Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz-Astra.


Tiv.

Recommended Posts

Sziasztok! Gázszűrőt ami a motortérben van, hány kilométerenként ajánlott cserélni? Nekem már 25 ezer km van benne.

Ez a szűrő ha szemből nézzük balról van a tűzfalra erősítve.

üdv.

Most néztem meg kíváncsiságból, én közel járok az 50 ekm-hez és cserélve nekem még nekem sem volt! Tisztítva volt több mint 40 ekm után.

Rá is fért, képeken láthatod;

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Ha ilyened van, szerintem egy alapos tisztítás is megteszi, illetve ha még nem volt akkor tegyél bele normális mágnest, mert nekem gagyi vacak volt benne csak. ((Ha nem volna ennek beszerzésében tudok segíteni)) De igazából a nélkül is elment, és a reduktorban fém reszelékre utaló nyomokat nem találtam. szóval annak ellenére hogy mindenki azt mondta hogy jujj csak ilyen szűrő van benne, hát most már mindegy... Teszi a dolgát nálam legalábbis. Persze szerelőnek rosszabb tisztítani, mint a másik amibe filter kell...

Szóval szerintem tisztítsd ki, azzal ártani biztosan nem ártasz neki. Egyébiránt a szerelők 10 ekm-enként javasolják a cserét. Nálam ez irreálisan kevés lett volna, a gyakorlat alapján.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 484
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok! Gázszűrőt ami a motortérben van, hány kilométerenként ajánlott cserélni? Nekem már 25 ezer km van benne.

Ez a szűrő ha szemből nézzük balról van a tűzfalra erősítve.

üdv.

20000km -enként ajánlott,úgyhogy nem árt kitakarítani mert azzal a reduktort is véded.

Link to comment
Megosztás:

X14NZ motorom van.

A fogyasztásom, háááát mostanság barátnőm jár vele városban 1-2 km-es távokon így 9,5-10 lityi vagy felette.

De régebben míg a munkámhoz kellett és normálisan használtam, akkor 7,5-8,5 között változott az étvágya. Természetesen attól függően, hogy épp pályán mentem vagy csak egyik városból ki, másikba be.

Szerintem rövid távon eleve normális ez a fogyi. Nekem is volt X14NZ-m, de csak hosszú távon állta meg 7-8 literben a zabát, rövid, és sok városi esetén sajnos 9 liter az átlag.

A 100 pacis 1.6-osom viszont eléggé el van pofátlanodva... 10 liter stabilan! Most hogy műszakira ment, ki lett cserélve a lambda... kíváncsian várom a fogyi eredményt. Remélem csökkenőt mutat!

Link to comment
Megosztás:

Nos a tegnapot a reduktor alapjárati csavar állításával kezdtem, majd mentem. De nem hozott sikert igazából a dolog.

Úgyhogy este már le is ragasztottam a csonkot, de a mai túra elmarad, így holnap fogom tudni tesztelni így mi lesz az eredmény.

Folyt.;

Szóval le lett ragasztva és most már teljesen tökéletesen teszi a dolgát!

Köszönöm a segítséget, a hsz.-nak!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.