszálon keresztül zárod. Általában úgyis látszik melyik részén gyanítható a szakadás, ha a két drótot a szakadás két oldalánál érinted a fűtőszálhoz sokkal gyengébben világít az izzó, mert ugye ekkor nagyobb körben a többi ép szálon keresztól záródik az áramkör. A pollenszűrő letakarásának akkor van értelme ha arra folyik a víz a szélvédő-levélrács közti gumicsík hibájából. Vágni kell egy akkora műpadlót amit be lehet ívesen hajtani a pollenszűrő fölé, oldalt meg hosszabb nála. 

Lehet az lesz, eszkábálok egy próbalámpát. A gumicsík nem rémlik hogy sérült lenne, pedig néhányszor leszedtem már. Csak ötletelek, hol lehet a hiba, ha van, mert valami nem facca. Az biztos, mikor a ventillátort is rákapcsolom a meleg levegő mellé, akkor ha esik-esett az eső a szélvédő rögtön párásodni kezd. 

39 perce, wookie írta:

Igazából a fűtőszálat lehet látni is hogy hol szakadt, de ha összesen csak 3 szál jó, lehet hogy egyszerűbb az üveg csere. Amúgy a multimeter sztem azért sem jó megoldás, mert körben a jó szálakon ugyanúgy zár az áramkör. 

Az a tapasztalatom hogy amelyik autó ilyen extrém módon parasodik azon bizony van folytonossági hiány, csak nem feltétlen látszik. 

Üveg cserét nem mérik olcsón, még ha üvegem van is, amibe emlékeim szerint csak 1 szál volt szakadt. Ezt a macerát most nem tudom bevállalni. Az is tény, hogy sok vizet beviszek a kocsiba ilyenkor. Nem napi 1-2 alkalommal ülök autóba.... Azt is tudom, hogy a tetősínnél is rosz a tömítés, csak ugye ahoz tetőkárpit bontás párosul. Mondjuk az talán inkább a hátsó ablakokért lehet felelős. 

Még egy plusz ok ami tuti rásegített. Nálunk ugye napok óta esik. Most vittem páromat munkahelyére, és jelezte, olyan hangot hall, mintha víz lenne az ajtóban. Mondom szerintem a tankban lévő benzin lötyögését hallja, de megállunk, megnézem. Hát, kb. 1,5 liter vizet engedtem ki az ajtóból a leeresztő gumi tömítésnél, ami a kosztól eltömődött. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, tuskes írta:

Lehet az lesz, eszkábálok egy próbalámpát. A gumicsík nem rémlik hogy sérült lenne, pedig néhányszor leszedtem már. Csak ötletelek, hol lehet a hiba, ha van, mert valami nem facca. Az biztos, mikor a ventillátort is rákapcsolom a meleg levegő mellé, akkor ha esik-esett az eső a szélvédő rögtön párásodni kezd. 

Üveg cserét nem mérik olcsón, még ha üvegem van is, amibe emlékeim szerint csak 1 szál volt szakadt. Ezt a macerát most nem tudom bevállalni. Az is tény, hogy sok vizet beviszek a kocsiba ilyenkor. Nem napi 1-2 alkalommal ülök autóba.... Azt is tudom, hogy a tetősínnél is rosz a tömítés, csak ugye ahoz tetőkárpit bontás párosul. Mondjuk az talán inkább a hátsó ablakokért lehet felelős. 

 Még egy plusz ok ami tuti rásegített. Nálunk ugye napok óta esik. Most vittem páromat munkahelyére, és jelezte, olyan hangot hall, mintha víz lenne az ajtóban. Mondom szerintem a tankban lévő benzin lötyögését hallja, de megállunk, megnézem. Hát, kb. 1,5 liter vizet engedtem ki az ajtóból a leeresztő gumi tömítésnél, ami a kosztól eltömődött. 

Azt nézd meg hogy esetleg hátul nem-e ázik be. Pl nekem a gumi kédernél ázott be, a hátsó szőnyeg felemelésével jól látszott h ott összegyűlt a víz.

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Barret írta:

Azt nézd meg hogy esetleg hátul nem-e ázik be. Pl nekem a gumi kédernél ázott be, a hátsó szőnyeg felemelésével jól látszott h ott összegyűlt a víz.

 

De mondjuk de, lehet, vagy ilyesmi! :whistle: Az az! A csomitartó kédere szakadt, és a sz...r tetősín szigetelés miatt bejutó vízzel együtt, ez már a hátsó rész párásodására elég ok. Köszi Barret!

Máshol nem látok olyat ami gyanura adna okot. Szőnyegek is száraznak tűnnek. Kapott dobbetéteket is, így már elvileg a vizet nem tudja ( sehol ) beverni a kerék. Holnap letakatom a pollenszűrőt linóval, mert a párásodás akkor indul látványosan, mikor a motor már melegszik, és ráadom a fűtést. Az is lehet, hogy a pollenszűrő átázik, és amíg abból a fűtő ventillátor a vizet ki nem húzza, párát nyom be. Hoszabb távon ez a szitu megszűnik. 

Lehet megoldottuk? :) Nyilatkozok hamarosan. Köszi srácok!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, rolandgyorgy írta:

Sziasztok!

Astra F tompított fényszóró csere...Banális...de egyszerűen nem jön le a saru, egyik oldalon se. Se szép szóval, se erővel...Eltörni meg nem akarom. Ötlet? Én vagyok béna vagy fogja valami vagy befújjam valamivel?? Ilyet még nem láttam.

Köszi előre is a segítséget.

 

Vékony csavarhúzóval be lehet feszíteni a csatlakozó és az izzó közé, sokszor elég makacsul ragaszkodnak egymáshoz. 

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Olyan Problémám van egy X16SZR motorkódos Astra F-el, hogy rengeteget eszik 10-12 liter / 100 km, a hiba forrása elektromos jellegű. Cserélve volt holtponti jeladó, lambda szonda, Gyújtás kábelek, Gyertyák, Gyújtó trafó, MAP szenzor,  Fojtóószelepállás érzékelő. Annyit tudok, hogy a 2 vezetékes víz hőmérséklet érzékelő beleszól a dúsításba, de a szenzor jó, cserélve nem volt eddig. EGR szelep jó, tökéletesen működik.Találkozott e esetleg hasonló problémával, és esetleg mi oldotta meg azt?

Link to comment
Megosztás:

53 perce, Zotya585 írta:

Üdv Mindenkinek!

Olyan Problémám van egy X16SZR motorkódos Astra F-el, hogy rengeteget eszik 10-12 liter / 100 km, a hiba forrása elektromos jellegű. Cserélve volt holtponti jeladó, lambda szonda, Gyújtás kábelek, Gyertyák, Gyújtó trafó, MAP szenzor,  Fojtóószelepállás érzékelő. Annyit tudok, hogy a 2 vezetékes víz hőmérséklet érzékelő beleszól a dúsításba, de a szenzor jó, cserélve nem volt eddig. EGR szelep jó, tökéletesen működik.Találkozott e esetleg hasonló problémával, és esetleg mi oldotta meg azt?

Ez városi vagy ország úti adat ?  Városba normális , nekem se eszik kevesebbet pedig c16se-m van azon még az a meleg levegőt szívó rész sincs rajta gyárilag.(később melegszik be ) Amúgy főleg ilyen hidegbe amikor tovább dúsít, meg több idő míg bemelegszik. 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, Barret írta:

Ez városi vagy ország úti adat ?  Városba normális , nekem se eszik kevesebbet pedig c16se-m van azon még az a meleg levegőt szívó rész sincs rajta gyárilag.(később melegszik be ) Amúgy főleg ilyen hidegbe amikor tovább dúsít, meg több idő míg bemelegszik. 

Télen nyáron, hidegen melegen, város vagy országút mindegy neki. Ha szó szerint úgy hajtottam mint az állat akkor 9 liter / 100 km.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Zotya585 írta:

Üdv Mindenkinek!

Olyan Problémám van egy X16SZR motorkódos Astra F-el, hogy rengeteget eszik 10-12 liter / 100 km, a hiba forrása elektromos jellegű. Cserélve volt holtponti jeladó, lambda szonda, Gyújtás kábelek, Gyertyák, Gyújtó trafó, MAP szenzor,  Fojtóószelepállás érzékelő. Annyit tudok, hogy a 2 vezetékes víz hőmérséklet érzékelő beleszól a dúsításba, de a szenzor jó, cserélve nem volt eddig. EGR szelep jó, tökéletesen működik.Találkozott e esetleg hasonló problémával, és esetleg mi oldotta meg azt?

Igazából ha már kicseréltél szinte mindent, akkor a kétvezetékes vízhőfok jeladót nem érdemes kihagyni, mert 2000Forint és 5 perc a csere. Ha ügyesen csinálod nem folyik ki sok hűtőfolyadék, kitekered a régit, befogod a lyukat amig kézbe veszed az újat, betekered. Sima 19-es crovafej nem jó hozzá, mert nem fér rá a csatlakozó fejétől, villáskulcs vagy csillagvillás kell. Ha ragaszkodsz hozzá hogy marad a régi, ki lett mérve multiméterrel? 

100C ~ 180 Ohm
80C ~ 320 Ohm
60C ~ 650 Ohm
40C ~ 1.18 kOhm
20C ~ 2.45 kOhm
0C ~ 5.6 kOhm
-10C ~ 9.45 kOhm
-20C ~ 15 kOhm

Érdemes legalább két adatot mérni hidegen ami most ugye nagyjából 0Fok és üzemi hőfokon ami meg 100. Termosztátod rendesen működik a fűtés jó? Gyertyák színe? Fogyasztás hogyan lett mérve? 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Barret írta:

Ez városi vagy ország úti adat ?  Városba normális , nekem se eszik kevesebbet pedig c16se-m van azon még az a meleg levegőt szívó rész sincs rajta gyárilag.(később melegszik be ) Amúgy főleg ilyen hidegbe amikor tovább dúsít, meg több idő míg bemelegszik. 

Városba is rengeteg egy 1.6tól, nekem az nz finoman 7, durván 8at evett városban, az se, ugyanabban a kaszniban meg nem volt hajlandó 7-nél többet megenni, akárhogy tapostam neki. Most a C20xe eszik 10-11 körül, de az sincs rendben. 

Amúgy az se nem melegszik lassabban, mert annak meg fűtött a folytószelepháza, egyébként sem a melegedés gyorsítása miatt van, hanem hogy bizonyos üzemállapotokban ne fagyjon el a szívósor. 

20 órája, Zotya585 írta:

Üdv Mindenkinek!

Olyan Problémám van egy X16SZR motorkódos Astra F-el, hogy rengeteget eszik 10-12 liter / 100 km, a hiba forrása elektromos jellegű. Cserélve volt holtponti jeladó, lambda szonda, Gyújtás kábelek, Gyertyák, Gyújtó trafó, MAP szenzor,  Fojtóószelepállás érzékelő. Annyit tudok, hogy a 2 vezetékes víz hőmérséklet érzékelő beleszól a dúsításba, de a szenzor jó, cserélve nem volt eddig. EGR szelep jó, tökéletesen működik.Találkozott e esetleg hasonló problémával, és esetleg mi oldotta meg azt?

Pont a legalapvetőbbet hagytátok ki. Ezeknél a motoroknál szinte mindig a hőfokjeladó vagy a lambda szonda hibája okozza a magas fogyit. Az hogy a jeladó működik, még nem jelenti azt hogy jó is. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.