Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hening

Recommended Posts

  • 5 weeks later...

Sziasztok!

A G ASTRAsoktól ruccantam át.

A kérdésem, hogy használ-e valaki AIR SPRING légrugót A VECTRÁBA? Kell alá valami gumigyürű, vagy csak símán rakjam be?

Egyszer már bent volt, én raktam be de nem emlékszem, hogy kell vagy nem.

Most vissza szeretném tenni, de nem találom a gyürűket, és nem emlékszem, hogy az A Vectránál kell, vagy csak az F Astránál?

Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hali! Javított már vki tetőkárpitot? Megköszönném, ha a gyakorlati tapasztalatából hintene elém pár morzsát... :)

Mi a probléma?

Van ismerősöm aki foglalkozik ilyesmivel, csak akkor ki kell venni a kárpitot és elvinni neki, ebből következik hogy egy darabig kárpit nélkül fogsz közlekedni.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Javított már vki tetőkárpitot? Megköszönném, ha a gyakorlati tapasztalatából hintene elém pár morzsát... :)

Csá, Omegázom ugyan, de nemrég csináltam a kárpitomat. Elengedte magát és elkezdett lifegni a szélben, mondhatom ocsmány volt. Miután kibontottam, leszedtem a kárpitot meg a szivacsszerű ragasztót amivel anno gyártották és a puszta tető idomot befestettem ruhafestékkel. Nem gyári,de sokkal jobb, mint volt. Ha még egyszer neki kellene állnom akkor kicsit jobban figyelnék arra, hogy teljesen sima legyen az idom felülete festés előtt, mert ha alaposan megnézem akkor látom, hogy hol húztam a kezem jobbról balra és hol balról jobbra amikor eltávolítottam a ragasztót .

Üdv Fapad

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Azt tudja e valaki hogy a mocietőn az embléma az ragasztott-e avagy bepattintós?

Szerintem olyan, mint az E kadéton, van két pöcök, egyik nagyobb mint a másik átmérőben, nem tudod rosszul vissza tenni:)+ egy kis kétoldalú ragacs, nekem ez volt nála, mikor fényeztem a mocitetőt és levettem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Az lehetséges hogy a ferdehátúnak a hátsó ajtaja rövidebb mint a lépcsőshátúé?

Nekem a BH bontott egy ferdehátúból és kb 1,5cm előrébb van mint a másik oldalon. Konkréttan a sárvédő és az ajtó éle közt van két újnyi távolság! Az első ajtók mikor kaptak oldalmerevítést? A villanyablakok cseréjénél láttam hogy a BE ajtómban nincs oldalmerevítés(dupla cső) még a másik oldalon van! A hátsó ajtókban is van? Mert azt még nem néztem.

Lenne egy 94-es lépcsőshátúból bontott ajtók,ezért a kérdés! :D

Sajnos a kocsi valamikor kapott a baloldalon egy pofont. A küszöbb nem lett javítva még gyári, de az első sárvédő és az ajtók cserélve lettek,elég szakszerűtlenül. Most ezt az oldalt szeretném megcsinálni,mert minden elem más árnyalatú. Meg hátsó sárvédőívet is kell cserénem,így kapp egy fényezést is a ball oldala.

Link to comment
Megosztás:

Az lehetséges hogy a ferdehátúnak a hátsó ajtaja rövidebb mint a lépcsőshátúé?

Nekem a BH bontott egy ferdehátúból és kb 1,5cm előrébb van mint a másik oldalon. Konkréttan a sárvédő és az ajtó éle közt van két újnyi távolság! Az első ajtók mikor kaptak oldalmerevítést? A villanyablakok cseréjénél láttam hogy a BE ajtómban nincs oldalmerevítés(dupla cső) még a másik oldalon van! A hátsó ajtókban is van? Mert azt még nem néztem.

Lenne egy 94-es lépcsőshátúból bontott ajtók,ezért a kérdés! :D

Sajnos a kocsi valamikor kapott a baloldalon egy pofont. A küszöbb nem lett javítva még gyári, de az első sárvédő és az ajtók cserélve lettek,elég szakszerűtlenül. Most ezt az oldalt szeretném megcsinálni,mert minden elem más árnyalatú. Meg hátsó sárvédőívet is kell cserénem,így kapp egy fényezést is a ball oldala.

HE???? MIVAN???? Rövidebb a hátsó ajtó???? KÉPET!!!

Elméletileg nem lehet közte különbség, a c oszlopig minden ugyanaz, az ötajtósnak csak a hátsó tengelytől mért túlnyúlása rövidebb mint a sedané.

Merevítést meg csak az A2-esek kaptak az ajtóba. (de nem csak ez más, hanem a kilincs mögött annál van lemez, a régieknél meg semmi, sokkal nagyobb szívás is kiszedni a kilincset az A2-esből)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Az lehetséges hogy a ferdehátúnak a hátsó ajtaja rövidebb mint a lépcsőshátúé?

Nekem a BH bontott egy ferdehátúból és kb 1,5cm előrébb van mint a másik oldalon. Konkréttan a sárvédő és az ajtó éle közt van két újnyi távolság! Az első ajtók mikor kaptak oldalmerevítést? A villanyablakok cseréjénél láttam hogy a BE ajtómban nincs oldalmerevítés(dupla cső) még a másik oldalon van! A hátsó ajtókban is van? Mert azt még nem néztem.

Lenne egy 94-es lépcsőshátúból bontott ajtók,ezért a kérdés! :D

Sajnos a kocsi valamikor kapott a baloldalon egy pofont. A küszöbb nem lett javítva még gyári, de az első sárvédő és az ajtók cserélve lettek,elég szakszerűtlenül. Most ezt az oldalt szeretném megcsinálni,mert minden elem más árnyalatú. Meg hátsó sárvédőívet is kell cserénem,így kapp egy fényezést is a ball oldala.

Sorstársak vagyunk ahogy elnézem! Nekem most karácsony előtt hajtottak a kocsim oldalába szintén a baloldalon. A durva az hogy egy hátsó ajtó horpadás, egy dísztárcsa törés, sárfogó és lökhárítósérülés a biztosítónál gazdasági totálkárt jelentett! :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.