Jump to content

Recommended Posts

1 óra, lénárd írta:

Köszi a segítséget! Kicserélve a betét! Most frankó!

Ez gyors volt, nincs mit!:icon13:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok.
Adott egy 99-es F Astra. (X16XEL)
Az óracsoportból elszállt a háttér világítás, ezzel talán egyidőben a ,,csipogóm" is, ami jelzi ha álló motornál rajta marad a világítás.
Biztosítékokat átnéztem, azzal nincs gond.
Merre kezdjem a hibakeresést?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, Zoja írta:

Sziasztok.
Az óracsoportból elszállt a háttér világítás, ezzel talán egyidőben a ,,csipogóm" is, ami jelzi ha álló motornál rajta marad a világítás.

Nyilván óracsoportot ki kéne venni és meg nézni . 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
12 órája, Zoja írta:

Sziasztok.

A csipogónál megnézheted a vezetőoldali ajtóélénél az A oszlopon az ajtókapcsolót, mert az kapcsolja és lehet bezöldült a kontakt, lehet véletlen is hogy egyszerre szűnt meg a kettő más hibából. A háttérvilágításnál beleszól a világítás kapcsoló  alatti potméter is. Ha szeretsz/tudsz kapcsolási rajzot bogarászni, akkor a csipogó itt van: http://www.skandiasauna.de/opel/astra/F/Plan/0600.jpg jobbra-fent H19. Az óracsoport világítása pedig itt: http://www.skandiasauna.de/opel/astra/F/Plan/0500.jpg középen egymás feletti 4 izzó H11. 

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Köszönöm szépen.

Szóval ha jól vettem ki a szavaidból, és a rajzból akkor közbe játszhat a világítás kapcsoló hibája és a feszültségstabilizátor hibája.

Közben kiszedtem az óracsoportot, össze égve nem láttam semmit. Holnap lesz időm kiméregetni, ha esetleg a stab IC ment ki, azt mivel lehet helyettesíteni?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, Zoja írta:

Köszönöm szépen.

Szóval ha jól vettem ki a szavaidból, és a rajzból akkor közbe játszhat a világítás kapcsoló hibája és a feszültségstabilizátor hibája.

Közben kiszedtem az óracsoportot, össze égve nem láttam semmit. Holnap lesz időm kiméregetni, ha esetleg a stab IC ment ki, azt mivel lehet helyettesíteni?

A feszültség stabilizátoré nem, mert az csak a műszereknek adja a 10Voltot ( vízhőfok és tanszintjelző +fordulatszám mérő)a háttér világítás izzói sima akkufeszről mennek.  A világítás kapcsoló alsó részében van egy tekerő, arra gondolta, ha valaki véletlenül takarítás vagy pakolás során letekeri 0-ra akkor sem világítanak a műszeregység és a középső kijelző izzói. 

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Műszerfal és TID világításának van külön biztosítéka, vagy milyen szálról él ? Ma reggel sötétség fogadott.... :unsure:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, Stevy írta:

Műszerfal és TID világításának van külön biztosítéka, vagy milyen szálról él ? Ma reggel sötétség fogadott.... :unsure:

Nem tekerted le a potmétert a lámpakapcsoló alatt?:confused:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, Róóóbi írta:

Nem tekerted le a potmétert a lámpakapcsoló alatt?:confused:

Utána nap közben már én is gondoltam rá, hogy az lehet kontaktos, de nem nyúltam hozzá vagy egy éve már. Majd ha indulok haza megtekergetem. :-)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.