Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, wookie írta:

Városba is rengeteg egy 1.6tól, nekem az nz finoman 7, durván 8at evett városban, az se, ugyanabban a kaszniban meg nem volt hajlandó 7-nél többet megenni, akárhogy tapostam neki. Most a C20xe eszik 10-11 körül, de az sincs rendben. 

Amúgy az se nem melegszik lassabban, mert annak meg fűtött a folyszelepháza, egyébként sem a melegedés gyorsítása miatt van, hanem hogy bizonyos üzemállapotokban ne fagyjon el a szívósor. 

Pont a legalapvetőbbet hagytátok ki. Ezeknél a motoroknál szinte mindig a hőfokjeladó vagy a lambda szonda hibája okozza a magas fogyit. Az hogy a jeladó működik, még nem jelenti azt hogy jó is. 

Hmm tehát akkor nekem valami nem oké az Se vel ? Mert 9-10 között lazán meg eszi városba úgy normális használat között . Annyit tudok h tavasszal mértem ki hőfok jeladót de az jó volt akk . A lambda szonda háát nem tudom eléggé berohadtnak tűnt + kíváncsiságból akár üzem meleg motornál hiába húzom le a csatit nem világít a check engine lámpa. Előző tulaj valami rohadt sok fogyasztás után valami hiba kiütésről beszélt  amitől vissza állt a fogyi. Nem tudom ez mi lehetett . De én úgy vagyok vele hogy egy 1.5 suzuki is megeszik ennyit ..

 

Módosítva : Barret
Link to comment
Megosztás:

15 órája, zotya975 írta:

Igazából ha már kicseréltél szinte mindent, akkor a kétvezetékes vízhőfok jeladót nem érdemes kihagyni, mert 2000Forint és 5 perc a csere. Ha ügyesen csinálod nem folyik ki sok hűtőfolyadék, kitekered a régit, befogod a lyukat amig kézbe veszed az újat, betekered. Sima 19-es crovafej nem jó hozzá, mert nem fér rá a csatlakozó fejétől, villáskulcs vagy csillagvillás kell. Ha ragaszkodsz hozzá hogy marad a régi, ki lett mérve multiméterrel? 

100C ~ 180 Ohm
80C ~ 320 Ohm
60C ~ 650 Ohm
40C ~ 1.18 kOhm
20C ~ 2.45 kOhm
0C ~ 5.6 kOhm
-10C ~ 9.45 kOhm
-20C ~ 15 kOhm

Érdemes legalább két adatot mérni hidegen ami most ugye nagyjából 0Fok és üzemi hőfokon ami meg 100. Termosztátod rendesen működik a fűtés jó? Gyertyák színe? Fogyasztás hogyan lett mérve? 

Van egy bontott motorom, és azon néztem meg a vízhőfok két vezetékes jeladót, szépen melegítettem, mértem az ellenállást meg K-elemes hőmérővel a hőfokát. A megadott értékeket hozta, kicseréltem ezt arra ami benne volt, azt is levizsgáltam hibátlannak mutatta magát. Inkább olyasmire gondolok már, hogy a vezérlő szar, vagy szakadhatott meg valahol. Diagon a hengerek bekopognak nem is kicsit, a gyújtás szöget terhelés alatt képes elvinni 40-60 fokig, alapjáraton is 20-ig képes felmenni. Kipufogó büdös érzem rajta a sok elégetlen anyagot.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, wookie írta:

Az injektor nem pisil? Le kéne villogni azt is strobival hogy mit mutat.

Abból is van 2, mindkettő le volt tesztelve, és kitakarítva ultrahanggal. De mindkettővel ugyanannyit eszik. Ha már egy csavarhúzót belenyomok alapjáraton pl a torokban mindenféle sugárban, akkor hallom h a motor kezd bedadogni. tehát a befecskendezési képbe ha belenyúlok, van h le is áll. Ebből arra következtettem, hogy nem a pisiléssel van, gond, hanem rengeteget kap. Alapjárat 150 körüli fordulatban enyhén ingadozik. Pl a lelépem hirtelen, akkor nagyon betorpan és szaggat párat.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, wookie írta:

Hm. Érdekes. Esetleg még map szenzor. De nézni kéne élőadatot.

MAP szenzorból is új van, amúgy ugyan azt az értéket produkálja, mint az eredeti.

Vezérlés sincs elrakva, még mielőtt valaki ezt kérdezi, kb 10 ezret futott a vezérlés egyébként.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Zotya585 írta:

Abból is van 2, mindkettő le volt tesztelve, és kitakarítva ultrahanggal. De mindkettővel ugyanannyit eszik. Ha már egy csavarhúzót belenyomok alapjáraton pl a torokban mindenféle sugárban, akkor hallom h a motor kezd bedadogni. tehát a befecskendezési képbe ha belenyúlok, van h le is áll. Ebből arra következtettem, hogy nem a pisiléssel van, gond, hanem rengeteget kap. Alapjárat 150 körüli fordulatban enyhén ingadozik. Pl a lelépem hirtelen, akkor nagyon betorpan és szaggat párat.

Esetleg nem lehet hogy valamelyik benzincsőnél engedi a benzint ? vagy a tank nál valahol ?

Link to comment
Megosztás:

12 órája, zotya975 írta:

Kicsit kanyarodjunk vissza, fogyasztás hogyan lett mérve? 

Szerencsére szinte literre meg tudom mondani az üzemanyag szintmérő visszajelzéséből, hogy mennyi fogyott, de ettől függetlenül persze mindig ugyanott tankolok ugyanazon a kútfejen, tele tank lekattan a pisztoly vár 10 mp, aztán még egyszer kattanásig. Ennyi. Fél alá igyekszem sosem ereszteni az üzemanyag szintet, bár ez ennél a fogyasztásnál elég hamar meg is van :)

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Zotya585 írta:

Szerencsére szinte literre meg tudom mondani az üzemanyag szintmérő visszajelzéséből, hogy mennyi fogyott, de ettől függetlenül persze mindig ugyanott tankolok ugyanazon a kútfejen, tele tank lekattan a pisztoly vár 10 mp, aztán még egyszer kattanásig. Ennyi. Fél alá igyekszem sosem ereszteni az üzemanyag szintet, bár ez ennél a fogyasztásnál elég hamar meg is van :)

 

Úgy nem számoltad még hogy teletank, és amikor újból tankolni mész, kiszámolod a rátankolt mennyiségből és a megtett útból? Mert igazából az lenne pontos adat. 

Link to comment
Megosztás:

58 perce, zotya975 írta:

Úgy nem számoltad még hogy teletank, és amikor újból tankolni mész, kiszámolod a rátankolt mennyiségből és a megtett útból? Mert igazából az lenne pontos adat. 

Pont így csinálom. Mindig teletankolom ahogy leírtam fentebb. Ebből számolom. Csak az első mondat az volt, hogy már mutatóból is látom mennyi fogyott, de a számolás végén mikor teletank ismét megtörtént talán egy litert tévedek.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Zotya585 írta:

Pont így csinálom. Mindig teletankolom ahogy leírtam fentebb. Ebből számolom. Csak az első mondat az volt, hogy már mutatóból is látom mennyi fogyott, de a számolás végén mikor teletank ismét megtörtént talán egy litert tévedek.

Az úgy jó, csak azért kérdeztem mert sokszor jönnek magas fogyasztás problémával, és a sokadik kör futása után szokott kiderülni hogy csak a tankszintjelzőre hagyatkoznak, így nem is pontos az általuk soknak vélt adat, ezért kérdeztem rá. 

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

 

Nekem egy Opel Zafira B 1.6 benzin/gázos 2007-es évjáratú autóm van.

Körülbelül 1 hete jelentkezett az a probléma,hogy mikor gyújtást adok rá és indítom az autót 10-11 másodpercig kell indítózni az autót,ekkor megjelenik az üzemanyagszintjelző állása és beindul az autó.Ha csak  gyújtást rakok rá,nem jelzi az üzemanyagszintet.Akár hidegben akár 200km megtétele után,de mindig óramű pontosan 10-11 másodpercre rá jelzi az üzemanyagszintjelző állását,illetve indul is be az autó.Érdekes ha beindítom az autót és utána rögtön le is állítom,1-2 másodperc elteltével,ha újraindítom rögtön jelzi az üzemanyagot is és indul az autó pöc röfre,viszont ha már 30 másodperc után akarom újraindítani leállítás után,már jelentkezik ez a probléma.Elmentem egy autószerelőhöz aki még csak gépre sem rakta rá,átirányított egy villamossági szakemberhez,akihez csak jövőhét keddre van időpont.

Esetleg valaki szembesült e már ilyen problémával és ha igen tudna e segíteni?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

15 perce, LZoli írta:

Üdv Mindenkinek!

 

Nekem egy Opel Zafira B 1.6 benzin/gázos 2007-es évjáratú autóm van.

Körülbelül 1 hete jelentkezett az a probléma,hogy mikor gyújtást adok rá és indítom az autót 10-11 másodpercig kell indítózni az autót,ekkor megjelenik az üzemanyagszintjelző állása és beindul az autó.Ha csak  gyújtást rakok rá,nem jelzi az üzemanyagszintet.Akár hidegben akár 200km megtétele után,de mindig óramű pontosan 10-11 másodpercre rá jelzi az üzemanyagszintjelző állását,illetve indul is be az autó.Érdekes ha beindítom az autót és utána rögtön le is állítom,1-2 másodperc elteltével,ha újraindítom rögtön jelzi az üzemanyagot is és indul az autó pöc röfre,viszont ha már 30 másodperc után akarom újraindítani leállítás után,már jelentkezik ez a probléma.Elmentem egy autószerelőhöz aki még csak gépre sem rakta rá,átirányított egy villamossági szakemberhez,akihez csak jövőhét keddre van időpont.

Esetleg valaki szembesült e már ilyen problémával és ha igen tudna e segíteni?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

 

Üdv, egy kicsit eltévedtél, mert ez az F astra szekció, de ettől függetlenül nincs ötletem, szerintem várd meg mint mons az autó villamosságis.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, ktibidb írta:

Üdv Fórumozók!

Az a problémám állt elő, hogy egyszer csak nem világít a tompított fényszóró.

Biztosítékok jók. Ötletek, megoldás?

Köszönöm.

Első körben: világítás kapcsoló. A kapcsoló mögött az aljzatnál a sárga szálon meg kell jelennie a tápnak ha tompítottat kapcsolsz. 

2999426-20181209-yBSHD9.jpg

Megnézeted azt is hogy bejön-e a kapcsolóba a táp a piros szálon. Bár ha a refi működik akkor valószinűleg bejön. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Első körben: világítás kapcsoló. A kapcsoló mögött az aljzatnál a sárga szálon meg kell jelennie a tápnak ha tompítottat kapcsolsz. 

2999426-20181209-yBSHD9.jpg

Megnézeted azt is hogy bejön-e a kapcsolóba a táp a piros szálon. Bár ha a refi működik akkor valószinűleg bejön. 

Köszönöm a gyors választ.

Legelőször magát a világításkapcsolót szedtem szét. De annak semmi baja nem látszik. Az általad ajánlott mérést majd csak később tudom megtenni.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, ktibidb írta:

Üdv Fórumozók!

Az a problémám állt elő, hogy egyszer csak nem világít a tompított fényszóró.

Biztosítékok jók. Ötletek, megoldás?

Köszönöm.

Próbáld meg 2 egyforma másik fajta izzóval úgy mit mutat. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Kicsit off: Láttam volt kis beszélgetés a ledes izzókról meg a műhely világításról. ÉN éppen most csináltam az udvaron ledes reflektorokból világítást és hihetetlen jól világítanak. 

10W-osakat vettem góréba azok meleg fehér fényűek 3000 Kelvin (Nekem speciel ezeknek a fénye jön be legjobban) 

Ezen kívül egy 20W-os féltető alatt meg 2 db 30 w-os az udvarba. Ezeket úgy árulják természetes fehér fényűek, de nekem ez már hideg fehér, de nem rossz.. 4000 Kelvin
Vannak némi képek róla: 
https://kepkuldes.com/image/LF5xd
https://kepkuldes.com/image/LFvWf
https://kepkuldes.com/image/LFp4y
https://kepkuldes.com/image/LFFk3

Garázsról sajnos nincs ott neonok voltak és rendeltem ide is ledes fénycsöveket. Ezek is nagyon nagyon jók és kenterbe verik a hagyományost és kevesebbet is fogyasztanak. És hiába várom, hogy bemelegedjenek a hagyományos csövek akkor is simán nagyobbat világítanak a ledesek. Emelett hatalmas előnye, hogy azonnal teljes fényerőt adnak ki. Cégnél 2 éve váltjuk le a hagyományos csöveket ledekkel még egyetlen egyet nem kellett cseélnünk azóta pedig van ahol napi 14 órát világítanak, van ahol egy nap 200x kapcsolva van. Hagyományos izzó kiváltásánál a ledes körték viszont rosszak hetente cseréljük, de ledesnél tartósak. Ez pedig azért lehet mert a hagyományos foglalatosnál nagy hő keletkezik kis ponton neonnál pedig nem mert hosszú és leadja a hőt. 
Ezek is természetes fehér fényűek egyébként 4000 Kelvin. Erről nincs képem, de ha van rá igény csinálok! 
Ahonnan rendeltem: http://www.merkador.hu

Módosítva : Kispotter
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kispotter írta:

Sziasztok!
Kicsit off: Láttam volt kis beszélgetés a ledes izzókról meg a műhely világításról. ÉN éppen most csináltam az udvaron ledes reflektorokból világítást és hihetetlen jól világítanak. 

10W-osakat vettem góréba azok meleg fehér fényűek 3000 Kelvin (Nekem speciel ezeknek a fénye jön be legjobban) 

Ezen kívül egy 20W-os féltető alatt meg 2 db 30 w-os az udvarba. Ezeket úgy árulják természetes fehér fényűek, de nekem ez már hideg fehér, de nem rossz.. 4000 Kelvin
Vannak némi képek róla: 
https://kepkuldes.com/image/LF5xd
https://kepkuldes.com/image/LFvWf
https://kepkuldes.com/image/LFp4y
https://kepkuldes.com/image/LFFk3

Garázsról sajnos nincs ott neonok voltak és rendeltem ide is ledes fénycsöveket. Ezek is nagyon nagyon jók és kenterbe verik a hagyományost és kevesebbet is fogyasztanak. És hiába várom, hogy bemelegedjenek a hagyományos csövek akkor is simán nagyobbat világítanak a ledesek. Emelett hatalmas előnye, hogy azonnal teljes fényerőt adnak ki. Cégnél 2 éve váltjuk le a hagyományos csöveket ledekkel még egyetlen egyet nem kellett cseélnünk azóta pedig van ahol napi 14 órát világítanak, van ahol egy nap 200x kapcsolva van. Hagyományos izzó kiváltásánál a ledes körték viszont rosszak hetente cseréljük, de ledesnél tartósak. Ez pedig azért lehet mert a hagyományos foglalatosnál nagy hő keletkezik kis ponton neonnál pedig nem mert hosszú és leadja a hőt. 
Ezek is természetes fehér fényűek egyébként 4000 Kelvin. Erről nincs képem, de ha van rá igény csinálok! 
Ahonnan rendeltem: http://www.merkador.hu

Nekem is alapból melegfényűek voltak (3000K) a lakásban de a lányomnak kellett vennem a növényeihez ( vénusz légycsapója) hidegfényűt ( 6500K) és egyet levittem a pincébe a fénycső helyére, jónak jó, de ugye pontszerű így árnyékot ad. Itt már marad egyedül, mert ez csak pakolós rész de majd ha az asztalok fölött is cserélem, oda minimum párosával teszek. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Nekem is alapból melegfényűek voltak (3000K) a lakásban de a lányomnak kellett vennem a növényeihez ( vénusz légycsapója) hidegfényűt ( 6500K) és egyet levittem a pincébe a fénycső helyére, jónak jó, de ugye pontszerű így árnyékot ad. Itt már marad egyedül, mert ez csak pakolós rész de majd ha az asztalok fölött is cserélem, oda minimum párosával teszek. 

Szerintem ha neon van vegyél ledes csövet. Ugyan úgy az az előnye azért szeretem én is, mert ügye alig van árnyék nagy felületen adja le a fényt ami egy műhelyben szerelgetéshez fontos. ÉS az armatúrát átkötni a ledes csőhöz maximum 2 perc.

Link to comment
Megosztás:

23 perce, Kispotter írta:

Szerintem ha neon van vegyél ledes csövet. Ugyan úgy az az előnye azért szeretem én is, mert ügye alig van árnyék nagy felületen adja le a fényt ami egy műhelyben szerelgetéshez fontos. ÉS az armatúrát átkötni a ledes csőhöz maximum 2 perc.

Csak az a fényerőben visszalépés árban viszont elég húzós. Most cserélgetik át a cégnél az összes csövet, hát senki sincs hasra esve tőle. Egy 120 centis ledesnek a fényereje 800-1000Lumen  ára 2-3-4 ezer attól függően hogy hol és milyet veszek.  A sima cső 2400Lument tud.  Amit most vettem Osram Ledes "izzót"  1200Forint körül volt, de 1600Lument ad. Ha kettőt teszek a cső helyére árban nem lesz olcsóbb, de nem vesztek a fényerőből az eredetihez képest, fogyasztásra meg 36Wattról 2X14Wattra ugrottam le. Ami nem sok, de alapból nem is erről szólt hanem arról hogy bármilyen csövet vettem fél év után tönkrementek, és egy Osram- GE is ezer Forint körül van a simából is. Ráadásul a sima csőnek csökken a fényereje a lednek elvileg nem. 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, ktibidb írta:

Köszönöm a gyors választ.

Legelőször magát a világításkapcsolót szedtem szét. De annak semmi baja nem látszik. Az általad ajánlott mérést majd csak később tudom megtenni.

Sziasztok! 

A sárga szálon megvan a feszültség. További lehetőségek? Köszönöm. 

Link to comment
Megosztás:

34 perce, ktibidb írta:

Sziasztok! 

A sárga szálon megvan a feszültség. További lehetőségek? Köszönöm. 

Azt is nézd meg hogy van 3 láb és ha be van dugva az izzó és rá adod a tompítottat akkor meg van e a 12v ? nem bizti de tán a legfelső az . (egyébként meg tud szivatni ha 2 nem egyforma vagy valami gagyi márkájú izzó van benne ) 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.